Jarosław Lach: Apel do Radnych Rady Miejskiej i do Burmistrza ♦ JKR: W rzeczy samej. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Jarosław Lach: Apel do Radnych Rady Miejskiej i do Burmistrza ♦ JKR: W rzeczy samej.

20 lutego 2024 | Jarosław Lach 20.02.2024 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 20.02.2024 | | 54 komentarze

Szanowni Mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój, pragnę wyrazić moje pełne poparcie dla prośby Radnych Jerzego Służalskiego i Danuty Prędkiej zgłoszonej podczas LXXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w dniu 8.02.2024, skierowanej do   Burmistrza MiG Busko-Zdrój i do pozostałych Radnych, o to by w obliczu kwietniowych wyborów, w ostatnich dniach piastowania władzy samorządowej, powstrzymali się od podpisywania umów na uchwalone inwestycje w roku 2024 i podejmowania decyzji, które ograniczałyby pole działania nowym władzom samorządowym lub wręcz wiązałyby im ręce. ” – pisze 20.02.2024 na wstępie apelu przesłanego do Redakcji z prośbą o opublikowanie Pan Jarosław Lach

Jarosław Lach: – „…Ostatnie tygodnie urzędowania Rady Miejskiej i władz gminnych kadencji 2018-2024 to w mojej ocenie nie jest właściwa pora na podejmowanie ważnych perspektywicznych decyzji, z których ewentualnymi skutkami i następstwami będą musieli się mierzyć Wasi następcy…” /źródło: UMiG Busko-Zdrój | Telewizja Ponidzie | Jarosław Lach arch. prywatne

Poniżej cała treść :

Szanowni Mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój,

pragnę wyrazić moje pełne poparcie dla prośby Radnych Jerzego Służalskiego i Danuty Prędkiej zgłoszonej podczas LXXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w dniu 8.02.2024♂, skierowanej do   Burmistrza MiG Busko-Zdrój i do pozostałych Radnych, o to by w obliczu zbliżających się kwietniowych wyborów, w ostatnich dniach piastowania władzy samorządowej, powstrzymali się od podpisywania umów na uchwalone inwestycje w roku 2024 i podejmowania decyzji, które ograniczałyby pole działania nowym władzom samorządowym lub wręcz wiązałyby im ręce.

Mam nadzieję, że Pan Burmistrz i Radni podejdą ze zrozumieniem i akceptacją do przedmiotowego apelu wymienionych Radnych, zwłaszcza, że jest on zbieżny z oczekiwaniami dużej liczby mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Ostatnie tygodnie urzędowania Rady Miejskiej i władz gminnych kadencji 2018-2024 to w mojej ocenie nie jest właściwa pora na podejmowanie ważnych perspektywicznych decyzji, z których ewentualnymi skutkami i następstwami będą musieli się mierzyć Wasi następcy. Ten czas powinno się raczej wykorzystać na dokończenie tematów, zadań i przedsięwzięć, którymi Radni i włodarze zajmowali się przez minione pięć i pół roku, na sporządzenie raportu końcowego i bilansu swoich rządów.

Wierzę w to, że urzędujący jeszcze nadal Włodarze i Radni nie zdecydują się zaciągać nowych poważnych zobowiązań na koniec kadencji, że brak dodatkowych obciążeń finansowych pozwoli nowemu Burmistrzowi i nowej Radzie Miejskiej skoncentrować się na efektywnym administrowaniu Gminą i pracy dla dobra i korzyści jej Mieszkańców.

Uprzejmie proszę wszystkich chętnych by dołączyli się do tego apelu i by wyrażali poparcie dla tej inicjatywy. Razem możemy skuteczniej wpływać na decyzje i działania kształtujące przyszłość naszej Małej Ojczyzny!

z wyrazami szacunku
Jarosław Lach

Wybrane fragmenty LXXII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju: wystąpienia Jerzego Służalskiego , Danuty Prędkiej i Roberta Burchana / źródło: UMiG Busko-Zdrój | Telewizja Ponidzie


Przypowieść o talentach

Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek.
Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał.
Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć.  Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana.

Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: „Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!”

Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: „Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!”

Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!” Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”.

Mt, 25, 14-30, bibiblijni.pl♂


Jarosław Kruk: Podzielam opinię Pana Jarosława Lacha. Uważam, że kilka tygodni przed wygaśnięciem mandatu Rady Miejskiej w Busku-Zdroju 2018-2024, szanowni buscy Radni powinni raczej przygotować i przedłożyć suwerenowi – nam mieszkańcom – raport zamknięcia. Powinni podać do wiadomości podsumowanie swoich 5,5 rocznych rządów, przedstawić w nim w jaki sposób gospodarzyli, jak wykorzystali powierzone im w 2018 r. przez mieszkańców „talenty” – majątek Gminy Busko-Zdrój.

To zwłaszcza – zanim zaczną składać nowe obietnice wyborcze – powinni wprzódy uczynić Ci radni, którzy ponownie przystąpią w kwietniu do wyborów i ponownie będą się ubiegać o mandat Radnego.


◙ Podobne informacje:

LXXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 8.02.2024, 10:00 – Transmisja LIVE [VIDEO]

👥Porozmawiajmy sobie nieco: O Busku-Zdroju i o sobie z Jarosławem Lachem [ROZMOWA]

🔴🔴🔴 List do Redakcji: „…Zastanawiam się, dlaczego UMiG i Starostwo, wydając warunki zabudowy oraz pozwolenia na budowę, nie nakładają na inwestorów obowiązku odpowiedniego utwardzenia dróg. Deweloperzy, zarabiając na sprzedaży mieszkań, powinni ponosić koszty budowy odpowiednich dróg i instalacji, aby uniknąć dodatkowych obciążeń dla Urzędu i podatników…” [FOTO|VIDEO]

List do Redakcji: Developer wybuduje i sprzeda mieszkania. Parking wystawi miasto. Czy w Busku „zrobiliśmy laskę” deweloperowi?

🔴💥 List do Redakcji: „Głowa boli, co się wyprawia w tym naszym Buseczku!” Przy ul. Starkiewicza, u podnóża Górki, między domami, staną cztery 3-piętrowe bloki! ♦ JKR: Coraz mniej Zdroju w Zdroju…

🔴💥🔴 List do Redakcji: „Władza mimo to ma swoje pomysły na „uszczęśliwianie” mieszkańców (…) Ogłoszono właśnie postępowanie: „Dokumentacja dotycząca restauracji i zabezpieczenia substancji zabytkowej dwóch pawilonów położonych przy ulicy Kolonia Górka w Busku-Zdroju”” ♦ JKR: „Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie”…

👥Porozmawiajmy sobie nieco: O sobie, Pułku Żuawów Śmierci, motoryzacyjnych tradycjach ziemi świętokrzyskiej, swoich licznych pasjach, schronie przy SP2 i o Busku-Zdroju z Marcinem Łukasikiem [ROZMOWA nr 2]

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Paweł Sarna piątym kandydatem na burmistrza Buska-Zdroju. Kim jest?

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Czterech kandydatów będzie ubiegać się o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Kruk, Maroński, Szydłowski i Ściubisz. Kim są, co robią?

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Jerzy Szydłowski ubiega się o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Trzecie podejście radnego wielu kadencji

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: Paweł Ściubisz na burmistrza Buska-Zdroju, do powiatu Andrzej Bydłosz, do Rady Miejskiej… Kamil Oliwkiewicz! Do Sejmiku z pozycji nr 2 Anna Sikora!

🇵🇱 Wybory samorządowe 2024: Michał Maroński staje do walki o fotel burmistrza Buska-Zdroju. Waldemar Sikora wystartuje z Trzeciej Drogi do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

🟥 🟥 🟥 List do Redakcji: Burmistrz bez zachowania terminu wypowiedzenia rozwiązał umowę użyczenia lokalu w świetlicy prężnie działającemu KGW Widuchowa. Czy Gospodynie trafią na bruk? Czy KGW zniknie? [WYWIAD | FOTO]

🟥 🟥 nm: Czy w Busku doszło do fałszerstw przy głosowaniu na Budżet Obywatelski 2024 ?! Sprawą zajmuje się buska policja

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

54 odpowiedzi na “Jarosław Lach: Apel do Radnych Rady Miejskiej i do Burmistrza ♦ JKR: W rzeczy samej.”

 1. Arkadiusz Skrzypaszek pisze:

  Panie Jarosławie zmień pan dilera. Kompromitujesz się pseudo zbawco tbu.
  Ktoś ci sprzedał bubel to miej do niego i siebie pretensje. Masz 2 lata gwarancji🤣😂Podobno jesteś sprzedawcą? Ile gł…a sprzedałeś ludziom?

 2. Jarosław Lach pisze:

  Do przedmówcy…….

  Życzę Panu dużo zdrowia.

 3. Do zbawcy Jarosława pisze:

  A coś Tu się Jarosławie przypie….ł do Buska. Na Śląsku nie wyszło to teraz przyjechałeś nas zbawiać.

 4. Ja pisze:

  Wybory to do „głupich” ludzi z Buska przyjechałeś. Jakie masz dobre rady😀😀

 5. Wyborca pisze:

  Chyba obaj Jarki będą razem startować do wyborów. Pasują do siebie.

 6. Darek pisze:

  Widać ktoś ma wielki ból d..y i robi się bardzo nerwowo, jak tylko pojawia się nazwisko Jarosław Lach. Ciekwe komu ten elegancki, zaradny, kulturalny człowiek tak wadzi i przeszkadza, że taki jazgot i oburzenie powstaje? No właśnie.

 7. Jarosław Lach pisze:

  Dziękuje za zainteresowanie, proszę o więcej…..

  Krytyka mnie wzmacnia i bardziej motywuje do działania 😁

  Jeszcze raz z góry Dziękuje

 8. Karamba pisze:

  Jako mieszkaniec Buska-Zdroju w pełni popieram apel Pana Jarosława.
  Obawiam się jednak, że może on pozostać zignorowany. Na przykład pewną kontrowersyjną w mojej opinii sprawę chcą załatwić jeszcze przed wyborami ale Państwo Radni będą mieli szansę się z tego wycofać i to zablokować. Co zrobią? To będzie dla nich prawdziwy sprawdzian i test i zobaczymy wtedy KTO JEST KIM TAK NAPRAWDĘ W RADZIE MIASTA. Więcej informacji już wkrótce…

 9. pelikan pisze:

  ja wiem jak trudno jest oddać smaczną rybkę, która wpadła do dzioba w sobie znany sposób, zwłaszcza gdy się tę rybkę już strawiło…

 10. Do Arkadiusz Skrzypaszek pisze:

  A Pan się nie obawia tak pisać „Ktoś ci sprzedał bubel”? Skoro Pan twierdzi, że to bubel, to ja bym się na Pana miejscu zastanowił, żeby Pana ten deweloper nie pozwał o pomówienie, no chyba że to jest prawda i to jest bubel, to w takim wypadku nie ma się Pan czego obawiać. A jeśli jest tak, jak Pan pisze, że to jest „bubel”, to mam takie pytanie do Pana: a co na to właściwe urzędy? Ja to się nie znam na budowlance ale Pan widzę obeznany w tych tematach, to będę wdzięczny, gdyby mi Pan mógł wyjaśnić te tamaty.

 11. Do Darka pisze:

  Zobaczymy jaki wynik w wyborach zrobi ten „zaradny, kulturalny” Jarek 😀😀😀😀😀

 12. Darek do powyżej pisze:

  Znam bardzo wartościowych ludzi, mądrych, inteligentnych, o wysokich standardach moralnych, którym nie udało się zrobić wyniku w wyborach i znam też takich, którzy poprawnie dwóch, trzech zdań powiedzieć nie potrafią, intelekt mają mierny, a na dodatek moralność ich jest bardzo ale to bardzo kiepska. O czym to świadczy, ale co najważniejsze, jaki to ma skutek dla społeczeństwa? Taki ma skutek, że mamy to, co mamy w Polsce – nepotyzm, kolesiostwo, uklady, korupcja, przekręty, itd. A to wszystko niestety dzięki tym, co zrobili wynik wyborczy.

 13. PIP pisze:

  Panie Redaktorze Kruk, jest Pan wielki!
  Przywołał Pan „Przypowieść o talentach” a tam pisze:

  „Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.”

  Zaiste prorocze to słowa. W Busku jest dokładnie tak samo. Niektórzy mają miliony tak, że nadmiar mają, ale żeby się tym podzielić z pracownikami, to znaczy dać im godnie zarobić, to nie. Pracownicy tyrają ciężko po 10, po 12 godzin, nierzadko na umowie śmieciowej albo na czarno (tak jest w budowlance i nie tylko), i stracą to, co mają, czyli zdrowie, nerwy, stracą swoje życie na takiej wegetacji, nie mając czasu dla rodziny, na urlop, na odpoczynek.

 14. kazek pisze:

  Nie da się już gościa słuchać wszystko na nie

 15. Wieśniak pisze:

  Martwi mnie budowa nowego dworca kolejowego. Jako, że bardzo potrzebne wszystkim mieszkańcom tory kolejowe do Tarnowa CPK mają przebiegać tuż przy moim ogrodzeniu i przez nowe domy sąsiadów. W okolicy wydawane są kolejne pozwolenia na budowę, wykończone jest Hospicjum, hotel, ma być nowa kładka(?)… Od „konsultacji” kilka lat temu cisza. Czy ktoś coś na ten temat wie? Na pewno nie będę głosować na popierających CPK, np na tego Młodego O.

 16. Jarosław Lach pisze:

  Do przedmówcy

  Może Pan przyjdzie na sesję 14 marca i zada pytanie na ten temat???

  Polecam

 17. Wieśniak do Jarosław Lach pisze:

  Strata czasu. Radni nic nie wiedzą. Sam Pan wie.

 18. Rozczarowany pisze:

  WSPÓŁPRACA I WYBORY SAMORZĄDOWE: BUSKIE STRUKTURY KOALICJI OBYWATELSKIEJ ROZMAWIAŁY Z WOJEWODĄ

  https://busko.com.pl/wspolpraca-i-wybory-samorzadowe-buskie-struktury-koalicji-obywatelskiej-rozmawialy-z-wojewoda-,0,3,1,1,4,38392,n.html

  Polecam artykuł, w którym znajdziecie w tekście lub na zdjęciach takie osoby jak:

  Jarosław Lach
  Kamil Oliwkiewicz
  Dominika Marońska
  Anna Sikora
  Paweł Ściubisz-kandydat na
  burmistrza Buska
  Andrzej Zoch
  Andrzej Bydłosz
  i inni

  Pan Oliwkiewicz, z tego co mi wiadomo, jeśli się mylę to przepraszam i proszę mnie poprawić, był do niedawna szefem struktur powiatowych Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry, a stanowisko to objął po wcześniejszym liderze, którym był Adam Sroka.
  Teraz Pan Oliwkiewicz widzę, że z KO jest. Mnie osobiście bardzo rozczarowuje w tym momencie Koalicja Obywatelska. Sądziłem, że chociaż jakiekolwiek idee im przyświecają, a tu jest jak jest. Może Zbigniewa Ziobrę niech KO przyjmie do siebie, skoro są tak „elastyczni”?

 19. Przyjmę pralkę pisze:

  Tel: 790493292

 20. Jarosław Lach pisze:

  Do rozczarowany.

  KO rozmawia z aktywnymi ludźmi którzy są wartościowi spoza układów dyktatury.

  Pan Kamil O przez całą kadencję był aktywny oraz otwarty na problemy mieszkańców, jest również osobą transparentą dla tego został zauważony i doceniony.

  Trzeba się spotykać, rozmawiać oraz negocjować, to wszystko dla dobra gminy

 21. Nikt ważny pisze:

  Spoza układów dyktatury? Ludzie od suwerennej? Bądźmy poważni
  Proponowaliście start ze swojego komitetu którzy przez ostatnie lata działali z całą mocą przeciwko temu co przyświeca oficjalnie obecnemu rządowi.
  Nie po to chodziłem na marsze kobiet czy wspierałem protesty medyków, nauczycieli, by się teraz podpisać pod tym co Wy opisujecie jako „ludzie spoza układów”.

 22. Alicja pisze:

  Politykę krajową nie mieszaj z lokalną. Na lokalnym gruncie nie ma decyzji o calym kraju. Oceń jego działania w Busku.

 23. nikt wazny pisze:

  Twierdzisz, że polityka krajowa to coś oddzielnego? Polityka lokalna to podzbiór polityki krajowej. Z jakiegoś powodu politycy jeżdżą na lokalne imprezy a nasi samorządowcy lubią brylować w towarzystwie polityków – to się przenika. Nie każdy kto głośno krzyczy o pracy rzeczywiście coś robi. Ambicja często nie jest domeną ludzi pracowitych, ci wolą robić a nie gadać czy brylować w mediach. Jest nawet przysłowie na ten temat. Tak właśnie oceniam działalność tych ludzi w Busku.

 24. Alicja pisze:

  Przede wszystkim działania lokalne skupiają się na pracy u podstaw. To, że lokalni działacze spotykają się z politykami wyższej rangi wynika często z potrzeby ugrania czegoś dla swojej społeczności. Oliwkiewicz bardzo zabiegał o kolej dla Buska i widzisz, że pociąg jeździ. U kogo miał zabiegać jak u władzy była taka opcja. Ja nie słyszałam aby wypowiadał się na tematy wielkiej polityki. Jego praca skupia się na lokalnym gruncie.

 25. Do powyżej pisze:

  Nie przypisuj Oliwkiewiczowi roli Nowaka, który LOBBOWAŁ za koleja do Buska i którego to zasługa. Oliwkiewicz nie ma z tym nic wspólnego!

 26. Do powyżej pisze:

  A jeżeli się mylę to proszę pokazać czarno na białym w którym miejscu

 27. Do Alicji pisze:

  Kamil Koszykasz to HEJTER!!! I ZDRAJCA!!!
  Koniec kropka!!!

 28. Marek pisze:

  Koniec i kropka to koniec i kropka. Nie ty zdecydujesz kiedy będzie koniec i kropka. Koniec i kropka.

 29. Jolanta pisze:

  Pan Kamil jest kandydatem bezpartyjnym. A kolej to zasługa jego i działaczy z nim związanych.

 30. ktosiu pisze:

  Jaka zasługa i jakich działaczy? Proszę o info

 31. Dysonans poznawczy pisze:

  Tak czytam te komentarze i ręce mi opadają. Busko to małe miasteczko. Nie znacie tych osób? Nie wiecie kim są, co robili, co robią? Pan Jarosław Lach od niedawna w Busku mieszka, to nie wie kto jest kim. Z drugiej jednak strony mógł popytać tu i tam ale przypuszczam, że tego nie zrobił, a to wielki błąd. Gdyby wiedział to i owo, to może byłoby inaczej, a tak, cóż… Jak widzę u Pana Lacha na Facebooku hasło STOP Z UKŁADAMI i patrzę na to, z kim się fotografuje to… spuszczę na to zasłonę milczenia.

 32. Dragon pisze:

  Brawo, rozgonić towarzystwo. Nowe władze nam są potrzebne.

 33. Jarosław Lach pisze:

  Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa

  Życzę miłego dnia

 34. nikt wazny pisze:

  Im bardziej człowiek myśli, że jest mądrzejszy od innych tym głupszy się okazuje.

 35. Do Pana Lach pisze:

  Szanowny Panie,

  Poza gębą pełną frazesów nic pan sobą nie reprezentuje. A zdjęcia z ludźmi marnej reputacji obnażyły pana prawdziwe oblicze.
  Może pan zacznie teraz pisać o benzynie za 5,19 jak pański góru? Stał sie pan pośmiewiskiem.

  Życzę miłego popołudnia

 36. Jarosław Lach pisze:

  Uwielbiam Was……..

  Jakim trzeba być bezwartościowym człowiekiem żeby kogoś próbować obrażać nie podpisując się z imienia i nazwiska.

  Poproszę o więcej, motywuje mnie to do dalszych kroków w działaniu.

 37. Paweł Zalewski do Lach pisze:

  Nikt Pana nie obraża…to szczera prawda. Patrząc na te zdjęcia wniosek jest jeden…wyszło dziadowskie szydło z worka.

  Miłego wieczoru mój pupilu😊

 38. Jarosław Lach pisze:

  Do Paweł Zalewski

  Szanuje Pana opinię, ile ludzi tyle poglądów

  Pozdrawiam

 39. do Pana Lacha pisze:

  Ztcw jest Pan od niedawna mieszkańcem Buska.
  Muszę więc Pana rozczarować: tych dwoje bezradnych, którzy tak Pana oczarowało przez 90% kadencji „przyklepywało” burmiszczowi tudzież zastępcy te wszystkie durnoty, które raczyli przed samymi wyborami skrytykować…

 40. Do powyżej pisze:

  W punkt!!!
  Radna Prdka to sądzę, że w 99% -99,9% przypadków głosowań przyklepywała wszystko burmistrzowi, bo to członkini Porozumienia Samorządowego i bardzo popierała i popiera W. Sikorę, a Pan Służalski to uważam podobnie jak Ty, że 90% albo i więcej głosowań też głosowł tak jak P. Prędka.
  Moim zdaniem słusznie zauważyłeś, że teraz przed wyborami krytykują to, co przez 5,5 roku popierali.

 41. Gość pisze:

  Jeśli zagłosujesz na pana M. jest to równoznaczne z zagłosowaniem na pana S. Nic się nie zmieni. Dalej kwiatki w parku, zardzewiałe kładki, fontanny i kostka brukowa. Najwyższa pora na zmiany. Ja mam już swojego kandydata. Tylko Pan Szydłowski. Czas pomyśleć o mieszkańcach Buska i okolicznych wiosek.

 42. do Michała M. pisze:

  Tym Chmielnickim ..dom to my już podziękujemy. Bierz Zatorskiego i wracajcie do siebie!!!

 43. pasażerka do Alicji pisze:

  „Przede wszystkim działania lokalne skupiają się na pracy u podstaw. (…) Oliwkiewicz bardzo zabiegał o kolej dla Buska i widzisz, że pociąg jeździ. U kogo miał zabiegać jak u władzy była taka opcja.”

  Jakieś konkrety?
  Bo choćby z licznych artykułów na InfoBusko wynika, że to pan Łukasz NOWAK lobbował u marszałka Bętkowskiego by uruchomić pociągi poranne do Kielc oraz pociągi do Częstochowy oraz próbował załatwić w Ministerstwie Infrastruktury pociągi do Warszawy.

 44. BMW do pasażerki pisze:

  Dla mnie najważniejsza jest skuteczność. Jak sama napisałaś:
  „pan Łukasz NOWAK (…) próbował załatwić w Ministerstwie Infrastruktury pociągi do Warszawy.”

  Próbować sobie może, hahah. Gdzie te „pendolino do Wafki” XD?

 45. Jarosław Lach pisze:

  Do przedmówców.

  To nie jest tak że mnie oczarowali Ci radni ale zgadzam się z ich prośbą, umowy powinny być podpisane przez nowego burmistrza.

  Co robili przez kadencję to do końca nie wiem ale myślę że nadrobię stracony czas dzięki mieszkańcom.

  Jeśli chodzi o kandydata M. to mam takie samo zdanie że nic się nie zmieni w gminie jeśli by wygrał wybory. Mam również obawy co do Pana Sz ponieważ oglądając sesje ten Pan też był za lub wstrzymywał się od głosu, czy to takie odpowiednie zachowanie……

  Ciężki temat

 46. Do Gość i nie tylko pisze:

  „Jeśli zagłosujesz na pana M. jest to równoznaczne z zagłosowaniem na pana S.”

  A ja Ci powiadam:

  Jeśli zagłosujesz na pana Sz. jest to równoznaczne z zagłosowaniem na pana M. co jest równoznaczne z zagłosowaniem na pana S.

  U pana Sz. jest 9 radnych z obecnej kadencjii, więc żadna to zmiana. S = M, M = Sz, S = Sz.
  Trzeba rozumieć politykę, a to jest skomplikowana gra. Trzeba patrzeć w tył i to daleko i wyciągać właściwe wnioski. Trzeba było 3 kadencji, by ludzie zrozumieli, kto to jest Sikora, a ja mówiłem do ludziom w 2010 roku – zobaczycie co będzie jak Sikora wygra, będzie to i to i to, będzie robił tak i tak i tak. Wszystko sprawdziło się co do joty. Niestety ludziom zajęło 13 lat by pewne rzeczy zrozumieć, a niektórzy nadal jeszcze nie zrozumieli.
  Ostrzegam, żeby nie było znowu – „Polak mądry po szkodzie”, lub co gorsza, jak pisał M. Rej – „Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”
  Powyższe jest oczywiście moją prywatną opinią.

 47. Do zastanowienia... pisze:

  Pan Szydłowski, w mojej opinii, z jego wstrzymywaniem się od głosu, zachowuje się dokładnie tak, jak sejmowa Konfederacja.
  Doskonale opisuje tą sytuację niezależny dzienikarz Maciej Maciak. Posłuchajcie i się nad tym zastanówcie.

  https://youtu.be/awNdubBBneI?feature=shared&t=2298

 48. Jan pisze:

  Dobro – zło
  Niebo – piekło
  Białe – czarne
  Plus – minus

  ZA – PRZECIW

  Co to jest, że ktoś się wstrzymuje się od głosu? Skoro się wstrzymał, to znaczy, że nie był przeciw czemuś złemu, niedobremu, niewłaściwemu. Nie był też za czymś dobrym, za czymś słusznym, za czymś prawym.

  Biblia to księga nie tylko religijna lecz także filozoficzna. Co mówi?

  „Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
  Obyś był zimny albo gorący!
  A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust.”

  Ja polityka oceniam czy jest „zimny”, czy „gorący”, czy jest ZA czy PRZECIW. Polityk „letni”, taki ani ZA, ani PRZECIW jest jak dla mnie niewiele warty, a właściwie nic nie jest dla mnie warty, bo co to za polityk, co nie ma zdania. Dla mnie taki polityk to jest karierowicz, oportunista, koniunkturalista i nie zasługuje na poparcie.

  Taka jest moja prywatna opinia w tej materii.

 49. Przyjmę pralkę pisze:

  Najlepiej sms: 790493192

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl