RK: Maciej Gawin zastąpił Grzegorza Gałuszkę - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Maciej Gawin zastąpił Grzegorza Gałuszkę

28 stycznia 2019 | Radio Kielce Izabela Mortas 28012019 / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

Grzegorz Gałuszka został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zastąpił go Maciej Gawin, radny Porozumienia.

Grzegorza Gałuszkę (z lewej) zastąpił Maciej Gawin. / fot. swietokrzyskie.pro

Zaledwie przez dwa miesiące radny PSL Grzegorz Gałuszka był wiceszefem Komisji Sejmiku. Decyzja zapadła podczas posiedzenia komisji w ostatni czwartek, 24.01. Jak tłumaczy Waldemar Wrona, członek komisji,  Grzegorz Gałuszka został wiceszefem dlatego, że w dniu głosowania dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości spóźniło się na posiedzenie i PSL przegłosowało swojego kandydata. Wizja większości była jednak inna, dlatego odwołaliśmy pana Gałuszkę – wyjaśnia.

Funkcję wiceprzewodniczącego pełni już Maciej Gawin, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości, należący do Porozumienia wicepremiera Jarosława Gowina, wieloletni radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Maciej Gawin zastąpił Grzegorza Gałuszkę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl