Koncert Walentynkowy pt. ,,W poszukiwaniu miłości..." już 11 lutego 2024r. w Solcu-Zdroju ♦ JKR: Kto uda się na ten koncert z pewnością nie będzie żałował 🙂 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Koncert Walentynkowy pt. ,,W poszukiwaniu miłości…” już 11 lutego 2024r. w Solcu-Zdroju ♦ JKR: Kto uda się na ten koncert z pewnością nie będzie żałował 🙂

11 lutego 2024 | GCK Solec-Zdrój 15.01.2024 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 11.02.2024 | | 0 komentarzy

Koncert Walentynkowy pt. ,,W poszukiwaniu miłości…” już 11 lutego 2024 o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej w Solcu-Zdroju! Najpiękniejsza muzyka opowiadająca o niebanalnych historiach miłosnych! Wybitni, utalentowani artyści po raz pierwszy w Solcu-Zdroju!informuje 15.01.2024 e-strona Gminnego Centrum Kultury w nieodległym od słonecznego miasta ze złotą monstrancją w herbie Solcu-Zdroju.

Sylwia Ziółkowska – sopran oraz Michał Jewiarz – baryton – ich głosy pełne blasku i ciepła usłyszycie w największych hitach muzyki filmowej, musicalowej oraz melodiach z lat międzywojennych. Do krainy miłosnych uniesień przeniesie Was wyjątkowa Orkiestra Kameralna Estradi Various, w której skład wchodzą muzycy: Emilia Kopeć – skrzypce, Magda Sikorska-Osuch-wiolonczela/aranżacje, Mariusz Połomka – skrzypce, Grzegorz Jerzak – kontrabas, Przemysław Rudkowski – fortepian, Radosław Suliga – akordeon i konferansjer.

Podczas koncertu nie zabraknie także lirycznych i namiętnych choreografii tanecznych w wykonaniu solistów Kieleckiego Teatru Tańca – Klaudii Tkaczyk oraz Piotra Ziółkowskiego. Bądźcie gotowi na ekscytujące połączenie techniki tanecznej, emocji i niezwykłej harmonii.

Koncert „W poszukiwaniu miłości…” to doskonała propozycja na prezent walentynkowy i okazja do przeżycia niezapomnianych chwil, bogatych we wzruszenia i subtelne nuty humoru.
Dołączcie do nas w tej wyjątkowej podróży przez świat muzyki i tańca, gdzie miłość rozkwita na każdym kroku!  

Bilety w cenie 55 zł – www.biletyna.pl/event/view/id/394877 
LUB DO NABYCIA W KASIE SALI WIDOWISKOWEJ/KINA

Znajdź nas na facebook’u www.facebook.com/mhkoncertowo/ oraz instagramie #mhkoncertowo!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Artis Modo.

Partnerzy wydarzenia: KTT Kielecki Teatr Tańca, Wytwórnia Fotografii Artystycznej J. Zbytek, Producent Filmowy Filmovo Damian Więch, Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju.


Jarosław Kruk: Ciekawie rozwijający się talent buskiego artysty młodego pokolenia Michała Jewiarza mam przyjemność podziwiać już od około 10 lat. Pierwszy raz Pana Michała zobaczyłem i słuchałem w sali koncertowej BSCK, ok 11-12 lat temu, podczas – jeśli dobrze pamiętam – konkursu piosenki patriotycznej. Wtedy był jeszcze młodziutkim nieopierzonym debiutantem, uczniem buskiego „Kopernika”, który stawiał pierwsze kroki na estradzie. Dziś, pond dekadę później, Pan Michał do dojrzały, wykształcony artysta, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2019 roku zadebiutował w Operze Śląskiej w spektaklu „Verbum nobile” Stanisława Moniuszki.

Dwa lata temu, 21.01.2022 miałem zaszczyt i przyjemność współorganizować wokalno-instrumentalny koncert kolęd♂w gotyckiej świątyni pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Strożyskach, we wspaniałym wykonaniu trójki utalentowanych artystów z Ponidzia: Marty Wąs – sopran, Michała Jewiarza – baryton i Jarosława Mrożka – fortepian.

Wspaniałym, choćby dlatego że jedna z kolęd zaśpiewana tego wieczoru w Strożyskach przez Martę Wąs przy akompaniamencie Jarosława Mrożka – nagranie video –  wzięła udział w ogólnopolskim konkursie i zdobyła  trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek♂!

Mnie osobiście koncert ten utkwił w pamięci nie tylko z uwagi an jego wyjątkowy klimat i piękno, ale również z powodu „ofiary zdrowia”. Wydarzenie realizowałem przeziębiony, z wysoką gorączką – Show must go on –  to sprawiło, że później na L4, miałem 4 tygodnie luźniejszego czasu na jego wspominanie i wielokrotne odsłuchiwanie/oglądanie 🙂

Miesiąc temu, 7.01.2024, duet Marta Wąs i Michał Jewiarz, występując w Koncercie Noworocznym Buskiej Orkiestry Zdrojowej w BSCK, kolejny raz – oceniając po bardzo gorących i rzęsistych brawach – ponownie podbił serca publiczności. W rozmowie po występie, jeden z zachwyconych rozmówców przyrównał Michała do „chłopaka z Sosnowca”, Jana Kiepury’

Póki co to miłe porównanie, jest deczko na wyrost, ale… może za jakiś czas, jeśli wszystko się będzie dobrze układać, naszego buskiego barytona będziemy nazywać „chłopakiem z Ponidzia”, czego serdecznie Panu Michałowi życzę!

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji zobaczyć i posłuchać Pana Michała, dziś nadarza się ku temu znakomita okazja – „Koncert walentynkowy” w nowoczesnej sali widowiskowej w Solcu-Zdroju, podczas którego nasz chłopak z Ponidzia wystąpi z póki co mniej znaną w Busku, wielce utalentowaną sopranistą młodego pokolenia Sylwią Ziółkowską.

Przed nami, wieczorem, o godzinie 19:00 wyjątkowa, wysokiej próby walentynkowa”uczta”, na którą i ja się wybieram i serdecznie Państwa zapraszam!

 

 


◙ Podobne informacje:

BSCK: Koncert Noworoczny Buskiej Orkiestry Zdrojowej z udziałem Marty Wąs i Michała Jewiarza – BSCK, 7.01.2024, 14:00 [VIDEO]

Buska Orkiestra Zdrojowa: Koncert „Klasyka na Wielki Post” – 2 kwietnia, godz. 15:00, BSCK

Węgierskie czardasze i rosyjskie romanse w słonecznej atmosferze buskiego Zdroju – plenerowy koncert Orkiestry przy BSCK. A co z parkowaniem?

Strożyska: Młodzi artyści z Ponidzia porwali publiczność do wspólnego kolędowania [FOTO/VIDEO]

Strożyska: Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Żanny Żarkowej, Blanki, Roksany i… parafian, 15.01.2023 [FOTO | VIDEO]

„Opowieść wigilijna” w inscenizacji Amatorskiego Teatru Dramatycznego z Kałkowa-Godowa kolejny raz zagościła parafialnej scenie w Strożyskach i podbiła serca widzów [FOTO | VIDEO]

„Ora, Labora et Requiem” Wspólna adwentowa pielgrzymka gospodyń z gminy Wiślica oraz z Widuchowej do Muzeum Diecezjalnego, na Św. Krzyż i do sanktuarium w Kałkowie Godowie. Spektakl ” Opowieść Wigilijna” – 9 grudnia 2023 r. [FOTOGALERIA]

🎨 GCK Solec-Zdrój: Wernisaż indywidualnej wystawy twórczości Jacka Szostaka [100 FOTO]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl