RK: Maciej Gawin zastąpił Grzegorza Gałuszkę - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Maciej Gawin zastąpił Grzegorza Gałuszkę

28 stycznia 2019 | Radio Kielce Izabela Mortas 28012019 / Jarosław Kruk | | 3 komentarze

Grzegorz Gałuszka został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zastąpił go Maciej Gawin, radny Porozumienia.

Grzegorza Gałuszkę (z lewej) zastąpił Maciej Gawin. / fot. swietokrzyskie.pro

Zaledwie przez dwa miesiące radny PSL Grzegorz Gałuszka był wiceszefem Komisji Sejmiku. Decyzja zapadła podczas posiedzenia komisji w ostatni czwartek, 24.01. Jak tłumaczy Waldemar Wrona, członek komisji,  Grzegorz Gałuszka został wiceszefem dlatego, że w dniu głosowania dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości spóźniło się na posiedzenie i PSL przegłosowało swojego kandydata. Wizja większości była jednak inna, dlatego odwołaliśmy pana Gałuszkę – wyjaśnia.

Funkcję wiceprzewodniczącego pełni już Maciej Gawin, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości, należący do Porozumienia wicepremiera Jarosława Gowina, wieloletni radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “RK: Maciej Gawin zastąpił Grzegorza Gałuszkę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl