PR24: "Nasza cywilizacja, nasze zasady". Marsz Niepodległości w tym roku zmotoryzowany - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: „Nasza cywilizacja, nasze zasady”. Marsz Niepodległości w tym roku zmotoryzowany

11 listopada 2020 | PolskieRadio24.pl 11.11.2020 / Jarosław Kruk 11.11.2020 | | 32 komentarze

Na ulicach Warszawy po raz kolejny 11 listopada organizowany jest Marsz Niepodległości. W tym roku w związku z epidemią i obowiązującymi restrykcjami zadecydowano o nietypowej formule wydarzenia. Uczestnicy na rondo Dmowskiego, gdzie rozpocznie się manifestacja, przyjadą samochodami i motocyklami. – informuje portal PolskieRadio24.pl

Uczestnicy środowego Marszu Niepodległości wyruszą z ronda Dmowskiego o godz. 14. Stamtąd pojadą na drugą stronę Wisły, do ronda Waszyngtona. Następnie zawrócą i przejadą ulicą do Dworca Centralnego. Na rondzie Czterdziestolatka zrobią nawrót i z powrotem pojadą na rondo Dmowskiego. Taka będzie pętla rajdu.

>>>   Marsz Niepodległości będzie miał formę zmotoryzowaną. Jest oświadczenie organizatorów   <<<

Zmianę formuły wydarzenia na zmotoryzowaną organizatorzy ogłosili w niedzielę. Członkowie zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wyjaśnili, że decyzja podyktowana była troską o bezpieczeństwo uczestników, a przede wszystkim weteranów.

W ostatnich tygodniach organizatorzy zapowiadali, że Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy mimo epidemii. Jako argument za jego organizacją podawali trwające protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego, które wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

>>>   „Nazywanie patriotów faszystami wzięło się ze Związku Sowieckiego”. Prof. Rosalak o Marszu Niepodległości   <<<

Warszawski ratusz deklarował poparcie dla tych protestów, a Trzaskowski uczestniczył w części z nich. Magistrat, nawiązując do przywołanego argumentu, wskazywał jednak, że protesty są spontaniczne – nie są wcześniej rejestrowane ani zgłaszane organom publicznym. W sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd – mówił prezydent stolicy.

Marsz Niepodległości z inicjatywy środowisk narodowych odbywa się w stolicy od dekady, a od 2017 roku zarejestrowany jest jako zgromadzenie cykliczne. Obecne przepisy, wprowadzone celem zwalczania epidemii COVID-19, zakazują jednak organizacji zgromadzeń liczących więcej niż 5 osób. Ponadto prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ostatni piątek poinformował, że po zasięgnięciu opinii sanepidu… cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

TVP3: Oflaguj Niepodległość. Akcja zachęca do wywieszania flag na 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości 

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Warszawa: Nielegalny protest Strajku Kobiet. Interweniowała policja. Busko: Para zatrzymana za znieważenie funkcjonariuszy Policji

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

32 odpowiedzi na “PR24: „Nasza cywilizacja, nasze zasady”. Marsz Niepodległości w tym roku zmotoryzowany”

 1. Aron do redakcji pisze:

  Oczywiście ten Marsz czy pochód itp to jest nielegalny więc liczę na to że policja rozprawi się szybko z naziolami i resztą hołoty jak policja to zrobiła ze strajkiem przeciwko Czarnkowi.

 2. Mateusz pisze:

  Ma być zmotoryzowany? XD i tak ludzie przyjdą i będzie cyrk XD

 3. Ela pisze:

  Rozgonić to towarzystwo

 4. Fajna hipokryzja TVPIS pisze:

  Transmituja marsz niepodległości i nic nie mówią o transmisji wirusa. Dziwne bo gdy były strajki kobiet to ich w tej telewizji nie transmitowali a tylko gadali że przez protesty jest wzrost wirusa. Neobolszewicka propaganda jeszcze gorsza niż za PRLu.

 5. ness pisze:

  Marsz obrońców lawendowych pedofili!

 6. Do redakcji pisze:

  https://infobusko.pl/ekai-o-leon-knabit-czcza-manifestacja-jest-kpina-ze-sluzby-zdrowia/

  Jest pan hipokrytą panie redaktorze Kruk ponieważ pan firmuje i zachęca do brania udziału w nielegalnym zgromadzeniu i tym samym kpi pan ze służby zdrowia.

 7. krecz pisze:

  Miala byc jazda motorami i samochodami a co wyszlo, brawo „maly” redaktorze, ze tak szybko zamieszczasz artykuly a przestępcach, ktorzy obecnie bija sie z Policja, jesli ci o to chodzilo to uważam, ze ktos ci powinien juz zamknac ten portal. Zgadzam sie z kolega powyżej, ze nasz redaktor wtopil.sie w narrację siana zamętu. Tu niestety panstwo nie dopatrzy sie roznoszenia wirusa. Brawo portal info busko, brawo redaktor ha ha ha wielu widzi was haki redaktor to czlowiek stronniczy a msciwy ze ho ho!!!!!!

 8. Michał do redaktora Kruka pisze:

  No ładnie redaktorze Kruk po tym artykule i ekscesach na dzisiejszym marszu niepodległości promuje pan jawny bandytyzm.

  Zacznijmy tak ten tzn zmotoryzowany marsz był nielegalny.

  Zamiast zmotoryzowanego marszu był przemarsz ludzi gdzie auta jak i motocykle to była mniejszość w tym nielegalnym zgromadzeniu.

  Uczestnicy nielegalnego Marszu Niepodległości obrzucili wiele razy kamieniami , racami i butelkami policjantów którzy zabezpieczali to nielegalne zgromadzenie w efekcie którego wielu uczestników tego nielegalnego Marszu jak i policjantów zostało rannych.

  Uczestnicy tego nielegalnego Marszu Niepodległości atakowali dziennikarzy.

  Uczestnicy tego nielegalnego Marszu Niepodległości obrzucili blok mieszkalny racami i petardami w efekcie którego jedno z mieszkań zostało podpalone.

  Uczestnicy tego nielegalnego Marszu tarasowali drogę karetką z respiratorami które jechały na stadion narodowy.

  I dziękuję za uwagę.

 9. eH!De pisze:

  W tym marszu brał udział najgorszy syf i element społeczny. Bandziory, czuby i psychole. Zadymiarze itd, to co najgorsze w społeczeństwie. A pisiory, jak to z sektą bywa, popierają to. Eh…

 10. eH!De pisze:

  Czy tak zachowują się normalni ludzie? Wg mnie, aby nie ponosić dużych kosztów utylizacji tego francowatego, śmierdzącego śmiecia proponuję łańcuch do szyi, kamień i do głębokiej rzeki. Bo do kryminału nie warto, jeszcze dawać żreć tym zakazanym ryjom.

  https://www.sadistic.pl/t/528629

 11. eH!De pisze:

  A przecież da się inaczej

  https://youtu.be/fJ475hhXZdc

 12. Głupi wszystko kupi pisze:

  Stary numer. Ruchawki to wg mnie robota prowokatorów. Sądzę tak na przykładzie ruchawek na MN za czasów PO. Jak to się robi pokazuje podpalenie budki wartowniczej przed ambasadą Rosji podczas MN 2013, o czym zaświadcza rozmowa Bieńkowska-Wojtunik o spaleniu tej budki, w trakcie której pada stwierdzenie, że to minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz wydał tajniakom polecenie podpalenia budki. https://www.gazetaprawna.pl/wideo/872142,rozmowa-bienkowska-wojtunik-o-spaleniu-budki-przed-ambasada-rosji-wideo.html

 13. W 2011 było podobnie pisze:

  2011: Podczas obchodów Święta Niepodległości w Warszawie doszło do starć demonstrantów z policją. 40 policjantów zostało lekko rannych. Do szpitali trafiło 30 osób. Zatrzymano 210 osób. Spośród nich 111 ma zarzuty o wykroczenia (w tym niemieccy antyfaszyści), a 65 – o przestępstwa, jak m.in. napaść na policjanta, naruszenie nietykalności, niszczenie mienia.
  https://wpolityce.pl/polityka/122441-skompromitowana-krytyka-polityczna-kontratakuje-szesc-oswiadczen-czy-wygumkuja-fakty-zamaza-te-zdjecia
  Sześć listów otwartych w obronie „Krytyki Politycznej” w związku z wydarzeniami 11 listopada podpisali twórcy kultury, m.in.: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Krystian Lupa, Adam Zagajewski, Tomasz Stańko.

  Jak poinformowała we wtorek Agata Szczęśniak z „Krytyki Politycznej”, sześć środowisk: filmowe, teatralne, literackie, muzyczne, środowisko sztuk wizualnych oraz warszawskich klubokawiarni i organizacji pozarządowych wystosowało listy otwarte w obronie „KP” i prowadzonego przez nią centrum Nowy Wspaniały Świat. Przypomnijmy, że to tam właśnie znaleźli azyl bojówkarze niemieccy polujący na ulicach Warszawy na Polaków z flagami narodowymi, tam właśnie policja znalazła kastety, pałki i pojemniki z gazem.

  „Krytyka Polityczna” jest też jednym z ważniejszych członków Porozumienia 11 Listopada, które bojówkarzy zaprosiło i dziękowało im potem na swojej stronie internetowej.

  Sygnatariusze listów mimo tych faktów protestują przeciw

  próbom powiązania Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat z aktami przemocy, do jakich doszło 11 listopada”; przeinaczaniu rzeczywistości i kwestionowaniu dorobku NWŚ. Podkreślono także ważne miejsce ośrodka na kulturalnej mapie Polski i Warszawy.

  List środowiska filmowego podpisali m.in.: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Jerzy Skolimowski, Marcel Łoziński, Wojciech Marczewski, Krzysztof Krauze, Krystyna Zachwatowicz, Marek Kondrat, Andrzej Żuławski, Andrzej Chyra, Renata Dancewicz.

  List środowiska teatralnego sygnowali m.in.: Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Paweł Demirski, Jan Klata, Monika Strzępka, Michał Zadara, Tadeusz Słobodzianek, Joanna Szczepkowska.

  List środowiska literackiego poparli m.in.: Adam Zagajewski, Maria Janion, Janusz Głowacki, Tomas Venclova, Ignacy Karpowicz, Tadeusz Słobodzianek, Joanna Tokarska-Bakir, Michał Paweł Markowski, Barbara Toruńczyk.

  Ze środowiska muzycznego list podpisali m.in.: Kora Jackowska, Lech Janerka, Tomasz Stańko, Gaba Kulka, Paweł Mykietyn, Katarzyna Nosowska, Tomasz Lipiński, Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska.

  List środowiska sztuk wizualnych podpisali m.in.: Mirosław Bałka, Katarzyna Kozyra, Zbigniew Libera, Paweł Althamer, Anda Rottenberg, Dorota Nieznalska.

  List środowiska warszawskich klubokawiarni i organizacji pozarządowych podpisali m.in.: Festiwal Planete Doc, Grzegorz Lewandowski (Chłodna 25), Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Plan B, Powiększenie, Feminoteka, Cafe Kulturalna.

  Większość sygnatariuszy w takiej czy innej formie współpracuje z „Krytyką Polityczną”, czerpie więc korzyści z jej finansowania przez polskiego podatnika.

  Szczęśniak twierdzi, że „Krytyka Polityczna”, która była współorganizatorem wiecu Kolorowa Niepodległa,

  stała się celem ataków prawicy po wydarzeniach 11 listopada 2011.

  Dowodziła, że szukano powiązań KP z niemieckimi anarchistami zatrzymanymi 11 listopada w Warszawie, obarczano KP odpowiedzialnością za zamieszki wywołane przez kiboli – uczestników Marszu Niepodległości; radni PiS domagali się odebrania jej lokalu przy ul. Nowy Świat w Warszawie, a posłowie Solidarnej Polski
  z kolei – odebrania dotacji przez Ministerstwo Kultury.

  „Krytyka Polityczna” podkreślała, że nie organizowała żadnych przedsięwzięć niezgodnych z prawem.

  Nie zapraszaliśmy żadnych bojówek. Ani z Polski, ani z zagranicy. Nie planowaliśmy żadnego zgromadzenia grup radykalnych w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Policja zepchnęła tam grupę antyfaszystów, którą następnie spokojnie wyprowadziła z lokalu, nie zgłaszając wobec nas żadnych zastrzeżeń

  – napisano w oświadczeniu wydanym po 11 listopada. Dodano, że nie postawiono żadnych zarzutów nikomu ze środowiska „Krytyki Politycznej”.

  Podczas obchodów Święta Niepodległości w Warszawie doszło do starć demonstrantów z policją. 40
  policjantów zostało lekko rannych. Do szpitali trafiło 30 osób. Zatrzymano 210 osób. Spośród nich 111 ma zarzuty o wykroczenia (w tym niemieccy antyfaszyści), a 65 – o przestępstwa, jak m.in. napaść na policjanta, naruszenie nietykalności, niszczenie mienia.

  Przypomnijmy więc jeszcze raz podstawowe fakty:

  1. „Krytyka Polityczna” jest kluczowym członkiem Porozumienia 11 listopada

  2. Porozumienie 11 listopada zaprosiło do Warszawy niemieckich bojówkarzy ze skrajnie lewicowej antify, którzy pałkami i kopniakami uczyli Polaków, w tym członków historycznych grup rekonstrukcyjnych, tolerancji i „właściwego” świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

  Na stronie Porozumienia 11 listopada już po zamieszkach napisano:

  Antyfaszyści z Niemiec, tak samo jak antyfaszyści z Czech czy Białorusi, ale przede wszystkim z całej Polski przyjechali do Warszawy aby wesprzeć Porozumienie 11.11. Nie ukrywaliśmy tego i nie wstydzimy się tego.

  4. To w ekskluzywnym lokalu „Krytyki Politycznej” o nazwie „Nowy Wspaniały Świat” – użyczonym okazyjnie przez miasto stołeczne – schronili się bojówkarze lewaccy po tym jak policja podjęła interwencję. Tam też policja znalazła pałki, kastety i gaz łzawiący.

  Oto co opowiedział nam pan Adam Golański, przedsiębiorca, w przeszłości działacz Federacji Młodzieży Walczącej był dziś świadkiem wstrząsających wydarzeń. Oto jego relacja specjalnie dla portalu wPolityce.pl:

  Było kilkanaście minut przed godziną 12. Idąc z żoną na uroczystości obchodów Święta Niepodległości na Plac Piłsudskiego wstąpiłem do jednej z kawiarni na ulicy Nowy Świat. Spotkałem tam mojego przyjaciela wraz z grupą kibiców z Gdyni, on ich tu odebrał. Było to pięć osób. Byli normalnie ubrani. Jedyny charakterystycznym elementem był szalik w kolorach biało-czerwonych na szyi jednego z nich.

  Jeden z tam obecnych leżał na ziemi, cały obłożony lodem, poraniony, we krwi. Miał wstrząs mózgu, nie mógł iść o własnych siłach, odprowadziliśmy go z żoną do karetki.

  Przyjaciel opowiedział mi przebieg wydarzeń. Szli sobie spokojnie ulicą. Nagle wypadło skądś pięciu zamaskowanych osobników z jakimiś czarnymi pałami w rękach. Mieli emblemanty tzw. antify. Wszystko działo się błyskawicznie. Napastnicy, mówiący miedzy sobą po niemiecku, krzyczący coś do Polaków w tym języku, zaczęli ich bić. Walić pałkami, kopać, rzucać na ziemię. Na pewno byli to Niemcy.

  Każdy oberwał, ale jeden szczególnie mocno. Ma rozbitą głowę, cały posiniaczony, oka w ogóle nie było widać zza krwi i ran. Teraz jest w szpitalu na Lindleya.

  Z tego co mi opowiadano, a była to relacja bezpośrednia, napastnicy natychmiast potem uciekli, pochowali się w kawiarni Nowy Świat należącej do „Krytyki politycznej”. Tam była ich baza, tam mieli azyl.

  Z tego co wiem takich napadów organizowanych przez grupy niemieckie było więcej. Z około 150 osób już zatrzymanych przez policję, około 100 to Niemcy.

  Według relacji dziennikarzy w sumie grupa około 100 osób, wśród nich członkowie organizacji lewicowych zaatakowała policjantów na rogu ul. Nowy Świat i ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, a następnie zabarykadowała się w kawiarni „Nowy Wspaniały Świat”, którą dostała od miasta skrajnie lewicowa, neoleninowska „Krytyka Polityczna”. W akcji wzięli udział radykałowie z Niemiec. Sytuacja została przez policję opanowana. Osoby, które zaatakowały policjantów, zostały wylegitymowane i przewiezione na komisariaty.

  CZYTAJ TEŻ:

  UJAWNIAMY Wstrząsająca relacja świadka: „Nagle wypadło pięciu zamaskowanych z pałami. Mówili po niemiecku. Zaczęli bić”

  Warzecha w „Fakcie”: wyjaśnić rolę „Krytyki Politycznej” w sprowadzeniu brutalnych niemieckich zadymiarzy

  W „Super Expressie” wstrząsająca relacja Polaka skatowanego przez niemieckie bojówki. „Dostałem w głowę, straciłem przytomność”

  Czy platformerskie władze Warszawy kompletnie już odleciały? Finansują spektakl o… karierze Sierakowskiego!

  Zwolennicy Marszu 11.11 pod Krytyką Polityczną: „Czy czują się odpowiedzialni za napady bojówek?”

  „Czerwone Brygady”? „Sprawdzić billingi „Krytyki Politycznej” na okoliczność pobytu niemieckich brunatnych zadymiarzy”

  Kogo tak naprawdę sprowadziła Krytyka Polityczna z przyjaciółmi? Jeden z niemieckich „antyfaszystów” heiluje…

  „Dzielni chłopcy w chustach pokazali czynem to, do czego Krytyka Polityczna nawoływała słowem: kazać faszystom wypie…ać z ulic tego miasta
  „Pałki, kominiarki, niemieckie okrzyki. To lewackie bojówki zakłóciły Święto Niepodległości w Warszawie. Bili się z polską Policją, a potem uciekli do Kawiarni „Nowy Wspaniały Świat” należącej do Krytyki Politycznej”.

 14. Takie efekty po Marszu Niepodległości pisze:

  35 rannych policjantów, zatrzymanych ponad 300 osób. Rzecznik Komendy Stołecznej nadkom. Sylwester Marczak podsumował wydarzenia w stolicy podczas Marszu Niepodległości. Ocenił, że wczoraj w Warszawie doszło do „bitwy” chuliganów z policją.

  – Wśród uczestników marszu niestety znalazły osoby, które można określić po prostu jako chuliganów. Gdy mówimy o tym, w jaki sposób reagowali policjanci, to warto pamiętać o tym, w jakich warunkach się znaleźli. Z nagrań wynika, że w pewnym momencie stali oni w ognisku. Liczba rac i niebezpiecznych przedmiotów, które poleciały w kierunku funkcjonariusz, stanowiła realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia – tłumaczył Marczak.

  Marczak przekazał też, że wśród chuliganów byli również pseudokibice z całej Polski, dobrze już znani policjantom. – Pomimo tego, co się stało, że jestem przekonany, że większość osób przyszła po prostu świętować. Należy jednak podkreślać, że zgromadzenie było nielegalne. Naszym celem było zadbanie o bezpieczeństwo. To, w jaki sposób o to bezpieczeństwo zadbali organizatorzy, pozostawiam do oceny mediom – stwierdził rzecznik KSP.

  Podczas środowego nielegalnego pochodu zatrzymano ponad 300 osób. W 270 przypadkach – jak mówił Marczak – po wykonaniu czynności przez policję zatrzymane osoby zostały zwolnione. 260 osób ukarano mandatami karnymi, a w 420 o skierowano wnioski do sądu. Łącznie wylegitymowano 700 osób. W związku z tym, że było to zgromadzenie nielegalne, do sanepidu przesłano 655 notatek. Policji nie udało się jeszcze ująć sprawcy podpalenia mieszkania przy alei 3 maja.

  – Mamy 40 zdarzeń o charakterze przestępstwa. Mowa tu o naruszeniu nietykalności, kradzieży, znieważeniu policjanta, posiadaniu narkotyków czy udział w zbiegowisku. Zabezpieczyliśmy ponad 100 produktów pirotechnicznych, paralizator i pałki teleskopowe. Zabezpieczyliśmy również broń, która zostanie poddana analizie biegłego – relacjonował Marczak. Dodał, że liczba zatrzymanych może wzrosnąć, a policja będzie publikować na swoich stronach wizerunki poszukiwanych osób.

 15. Kibol patriota? Oj nie . pisze:

  https://streamable.com/101qdn

  Takich mamy kiboli patriotów którzy w ogień rac rzucają polską flagą.
  Patriotyzm na pokaz i nic poza tym.

 16. Busko pisze:

  Michał wykonuj dalej czarną robotę zlecaną przez Waldka, a nie zajmuj sie skalowaniem marszu, prawicy, patryiotów. Zmieniłeś się na gorsze, no ale jak siedzisz z pslowcami powcami, to kracesz jak i oni.

 17. Do powyżej pisze:

  Szkalowanie marszu prawicy patriotów?? Raczej to marsz zwykłych bandytów nazistów rasistów i farbowanych patriotów xd

 18. Polskie Radio 24 pisze:

  „Widać, jak podnosi strzelbę”. Fotoreporter Tomasz Gutry ma zdjęcie policjanta, który mógł do niego strzelić w twarz (https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2619178,Widac-jak-podnosi-strzelbe-Tomasz-Gutry-ma-zdjecie-policjanta-ktory-mogl-do-niego-strzelic)

 19. Podczas Strajku Kobiet policja zachowywała się racjonalnie. Nie doprowadziła do eskalacji agresji ze strony tłumu. Odwrotna sytuacja miała miejsce podczas Marszu Niepodległości . pisze:

  Podczas Strajku Kobiet policja zachowywała się racjonalnie. Nie doprowadziła do eskalacji agresji ze strony tłumu. Odwrotna sytuacja miała miejsce podczas Marszu Niepodległości – zauważył publicysta. Jego zdaniem powinno dojść do dymisji w policji.
  trudno nie odnieść wrażenia, że była różnica w reakcji policji na Marsz Niepodległości i na demonstracje związanei ze Strajkiem Kobiet. – Kiedy leciały butelki w obrońców kościołów i w obrocie były trzonki od siekier, to policji nie bardzo było widać. Być może wynikało to z podejścia, że nie należy reagować, by nie dopuścić do eskalacji emocji. Trudno wytłumaczyć sytuację, że demonstracje różnych grup są różnie traktowane przez policję – dodał Krysztopa.

  https://www.polskieradio24.pl/130/5153/Artykul/2620086,Jest-wiecej-dowodow-na-mierzenie-przez-policjantow-w-glowy-Krysztopa-o-Marszu-Niepodleglosci

 20. Prowokacja gliwicka. Hitler potrzebował pretekstu do ataku na Polskę pisze:

  „Stworzę propagandowy powód rozpoczęcia wojny; nieważne, czy będzie on wiarygodny” – zapewniał swoich generałów Führer na posiedzeniu sztabu głównego 22 sierpnia 1939 roku. [https://www.polskieradio24.pl/39/156/Artykul/2361558,Prowokacja-gliwicka-Hitler-potrzebowal-pretekstu-do-ataku-na-Polske]

  31 sierpnia 1939 roku do radiostacji w niemieckich wówczas Gliwicach wtargnęło kilku uzbrojonych ludzi w ubraniach cywilnych. Napastnicy sterroryzowali niemiecką załogę i nadali po polsku komunikat: „Uwaga! Tu Gliwice. Radiostacja znajduje się w polskich rękach…”. Zamordowano wówczas Franciszka Honioka, polskiego Ślązaka, uważanego obecnie za pierwszą ofiarę II wojny światowej.

 21. Ciekawe czy wśród świętujących inaczej wmieszanych w środowy Marsz Niepodległości nie było przypadkiem tajemniczego Łukasza "kolegi" radnego Szumilasa? pisze:

  Ciekawe czy wśród świętujących inaczej wmieszanych w środowy Marsz Niepodległości nie było przypadkiem tajemniczego Łukasza bodaj z Pruszkowa, specjalisty od machania nożem, który na kilka dni przed Akcją pod Rossmanem 18.05.2019 dokleił się do radnego Szumilasa i nie odstępował go na krok?

 22. Nie tak dawno był artykuł pt.: „Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?”

  I co? Na Najbliższej Sesji Rady Miasta, 26 listopada, ma być podjęta uchwała DAJĄCA ZGODĘ na ta inwestycję!!!

  https://dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2020-11-26/2020_XXVIII_328.pdf

 23. Do UWAGA! WAŻNE!!! pisze:

  I bardzo dobrze i mam nadzieję że radni zgodnie to przeglosuja na tak dla tej inwestycji.

 24. Macierewicz: Policja ma wiele innych możliwości do wykorzystania w czasie burd niż strzelanie do ludzi. Sprawę wydarzeń 11 listopada w Warszawie trzeba dogłębnie wyjaśnić pisze:

  https://polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2620400,To-absolutna-skrajnosc-Macierewicz-o-uzyciu-broni-gladkolufowej-przez-policje-11-listopada

 25. Do wszystkich teoryków spiskowych pisze:

  https://m.youtube.com/watch?v=EjWm9RmIq6E

  Polecam obejrzeć cały film udostępniony przez MSWiA z kamery monitoringu z ronda de Gaulle’a

  Ten film pokazuje że prowokatorzy byli w marszu i to byli tzn kibole którzy robili burdy. Tak samo kibolem była osoba która m.in podpaliła mieszkanie na alejach jerozolimskich.
  I tak na marginesie poszczelenie Tomasza Gutrego było na rondzie de Gaulle’a gdzie Tomasz Gutry był po między kibolami bandytami z marszu a policja i ten człowiek był na linii strzału gdzie kibol który rzucał przedmiotami w policje wbiegł w Tomasza Gutrego i wtedy oddany został strzał. Tomasz Gutry tak jak inni poszkodowani powinni mieć tylko i wyłącznie pretensje do organizatorów nielegalnego Marszu Niepodległości.

  https://m.youtube.com/watch?v=Hh5Nm6nbfZ0

  Tu jest początek burd wywołanych przez kiboli na rondzie de Gaulle’a i tytuł tylko potwierdza że to są dzikie małpy a nie ludzie. Zauważyli tylko policjantów i już dymili.

  https://m.youtube.com/watch?v=x4UXpyTQex0

  A tu mamy dalszą część przedstawiania kiboli bandytów na rondzie de Gaulle’a

  I te wszystkie teoryjki o tzn prowokacjach poszły się jeba** bo prowokatorami w tym marszu byli wyłącznie kibole bandyci.

 26. eH!De pisze:

  Jak to jest że wszyscy wiedzieli że będą zadymy tylko te ćwoki z rządu o tym nie wiedzieli?

 27. Czy 11.11.2011 Antifa, pseudo"kibole" podszywający się pod kiboli, tajniacy i policjanci tłukli, kopali i gazowali każdego kto się nawinął? pisze:

  Jak dla mnie to 11.11.2020 to była powtórka z wydarzeń 11.11.2011. Wtedy jak widać i na tym na filmiku – https://youtu.be/BHTrAcSHdsU – Antifa, pseudo”kibole” podszywający się pod kiboli, tajniacy tłukli, kopali i gazowali każdego kto się nawinął.

 28. teraz pałują Polaków - wtedy mordowali - ROZSTRZELAĆ POLAKÓW – operacja antypolska NKWD 1937-1938 - wymordowano ok. 200 000 Polaków pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=Lk2FMpmciIc

  ✍ ?? ???????? ???? roku szef NKWD Nikołaj Jeżow wydał rozkaz nr 00485, na podstawie którego Sowieci wymordowali co najmniej ??? ??? Polaków – obywateli ZSRS.
  ? Film dokumentalny Tomasza Sommera i Mirosława Majerana opowiada o tej, wciąż zbyt mało znanej, zbrodni przeprowadzonej w latach 1937-1938.
  ➡ Pod zarzutem przynależności do fikcyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej, prowadzącej rzekomo działalność szpiegowsko-wywrotową na rzecz Polski, aresztowano wtedy nie mniej niż ??? ??? osób ❗
  ? Polacy ginęli prawie czterdziestokrotnie częściej niż inni obywatele Związku Sowieckiego. Dodatkowo, na podstawie rozkazu nr 00486 z 15 sierpnia 1937 roku, wydanego również przez Jeżowa, represjom poddano żony i dzieci skazanych „zdrajców Ojczyzny”.

  ⚠ Dokładna liczba ofiar tzw. Operacji Polskiej – zaplanowanej i systematycznie przeprowadzonej akcji ludobójstwa na Polakach w ZSRS – wciąż nie jest znana❗

  ? Więcej DOWIESZ SIĘ na naszym portalu ? https://operacja-polska.pl
  w trzech wersjach językowych ??️/??️/??️

 29. radny Bogdan Błaszczyk Facebook pisze:

  To ta władza zaprosiła ich do współrządzenia krajem. Mają swoich w parlamencie, rządzie czują się bezkarni.

  https://www.facebook.com/grzegorz.lasak.9/posts/4591633584211985?notif_id=1605114194650554&notif_t=close_friend_comment&ref=notif

 30. Witold Gadowski kontrowersyjnie o Marszu Niepodległości, kardynale Dziwiszu i Mafii Lawendowej pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=UCLifwJ4hgA&feature=share

 31. Deus Vult i Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Wpuściliśmy do Kościoła ludzi, którzy wywołują pożar. pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=LovlrfhWwgc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl