NM: 83,9% kielczan jest za utworzeniem kilkuset nowych miejsc parkingowych w centrum Kielc. Tak wynika z sondażu "Echa Dnia" - a co by chcieli Buskowianie? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

NM: 83,9% kielczan jest za utworzeniem kilkuset nowych miejsc parkingowych w centrum Kielc. Tak wynika z sondażu „Echa Dnia” – a co by chcieli Buskowianie?

19 czerwca 2019 | NaszeMiasto.pl 13.06.2019 / Jarosław Kruk 19.06.2019 | | 2 komentarze

W ostatnich tygodniach przez media oraz internet przetoczyła się dyskusja odnośnie utworzenia kilkuset nowych miejsc parkingowych w centrum Kielc. Taki postulat złożyli przedsiębiorcy ze śródmieścia i wspierający ich przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański. Przeciw wystąpiły środowiska rowerowe i część radnych. Do pomysłu sceptycznie odniósł się też prezydent Bogdan Wenta. A co na ten temat sądzą kielczanie? Wyniki sondażu „Echa Dnia” są jednoznaczne.

Obstawiony znakami zakazu i barierkami fragment ul. Partyzantów . / źródło: google

Badanie zostało zrealizowane przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia na zlecenie „Echa Dnia” w dniach 7 i 10 czerwca na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Kielc metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza.

[ W środę prezentowaliśmy zdanie kielczan o prezydenturze Bogdana Wenty.Włodarzowi Kielc mieszkańcy wystawili trójkę.]

W ramach sondażu poruszyliśmy także kwestie związane z typowo miejskimi sprawami, którymi żyje opinia publiczna. W ostatnich tygodniach przez media oraz internet przetoczyła się dyskusja odnośnie utworzenia kilkuset nowych miejsc parkingowych w centrum Kielc. Taki postulat złożyli przedsiębiorcy ze śródmieścia i wspierający ich przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański. Samorządowiec złożył interpelację do prezydenta załączając do niej wykaz ulic, na których bez angażowania pieniędzy – tylko za pomocą zmiany oznakowania – można wydzielić od 200 do 400 nowych punktów postojowych.

Co o pomyśle przedsiębiorców z centrum i Kamila Suchańskiego sądzą kielczanie? Jak wynika z sondażu „Echa Dnia”, w sprawie utworzenia około 200 nowych miejsc parkingowych w centrum Kielc bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów z tym związanych za jest 83,9 procent respondentów. Sprzeciw wyraziło 3,9 procent ankietowanych. Dla 12,2 procent jest to obojętne.

Nim do tego pomysłu ustosunkował się Bogdan Wenta, swój sprzeciw zgłosiły środowiska rowerowe i część radnych.

Na początku czerwca swoje stanowisko przedstawił prezydent. W odpowiedzi na interpelację Kamila Suchańskiego napisał…. – cały artykuł na źródłowej stronie NaszeMiasto.pl – po kliknięciu na link


Jarosław Kruk :  Ciekawe jakie wyniki przyniósłby podobny sondaż w temacie przywrócenia parkowania w centrum Buska? Jest wiele miejsc, w których spokojnie, bez uszczerbku dla ruchu pojazdów czy pieszych można by zaparkować samochód na ograniczony czas po to by dokonać zakupów,  załatwić sprawę czy choćby pobrać pieniądze z bankomatu.
Przykładem jest szeroki chodnik na ulicy Partyzantów przy byłej bóżnicy. Przez kilka lat w budynku funkcjonował sklepik Żabka. Po wprowadzeniu zakazu parkowania sklep splajtował…
Brak możliwości zaparkowania choćby na chwilę znacząco wpływa na obroty sklepów i firm zlokalizowanych w centrum miasta, w konsekwencji zmniejsza podatki, które ich właściciele wpłacają do gminnego budżetu – co sprawia, że miasto też na tym traci.
Tracą, choćby czas, również klienci – ci „samochodowi” – gdyż wymusza to na nich udawanie się po nawet drobne zakupy dalej niż to konieczne, do dużych marketów dysponujących parkingami. A te, jak się słyszy, niekoniecznie podatki płacą w Busku.
Czy tak powinno wyglądać wspieranie lokalnych przedsiębiorców i ułatwianie życia mieszkańcom?

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “NM: 83,9% kielczan jest za utworzeniem kilkuset nowych miejsc parkingowych w centrum Kielc. Tak wynika z sondażu „Echa Dnia” – a co by chcieli Buskowianie?”

  1. Fruwajkruczku pisze:

    Buskowianie, to mądrzy ludzie i chcieliby przede wszystkim rzetelnych informacji z Buska od kogoś kto choćby raz na tydzień bywa w Busku, a nie nadaje systemem „kopiuj – wklej” z innych portali siedząc wygodnie w Kielcach.
    Skończyły się wytyczne od radnego łukaszka, to skończyły sie „lokalne” informacje? Fruwaj kruczku do konkubiny i nie zawracaj nam więcej głów rewelacjami „lokalnymi” z Egiptu, i innych obcych ci krajów i miast (także polskich), których nidgy byś nie poznał gdyby nie wikipedia.

  2. HaHA pisze:

    Jarku, jak będziesz w Busku nie na spodkaniach politycznych to przespaceruj się po Busku i sprawdź stan faktyczny, nie porównój do innych miast. Parking na starym targowiu funkcjonuje, nie jest w pełni zapełniony, pierwsze pół godziny jest bezpłatny. Siedzisz w Kielcach to tam pozostań i zajmij się swoim miejscem zamieszkania. Nadal ludziom nie odpowiedziałeś na pytanie zadawane w czasie kampani wyborczej a dotyczące twojej osoby. Ujawnij prawdę o sobie a dopiero czepiaj się innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl