POLREGIO: Od 13 czerwca 2021 nowy wakacyjny rozkład połączeń kolejowych Busko-Zdrój - Kielce - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

POLREGIO: Od 13 czerwca 2021 nowy wakacyjny rozkład połączeń kolejowych Busko-Zdrój – Kielce

31 maja 2021 | busko.com.pl 31.05.2021 / Jarosław Kruk 31.05.2021 | | 2 komentarze

Od 13 czerwca do 28 sierpnia obowiązywać będzie nowy, wakacyjny  rozkład jazdy pociągów PKP na trasie Busko-Zdrój – Kielce. – informuje POLREGIO i portal busko.com.pl

Rodzinna wycieczka pociągiem z Buska do Kielc. 27 czerwca 2020 r. / fot. Jarosław Kruk

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych: polregio.pl ♂ i rozklad.plk-sa.pl ♂.

Koszt biletu jednorazowego z Kielc do Buska-Zdroju w ofercie „Bilet Świętokrzyski” wyniesie 6,60 zł., przy czym od powyższej ceny osobom uprawnionym przysługują również ulgi ustawowe.

Pociąg będzie zatrzymywał się na przystankach kolejowych: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny, Brzeziny, Kije i Busko-Zdrój.

Warto zaznaczyć, że pociągi kursujące po Ponidziu będą skomunikowane na stacji Kielce z pociągami kursującymi do/z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej, Krakowa, Olsztyna czy Lublina.

źródło: polregio.pl / busko.com.pl


Jarosław Kruk: „Koszt biletu jednorazowego z Kielc do Buska-Zdroju w ofercie „Bilet Świętokrzyski” wyniesie 6,60 zł.” – okazuje się, że nie wszystko jednak drożeje! Oto bilety na przejazd najbezpieczniejszym dla pasażerów środkiem komunikacji są tańsze niż rok temu 😉   A do tego wysoki komfort pasażerskich Impulsów i mniej niż godzinny czas przejazdu sprawiają, że warto skorzystać z tej formy podróży do i z Kielcami.

Niemal równo rok temu, 27 czerwca 2020 r., do Buska-Zdroju zawitał po raz pierwszy nowoczesny zespół trakcyjny Newag Impuls inaugurując codzienne połączenie kolejowe POLREGIO♂ największego świętokrzyskiego kurortu z naszą „małą stolicą”.
Fotogaleria z tego wydarzenia poniżej.

○ fot: Jarosław Kruk; infobusko.pl


◙ Podobne informacje:

ŁN: Wielki powrót PORANNEGO pociągu! Co na to władze Buska?

Pierwszy w 2020 r. Impuls wjechał na stację PKP Busko-Zdrój – FOTOGALERIA

eM: PolRegio przywraca dwanaście połączeń kolejowych. Od 27 czerwca codziennie Katowice – Kielce – Busko-Zdrój!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “POLREGIO: Od 13 czerwca 2021 nowy wakacyjny rozkład połączeń kolejowych Busko-Zdrój – Kielce”

  1. Łukasz Nowak pisze:

    Na RM w kwietniu zaproponowałem obniżenie ceny busa na dworzec PKP z 2,50 zł do 2 złotych, by nie było potrzeby wydawania reszty. Niestety, bez pozytywnej reakcji buskich władz.
    Tak samo buskie władze Gminy, jak i Uzdrowiska zaniedbują informowanie pasażerów o kolei.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl