Jarosław Lach: Apel do Radnych Rady Miejskiej i do Burmistrza ♦ JKR: W rzeczy samej. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Jarosław Lach: Apel do Radnych Rady Miejskiej i do Burmistrza ♦ JKR: W rzeczy samej.

20 lutego 2024 | Jarosław Lach 20.02.2024 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 20.02.2024 | | 54 komentarze

Szanowni Mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój, pragnę wyrazić moje pełne poparcie dla prośby Radnych Jerzego Służalskiego i Danuty Prędkiej zgłoszonej podczas LXXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w dniu 8.02.2024, skierowanej do   Burmistrza MiG Busko-Zdrój i do pozostałych Radnych, o to by w obliczu kwietniowych wyborów, w ostatnich dniach piastowania władzy samorządowej, powstrzymali się od podpisywania umów na uchwalone inwestycje w roku 2024 i podejmowania decyzji, które ograniczałyby pole działania nowym władzom samorządowym lub wręcz wiązałyby im ręce. ” – pisze 20.02.2024 na wstępie apelu przesłanego do Redakcji z prośbą o opublikowanie Pan Jarosław Lach

Jarosław Lach: – „…Ostatnie tygodnie urzędowania Rady Miejskiej i władz gminnych kadencji 2018-2024 to w mojej ocenie nie jest właściwa pora na podejmowanie ważnych perspektywicznych decyzji, z których ewentualnymi skutkami i następstwami będą musieli się mierzyć Wasi następcy…” /źródło: UMiG Busko-Zdrój | Telewizja Ponidzie | Jarosław Lach arch. prywatne

Poniżej cała treść :

Szanowni Mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój,

pragnę wyrazić moje pełne poparcie dla prośby Radnych Jerzego Służalskiego i Danuty Prędkiej zgłoszonej podczas LXXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w dniu 8.02.2024♂, skierowanej do   Burmistrza MiG Busko-Zdrój i do pozostałych Radnych, o to by w obliczu zbliżających się kwietniowych wyborów, w ostatnich dniach piastowania władzy samorządowej, powstrzymali się od podpisywania umów na uchwalone inwestycje w roku 2024 i podejmowania decyzji, które ograniczałyby pole działania nowym władzom samorządowym lub wręcz wiązałyby im ręce.

Mam nadzieję, że Pan Burmistrz i Radni podejdą ze zrozumieniem i akceptacją do przedmiotowego apelu wymienionych Radnych, zwłaszcza, że jest on zbieżny z oczekiwaniami dużej liczby mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Ostatnie tygodnie urzędowania Rady Miejskiej i władz gminnych kadencji 2018-2024 to w mojej ocenie nie jest właściwa pora na podejmowanie ważnych perspektywicznych decyzji, z których ewentualnymi skutkami i następstwami będą musieli się mierzyć Wasi następcy. Ten czas powinno się raczej wykorzystać na dokończenie tematów, zadań i przedsięwzięć, którymi Radni i włodarze zajmowali się przez minione pięć i pół roku, na sporządzenie raportu końcowego i bilansu swoich rządów.

Wierzę w to, że urzędujący jeszcze nadal Włodarze i Radni nie zdecydują się zaciągać nowych poważnych zobowiązań na koniec kadencji, że brak dodatkowych obciążeń finansowych pozwoli nowemu Burmistrzowi i nowej Radzie Miejskiej skoncentrować się na efektywnym administrowaniu Gminą i pracy dla dobra i korzyści jej Mieszkańców.

Uprzejmie proszę wszystkich chętnych by dołączyli się do tego apelu i by wyrażali poparcie dla tej inicjatywy. Razem możemy skuteczniej wpływać na decyzje i działania kształtujące przyszłość naszej Małej Ojczyzny!

z wyrazami szacunku
Jarosław Lach

Wybrane fragmenty LXXII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju: wystąpienia Jerzego Służalskiego , Danuty Prędkiej i Roberta Burchana / źródło: UMiG Busko-Zdrój | Telewizja Ponidzie


Przypowieść o talentach

Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek.
Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał.
Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć.  Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana.

Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: „Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!”

Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: „Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!”

Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!” Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”.

Mt, 25, 14-30, bibiblijni.pl♂


Jarosław Kruk: Podzielam opinię Pana Jarosława Lacha. Uważam, że kilka tygodni przed wygaśnięciem mandatu Rady Miejskiej w Busku-Zdroju 2018-2024, szanowni buscy Radni powinni raczej przygotować i przedłożyć suwerenowi – nam mieszkańcom – raport zamknięcia. Powinni podać do wiadomości podsumowanie swoich 5,5 rocznych rządów, przedstawić w nim w jaki sposób gospodarzyli, jak wykorzystali powierzone im w 2018 r. przez mieszkańców „talenty” – majątek Gminy Busko-Zdrój.

To zwłaszcza – zanim zaczną składać nowe obietnice wyborcze – powinni wprzódy uczynić Ci radni, którzy ponownie przystąpią w kwietniu do wyborów i ponownie będą się ubiegać o mandat Radnego.


◙ Podobne informacje:

LXXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 8.02.2024, 10:00 – Transmisja LIVE [VIDEO]

👥Porozmawiajmy sobie nieco: O Busku-Zdroju i o sobie z Jarosławem Lachem [ROZMOWA]

🔴🔴🔴 List do Redakcji: „…Zastanawiam się, dlaczego UMiG i Starostwo, wydając warunki zabudowy oraz pozwolenia na budowę, nie nakładają na inwestorów obowiązku odpowiedniego utwardzenia dróg. Deweloperzy, zarabiając na sprzedaży mieszkań, powinni ponosić koszty budowy odpowiednich dróg i instalacji, aby uniknąć dodatkowych obciążeń dla Urzędu i podatników…” [FOTO|VIDEO]

List do Redakcji: Developer wybuduje i sprzeda mieszkania. Parking wystawi miasto. Czy w Busku „zrobiliśmy laskę” deweloperowi?

🔴💥 List do Redakcji: „Głowa boli, co się wyprawia w tym naszym Buseczku!” Przy ul. Starkiewicza, u podnóża Górki, między domami, staną cztery 3-piętrowe bloki! ♦ JKR: Coraz mniej Zdroju w Zdroju…

🔴💥🔴 List do Redakcji: „Władza mimo to ma swoje pomysły na „uszczęśliwianie” mieszkańców (…) Ogłoszono właśnie postępowanie: „Dokumentacja dotycząca restauracji i zabezpieczenia substancji zabytkowej dwóch pawilonów położonych przy ulicy Kolonia Górka w Busku-Zdroju”” ♦ JKR: „Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie”…

👥Porozmawiajmy sobie nieco: O sobie, Pułku Żuawów Śmierci, motoryzacyjnych tradycjach ziemi świętokrzyskiej, swoich licznych pasjach, schronie przy SP2 i o Busku-Zdroju z Marcinem Łukasikiem [ROZMOWA nr 2]

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Paweł Sarna piątym kandydatem na burmistrza Buska-Zdroju. Kim jest?

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Czterech kandydatów będzie ubiegać się o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Kruk, Maroński, Szydłowski i Ściubisz. Kim są, co robią?

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Jerzy Szydłowski ubiega się o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Trzecie podejście radnego wielu kadencji

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: Paweł Ściubisz na burmistrza Buska-Zdroju, do powiatu Andrzej Bydłosz, do Rady Miejskiej… Kamil Oliwkiewicz! Do Sejmiku z pozycji nr 2 Anna Sikora!

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Michał Maroński staje do walki o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Waldemar Sikora wystartuje z Trzeciej Drogi do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

🟥 🟥 🟥 List do Redakcji: Burmistrz bez zachowania terminu wypowiedzenia rozwiązał umowę użyczenia lokalu w świetlicy prężnie działającemu KGW Widuchowa. Czy Gospodynie trafią na bruk? Czy KGW zniknie? [WYWIAD | FOTO]

🟥 🟥 nm: Czy w Busku doszło do fałszerstw przy głosowaniu na Budżet Obywatelski 2024 ?! Sprawą zajmuje się buska policja

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

54 odpowiedzi na “Jarosław Lach: Apel do Radnych Rady Miejskiej i do Burmistrza ♦ JKR: W rzeczy samej.”

 1. nie zdzwiony pisze:

  Redaktor teraz promuje Koalicję Obywatelską?
  Ciekawa droga życiowa, bardzo bogata – chyba już wszystkie opcje w Busku poznane z bliska? I te skrajne i te „umiarkowane” – w znaczeniu od 20 lat przy władzy w powiecie i mieście i akceptowe przez buskie elity urzędniczo-biznesowe. Obecna mądrość etapu – powrót do korzeni?

 2. AndryW pisze:

  Czy pan Lach jest wspierany przez powiązanych z Federacją Rosyjską trolli internetowych? Na jego fanpejdżu doszło do żarliwej dyskusji, w wyniku której jeden ze wspierających pana Lacha został zdemaskowany jako obcokrajowiec rosyjskojęzyczny, z wyraźnym poparciem dla Federacji Rosyjskiej. Pan Lach usuwa nieprzychylne i demaskujące komentarze, ale nasuwa się pytanie w czyim interesie i dla kogo działa ten nikomu szerzej nieznany w okolicy kandydat?

 3. kaziu pisze:

  My Polacy mamy w genach zazdrość, nienawiść.
  A Busko jest specyficzną PROWINCJĄ gdzie liczą się tylko UKŁADY.
  Obecni Radni pchają się powtórnie do koryta bo bez nic nie znaczą w tym miasteczku.

 4. Heniek pisze:

  Będę głosował na Jarosława Lach bo to człowiek z wizją i nie pochodzący z Buska co wyróżnia go tym że jest normalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl