Warszawa: Nielegalny protest Strajku Kobiet. Interweniowała policja. Busko: Para zatrzymana za znieważenie funkcjonariuszy Policji - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Warszawa: Nielegalny protest Strajku Kobiet. Interweniowała policja. Busko: Para zatrzymana za znieważenie funkcjonariuszy Policji

10 listopada 2020 | PolskieRadio24.pl 10.11.2020 00:02 / KPP w Busku-Zdroju / busko.com.pl 09.11.2020 / Jarosław Kruk 10.11.2020 | | 35 komentarzy

Na Powiślu zakończył się kolejny protest w Warszawie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Demonstranci zebrali się po południu przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie domagali się dymisji ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Kilka osób usiadło na ulicy, skąd zostali usunięci przez policjantów. informuje portal PolskieRadio24.pl

Policjanci interweniują w Alei Szucha, gdzie grupa uczestników nielegalnego zgromadzenia zablokowała jezdnię. Osoby te lekceważyły wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Użyto siły fizycznej, przeniesiono osoby na pobocze i chodnik. Przywrócono normalny ruch pojazdów” – napisano na profilu Policji Warszawa na Twitterze.

Następnie protestujący przeszli na plac Unii Lubelskiej i plac Zbawiciela, część zeszła na Trasę Łazienkowską i zablokowała jezdnię na wysokości ulicy Marszałkowskiej. Potem uczestnicy manifestacji poszli w kierunku placu Trzech Krzyży i ulicą Książęcą zeszli na Powiśle, gdzie przez chwilę także blokowali ulicę.

Odpowiedzialność karna

Protesty w Polsce rozpoczęły się po 22 października, gdy …- cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link


 

W minioną sobotę ulicami centrum Buska-Zdroju przeszedł „Marsz Kobiet”. Jak zwykle bezpieczeństwa jego uczestników i porządku publicznego strzegli policjanci. Od początku marszu uwagę mundurowych zwróciło wulgarne zachowanie mężczyzny stojącego na czele pochodu. – za KPP Busko-Zdrój informuje portal busko.com.pl

29-letni mieszkaniec gminy Busko-Zdrój w pewnym momencie skierował w stronę policjanta niecenzuralne słowa, czym dopuścił się znieważenia funkcjonariusza publicznego. Po zakończonym proteście stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który ponadto w trakcie zatrzymania zakłócił porządek publiczny.

Stojąca w pobliżu miejsca policyjnej interwencji 31-letnia partnerka mężczyzny widząc co się dzieje, również używała słów wulgarnych w stosunku do innego ze stróżów prawa oraz szarpała go za mundur.

Oboje zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Kobieta jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty i po wykonaniu wszystkich czynności została zwolniona. Mężczyzna był nietrzeźwy. Odmówił poddaniu się badaniu, ale wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu. Noc spędził w

policyjnej celi. W niedzielę usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Mężczyzna odpowie także za popełnione wykroczenie.

Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Kobieta odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego za co grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do lat 3.

◙ Podobne informacje:

eKAI: O. Leon Knabit: czcza manifestacja jest kpiną ze służby zdrowia

eKAI: Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: udział w demonstracjach proaborcyjnych to grzech

Wulgarne napisy. Graffiti na Alei Mickiewicza i w Zdroju oburzają władzę. A dewastacja wiekowych drzew jest OK?

Gorąca linia: Graffiti na bloku radnego Szumilasa

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

35 odpowiedzi na “Warszawa: Nielegalny protest Strajku Kobiet. Interweniowała policja. Busko: Para zatrzymana za znieważenie funkcjonariuszy Policji”

 1. Literatka pisze:

  To że taki człowiek jak pan Czarnek nie powinien obejmować takiego stanowiska to jedno a drugie to zobaczymy jutro czy PIS bedzie taki cwany by przy pomocy policji tak samo rozbrajać Marsz Niepodległości jak wczoraj Strajk przed MEN.

 2. do Literatka pisze:

  do tego trzeba by miec troche honoru…

 3. Łukasz Nowak pisze:

  Art. 226. § 1. kodeksu karnego jest niekonstytucyjny.
  W szczególności narusza on Art.32 ust. 1 Konstytucji RP, który explicite stwierdza, że „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.”
  Tymczasem Art. 226 § 1. czyni z części obywateli „nadzwyczajną kastę”: wystarczy mieć znajomości pozwalające na przywdzianie choćby munduru ZOMO i już jest się „nadczłowiekiem”, który nie może być obrażany. Byle zniewaga pod adresem policjanta jest ścigana przez państwo z urzędu niczym jaka zbrodnia. Jednocześnie normalnego człowieka można nie tylko bezkarnie znieważać, ale nawet nawet kopać, o czym przekonałem się© w kwietniu, gdy kopnął mnie gerard jakubowski z buskiego uzdrowiska przed jego domem, a zawada i nowicki odmówili zabezpieczenia nagrania kamery, którą tamten ma na podjeździe, jak również skierowania wniosku oo ukaranie, tyl0 zbyli twierdząc, iż powinienem założyć „sprawę cywilną”. Jak już, to nie „cywilną”, lecz karną z powództwa prywatnego, a więc próbowali mnie wprowadzić w błąd. A po wtóre: czy to nie absurd, że drażnienie psów (zwierząt) i psów mundurowych jest ścigane z urzędy, ale kopanie normalnych ludzi tylko z prywatnego? A to wiąże się z kosztami oraz brakiem wsparcia państwa w zabezpieczaniu dowodów. A więc, jeśli jest się prominentnym pracownikiem upolitycznionego Uzdrowiska Busko-Zdrój S. A., to można kopać ludzi w majestacie prawa!

  Panie Lubawki, gratuluję Panu wyboru podwładnych 🙂

 4. ?? pisze:

  Az nie chce sie wierzyc w to co piszesz ale jezeli to prawda to jakas masakra;/ a czemu niby kopnał Cie? wszedles mu na podworko czy co?

 5. Łukasz Nowak pisze:

  Twierdził, że niby kopnąłem jego psa. Tylko, że pies był na podwórku oddzielony stalowym ogrodzeniem. Aby kopnąć psa musiałbym albo przeskoczyć ogrodzenia, albo je uszkodzić. Niczego takiego nie uczyniłem.
  Jedyne co miało miejsce, to rzucenie przeze mnie kilku wulgaryzmów pod adresem psa. To było tak: sze3dłem normalnie na zakupy do Kauflandu i nawet nie patrzyłem na posesję gerarda j. Gdy już miałem przejść przez jezdnię na drugą stronę by wejść do marketu, to naszczekał na mnie ten jego bulterierowatopodobny pies. Przestraszyłem się, a byłem jeszcze zdenerwowany czym innym, więc rzuciłem wiązanką łaciny i poszedłem na zakupy. Gdy wracałem, rzecznik buskiego Uzdrowiska już na mnie czekał, a jego konkubina beata w. stała na balkonie z tabletem i nagrywała lub udawała nagrywanie. Gerard wyraźnie starał się mnie sprowokować, rzucał szydercze uwagi na temat mojej działalności społecznej. Będąc niewinnym poczekałem na przyjazd policjantów. Zawada i nowicki niemal od razu wzięli się za pisanie wniosku o ukaranie mnie. Odmówili zabezpieczenia nagrania z tabletu beaty w., z kamery na podjeździe, jak również odmówili wykonania zdjęć ogrodzenia.

 6. Książę z Mickiewicza pisze:

  Jak to jest, że na wiosnę czterech uczestników „dysputy filozoficznej” na Mickiewicza zostali ukarani przez tych ćwierćmózgów z komendy za nielegalne zgromadzenie, a teraz setki latawic może tłumnie tamować ruch na drodze krajowej bo chcą skrobanki na życzenie gdy się która puści?

 7. ?? pisze:

  Do Lukasza to brak mi slow nie wiem nie znam sie ale chyba bym zalozyl ta sprawe i jeszcze skarge na policje zalozyl a co do ksiecia to wez puknij sie w pusty cymbal

 8. Łukasz Nowak do ?? pisze:

  Taki miałem zamiar, jednak jestem „podpadnięty” nie tylko w buskiej policji lecz także w prokuraturze rejonowej. Jej szef gogacz bardzo mnie nie lubi.
  Przekonałem się o tym w innej sprawie, w której mam status pokrzywdzonego, a w której prokuratura złośliwie wstrzymuje się z każdą decyzją do końca kodeksowego terminu, tzn. 6 tygodni. Tymczasem obywatel ma na odwołanie tylko tydzień.
  W normalnym państwie taki zawada i nowicki co najmniej wylecieliby za niedopełnienie i przekroczenie uprawnień (skuli mnie w kajdanki).Tymczasem w USA Derek Chauvin został aresztowany za uduszenie George’a Floyda, za to w Polsce za takie samo duszenie Szumilasa czaja został nagrodzony.

 9. Marsz k...w pisze:

  I tyle w temacie.

 10. Do Marsz k...w pisze:

  Zamknij ryj pajacu

 11. Niestety pisze:

  Policja najchętniej jest silna wobec słabych,na marszu nie wiedzieli co zrobić z jednym cymbalem,który od razu powinien być zatrzymany,ale miał za sobą kilka rozsierdzonych kocmouchow.Natomiast chętnie wybiegli z komendy jak prawdziwe psy do czterech rozmawiających facetów.

 12. Andrzej do niestety pisze:

  rozsierdzonych kocmouchow? O kim tak piszesz ?

 13. Smutna prawda pisze:

  Buska policja boi się prawdziwych przestępców, a wyżywa się na normalnych ludziach.

 14. „W...ć.” pisze:

  A moim zdaniem dobrze, że buskie pały nie interweniując na marszu pań lekkich obyczajów pozwoliły towarzystwu skompromitować się do końca.

  Poza wulgaryzmami towarzystwo to nie miało chyba nic więcej do powiedzenia.

 15. .... pisze:

  Smutna prawda
  10 LISTOPADA 2020 O 17:03
  Buska policja boi się prawdziwych przestępców, a wyżywa się na normalnych ludziach.

  A można wiedzieć o jakie te prawdziwe protesty chodzi ?

 16. Do "W...Ć" i "Marsz k...w" pisze:

  Zastanawia mnie co tacy ludzie jak wy macie w głowach. Wyzywacie kobiety które walczą o swoje prawo do aborcji o wybór lub ogólną legalną aborcję. A gdyby w waszych rodzinach były osoby które walczą o ten wybór lub o ogólną legalną aborcję to też byście je wyzywali? Gdyby to wasza matka żona córka kochanka lub ojciec mąż syn kochanek też walczyli o wybór lub o ogólną legalną aborcję to też byście ich wyzywali ?.

 17. ewka pisze:

  Dokładnie. Zero wyobraźni. Zero wiedzy. Wystarczy postawić się w sytuacji tych kobiet. O dziwo Panowie mają najwięcej do powiedzenia i zero merytorycznych argumentów

 18. do ewki pisze:

  Jeden argument przeciwko marszom – PANDEMIA!! Abstrahując od tematu protestu, wychodzenie grupowe na miasto i wykrzykiwanie haseł jest jak tańczenie z odbezpieczonym granatem w ręce podczas przyjęcia na 100 osób.

 19. Do powyżej pisze:

  Gdyby odkrycie towarzyskie Kaczyńskiego czyli pani Przyłebska nietykała wraz z innymi z TK tematów aborcji w czasie pandemii to by ludzie nie wyszli na ulice. Niech tylko opublikuja to w dzienniku ustaw a wtedy jeszcze więcej ludzi wyjdzie na ulice.

 20. Tak dla przypomnienia... Mateuszek... Czy nie czujecie się, jak by wam pluto w twarz??? pisze:

  youtube.com/watch?v=U7TT_tI6q88

  „Taśmy Morawieckiego. Cztery cytaty, które musisz znać | Onet100”

  youtube.com/watch?v=qdeaVfDa5eU

  Taśmy Morawieckiego – wybrane fragmenty

 21. obiektywny pisze:

  Patrząc na te strajki, na całe to towarzystwo, czytając i słuchając ich hasła to powiem krótko, że jak mam wybierać pomiędzy rządami Kaczyńskiego z kotem a ewentualnymi rządami tej urodnej opozycji to wolę po stokroć starego kaczora.

 22. Do tzn obiektywnego pisze:

  To żyj sobie w katolickim zaścianku i zamordyzmie

 23. Kładka za 12,3 mln zł. pisze:

  Jakiś czas temu pojawiły się w komentarzach informacje o kładce na Górkę, która ma kosztować 9 milionów.
  Otóż kładka ta ma kosztować drożej bo 12,3 mln zł.

  Oto oficjalne dane:

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2020/07/31/informacja_o_wyborze_rsid_271_12_2020_zp.pdf

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/18949-przebudowa-ulicy-rokosza-w-busku-zdroju-na-odcinku-od-ul-starkiewicza-do-al-kasztanowej-wraz-z-budowa-kladki-pieszo-rowerowej-nad-ul-starkiewicza-w-busku-zdroju-w-ramach-projektu-pn-rozwoj-spoleczno-gospodarczy-fizyczny-i-przestrzenny-miasta-busko-zdroj-poprzez-dzialania-rewitalizacyjne.html

 24. Do kładki pisze:

  Zmień temat bo to już nudne XD

 25. do Kładka za 12,3 mln zł. pisze:

  „Przebudowa ulicy Rokosza w Busku-Zdroju na odcinku od ul. Starkiewicza do al. Kasztanowej wraz z budową kładki pieszo-rowerowej nad ul. Starkiewicza w Busku-Zdroju w ramach projektu pn. „Rozwój społeczno – gospodarczy, fizyczny i przestrzenny Miasta Busko – Zdrój poprzez działania rewitalizacyjne” – typowa urzędnicza nowomowa która ładnie wygląda ale za którą nic mądrego się nie kryje. Czy ktoś mi potrafi wyjaśnić jaki to „Rozwój społeczno – gospodarczy, fizyczny i przestrzenny” wniesie budowa tej „złotej” ze względu na cenę kładki? Jaki jest sens wydawania 12,5 miliona na to cudo? 12,5 miliona to z 20 Budżetów Obywatelskich – za te pieniądze można by zrealizować w sołectwach i mieście wszystkie zgłaszane przez mieszkańców rzeczywiście potrzebne i korzystne dla nich rzeczy na przestrzeni kilkunastu kolejnych lat! Byłoby na utrzymanie Ośrodka Zdrowia w Szczaworyżu obsługującego 500 pacjentów na 50 lat lub więcej. A tu w mojej ocenie powstanie kolejny po najdroższej w Polsce tężni, najdroższej w Polsce ślepej uliczce, najdroższym stadionie pomnik próżności i niegospodarności Sikory & radnych.

 26. Gerard Jakubowski pisze:

  Dzień dobry Panie Nowak,

  Nie będę przepychał się z Panem w mediach społecznościowych, ale po tym co Pan napisał zaczynam mieć watpliwosci czy z Panem oby na pewno jest wszystko w porządku… Warto przypomnieć, że to ja na skutek Pańskiego zachowania wezwałem policję i to Pan się następnie awanturował utrudniając policji prowadzenie czynności. Czy został Pan przez funkcjonariuszy w zw. z tym skuty, czy mi się tylko wydaje? Zniesławia mnie Pan publicznie nie mając na to żadnych dowodów. Ja świadka zdarzenia mam. Może Pan kreować alternatywną wersję rzeczywistości, jednak granica została w tym momencie przez Pana przekroczona. Zakładam, że zna Pan prawo i jest Pan świadomy tego co Pan właśnie zrobił. Informuję zatem Pana na forum, że spotkamy się w sądzie. Skoro nie potrafi Pan powściągnąć szkalujących komentarzy (nie tylko w stosunku do mnie żeby była jasność) to nie ma innej drogi. Nie będzie więcej mojej zgody na szarganie przez Pana mojego nazwiska i dobrego imienia. Do zobaczenia zatem w sądzie jak mniemam.
  Ps. ADMINISTRATORA/ WLASCICIELA PORTALU BARDZO PROSZĘ NINIEJSZYM O ZABEZPIECZENIE KOMENTARZY PANA NOWAKA – BĘDĄ DOWODEM W POSTĘPOWANIU. SCREENY ZROBILEM. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych ludzi

 27. Ja tylko pytam z ciekawości... pisze:

  A to się ciekawie zaczyna dziać w tym Busku… Z jednym Łukaszem wiemy co się stało. Czy teraz czas na drugiego nomen omen Łukasza? Następny „niewygodny”? Czyżby za dużo prawdy mówił i poruszał za dużo niewygodnych spraw? Co stanie z drugim Łukaszem? Czy „okaże” się, że jest „niepoczytalny”, że jest „przestępcą”, a może coś jeszcze gorszego się stanie?

 28. Mieszkaniec Buska pisze:

  Panie Gerardzie Jakubowski!

  Na wstępie wyjaśnię, że nie jestem Panem Nowakiem ani też nie znam Pana. Jestem zwykłym mieszkańcem Buska i nie podoba mi się ton i wydźwięk Pana wpisu. Co się Pan tak oburza i żołądkuje? Jak ma Pan jakieś dowody, to niech Pan je publicznie przedstawi. Skoro Pan Nowak coś Panu publicznie zarzuca, to jak najbardziej pasuje, a wręcz trzeba, publicznie to wyjaśnić. Tak ja uważam. Straszy Pan sądami, tylko po co? Ma Pan jakiś film, zdjęcie lub inny dowód, to niech Pan go przedstawi opinii publicznej, a wszyscy zobaczą i poznają prawdę. Myślę, że Redaktor tego portalu Pan J. Kruk chętnie opublikuje Pana wyjaśnienie, sprostowanie wraz z dowodami, a my internauci zapoznamy się z tym i wyrobimy sobie obiektywne zdanie, a Pana dobre imię będzie, nazwijmy to, obronione i ukazane publicznie. Tak moim zdaniem powinna być ta sprawa załatwiona, żeby nie było najmniejszych wątpliwości, podejrzeń, snucia domysłów, etc. Chyba nie ma Pan nic do ukrycia?
  PS. Co do sądu, to jest inna i odrębna kwestia.
  Pozdrawiam !

 29. Mieszkaniec Buska pisze:

  Popieram działania Pana Gerarda, od obrony przed pomówieniami jest sąd a nie internet. Tym bardziej, ze odoba łamiąca prawo powinna dostać odpowiednie sankcje prawne. Jeśli coś udostępniać to tylko wyrok. Co się boicie, jakiej prawdy, niech Pan Gerard walczy o swoje dobre imię. Pokaże się kim jest Łukasz Nowak, czy mówił prawdę i ma na to dowody, czy pomawiał człowieka, a może okaże się, ze blisko mu do innego Łukaszka i miejsca w którym teraz się znajduje…

  P.s. jakbym był hazardzistą to pustawiłbym, ze ostatnie dwa komentarze napisał ŁN.

 30. Ja tylko pytam pisze:

  Może Łukasz Nowak napiszę kim jest,pytam bez złośliwości,bo wiele lat żyje w Busku i nie wiem.Gdzie pracuje,gdzie mieszka,czy ma jakieś osiagniecia w życiu uprawniające go do ubliżania ludziom pokroju np byłego komendanta Policji i innym.W jakim wieku jest ten Nowak wogole?Nowak napisz mi to lub lepiej niech w miarę obiektywnie napisze ktoś kto zna go:-)

 31. UWAGA! WAŻNE!!! pisze:

  Nie tak dawno był artykuł pt.: „Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?”

  I co? Na Najbliższej Sesji Rady Miasta, 26 listopada, ma być podjęta uchwała DAJĄCA ZGODĘ na ta inwestycję!!!

  umig.busko.pl/projekty_uchwal/2020-11-26/2020_XXVIII_328.pdf

 32. Michalkiewicz: Jak zatrzymać czerwoną rewolucję. Jeszcze nie jest za późno! pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=4-SREYwdWxs

 33. medyk do Gerarda Jakubowskiego pisze:

  ” po tym co Pan napisał zaczynam mieć watpliwosci czy z Panem oby na pewno jest wszystko w porządku… ”
  Ja w tym widzę próbę zniesławienia Ł. N. przez G. J. poprzez insynuowanie mu rzekomej „choroby psychicznej” (metoda rodem z poprzedniej epoki, gdy była namiętnie stosowana przez UB).
  Jeśli masz Geradzie dowody na rzekome „odchyły” Ł. N., to je pokaż.

 34. Kłamstwa i manipulacje rzecznika Uzdrowiska Busko-Zdrój S. A. pisze:

  „Warto przypomnieć, że to ja na skutek Pańskiego zachowania wezwałem policję i to Pan się następnie awanturował utrudniając policji prowadzenie czynności.”
  Jakie to niby te zachowania były? Konkretnie.
  Na czym to rzekome awanturowanie Ł. N. się miało polegać (oraz jakie to niby „czynności” prowadzili Zawada i Nowicki?) i gdzie dowody na nie, skoro G. J. ma kamerę skierowaną na chodnik?
  „Czy został Pan przez funkcjonariuszy w zw. z tym skuty, czy mi się tylko wydaje?”
  Przecież Ł. N. sam napisał, że został skuty. No i co z niby z tego ma wynikać??
  Mógł zostać skuty BEZPODSTAWNIE.
  „Zniesławia mnie Pan publicznie nie mając na to żadnych dowodów.”
  A pan G. J. to niby ma jakiekolwiek dowody? Czemu ich nie pokazał?
  „Ja świadka zdarzenia mam.”
  Czy jest nią jego konkubina Beata W., także zatrudniona w Uzdrowisku Busko-Zdrój S. A.? XD
  To nie jest niezależny świadek.

 35. do KPP Busko pisze:

  2 lata temu zaczęto wprowadzać kamerki osobiste dla policjantów, tak jak jest od lat w USA https://infobusko.pl/rk-kamery-osobiste-na-mundurach-policja-nagrywa-swoje-interwencje/. Czy buscy policjanci dysponują takimi? Pod Rossmannem 18 maja 2019 nie mieli. Teraz różne wersje interwencji policji GJ-ŁN. Dlaczego buscy policjanci nie używają kamerek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl