Maciej Bursztein: Kielce potrzebują dobrego zarządzania, nie rządzenia - JKR: Busko również - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Maciej Bursztein: Kielce potrzebują dobrego zarządzania, nie rządzenia – JKR: Busko również

1 listopada 2018 | Jarosław Kruk | | 3 komentarze

Podróże kształcą – każdy to wie. Odwiedzając inne strony mamy np. możliwość poznania innych realiów życia, innego podejścia do podobnych do naszych spraw i tematów. Właśnie na fb zobaczyłem wystąpienie kieleckiego radnego elekta Macieja Bursteina – osoby z „kieleckiego podwórka”, sąsiada zza powiatowej miedzy. Pod jego słowami, które są zbieżne z moimi w odniesieniu do Buska – miasta i 47 sołectw, ja podpisuję się obiema rękami i zachęcam do ich wysłuchania.

 

żródło: Maciej Bursztein fb – kliknij na grafikę by zobaczyć video

Maciej Bursztein ma 35 lat. Przedsiębiorca i pracodawca dla blisko 300 osób. Członek zarządu Formaster S.A. oraz członek rady nadzorczej Dafi S.A. Prawnik – ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Ma dwie córeczki. Społecznik i filantrop. Bezpartyjny i niezależny. Z sukcesem startował w tegorocznych wyborach samorządowych do kieleckiej Rady Miejskiej w barwach drużyny Bogdana Wenty.

Maciej Bursztein nie ukrywa swojego bardzo krytycznego stosunku wobec prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Zdaniem Macieja Burszteina obecny włodarz trwoni publiczne pieniądze na rzeczy, które nie przekładają się na poprawę jakości życia kielczan [1].

fot. Jarosław Kruk

Dla uzupełnienia dodam, że nowy zakład produkcyjny Dafi, wielka hala widoczna, jadąc do Kielc po lewej stronie, w głębi przed halą Hydrosolaru, został wybudowany w …. Bilczy, gmina Morawica – przykład której co rusz przywołuję. Dlaczego nie w Kielcach ? – zapewne dlatego, że w Morawicy panuje lepszy klimat dla przedsiębiorców i dzięki temu korzyści z tego tytułu czerpią nie Kielce ale Morawica. Warto by i Busko zaczęło brać przykład z Morawicy.
Mylę, że ta fabryka, przy właściwie prowadzonych rozmowach i korzystnej ofercie ze strony UMiG, spokojnie mogłaby powstać i w Busku.
Jarosław Kruk

Przypisy

[1]: echodnia.eu: – Maciej Bursztein kandydatem na radnego Rady Miasta Kielce z listy wyborczej Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “Maciej Bursztein: Kielce potrzebują dobrego zarządzania, nie rządzenia – JKR: Busko również”

 1. Marek pisze:

  Pytanie zasadnicze:
  Czy władzom Buska zależy, żeby ściągnąć do nas inwestorów, żeby powstawały nowe miejsca pracy?

  Na podstawie tego, co robią (wysokie podatki, wysokie ceny określonych mediów) i czego nie robią (nie robią NIC w tym kierunku), można odpowiedzieć, ŻE NIE ZALEŻY.

  Dociekliwi zapytają:
  DLACZEGO NIE ZALEŻY, DLACZEGO SĄ TAKIE WYSOKIE PODATKI ETC.? PRZECIEŻ WŁODARZE INNYCH MIASTA STAJĄ NA GŁOWIE, ABY PRZYCIĄGNĄĆ INWESTORÓW?

  Moje osobiste zdanie w tym temacie jest następujące: Pomyślcie logicznie. Wszyscy wiemy, jakie NĘDZNE, podkreślam NĘDZNE są w Busku wynagrodzenia i warunki pracy. Na tym korzystają firmy, w tym także, firmy z pewnego grona „znajomych” (patrz: na przykład lista biznesmenów popierających Sikorę). Nowy zakład pracy, zgodnie z prawami rynku, będzie potrzebował pracowników. Aby ich przyciągnąć będzie oferował ciekawe warunki pracy, prawda? No właśnie. Pomyślmy, czy na przykład na rękę hurtowni żony burmistrza SAWY, która ma taką opinię jaką ma jako pracodawca, jest to, aby inwestor utworzył nowe miejsca pracy w Busku? No właśnie. Podobnie ma się sprawa z innymi biznesmenami. Im też nie zależy, by powstawały nowe miejsca pracy, bo by musieli więcej zapłacić i poprawić warunki pracy, żeby pracownicy od nich nie odeszli. Dlatego też będą popierać Sikorę, będą popierać jego politykę porównywalnych i wyższych niż w Warszawie podatków, wysokich cen wody i ścieków etc. Rozumiecie już? No właśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl