RK: Łukasz Sz. do zakładu psychiatrycznego. To prawomocny wyrok - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Łukasz Sz. do zakładu psychiatrycznego. To prawomocny wyrok

13 stycznia 2021 | Radio Kielce Monika Miller 13.01.2021 | Jarosław Kruk 13.01.2020 | | 50 komentarzy

To już pewne. Łukasz Sz., radny z Buska-Zdroju, który w maju 2019 roku zaatakował interweniujących policjantów trafi do zakładu psychiatrycznego. Najpierw taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Kielcach, a dziś utrzymał ją w mocy Sąd Apelacyjny w Krakowie. Okazuje się, że w chwili popełnienia czynu mężczyzna był niepoczytalny. – informuje portal Radio Kielce

Zdjęcia: FB Łukasz Szumilas | Mural w Berlinie „Nie mogę oddychać” fot. Omer Messinger / Sipa / AP | klatka filmiku ze zdarzenia 18.05.2019 r. nieznanego autorstwa

Łukasz Sz. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza oraz spowodowanie u niego obrażeń ciała. W trakcie śledztwa biegli psychiatrzy stwierdzili, że był on całkowicie niepoczytalny, dlatego prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie podejrzanego w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

We wrześniu 2020 roku Sąd Okręgowy w Kielcach umorzył postępowanie, ponieważ stwierdził że oskarżony miał zniesioną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem i do rozpoznania znaczenia swojego czynu. Dziś sprawą zajmował się Sąd Apelacyjny w Krakowie, który utrzymał w mocy tę decyzję. Oznacza to, że Łukasz Sz. zostanie umieszczony w placówce lecznictwa psychiatrycznego. Decyzja sądu jest prawomocna.

18 maja 2019 roku policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów w Busku. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna grozi nożem klientowi. Po dojechaniu na miejsce, funkcjonariusze przed sklepem rozpoczęli legitymowanie mężczyzny. W tym czasie z budynku wyszedł Łukasz Sz., który był wobec nich agresywny. W związku z tym policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Kiedy chcieli go …- cały artykuł na źródłowej stronie  Radia Kielce ♂ – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

ŁSz: OŚWIADCZENIE „POLSKIEGO GEORGA FLOYDA” – RADNEGO ŁUKASZA SZUMILASA. APEL DO KANDYDATÓW NA PREZYDENTA

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

Kalendarium: 7 maja 1977 r. w sieni kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki studenta Stanisława Pyjasa

doRZ: Śmierć dziennikarki Polsatu. Miała posiadać dokumenty o pedofilii – a…

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

50 odpowiedzi na “RK: Łukasz Sz. do zakładu psychiatrycznego. To prawomocny wyrok”

 1. "Do sądu po wyrok, a nie po sprawiedliwość". Dlaczego Polacy mają tak złe zdanie o wymiarze sprawiedliowości? pisze:

  https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1059629,dlaczego-polacy-nie-lubia-sadow.html

 2. Xyz pisze:

  I gdzie sa obroncy pana radnego? Prawomocnym wyrokiem trafil tam gdzie jego miejsce?

 3. Wiewiórka z parku pisze:

  Oby znalazł tam z czasem dwóch przyjaciól ŁN i JK. 😉
  Byłoby prawie jak trzech muszkieterów.

 4. VETO! pisze:

  VETO! Górale mówią dość! Będą otwierać swoje biznesy mimo lockdownu \\ KORWiN TV: https://m.youtube.com/watch?v=hdNkAEl8o30&feature=youtu.be

 5. DOŚĆ! pisze:

  Sebastian Pitoń w Radio ZET: To my stoimy w prawie, rząd jest rebeliantem: https://m.youtube.com/watch?v=AlQE6B2il5s

 6. As pisze:

  podobno chińczyki potrafią już szczepić przez sieć 5g i testują to już na koreańcach

 7. prorok pisze:

  skoro dobrze poinformowana i zalatująca psiarnią Wiewiórka z parku 13 STYCZNIA 2021 O 19:56 pisze: „Oby znalazł tam z czasem dwóch przyjaciól ŁN i JK. ? Byłoby prawie jak trzech muszkieterów” to coś musi być na rzeczy. Przed akcjąpod rosmanem też jeden jasnowidz przepowiadał rychły koniec Zapiekanki i stało się…

 8. Do As pisze:

  Podobno jesteś inteligentny. Podobno…

 9. do prorok pisze:

  o kolejne widze teorie spiskowe… a moze to kosmici mieli cos z tym wspolnego albo illiuminaci? fakt jest taki ze zapiekanka trafil tam gdzie jest jego miejsce

 10. pytanie? pisze:

  Ciekaw jestem czy jakis mieszkaniec powie ze glosowal na radnego ktory trafil do „psychiatryka”? Wstyd na cala Polske…

 11. flojd pisze:

  a tu dla zwloennikow zapiekanki i floyda na ktorym sie wzorujecie „Brytyjski dziennik „Daily Mail” bodaj jako pierwszy tytuł na świecie opublikował biografię człowieka, którego brutalna śmierć z rąk policjanta wprowadziła USA w chaos. – Floyd przyjechał do Minneapolis aby rozpocząć nowe życie, ponieważ jego sądowa kartoteka była pełna wyroków za czyny kryminalne.Wraz z pięcioma czarnoskórymi mieszkańcami Teksasu podającymi się za pracowników wodociągów, wtargnął do domu samotnej kobiety. Po czym sterroryzował staruszkę, przykładając jej pistolet do głowy. Żądał pieniędzy na narkotyki, a z ich braku ukradł kilka wartościowych sprzętów domowych.” Jeszcze tylko czekam na artykul od „niezaleznego politycznie” rEDAKTRORA a ” w Busku?”

 12. ADAM pisze:

  jest prawomocny wyrok to i obroncow radnego zabraklo… gdzie ta osoba co krzyczy zeby diete panu radnemu placic jest? teraz tez sie nalezy?

 13. Jerzy Rogucki pisze:

  to za 6-mcy wyjdzie na wolność i wtedy p. sikora będzie się cieszył:) przynajmniej oglądalność sesji wzrośnie i będzie przynajmniej ktoś obecnego burmistrza szczypał, bo tak dzisiaj Burmistrz nie ma opozycji.

 14. xyz pisze:

  A czy zapiekankę mix nie zastapi traz oliwa z pierwszego tłoczenia? 1 głos się popłacze bo mu konkurencja wyrośnie i npw będzie w czyimś cieniu jak za zapiekanki.

 15. Do powyżej pisze:

  Zaraz, zaraz, ale Łukasz Sz. nie został uznany za winnego przestępstwa, ponieważ stwierdzono, że „w chwili popełnienia czynu mężczyzna był niepoczytalny” i dlatego sąd skierował go na leczenie. Wydaje mi się, że to nie jest podstawą do wygaszenia mandatu radnego. Zresztą kadencja rady trwa jeszcze 3 lata, więc na przykład za pół roku czy za rok, jeśli lekarze stwierdzą, że stan zdrowia radnego na to pozwala, to wyjdzie on na wolność i będzie mógł uczestniczyć w sesjach rady. Przecież w wyroku nie jest powiedziane ile będzie trwało leczenie.

 16. "Nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku" pisze:

  onet.pl: Nagrano rozmowę dolnośląskich działaczy PiS: https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/nie-prowokuj-bo-cie-zniszcza-nagrano-rozmowe-dolnoslaskich-dzialaczy-pis/5ketb9s,79cfc278

 17. "Prawo, które nie służy narodowi, jest bezprawiem" pisze:

  Na Pomorzu otwierają się pierwsze kluby i restauracje. „Będą statyści jak w TVP” https://www.onet.pl/informacje/onettrojmiasto/pomorze-otwieraja-sie-pierwsze-kluby-i-restauracje-patenty-sa-rozne/26tlzcv,79cfc278

 18. Łukasz Nowak pisze:

  Proponuję rodzicom pana radnego Łukasz Szumilasa pozwanie Skarbu Państwa o naruszenie dóbr osobistych ich syna przez funkcjonariuszy wymiaru (nie)sprawiedliwości polegające na ubliżaniu mu w szczególności poprzez skracanie nazwiska.

 19. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Osoba przeciwko której toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe, może sama zezwolić na ujawnienie swoich danych osobowych lub wizerunku.

  W końcu radny, osoba publiczna choć jest chroniony z automatu z nazwiska przed mediami tak jak każda osoba.
  Więc twój komentarz jest zbędny.

 20. Łukasz Nowak pisze:

  „Osoba przeciwko której toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe, może sama zezwolić na ujawnienie swoich danych osobowych lub wizerunku.”

  Problem w tym, iż gogacz oraz inne menty z polskiej prokuratury zrobiły z niego – używając języka przeciwników Szumilasa – „czuba”, więc zapewne jego wnioski w tej kwestii były uchylane.

  Mogę założyć się bowiem, że sam Szumilas chciał zezwolić.

 21. Do Łukasza Nowaka pisze:

  A skąd masz takie owe założenia?

  Masz jakiekolwiek podstawy by tak twierdzić?

 22. Łukasz Nowak pisze:

  „A skąd masz takie owe założenia?

  Masz jakiekolwiek podstawy by tak twierdzić?”

  Jakby nie patrzeć – to przyznają nawet jego wrogowie – radny jest bardzo „medialny”.
  Biorąc pod uwagę, że i tak wszyscy wiedzieli o kogo chodzi, to nuc nie zyskiwał skracaniem nazwiska.

  Tymczasem chciał procesu przy „otwartych drzwiach”, jednak przestępcy z buskiej i kieleckiej prokuratury mu na to nie pozwolili, gdyż wnieśli o brak jawności.

 23. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Gdyby było tak jak piszesz to żadne słowo owego pana by nie wyszło poza mury. Polecam być bardziej sceptyczny a nie tworzyć jakiś teoryjek spiskowych i później je propagandować.Poza tym by nazwać kogoś przestępcą to trzeba mieć dowody.

 24. W jakim kraju my żyjemy? pisze:

  W Polsce są różne standardy? O co tak naprawdę chodzi? Adamowicz został zamordowany. Radny Łukasz Sz. zadał dwa ciosy, nie czyniąc z tego co wiem, prawie żadnych poważniejszych obrażeń u policjanta.

  fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/zabojstwo-pawla-adamowicza-opozycja-domaga-sie-rozpoczecia-procesu-stefana-w,1045187.html

  „Po dwóch latach o tych tragicznych wydarzeń proces zabójcy prezydenta Gdańska nawet się nie zaczął.”

  „Do tej pory śledczy przesłuchali kilkaset osób, ale jak twierdzą, wciąż nie wiedzą, czy Stefan W. w chwili zabójstwa był w pełni świadomy tego, co robi. – Został powołany trzeci zespół biegłych celem dokonania oceny poczytalności podejrzanego. Mamy nadzieję, że ta opinia rozwieje wątpliwości – oświadczyła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Gdańscy śledczy mają już dwie opinie biegłych. Jedna z nich mówi, że Stefan W. był niepoczytalny. Druga, że miał ograniczoną świadomość tego, co robi, ale może stanąć przed sądem.”

  CO SĄ WARTE OPINIE BIEGŁYCH? JEDNA MÓWI CO INNEGO, A DRUGA MÓWI CO INNEGO?

  ŚLEDCZY PRZESŁUCHALI KIKASET OSÓB, MAJĄ DWIE OPINIE (A CHCĄ JESZCZE TRZECIEJ) I NADAL NIE WIEDZĄ, CZY SPRAWCA BYŁ POCZYTALNY?

  A Z ŁUKASZEM SZ. TAK WSZYSTKO JASNE DLA PROKURATURY I SĄDU BYŁO?

  ILU ŚWIADKÓW PRZESŁUCHANO W SPRAWIE ŁUKASZA SZ.?

  ILE WNIOSKÓW DOWODOWYCH PRZEDSTAWIONYCH ZE STRONY ŁUKASZA SZ. PROKURATURA ODDALIŁA ???

  ILE WNIOSKÓW DOWODOWYCH PRZEDSTAWIONYCH ZE STRONY ŁUKASZA SZ. SĄD ODDALIŁ ???

 25. Łukasz Nowak pisze:

  „Gdyby było tak jak piszesz to żadne słowo owego pana by nie wyszło poza mury.”

  Jakież to niby słowa rzekomo wyszły??

  „Polecam być bardziej sceptyczny a nie tworzyć jakiś teoryjek spiskowych i później je propagandować”

  Tak, bazując na swojej oraz innych praktyce z sal sądowych jestem sceptyczny wobec polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości.

  „Poza tym by nazwać kogoś przestępcą to trzeba mieć dowody.”

  Wyobraź sobie, że je mam.

 26. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Wystarczy mi oświadczenie owego pana które zamieścił administrator strony infobusko.
  Jak masz dowody przedstawiające to co napisałeś o prokuraturze buskiej i kieleckiej to je pokaż.

 27. Łukasz Nowak pisze:

  „Wystarczy mi oświadczenie owego pana które zamieścił administrator strony infobusko.”

  To nie była wypowiedź podczas rozprawy w sądzie.

  „Jak masz dowody przedstawiające to co napisałeś o prokuraturze buskiej i kieleckiej to je pokaż.”

  Dowody masz pod moim najnowszym artykułem.

 28. A Pan Tortilla? pisze:

  A Pan Tortilla, którego kilka lat temu złapali na kradzieży w Delikatesach Centrum przy Bohaterów to nie był przypadkiem buskim policjantem?
  A zdaje się, że nawet „policjantem roku” i to nie był jego pierwszy raz, tylko personel sklepu cackał się z nim długo, bo policjant.

 29. Do W jakim kraju my żyjemy? pisze:

  Na twoje pytania nie uzyskasz odpowiedzi ponieważ proces był niejawny. Więc dalsze zadawanie takich lub podobnych pytań jest zbędne. A dalsze zamieszczanie takich lub podobnych pytań będzie już utwierdzać że jesteś zwykłym trollem.

 30. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Napisałeś wprost że proces miał brak jawności więc czego nie rozumiesz?.

 31. Łukasz Nowak o „policjancie - Tortilli” pisze:

  Z tego co wiem, to ten „bohater w mundurze” poniósł za swą kradzież niezwykle surową karę, mianowicie: byczy się na resortowej emeryturce :).

 32. Łukasz Nowak pisze:

  „Napisałeś wprost że proces miał brak jawności więc czego nie rozumiesz?.”

  Ależ ja wszystko dobrze rozumiem. To mianowicie, że Konstytucja RP to jedna wielka ściema, gdyż na szkodę Szumilasa i jego wyborców złamano co najmniej kilka jej artykułów.

 33. Do Łukasz Nowak o „policjancie - Tortilli” 15 STYCZNIA 2021 O 00:18 pisze:

  I co z tego że ma resortową emeryturę? Zazdrość cie zżera czy co?
  Drobna kradzież to nawet nie jest powód by szydzić z kogoś.

 34. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Jakich tych artykułów?

 35. Łukasz Nowak pisze:

  „I co z tego że ma resortową emeryturę? Zazdrość cie zżera czy co?
  Drobna kradzież to nawet nie jest powód by szydzić z kogoś.”

  Doprawdy? W przypadku wielokrotnych „drobnych kradzieży” i to dokonywanych przez człowieka świetnie opłacanego i to w pracy polegającej rzekomo na czuwaniu nad przestrzeganiem prawa. Podobno to tym niby zajmują się policjanci (prokuratorzy, sędziowie).

 36. Łukasz Nowak pisze:

  „Jakich tych artykułów?”

  M. in.:

  „Art 42 ust 3. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.”

  A tak w ogóle, to podaj swój stopień służbowy, bo nie wiem, jak się zwracać: młodszy / starszy aspirancie/sierżancie 🙂 .

 37. Do Łukasz Nowak 15 STYCZNIA 2021 O 00:29 pisze:

  No tak czyli najlepiej szydzić z ludzi za takie coś bo ty tak uważasz bo siedzą na takich stanowiskach.
  Człowieku zastanów się co piszesz bo jesteś śmieszny.
  Ludzie w marketach potrafią omyłkowo coś wziąść jak są tłumy, kasjera potrafi naliczyć ci coś czego nie kupiłeś jak są te tłumy.
  Poza tym jest coś takiego jak zaburzenia czy to kleptomania czy inne.

 38. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Czyli seryjnego pedofila lub mordercę nie mozna uważać za winnego bez prawomocnego wyroku?

  Posterunkowy Cezary?

 39. Łukasz Nowak pisze:

  „Ludzie w marketach potrafią omyłkowo coś wziąść jak są tłumy, kasjera potrafi naliczyć ci coś czego nie kupiłeś jak są te tłumy.”

  Buskiemu policjantowi roku te „pomyłki” zdarzały się chyba często dość? 🙂

  „Poza tym jest coś takiego jak zaburzenia czy to kleptomania czy inne.”

  Ejże, w tak gruntownie przebadanej przez psychologów grupie zawodowej? 🙂

  A przecież – co wynika choćby z komentarzy na tym portalu – dla buskich policjantów (oraz ich znajomków, jak Gerard Jakubowski) zaburzenia psychiczne są wybornym tematem do kpin? Ale jak występują u waszych kolegów, to już przestają być śmieszne? 🙂

 40. Do - Do W jakim kraju my żyjemy? 15 STYCZNIA 2021 O 00:12 pisze:

  No właśnie jak to jest może ty wiesz? Proces się już zakończył to ja myślę że po zakończeniu sprawy to już nie jest tajne czy tam niejawne. W przeciwnym wypadku to co do końca świata ma być tajne? Czy radny Łukasz Sz. do końca życia nie może nic powiedzieć co było na rozprawach? Ja myślę że po zakończeniu procesu to już nie jest tajne. Ja myślę że co niektórzy chyba się czegoś obawiają i tak by chcieli żeby to było wszystko tajne do końca świata. A ty jak myślisz?

 41. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Różne zaburzenia występują po czasie.
  Domniemana częsta kradzież? Ciekawe.
  Po co wspominasz tu kogoś w końcu teraz ty śmiejesz się z tego. Zganiasz wine na kogoś bo patrzysz na komentarze że też cos piszą o tym.
  Tłumaczenie dziecka z przedszkola.

 42. Odnośnie sprawy radnego i nie tylko. pisze:

  Miałem się nie włączać w dyskusję, ale niektóre komentarze są po prostu dziecinne i śmieszne. Powiem tylko tyle, że są osoby, które mają pewną wiedzę w określonych tematach ze względu na swoje stanowisko, funkcję bądź zawód. Są jednak przepisy, które uniemożliwiają to, aby o czymś mówić. Tak jak ksiądz ma tajemnicę spowiedzi, tak jak lekarz ma tajemnicę odnośnie zdrowia pacjenta tak i inne osoby na pewnych stanowiskach mają określoną wiedzę, ale nie mogą mówić o tym publicznie. Dlatego też jak czytam niektóre komentarze, to śmiać mi się chce, jak ktoś się wymądrza, a tak naprawdę nie wie prawie nic. Myślę, że troszkę pokory by się przydało i dystansu do samego siebie oraz mniej wymądrzania się.

 43. „Pan UMiG”: Informacja dotycząca terminów opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi pisze:

  Przypominamy, że w najbliższy piątek tj. 15 stycznia, upływa termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za I kwartał 2021 r.

  Opłatę można wnieść:

  przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju nr 62 8480 0004 2001 0020 2000 0011 (w tytule wpisując adres z dopiskiem opłata za odpady),
  w punktach kasowych prowadzonych przez Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju
  lub u inkasentów powołanych Uchwałą Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (sołtysi).

  Wysokość stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 r.:

  19,50 zł – odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny od jednego mieszkańca/ miesięcznie;
  17,50 zł –odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny wraz z gromadzeniem odpadów ulegających biodegradacji we własnym kompostowniku oraz zagospodarowanie ich na własnej nieruchomości od jednego mieszkańca/ miesięcznie;

  Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać w następujących terminach:

  I kwartał do dnia 15 stycznia; II kwartał do dnia 15 kwietnia; III kwartał do dnia 15 lipca; IV kwartał do dnia 15 października.

  Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 41 370 52 27 oraz 41 370 52 51

 44. Młody porucznik UB był jak bestia. To nie był człowiek. Rekrutowano prostych, bez szkoły podstawowej. Byli biedni, a nagle dostawali mieszkanie, wysoką pensję. Awans społeczny spadał im z nieba. Ta władza była dla nich święta pisze:

  ppłk Leszek Mroczkowski, członek zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, ofiara Urzędu Bezpieczeństwa:

  – Byłem bity, poniżany, znęcali się nade mną psychicznie. Polak nad Polakiem. Nie lubię o tym opowiadać. Jeżeli musisz zabić, to zabij, ale nie znęcaj się – mówił zawsze mój dowódca z partyzantki. W audycji Powroty z Niepamięci ppłk Leszek Mroczkowski, członek zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, ofiara Urzędu Bezpieczeństwa, mówił o konspiracji w okresie okupacji niemieckiej i po 1945 roku.

  – Siedziałem w więzieniu i wierzyłem, że za chwilę z Czerwonymi stanę do walki. Ze śmiercią byłem zżyty, nie balem się śmierci. Bałem się bólu – wspomina ppłk Leszek Mroczkowski. Bohater audycji opowiadał, że po lata działalności w partyzantce, w oddziałach zrzeszenia Wolność i Niezawisłość tacy ludzie jak on „nie mieli powrotu do normalnego życia, ginęli w łapach UB-ków”.

  Pochodzi z rodziny o patriotycznych korzeniach. Gdy w roku 1948 roku Służba Bezpieczeństwa zaczęła wyłapywać byłych działaczy AK, wyjechał do Jeleniej Góry. Mama, działaczka AK chciała, żebym tam jej syn kontynuował naukę.

  – Trafiłem do klasy, gdzie wszyscy byli po przysiędze WIN-u. Po kilku tygodniach sam też już byłem po przysiędze i mieszkałem w lesie – wspomina. Służył w oddziale Wilka. – Byłem młody, wysportowany. Miałem 19 lat. Przeprowadzałem ludzi na stronę Czechosłowacką. Powoli to wszystko toczyło się do roku 1952 roku. Wtedy nie udało mi się wyjść z kotła. Dostałem trzy kule i wpadłem w łapy Urzędu Bezpieczeństw – opowiada.

  W Polskim Radiu 24 wyznał, że czas śledztwa był „najgorszym czas w życiu”. – Taki przeciętny chłopak z lasu wiedział niewiele. Chodziło o znęcanie się nad drugim człowiekiem. Najgorszy był stojak. Pomieszczenie w piwnicy. Wnęka 30×40, gdzie wstawiano gołego delikwenta i zamykano kratą. Pierwsza doba – do wytrzymania. Druga – walka z samym sobą, ale na trzecią dobę, to chce się już tylko umrzeć – opowiadał.

  – Śledczy, młody porucznik, był bestią. To nie był człowiek. To przechodziło ludzką wyobraźnię. Rekrutowano chłopaków, takich pastuszków bez szkoły podstawowej. Byli biedni, a nagle dostawali mieszkanie, wysoką pensję. Awans społeczny spadał im z nieba. Ta władza była dla nich święta. Do tego żeby być katem i bandytą trzeba mieć predyspozycje – podsumowuje.

  Śledztwo trwało 7-miesięcy, a proces zakończył się dla Leszka Mroczkowskiego wyrokiem śmierci. W wyniku powtórnego procesu opuścił ostatecznie jednak zakład karny we Wronkach. – Kiedy czekałem tam w celi na karę śmierci, przyszedł cywil i odczytał mi, że będę żył… – wspomina. W Powrotach z Niepamięci także o tym, jak wyglądało życie bohatera audycji w latach komunizmu, a następnie zrywu „Solidarności”.

  30.07.2019 mówił o konspiracji w okresie okupacji niemieckiej i po 1945 roku. https://www.youtube.com/watch?v=1xU0j0ECg_k&fbclid=IwAR0mNYN3nHnyBAEuxe0AxNX7I1qLfmhT0WoKni5ZYH5NGxLIKhsE9dd1NsQ

 45. Do bolo pisze:

  Czytając kulisy tego zdarzenia to całe zdarzenie jest bardzo zadziwiające. Radny jeszcze z PIS zrobił awanturę w domu po czym gdy policjanci interweniowali to pierw zaatakował policjanta słownie a potem fizycznie. Co najciekawsze radny był trzeźwy i nawet nie chce komentować całej sytuacji.

 46. Do powyżej pisze:

  Wstyd

 47. wcześniej o BZ też było głośno pisze:

  „Prokuratura przedstawiła 54-letniemu lekarzowi kilkadziesiąt zarzutów, w większości dotyczących przestępstw seksualnych. Pokrzywdzonych jest 11 kobiet. Jeden z zarzutów dotyczy gwałtu na 17-letniej dziewczynie, którą lekarz – według prokuratury – wykorzystał po podaniu jej środka odurzającego.

  Sławomirowi G. przedstawiono także kilka zarzutów o charakterze korupcyjnym. Według prokuratury ordynator przyjmował od pacjentów łapówki w kwotach od 50 do 1300 zł. W śledztwie oskarżony nie przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia odmienne od zgromadzonego materiału dowodowego. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.” itd.

  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/108659,sad-wypuscil-oskarzonego-o-gwalt.html, na początku linku trzeba wpisać https://

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl