IX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - 28 listopada 2024r. o godz. 10:00 - Transmisja na żywo - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

IX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 listopada 2024r. o godz. 10:00 – Transmisja na żywo

28 listopada 2024 | UMiG Busko-Zdrój | busko.com.pl 2024-11-18 | infobusko.pl 21.11.2024 | | 115 komentarzy
W czwartek, 28 listopada 2024r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się IX Sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE. – informuje 18.11.2024 portal busko.com.pl

Proponowany porządek IX sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 28 listopada 2024r. [ pdf ].

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołów z VII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju oraz VIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.

6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:

  • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2024-2040 (druk nr IXI/106/2024).
  • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2024 rok (druk nr IXI/107/2024).
  • W sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów podatku rolnego na 2025 rok (druk nr IXI/108/2024).
  • W sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych (druk nr IXI/109/2024).
  • W sprawie nadania nazwy „Kwiatów Polnych” ulicy w Busku-Zdroju (druk nr IXI/110/2024).
  • W sprawie wyrażenia zgody na zmianę wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej w budynku mieszkalnym nr 16 przy ul. Sądowej w Busku-Zdroju z udziałem Gminy Busko-Zdrój (druk nr IXI/111/2024).
  • W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy i najmu na okres do 3 lat (druk nr IXI/112/2024).
  • W sprawie zobowiązania Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój do wystąpienia do Wojewody Świętokrzyskiego o nieodpłatne przekazanie Gminie Busko-Zdrój nieruchomości Skarbu Państwa (druk nr IXI/113/2024).
  • W sprawie zmiany uchwały nr III/42/2024 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 27 czerwca 2024 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Busko-Zdrój, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów (druk nr IXI/114/2024).
  • W sprawie upoważnienia do przeprowadzenia postępowania w zakresie wyboru biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego za 2024 i 2025 rok w Samodzielnym Publicznym Zespole Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju (druk nr IXI/115/2024).
  • W sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie utworzenia Publicznego Żłobka „Malucholandia” w Busku-Zdroju i nadania mu statutu (druk nr IXI/116/2024).
  • W sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Busko-Zdrój na 2025 rok (druk nr IXI/117/2024).
  • W w sprawie przyjęcia do realizacji projektu konkursowego pn. „Wydłużenie aktywności zawodowej pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027 (druk nr IXI/118/2024).
  • W sprawie przyjęcia regulaminu korzystania z lodowiska „Biały Orlik” w Busku-Zdroju (druk nr IXI/119/2024).
  • W sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy Gminy Busko-Zdrój z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2025 rok (druk nr IXI/120/2024).

7. Informacja o wyznaczonych na 2025 rok podmiotach, w których może być wykonywana nieodpłatna, kontrolowana praca na cele społeczne.

8. Informacja w zakresie rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie Gminy Busko-Zdrój.

9. Informacja w zakresie kierunków lokalnej polityki mieszkaniowej, w tym gospodarowanie gminnym zasobem mieszkaniowym.

10. Sprawy różne.

11. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej

○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl

◙ Podobne informacje:

VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja na żywo

List do Redakcji: Łukasz Nowak: Taka była odpowiedź nowej – starej ekipy ratusza na mój wniosek o informacje publiczne

Buską strefę uzdrowiskową ma obsługiwać transport zeroemisyjny. Rozpoczęły się testy autobusu o napędzie elektrycznym [FOTO|VIDEO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

115 odpowiedzi na “IX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 listopada 2024r. o godz. 10:00 – Transmisja na żywo”

  1. do powyżej pisze:

    fajna analiza sesji, który to Joe Biden?

  2. TAK SIĘ NIE ROBI!!! pisze:

    Czas na Sesji – 1:43:35

    Zacytuję komentarz z busko.com.pl:

    „Bus (2024-11-28 18:39:39)

    W czasie debaty o podatku o środków transportu zgodnie ze statutem Rady Miejskiej chciał zabrać głos pan Walezak przedstawiciel firm prowadzących działalność przewozów autobusowych. Wniosek złożyła opozycja aby dopuścić go do głosu, jednak radni rządzący byli przeciw. Zdarzenie takie miało miejsce po raz pierwszy. Zainteresowany musiał czekać do końca sesji, żeby przedstawić swoje i branży racje już po głosowaniu. Brawo dla rządzących.”

    W mojej prywatnej opinii to skandal!

    Jak głosowali Radni:

    ZA dopuszczeniem Pana Walęzaka do głosu byli: Lewicki Jacek, Maroński Michał, Mierzwa Bożena, Oliwkiewicz Kamil, Solarski Paweł, Wach Jacek, Zwierz Andrzej.

    PRZECIW dopuszczeniu Pana Walęzaka do głosu byli:
    Bębenek Marek, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Gradzik Robert, Musiał Krystyna, NUREK JUSTYNA!!!, Ozgowicz Jan, Prędka Danuta, Prędki Artur, Serwin Arkadiusz, SŁUŻALSKI JERZY!!!, Wielgo Barbara.

    Dziękuję Wam, powyżej wymienieni Radni, za „dopuszczenie” Pana Walęzaka do głosu. W mojej prywatnej opinii to ABSOLUTNY SKANDAL! W wolnym demokratycznym kraju nie pozwala się przedstawić przedsiębiorcy swoich argumentów. Brak słów! Czy mamy demokrację i wolność słowa? Czy takie postępowanie nie nosi aby znamion standardów państwa totalitarnego?

  3. TAK SIĘ NIE ROBI!!! pisze:

    „Proszę nie mieć tego za złe, bo procedury i statut jasno nakreślają mi prowadzenie obrad” – powiedziała do Pana Walęzaka Pani Justyna Nurek, która chwilę wcześniej zagłosowała PRZECIW dopuszczeniu Pana Walęzaka do głosu… Jak to nazwać? Jaki epitet ciśnie się na usta?

  4. UŚMIECHNIĘTA POLSKA 🙂🇵🇱 Kosztowny obowiązek dla właścicieli kominków. Stare kominki będą musiały zostać wymienione lub wyposażone w specjalne filtry. Wiąże się to ze sporymi kosztami. pisze:

    Kosztowny obowiązek dla właścicieli kominków. Tyle trzeba zapłacić. Stare kominki będą musiały zostać wymienione lub wyposażone w specjalne filtry. Wiąże się to ze sporymi kosztami.
    finanse.wp.pl/kosztowny-obowiazek-dla-wlascicieli-kominkow-tyle-trzeba-zaplacic-7097541218093632a

  5. PRAWDA pisze:

    Na busko.com.pl widnieje taki oto komentarz:

    „Adam (2024-11-29 09:09:19)

    Radna / Przewodnicząca w 1:37:03 tłumaczy się z tego że Rada nie podejmuje uchwał podatkowych tylko że to na wniosek organu wykonawczego. Hmmm. Rada Miejska – organ uchwałodawczy, Burmistrz – organ wykonawczy… Podatki i prawo lokalne uchwala Rada Miejska i tak wysokie podatki uchwaliła własnie Rada Miejska w zdecydowanej większości zasiadająca w obecnej radzie. Takie mizerne tłumaczenie a tylko się pogrąża.”

    A więc krótko i na temat:

    Tak, to rada miejska jest organem uchwałodawczym, a burmistrz wykonawczym. Burmistrz może wnioskować o to czy o tamto, ale to rada to uchwala i to rada w 100 procentach jest odpowiedzialna za to, co uchwala, jakie prawo stanowi i za to, co potem burmistrz wykonuje. Tłumaczenie Pani nurkowej jest w mojej opinii śmieszne i żałosne.

    Znalazłem na stronie umig poprzednią uchwałę w sprawie podatków od środków transportowych – UCHWAŁA NR XXXIX/462/2021 RADY MIEJSKIEJ W BUSKU-ZDROJU z dnia 25 listopada 2021 r. Jak głosowali radni?

    ZA: Błaszczyk Bogdan, Borto Janina, Burchan Robert, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Leszczyńska Teresa, Lewicki Jacek, NUREK JUSTYNA, Ozgowicz Jan, Prędka Danuta, Prędki Artur, Służalski Jerzy, Wach Jacek, Wielgo Barbara, Wojnowska Lucyna, Zwierz Andrzej.

    PRZECIW: BRAK!

    WSTRZYMALI SIĘ: Gręda Marek, Konieczna-Różycka Magdalena, Lach Anna.

    NIEOBECNI: Szumilas Łukasz, Szydłowski Jerzy

  6. Wiceburmistrz Wieczorek obwieścił na sesji że dyrektorem BSCK będzie Katarzyna L. pisze:

    wiceburmistrz Wieczorek obwieścił na sesji: „(1:01′:32″) W zakresie kultury, na podstawie Artykułu 15 ustęp 1 Ustawy z dnia 21 października 91 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej przeprowadzono proces konsultacyjny ze stowarzyszeniami zawodowymi i twórczymi poprzedzający powołanie pani Katarzyny Legawiec na stanowisko dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. W ramach procedury wpłynęło 11 opinii. Wszystkie pozytywne. (1:02′:00″)” (https://youtu.be/z5FCjueIP-I?t=3691)

    W związku z powyższym, w trybie udzielenia informacji publicznej, zapytuję pana wiceburmistrza Wieczorka czy pani Legawiec została wytypowana przez burmistrza na dyrektora BSCK „z wolnej ręki” czy był konkurs? Jeśli „z wolnej ręki” to jakie były ku temu przesłanki? Jeśli był konkurs na stanowisko dyrektora BSCK to kiedy i gdzie był ogłoszony ten konkurs? jakie osoby zgłosiły się do tego konkursu? kiedy było ogłoszenie wyników tego konkursu? Odpowiedź uprzejmie proszę opublikować na stronie internetowej gminy i na stronie internetowej portalu busko.com.pl

    Mam nadzieję, że Pan Wiceburmistrz Mirosław Wieczorek odpowie na wszystkie powyższe pytania jasno i zrozumiale a nie w stylu odpowiedzi udzielonej Panu Łukaszowi Nowakowi w piśmie UMIG OA.1431.62.2024 z dnia 26.08.2024 (https://infobusko.pl/list-do-redakcji-lukasz-nowak-taka-byla-odpowiedz-nowej-starej-ekipy-ratusza-na-moj-wniosek-o-informacje-publiczne/)

  7. Collegium Tumanum do PRAWDA 29 listopada 2024 o 12:20 pisze:

    Odnosząc się do zacytowanego komentarza ”Adam (2024-11-29 09:09:19), w szczególności do słów ”Radna / Przewodnicząca w 1:37:03 tłumaczy się z tego że Rada nie podejmuje uchwał podatkowych tylko że to na wniosek organu wykonawczego. Hmmm. Rada Miejska – organ uchwałodawczy, Burmistrz – organ wykonawczy… Podatki i prawo lokalne uchwala Rada Miejska i tak wysokie podatki uchwaliła własnie Rada Miejska w zdecydowanej większości zasiadająca w obecnej radzie.” pragnę zapytać mieszkańców czy osoba publiczna piastująca wysoką funkcję Przewodniczacego Rady Miejskiej, która jak widać na powyższym przykładzie moim zdaniem delikatnie mówiąc mija się z prawdą, może nieświadomie, możliwe że z braku wiedzy lub co gorsza świadomie i z premedytacją, jest godna sprawowania bardzo ważnej funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej? W mojej ocenie nie jest godna.

  8. PRAWDA - do powyżej pisze:

    „TAK SIĘ NIE ROBI!!!
    28 listopada 2024 o 20:59
    „Proszę nie mieć tego za złe, bo procedury i statut jasno nakreślają mi prowadzenie obrad” – powiedziała do Pana Walęzaka Pani Justyna Nurek, która chwilę wcześniej zagłosowała PRZECIW dopuszczeniu Pana Walęzaka do głosu… Jak to nazwać? Jaki epitet ciśnie się na usta?”

    To ja postawię takie pytania w tej materii: Czy to jest obłuda i fałsz? Czy to jest bezczelność i arogancja?

    W kwestii: „pragnę zapytać mieszkańców czy osoba publiczna piastująca wysoką funkcję Przewodniczacego Rady Miejskiej, która jak widać na powyższym przykładzie moim zdaniem delikatnie mówiąc mija się z prawdą, może nieświadomie, możliwe że z braku wiedzy lub co gorsza świadomie i z premedytacją, jest godna sprawowania bardzo ważnej funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej?”

    W mojej prywatnej opinii nie tylko Pani Przewodnicząca ale zdecydowana większość radnych nie jest godna sprawowania swoich funkcji. Opinię swoją wyrobiłem na podstawie wieloletniej obserwacji ich działań, poczynań i zachowań.

    Ktoś jednak powie – ich wybrali ludzie, jest demokracja. Ja mu na to odpowiem: „Demokracja to gwałt liczby nad racją.”

    Powiem więcej:

    „Im mniej godni swoich wysokich urzędów są ci, którzy je piastują, tym pewniej się czują i tym mocniej się nadymają głupotą i bezczelnością.” – Demokryt
    „Język polityki z kłamstwa czyni prawdę, z morderstwa cnotę, a powietrzu przydaje cech ziemi.”

    A gdyby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości to:
    „W polityce nic nie dzieje się przez przypadek. Jeśli coś się stanie, możesz
    się założyć, że tak zostało zaplanowane.“ — Franklin Delano Roosevelt.

  9. Mieszkaniec do Wiceburmistrza Mirosława Wieczorka odnośnie konsultacji ze stowarzyszeniami zawodowymi i twórczymi poprzedzający powołanie pani Katarzyny Legawiec na stanowisko dyrektora BSCK pisze:

    Szanowny Panie Wiceburmistrzu, czytam powyżej w komentarzu „Wiceburmistrz Wieczorek obwieścił na sesji że dyrektorem BSCK będzie Katarzyna L.” 29 listopada 2024 o 12:29 że na wczorajszej Sesji Rady Miejskiej ogłosił Pan, że „przeprowadzono proces konsultacyjny ze stowarzyszeniami zawodowymi i twórczymi poprzedzający powołanie pani Katarzyny Legawiec na stanowisko dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. W ramach procedury wpłynęło 11 opinii. Wszystkie pozytywne.”. W związku z powyższym uprzejmie proszę Pana Wiceburmistrza o podanie w trybie informacji publicznej do wiadomości mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój, z którymi to jedenastoma stowarzyszeniami zawodowymi i twórczymi przeprowadzono przedmiotowy proces konsultacyjny i przedstawienie do wiadomości mieszkańców tychże jedenastu pozytywnych opinii. Uważam, że ja i inni mieszkańcy mamy prawo to wiedzieć choćby z racji tego, że to my jesteśmy współwłaścicielami naszej gminy i to z naszych pieniędzy utrzymywane jest Buskie Samorządowe Centrum Kultury i wypłacana jest pensja jego dyrektora.
    z poważaniem
    Buszczanin
    (Panie Wiceburmistrzu proszę wybaczyć, ale z racji RODO nie podaję moich personaliów)

  10. Do powyzej pisze:

    Oj to chyba dużo koszy słodyczy poszło hihi

  11. Młodzieżówka partii Korwin: demokracja to wola większości, tak, jak zbiorowy gwałt pisze:

    https://www.donald.pl/artykuly/qZ2Mqa4P/mlodziezowka-partii-korwin-demokracja-to-wola-wiekszosci-tak-jak-zbiorowy-gwalt

  12. Bus pisze:

    W czasie debaty o podatku o środków transportu zgodnie ze statutem Rady Miejskiej chciał zabrać głos pan Walezak przedstawiciel firm prowadzących działalność przewozów autobusowych. Wniosek złożyła opozycja aby dopuścić go do głosu, jednak radni rządzący byli przeciw. Zdarzenie takie miało miejsce po raz pierwszy. Zainteresowany musiał czekać do końca sesji, żeby przedstawić swoje i branży racje już po głosowaniu. Brawo dla rządzących.

  13. na prawie cytatu do : Do powyzej 29 listopada 2024 o 13:46 pisze:

    na prawie cytatu przypominam komentarz napisany na infobusko.pl pod artykułem ”🟥 Kolejna poważna kolizja aut na ulicy Grotta, przy Urzędzie Skarbowym w Busku-Zdroju | JKR: Która to już z kolei ?…” 25.02.2023 o 15:53 przez „sowa” : ”Ponoć pewna świetnie znająca temat pani stwierdziła, że posadę wicedyrektora dostaje się tu za kosz kosz słodyczy. Skoro tak, to dla mnie jest jasne dlaczego tak się tu dzieje.” z tego co się orientuję to autorowi chodziło o posadę wicedyrektora BSCK

  14. Do Na prawie cytatu... pisze:

    A dla kogo ta posada niby wtedy była?

  15. na prawie cytatu do powyżej pisze:

    spójrz na datę tego komentarza i będziesz wiedział 😉

  16. na prawie cytatu pisze:

    na prawie cytatu przypominam komentarz napisany na infobusko.pl pod artykułem ”ED: Karolina Kępczyk, była dyrektor BSCK, rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy Nowiny | JKR: A w Busku…” (https://infobusko.pl/ed-karolina-kepczyk-byla-dyrektor-bsck-rozpoczela-prace-w-urzedzie-gminy-nowiny-jkr-a-w-busku/):
    Kasieńka
    8 września 2021 o 19:09

    Kasieńka jak dziecko, najpierw chciała pracować w BSCK, to stworzono stanowisko specjalnie dla niej, potem uciekała przed Karolcią do urzędu miasta, jak Karolcie wyrzucili, to chciała z powrotem do BSCK – proszę bardzo. Teraz z kolei jej sie zachciało dyrektorować – mowisz masz. Ile można?

  17. Karolina Kępczyk i długo długo nic! pisze:

    https://youtu.be/VCmbS8cIr_4 – Dyrektor artystyczny Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego Krzysztof Korwin-Piotrowski szczerze o karierze z Karoliną Kępczyk, 34 minutowa rozmowa.

  18. na prawie cytatu pisze:

    na prawie cytatu przypominam komentarz napisany na infobusko.pl pod artykułem ”ED: Karolina Kępczyk, była dyrektor BSCK, rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy Nowiny | JKR: A w Busku…” (https://infobusko.pl/ed-karolina-kepczyk-byla-dyrektor-bsck-rozpoczela-prace-w-urzedzie-gminy-nowiny-jkr-a-w-busku/):

    Waldemar Precz! do Kasieńka
    8 września 2021 o 22:50

    To jest Busko właśnie. Ale faktem jest, że ktoś na to pozwala, ktos na nich głosujac dał im na to przyzwolenie. Więc korzystają.

  19. Łukasz Nowak pisze:

    Odpowiadając na poniższe pytanie:
    „Panie Łukaszu czy mógłby mi Pan wyjaśnić o co chodzi z tymi „seansami nienawiści”, w których uczestnictwo przypisuje Pan pani przewodniczącej Justynie Nurek? Wspomniał Pan o tym podczas dzisiejszej Sesji : https://youtu.be/z5FCjueIP-I?t=10445

    „Seansem nienawiści” nazywam VIII nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w dniu 2019-05-22, która zwołana została na wniosek najzagorzalszych popieraczy waldemara sikory, w tym radnych m. in. Justyny N. i Radosława C., tylko i wyłącznie w celu przyjęcia uchwały wykraczającej poza uprawnienia rady gminy, której celem było wyłącznie szczucie opinii publicznej przeciw panu Łukaszowi Szumilasa.
    Oto tekst uchwały:
    dl.umig.busko.pl/uchwaly/2019/2019_VIII_100.pdf
    A tutaj lista hańby radnych obrażaqjących pana Szumilasa:
    dl.umig.busko.pl/uchwaly/2019/2019_VIII_100_glosowanie.pdf
    W znacznej mierze dopięli celu, czego przejawem były m. in. obrażające i pomawiające pana Szumilasa napisy na murach (policja oczywiście nie chciała ustalić sprawców), które jakoś nie przeszkadzały pannie Justynie N., która w ich sprawie nie widziała potrzeby zwoływania sesji nadzwyczajnej, ani przyjmowania uchwały…

    W sprawach ważnych dla mieszkańców często nie zwoływano nadzwyczajnych sesji.

    Przy okazji: podobno Jewiarz z Burchanem (ale nie tym) nie mogli znaleźć słupka z rozkładem na przystanku „Górka”, o którego usytuowaniu ergonomicznym inaczej mówiłem na sesji. Ponieważ nie mogłem dodzwonić się do pana Burchana, wyjaśniam niniejszym, że nie chodzi o przystanek po południowej stronie ul. Starkiewicza (na Kraków), lecz o przystanek PO PÓŁNOCNEJ stronie tej ulicy (z „góralską” wiatą). Prościej chyba nie można.

    BTW 2: nieposzczenie do głosu przez radnych pana Walęzaka na sesji listopadowej (lista hańby: Bębenek Marek, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Gradzik Robert, Musiał Krystyna, NUREK JUSTYNA!!!, Ozgowicz Jan, Prędka Danuta, Prędki Artur, Serwin Arkadiusz, SŁUŻALSKI JERZY!!!, Wielgo Barbara) oraz próba niedopuszczenia do głosu pani dyr. MGOPS Kaniowej na sesji październikowej (lista hańby: twarde przeciw: Witold Gajewski, Robert Gradzik, Krystyna Musiałowa, Artur Prędki, Arkadiusz Serwin, Jacek Wach i Barbara Wielgo którzy głosowali przeciw udzieleniu głosu Kani, tudzież wstrzymujący się Radosław Cieplińki) – w obu przypadkach uważa to za oczywisty skandal.
    BTW 3: wysłałem niemal tydzień temu red. Krukowi materiał w powyższej sprawie.
    BTW 4: czekam na pozew od Justyny N. za rzekome „oszczerstwa”, jakie mi zarzuca. Od zatrudnionego w UMiG (pewnie to czysty przypadek…) Gerarda Jakubowskiego czekam na pozew od 4 lat…
    BTW 5: od 15 grudnia wieczorne pociągi Kielce – Busko – Kielce. Odjazd z Kielc po 19, odjazd z Wełcza po 20.

  20. Kmicic pisze:

    Człowiek ciągle się uczy, kupuje ww definicje:
    1. MAO – Pełnomocnika ds. Realizacji Projektu (ang. – Measure Authorising Officer). To bardzo ciekawa wymagająca szerokiej wiedzy persona i w Busku Powołana zatwierdzona przez ministra, odpowiadająca, kontrolująca i nadzorująca, wiadomo z kim Biznes musi uzgadniać swoje cele i projekty by miały szanse realizacji. MAO zatwierdza i podpisuje lub poświadcza dokumenty potwierdzające prawidłowe wykonanie zakresu rzeczowego części lub całości projektu: protokoły częściowego odbioru wykonanych robót, świadectwa przejęcia, świadectwa wykonania lub protokoły końcowego odbioru i przekazania do eksploatacji, przejściowe świadectwa płatności, protokoły konieczności łącznie z protokołami z negocjacji, dokumenty potwierdzające osiągnięcie zakładanych efektów ekologicznych, raport końcowy itp. ( np. kanalizacja)”. Jednak ” Za zobowiązania MAO zaciągnięte w związku z realizacją projektu odpowiada beneficjent” czyli nie MAO żyć nie umierać, i co mi zrobicie jak się nie uda….ha, ha. Zapłacimy my wszyscy. Warto wiedzieć.
    2. „Demokracja to gwałt liczby nad racją.” Koncern autokracja gdzie rządzi Biznes a politycy nie odpowiadają za nic jednocześnie obejmując urzędy zarządzając naszym kapitałem i życiem bez wykształcenia wiedzy przygotowania i kompetencji. Namaszczenie przez Pana wystarczy, żebracy zapłacą
    3. „demokracja to wola większości, tak jak zbiorowy gwałt” np. brak prac domowych w szkole – większość ankietowanych tak zdecydowała ministra wprowadziła’ Jednym słowem Demokracja jest dla mądrych, wykształconych i normalnych, nie pasuje do spolaryzowanych społeczności wojujących o to czyja legitymacja ważniejsza i jak utrwalić istniejący układ my/wy bez względu na koszty ale nie za swoje a nasze pieniądze.
    Kto jest zainteresowany takim zarządzaniem w Polsce a także w naszej małej społeczności tych po Humanum Tumanum nie liczę. Gdzie są elity intelektualne, autorytety, profesorowie i uczelnie jak oni nie zabiorą się za problemy to „nie lotni” Politycy nas ugotują. Dzięki za wiedzę. Pozdrawiam

  21. sufler pisze:

    Oglądając wczorajszą sesję RM, słuchając długiego odczytu sprawozdania przez wiceburmistrza Mirosława Wieczorka, przy czytaniu przez niego fragmentu dotyczącego realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pt. „BSF FUTSAL CUP – TURNIEJ MIKOŁAJKOWY U 11-13” (https://www.umig.busko.pl/dzialania-gminy/pozytek-publiczny/23440-ogloszenie-w-sprawie-publikacji-oferty-na-realizacje-zadania-publicznego-z-zakresu-wspierania-i-upowszechniania-kultury-fizycznej-pt-bsf-futsal-cup-turniej-mikolajkowy-u-11-13.html) usłyszałem słowa (wierny zapis słów wiceburmistrza, które można wysłuchać tu: https://youtu.be/z5FCjueIP-I?t=3559): ”Przeprowadzono kontrolę realizacji zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pod nazwą BSF futs.. futs.. ee.. Futsal Ce U Pe Turniej mikołajkowy U13 zrealizowanego w grudniu 2023 roku przez buskie stowarzyszani.. stowarzyszenie futsalu Busko-Zdrój”
    Na podstawie odczytania przez wiceburmistrza wyrazów „BSF FUTSAL CUP” w sposób „BSF Futs.. futs.. ee.. futsal Ce U Pe” odnoszę wrażenie, że buski futsal jest dla wiceburmistrza Wieczorka chyba „odległą krainą” i to, że chyba u niego nie jest za mocno z angielskim. Podpowiem zatem, że użyte tu angielskie słowo „CUP” to nie jest skrót nazwy, tak jak np. CPK = Centrany Port Komunikacyjny, ale to jest angielski rzeczownik często używany w terminologii sportowej, który po polsku znaczy PUCHAR i wymawia się go „kap”.

  22. Przewodniczaca Justyna Nurek o seansach nienawiści, hejcie, wyrokach sądowych i o grupie osób, która na przestrzeni lat miała konkretne wyroki w pewnym zakresie pisze:

    Poniżej zapis ważnego fragmentu wypowiedzi Przewodniczącej Justyny Nurek:

    (3:26:05 https://youtu.be/z5FCjueIP-I?t=12365 ) „Pozwolą państwo tylko tak gwoli dygresji, nie ma tych osób na sali, że Ci z Państwa, którzy obserwowali życie społeczne polityczne minionych lat chyba zdają sobie sprawę, że na tej sali wielokrotnie padają pomówienia nieuzasadnione, to po pierwsze. Ja rozumiem, ze jakaś grupka mieszkańców ma prawo nie zgadzać się z decyzjami, które podejmuje Rada Miejska, ale bardzo proszę w sposób kulturalny rozmawiajmy. Atakowanie bezpodstawne bez wiedzy merytorycznej na ten temat jest w moim odczuciu bardzo bolesne i nieuzasadnione. Pan, który zarzucił mi seanse nienawiści chyba nie posiada wiedzy podstawowej, nie chcę tutaj wdawać się w szczegóły bo znowu RODO, ale jeżeli będzie trzeba to myślę, że kiedyś Busko dorośnie do dyskusji debaty publicznej na temat hejtu. Również nie chcę poruszać w tym momencie tego tematu, bo jest to też przykre dla tych osób, które się tutaj znajdują na sali. Bez wezwania imiennego, żeby się nie narazić na pomówienia, na tym zakończę, ale apeluję aby bezpodstawnie nikogo tutaj nie obrażać, bo Państwo nie znacie wielu wyroków sądowych z powództw cywilnych, które nie były nagłaśniane. Bardzo proszę nie obrażać siebie nawzajem i mnie, tylko dlatego że prowadzę obrady. Nigdy na nikogo nie hejtowałam, nie mówiłam złego słowa, a prowadząc obrady narażam się na ogromny hejt w sposób publiczny nieuzasadniony i nieoficjalny. Bardzo mi przykro że przy pełnieniu tej funkcji nie możemy rozstrzygnąć tego czego dotyczy istota zagadnienia naszej pracy i moją rolę. Moją rolą jest sprawnie organizować pracę Rady, a decyzje które podejmuję Rada nie są tylko moimi decyzjami. Zawsze stałam na straży elementarnej uczciwości i tego żeby na tej sali nikogo nie obrażano I bardzo proszę o taką praktykę.

    (3:29:00 https://youtu.be/z5FCjueIP-I?t=12540 ) „Ja nie chcę wchodzić w spory, w polemiki z mieszkańcami, ale bardzo mi jest przykro, że w sposób kłamliwy, wręcz oszczerczy zostałam posądzona o coś, co nie powinnam, a jest grupa osób, która na przestrzeni lat miała konkretne wyroki w pewnym zakresie. Jeśli będzie trzeba będę rozmawiać na te tematy, ale apeluję również i do państwa radnych, aby nie podsycać tej mowy nienawiści, która ma również miejsce na tej sali”

  23. do: Przewodniczaca Justyna Nurek o seansach nienawiści, hejcie, wyrokach sądowych itd pisze:

    ”Państwo nie znacie wielu wyroków sądowych z powództw cywilnych, które nie były nagłaśniane” chętnie bym się dowiedział o jakich to ”wyroków sądowych z powództw cywilnych” mówi przewodnicząca Nurek. Ktoś-coś?

  24. Buskiem rządzi obecnie miks Porozumienia Samorządowego i Ziemi Buskiej? pisze:

    Nowy burmistrz odziedziczył UMIG po Sikorze i bodaj żadnych zmian personalnych nie zrobił. Zostawił nawet tych, których wielu mieszkańców ma już dość i dlatego w drugiej turze wyborów głosowali na Szydłowskiego a nie na Marońskiego. W dodatku na pierwszego wiceburmistrza wziął sobie Wieczorka, który był wiceburmistrzem za czasów Gajewskiego i Wąsowicza. Dlatego uważam, że obecnie Buskiem rządzi Porozumienie Samorządowe na spółkę z Ziemią Buską, dwie formacje, które już pokazały jak rządzą i czego można się po nich spodziewać.

  25. Do powyżej pisze:

    W pełni podzielam Twoją opinię. Wielokrotnie pisało na infobusko w komentarzach, że Sikora, Maroński i Szydłowski to „jedna bajka”, i czy będzie rządził Maroński czy Szydłowski, to dalej będzie to samo co było dotychczas. Czas pokazał, że mieli racje ci, co tak uważali. Społeczeństwo miało do wyboru w pierwszej turze 5 kandydatów – niesystemowego, spoza „układów” J. Kruka, Ściubisza z KO i Sarnę z PIS. Ludzie wybrali dwóch najgorszych kandydatów do drugiej tury, a co za tym idzie po pierwszej turze wyboru już nie było.

  26. Do powyżej - C. D. pisze:

    Warto dodać, że Mirosław Wieczorek był za rządów Sikory naczelnikiem w UMIG, po czym bodaj rok temu przeszedł na emeryturę, by na wiosnę tego roku zostać PIERWSZYM VICE-BURMISTRZEM. Czy trzeba tłumaczyć więcej?

  27. Być może niedouczony pisze:

    Co do oświadczenia wiceburmistrza. Myślę że zostosowano pewien skrót przy powołaniu. Omawiana procedura jest stosowana przy przedłużeniu umowy Dyrektorowi instytucji kultury. Pani Legawiec pełniła obowiązki Dyrektora, czyli powinien być ogłoszony konkurs i jego zwycięsca winien być powołany na okres od 3 do 7 lat( tak mówi ustawa). Nie na umowę o pracę. Jeżeli burmistrz chce przedłużyć umowę urzędującemu Dyrektorowi( nie p.o.) zasięga wspomnianej opinii i podejmuje decyzję. Czyli Burmistrz zastosował skrót( pewnie tęgie głowy prawnicze urzędu pracowały nad tym). Nasuwa się pytanie czy jest to zgodne z prawem czy chodzi o inne rzeczy( czyżby ARMiR!!!!). Wartałoby się temu przyjrzeć, bo nie ma to jic wspólnego z cytowanymi przepisami. Ale cóż Busko nie zasłużyło widocznie na prawdziwą transparentność.

  28. Niewolnica Isaura pisze:

    Busko jest skazane na opery mydlane pt. W kamiennym kręgu rodziny PSL.
    Panie Jerzy jak to dobrze, że na ciebie nie głosowałam.

  29. Do mieszkańców i do wiceburmistrza Wieczorka: Oto co w czasie pandemii Covid-19 wydarzyło się w BZ kulturze w czasie 5 miesięcy gdy dyrektorem BSCK była Pani Karolina Kępczyk pisze:

    Uważam że należy przypomnieć to co wydarzyło się w BZ kulturze w czasie tylko 5 miesięcy gdy dyrektorem BSCK była Pani Karolina Kępczyk. Informacje pochodzą z artykułu ”Karolina Kępczyk: Z uwagi na negatywną opinię Kierownictwa UMiG w Busku-Zdroju współpraca ze mną nie będzie kontynuowana…” opublikowanego na infobusko.pl (https://infobusko.pl/karolina-kepczyk-z-uwagi-na-negatywna-opinie-kierownictwa-umig-w-busku-zdroju-wspolpraca-ze-mna-nie-bedzie-kontynuowana/):

    1. Organizacja Słonecznych Wakacji dla dzieci i rodzin – mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

    2. Organizacja XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.

    3. Organizacja Festiwalu FoodTrucków.

    4. Organizacja Festiwalu Dobrego Smaku.

    5. Organizacja Koncertu KSU.

    6. Organizacja rajdu rowerowego Rowerem przez Busko.

    7. Organizacja XXXV Przeglądu Plastyki Ponidzie.

    8. Organizacja XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Ponidzie.

    9. Organizacja akcji społeczno-kulturalnej dla młodzieży I have a dream. Busko marzeń.

    10. Organizacja Busko Rock Festival.

    11. Przygotowania do premiery kinowej filmu historycznego Freundschaft w reż. Filipa Zaręby.

    12. Nadzór nad projektem Wymiana urządzeń technologii scenicznej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku-Zdroju w ramach programu Infrastruktura domów kultury ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury.

    13. Projekt cyfryzacji Buskiego Centrum Kultury.

    14. Współpraca ze Szkołą Muzyczną I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.

    15. Współpraca z Galerią BWA Zielona w Busku-Zdroju.

    16. Współpraca z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

    17. Mecenat Buskiej Orkiestry Zdrojowej. Organizacja koncertów z publicznością i online.

    18. Współorganizacja Giełdy Kolekcjonerskiej.

    19. Współpraca z harcerzami, organizacjami pozarządowymi, strażami ochotniczymi i kołami gospodyń wiejskich.

    20. Współpraca z grupami rekonstrukcyjnymi.

    21. Współpraca z restauratorami, hotelarzami, uzdrowiskami, biznesem.

    22. Koncepcja Busko Sun Festival.

    23. Koncepcja Belon Festival.

    24. Koncepcja Festiwalu Fotografii Ponidzie.

    25. Koncepcja Buska-Zdroju jako kolonii artystycznej.

    26. Koncepcja Targu Solnego w Tężni Solankowej.

    27. Koncepcja Festiwalu Nauki Siara&Borowina.

    28. Koncepcja lodowiska w Tężni Solankowej.

    29. Koncepcja koncertów akustycznych w Tężni Solankowej.

    30. Koncepcja spacerów solnych w Tężni Solankowej.

    31. Koncepcja Jarmarku Norbertańskiego jako przykład czerpiący z kultury i historii, wspierający rozwój gospodarczy buskich kupców.

    32. Velo Busko Koncepcja szlaku rowerowego i eventów aktywizujących lokalną społeczność.

    33. Organizacja VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz dla Studentów i Absolwentów Akademii Muzycznych.

    34. Strategia rozwoju kina Zdrój.

    35. Organizacja seansów kina letniego Kino po Zachodzie Słońca.

    36. Koncepcja Kina Kobiet.

    37. Uczestnictwo w konsultacjach do programu dotacyjnego EOG Norway Grants.

    38. Aktualizacja przestarzałej i skostniałej struktury organizacyjnej Buskiego Centrum Kultury. Opracowanie nowej struktury organizacyjnej wraz z regulaminem.

    39. Nowa strategia komunikacji wewnętrznej w Zespole i zewnętrznej: aktualizacja strony internetowej Buskiego Centrum Kultury, social media Buskiego Centrum Kultury.

    40. Powołanie mobilnego Studia Kultura pod patronatem medialnym Telewizji Ponidzie.

    41. Audyt energetyczny centrali wentylacyjnej zasilającej Aulę w Buskim Centrum Kultury.

    42. Uregulowanie umów i wprowadzenie czynszów za najem.

    43. Wycena wykonania odwodnienia obiektu Buskiego Centrum Kultury i remontu zalanych piwnic.

    44. Kosztorys czyszczenia rynien i rur spustowych Buskiego Centrum Kultury oraz uzupełnienia przerwy w dachu nad wejściem do obiektu Buskiego Centrum Kultury.

    45. Podjęcie współpracy z Agencją Kreatywną Kuźniar Media Jarosława Kuźniara w zakresie spójnej komunikacji wizualnej Buskiego Centrum Kultury w połączeniu z Tężnią Solankową i Domem Zdrojowym jako Buskiej Tężni Kultury.

    46. Koncepcja akcji społecznej Boskie Buskie Boże Narodzenie.

    47. Sztab Szlachetnej Paczki.

    48. Udział w naradach budowlanych podczas budowy Tężni Solankowej i Domu Zdrojowego.

    49. Udział w odbiorze Tężni Solankowej i Domu Zdrojowego.

    50. Fiszki do programu grantów norweskich o wartości 5 mln zł oraz wnioski grantowe do Ministra Kultury o wartości 2 mln zł.

    Jeśli ktoś powie że to mało, to proszę bardzo niech podobne zestawienie dokonań i działań przedstawi pani Katarzyna Legawiec, która w czasie ”zdrowym” a nie epidemii Covid-19, już przez więcej niż 5 miesięcy (chyba już mija 10 miesięcy jak poprzednia dyrektorka BSCK M.Wiśnieska przestała przychodzić do pracy i faktycznie BSCK kieruje K.Legawiec) kieruje BSCK i jak wynika ze słów wiceburmistrza Wieczorka na IX Sesji za chwilę, bez konkursu, uzyskawszy pozytywną opinię jakichś „11 stowarzyszeń zawodowych i twórczych”, zostanie mianowana dyrektorem BSCK. Niech za mianowaniem pani Legawiec przemówią jej czyny i dokonania a nie „pozytywne opinie” jakichś „11 „stowarzyszeń zawodowych i twórczych”.

  30. Mieszkaniec do Prewodniczącej RM Busko Justyny Nurek pisze:

    Podczas IX Sesji, w czasie swojego wystąpienia w jej ostatniej części, wypowiedziała Pani takie słowa:
    ”Zawsze stałam na straży elementarnej uczciwości i tego żeby na tej sali nikogo nie obrażano I bardzo proszę o taką praktykę.”

    Można to sprawdzić w nagraniu Sesji jak i w fragmencie stenogramu Sesji przedstawionym powyżej w komentarzu: ”Przewodniczaca Justyna Nurek o seansach nienawiści, hejcie, wyrokach sądowych i o grupie osób, która na przestrzeni lat miała konkretne wyroki w pewnym zakresie
    29 listopada 2024 o 17:56”

    Z tego co wiem, to kilka lat temu, nie pamiętam na której to było Sesji, ówczesny przewodniczący RM Busko Robert Burchan, nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie procesu sądowego (gdy prawo jasno mówi, że do czasu ogłoszenia wyroku osoba przeciwko której toczy się proces jest niewinna) , jak się domyślam za zgodą większości radnych poprzedniej kadencji, odebrał dietę radnego Radnemu Łukaszowi Szumilasowi, który z tego co mi się wydaje został finalnie uniewinniony przez Sąd.

    Proszę więc uprzejmie Panią, mówiącą o sobie że „Zawsze stałam na straży elementarnej uczciwości i tego żeby na tej sali nikogo nie obrażano” po pierwsze o informację czy wtedy gdy przewodniczący Burchan odbierał prawdopodobnie bezprawnie prawo do diety Radnemu Łukaszowi Szumilasowi Pani była za odebraniem czy była przeciwko temu, czy była Pani po stronie przewodniczącego Burchana, czy po stronie Radnego Łukasza Szumilasa?

    Po drugie, jeśli prawdą jest to, że Panu Radnemu Łukaszowi Szumilasowi bezprawnie została odebrana dieta radnego, to czy teraz, za kadencji nowej Rady Miejskiej, w której Pani jest Przewodniczącą, proszę uprzejmie poinformować mnie i mieszkańców czy i co Pani zrobiła by oddać Panu Radnemu Łukaszowi Szumilasowi prawdopodobnie należne mu diety.

    Mieszkaniec

  31. Tak się zastanawiam... pisze:

    Uchwała VIII/100/2019
    W sprawie przyjęcia stanowiska Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w związku z wydarzeniami z dnia 18.05.2019 r. mającymi miejsce w Busku-Zdroju z udziałem Radnego Łukasza Sz.

    Stanowisko Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w związku z wydarzeniami z dnia 18.05.2019 r. mającymi miejsce w Busku-Zdroju.

    Rada Miejska w Busku-Zdroju w nawiązaniu do wydarzeń z dnia 18 maja br. z udziałem radnego Łukasza
    Sz. wyraża swój stanowczy sprzeciw tego typu zachowaniom. Radny, jako osoba zaufania publicznego, która
    powinna świecić przykładem, wybrany po to, by jak najgodniej i w sposób etyczny reprezentować swoich
    wyborców, winien postępować zgodnie z prawem.
    Należy ubolewać, że zachowanie i postawa radnego jako osoby publicznej doprowadziło do tego
    wydarzenia.
    Rada Miejska w Busku-Zdroju sprzeciwia się wszelkiej nienawiści często pojawiającej się w przestrzeni
    publicznej. Deklarujemy, że jako osoby zaufania publicznego, jeszcze bardziej niż do tej pory będziemy
    zwracać uwagę na nasze zachowanie, sposób prowadzenia debaty oraz styl wypowiedzi w mediach.
    Jako Radni Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwracamy się do wszystkich uczestników życia publicznego –
    polityków, mediów oraz osób zabierających głos w internetowych dyskusjach z apelem: Pamiętajmy, że to co
    mówimy, emocje jakie wyrażamy i przekazujemy oraz sposób w jaki formułowane są poglądy może budować
    nie tylko dobro, ale również zło. Dlatego też nasz głęboki sprzeciw wywołuje w szczególności sposób
    przedstawiania wydarzeń oraz kreowania często krzywdzących, subiektywnych opinii pojawiających się
    w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych. Życie publiczne jest częścią życia każdego z nas oraz
    stanowi wyzwanie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, by debatować między sobą w kulturalny
    sposób, ponieważ żadne różnice, również polityczne nie przedstawiają takiej wartości jak wzajemny szacunek
    i życie we wspólnej zgodzie.
    ……………………….
    Czytając to tak się zastanawiam: jak to się ma do tego, co było na ostatniej Sesji RM czyli co i o jakim emocjonalnym zabarwiniu mówiła Pani Przewodnicząca Nurek oraz jak to się ma do nieudzielenia głosu przedsiębiorcy Panu Walęzakowi, etc.

  32. Do 30 LISTOPADA 2024 O 16:09 pisze:

    Oto przedmiotowa uchwała skutkująca odebraniem diety Radnemu Łukaszowi Szumilasowi:

    XI/146/2019
    W sprawie zmiany uchwały nr I/12/2018 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie określenia wysokości diety dla radnych Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

    Jak głosowali radni?

    ZA: Błaszczyk Bogdan, Burchan Robert, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Kornaś Arkadiusz, Leszczyńska Teresa, Lewicki Jacek, Nurek Justyna, Ozgowicz Jan, Prędki Artur, Prędka Danuta, Służalski Jerzy, Wach Jacek, Wielgo Barbara, Wojnowska Lucyna, Zwierz Andrzej.

    PRZECIW: BRAK

    WSTRZYMUJACY SIĘ: Gręda Marek, Konieczna-Różycka Magdalena, Lach Anna.

    NIEOBECNY: Szydłowski Jerzy.

  33. krótko, zwięźle i na temat pisze:

    pycha, fałsz, zakłamanie i obłuda

  34. Jarząbek Wacław Trener 2 klasy pisze:

    Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza bez końca dla naszej Gminy Rady Miejskiej Pani Przewodnicząca. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają jej szpilki. To nie ludzie – to wilki!

  35. Mirek pisze:

    „ZA dopuszczeniem Pana Walęzaka do głosu byli: Lewicki Jacek, Maroński Michał, Mierzwa Bożena, Oliwkiewicz Kamil, Solarski Paweł, Wach Jacek, Zwierz Andrzej.

    PRZECIW dopuszczeniu Pana Walęzaka do głosu byli:
    Bębenek Marek, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Gradzik Robert, Musiał Krystyna, NUREK JUSTYNA!!!, Ozgowicz Jan, Prędka Danuta, Prędki Artur, Serwin Arkadiusz, SŁUŻALSKI JERZY!!!, Wielgo Barbara.”

    „Znalazłem na stronie umig poprzednią uchwałę w sprawie podatków od środków transportowych – UCHWAŁA NR XXXIX/462/2021 RADY MIEJSKIEJ W BUSKU-ZDROJU z dnia 25 listopada 2021 r. Jak głosowali radni?

    ZA: Błaszczyk Bogdan, Borto Janina, Burchan Robert, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Leszczyńska Teresa, Lewicki Jacek, NUREK JUSTYNA, Ozgowicz Jan, Prędka Danuta, Prędki Artur, Służalski Jerzy, Wach Jacek, Wielgo Barbara, Wojnowska Lucyna, Zwierz Andrzej.”

    Skonfrontowałem treść tych dwóch komentarzy i…

    Oto radni, którzy głosowali ZA udzieleniem głosu Panu Walęzakowi i jednocześnie w 2021 roku głosowali ZA wysokimi podatkami, w tym dla Pana Walęzaka:

    LEWICKI JACEK
    WACH JACEK
    ZWIERZ ANDRZEJ

    Moje gratulacje! Te nazwiska trzeba zapamiętać.

  36. Buchalter pisze:

    Ciekawy jestem, czy buscy radni słyszeli o czymś takim jak Krzywa Laffera?

    To krzywa będąca wykresem zależności między stawką opodatkowania dochodów a dochodami budżetowymi państwa z tytułu podatków opracowana w 1974 przez amerykańskiego ekonomistę Arthura Laffera. Jest używana jako argument za zmniejszeniem podatków. źródło: Wikipedia

    „Krzywa Laffera to teoretyczna koncepcja, która jest dosyć prosta: istnieje optymalna wysokość opodatkowania. Powyżej pewnej wartości podatnicy unikają płacenia daniny i wpływy spadają. Dlatego czasem warto obniżyć wysokość podatku, żeby zwiększyć wpływy do budżetu.”

  37. Struś pisze:

    Komentarz „Do 30 LISTOPADA 2024 O 16:09” 30 listopada 2024 o 17:07, fragmenty:
    Oto przedmiotowa uchwała skutkująca odebraniem diety Radnemu Łukaszowi Szumilasowi:
    Jak głosowali radni?
    ZA: Błaszczyk Bogdan, Burchan Robert, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Kornaś Arkadiusz, Leszczyńska Teresa, Lewicki Jacek, Nurek Justyna, Ozgowicz Jan, Prędki Artur, Prędka Danuta, Służalski Jerzy, Wach Jacek, Wielgo Barbara, Wojnowska Lucyna, Zwierz Andrzej.
    PRZECIW: BRAK
    WSTRZYMUJACY SIĘ: Gręda Marek, Konieczna-Różycka Magdalena, Lach Anna.
    NIEOBECNY: SZYDŁOWSKI JERZY.

    Komentarz „Do 30 LISTOPADA 2024 O 16:09” 30 listopada 2024 o 17:07, fragmenty:
    Znalazłem na stronie umig poprzednią uchwałę w sprawie podatków od środków transportowych – UCHWAŁA NR XXXIX/462/2021 RADY MIEJSKIEJ W BUSKU-ZDROJU z dnia 25 listopada 2021 r. Jak głosowali radni?
    ZA: Błaszczyk Bogdan, Borto Janina, Burchan Robert, Ciepliński Radosław, Gajewski Witold, Leszczyńska Teresa, Lewicki Jacek, NUREK JUSTYNA, Ozgowicz Jan, Prędka Danuta, Prędki Artur, Służalski Jerzy, Wach Jacek, Wielgo Barbara, Wojnowska Lucyna, Zwierz Andrzej.”

    Z protokołu tego głosowania zamieszczonego na stronie internetowej UMiG (https://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2021/2021_XXXIX_462_glosowanie.pdf) wynika, że Wstrzymali się : Gręda, Konieczna-Różycka, Lach. NIEOBECNI radni: Łukasz Szumilas i JERZY SZYDŁOWSKI.

    Zastanawiam się teraz czy to przypadek czy pewna prawidłowość, że na tych sesjach radny Jerzy Szydłowski był nieobecny. Zastanawiam się tym bardziej, że podczas debaty wyborczej w BSCK 26.03.2024 Michał Maroński wytknął Jerzemu Szydłowskiemu wstrzymywanie się od głosu jeśli dobrze pamiętam w 90% głosowań……

  38. czy C19 było zaplanowaną globalną operacją? pisze:

    https://www.facebook.com/share/v/19XeXWHdK1/

  39. PO OWOCACH JĄ POZNAJCIE pisze:

    Nie po słowach lecz po głosowaniach.

  40. Faryzeusz? pisze:

    „Z tego co wiem, to kilka lat temu, nie pamiętam na której to było Sesji, ówczesny przewodniczący RM Busko Robert Burchan, nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie procesu sądowego (gdy prawo jasno mówi, że do czasu ogłoszenia wyroku osoba przeciwko której toczy się proces jest niewinna) , jak się domyślam za zgodą większości radnych poprzedniej kadencji, odebrał dietę radnego Radnemu Łukaszowi Szumilasowi, który z tego co mi się wydaje został finalnie uniewinniony przez Sąd.”
    Tymczasem jakiś czas później tenże przewodniczący Burchana wspólnie z burmistrzem Sikorą oskarżyli Redaktora portalu infobusko.pl Pana Jarosława Kruka o ich zniesławienie fotomontażem w jednym z artykułów i żądali od niego m.in 50.000 zł odszkodowania. Po kilku latach sądowych zmagań proces przegrali i zostali przez sąd zobligowany do zwrotu Panu Redaktorowi poniesionych kosztów w kwocie po 2.500 każdy. Burmistrz Sikora oddał Redaktor owi 2.500 zł. Przewodniczący Burchan, który żądal 25.000 odszkodowania… nie oddał.

  41. AFERA: W sprawie wyrażenia zgody na zmianę wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej w budynku mieszkalnym nr 16 przy ul. Sądowej w B-Z z udziałem Gminy Busko-Zdrój (druk nr IXI/111/2024). pisze:

    Odnośnie punktu „W sprawie wyrażenia zgody na zmianę wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej w budynku mieszkalnym nr 16 przy ul. Sądowej w Busku-Zdroju z udziałem Gminy Busko-Zdrój (druk nr IXI/111/2024).” Radni przegłosowali tę uchwałę, a ja się pytam czy zapoznali się z tematem???!!! Czy zapoznali się w jaki sposób powstały różnice wielkości udziałów i kto jest temu winny???!!! Ja słyszałem że sprawa wielkości udziałów w tej nieruchomości powinna być zgłoszona do prokuratury. Słyszałem, że bodaj za burmistrza Wąsowicza urzędnicy przychachmęcili, wydzielili dodatkowe nowe mieszkanie nie ustanawiając dla niego udziału w nieruchomości i chyba je z takim błędem prawnym sprzedali. W dodatku ponoć pieniądze ze sprzedaży tego mieszkania gdzieś się zawieruszyły. Czy takie działania są zgodne z prawem Pani Przewodnicząca RM Justyno Nurek? Jeśli tak było jak powyżej napisałem to absolutnie nie Gmina powinna płacić za te zmiany udziałów, tylko Ci którzy zawinili.

  42. ksiądz Znaczenie Kolosan 3:23 pisze:

    „Cokolwiek robicie”. Ci, którzy chcą wielbić Jehowę, starają się stosować do tego, co mówi Biblia, we wszystkim, co robią. Dokładają starań, żeby być pracowici, uczciwi i godni zaufania w codziennych zajęciach — w domu, w pracy i w szkole

  43. ksiądz pisze:

    Pracownik z takim nastawieniem wykorzystuje wszystkie swoje możliwości fizyczne i umysłowe, żeby jak najlepiej wywiązać się ze swojego zadania. Inne przekłady Biblii oddają to wyrażenie jako „z serca” (Biblia Tysiąclecia, wydanie IV) albo „szczerze” (Biblia poznańska) (zobacz „ Kolosan 3:23 w innych przekładach”).

  44. do ksiądz pisze:

    czerwoni i tęczowi księdza nie uznają proszę wielebnego, Bibliiteż nie uznają i co niektórzy, jak np. osobnik zwany Nergal drą publicznie na scenie…

  45. „Gdy tyrania staje się prawem, bunt staje się obowiązkiem” pisze:

    Niedziela był kolejnym dniem antyrządowych protestów w Tbilisi. Na transparentach protestujących można było przeczytać między innymi hasła: „Jestem Gruzinem, więc jestem Europejczykiem”, „Gdy tyrania staje się prawem, bunt staje się obowiązkiem”. Na akcję protestu przed parlamentem przyszły rodziny z dziećmi, z flagami gruzińskimi wymalowanymi na twarzach.
    http://www.tvp.info/83776278/gruzja-kolejny-dzien-ostrych-protestow-antyrzadowych-manifestujacy-chca-relacji-z-demonstracji

  46. do przewodniczącej Nurkówny: cytat z SJP PWN pisze:

    BURDEL:
    1. «dom publiczny»
    2. «wielki bałagan lub miejsce, w którym jest wielki bałagan»

    biorąc pod uwagę „porządek” w papierach, na który wskazuje choćby ten komentarz:
    „Odnośnie punktu „W sprawie wyrażenia zgody na zmianę wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej w budynku mieszkalnym nr 16 przy ul. Sądowej w Busku-Zdroju z udziałem Gminy Busko-Zdrój (druk nr IXI/111/2024).” Radni przegłosowali tę uchwałę, a ja się pytam czy zapoznali się z tematem???!!!”
    to myślę, że użycie tego wyrazu jest zasadne.

  47. Zegarmistrz do panny przew. Nurek pisze:

    Oidw, to każdemu mieszkańcowi przysługuje w „sprawach różnych” 5 (słownie: PIĘĆ) minut nieprzerwanej wypowiedzi, którą przewodniczący może, ale nie musi przedłużyć o 2 minuty.
    Z nagrania wynika, że pana Łukasza Nowaka p. przewodnicząca pozbawiła (prawdopodobnie bezprawnie) około minuty czasu wypowiedzi zakrzykując jego wypowiedź swoimi wstawkami moralizatorskimi, a potem nie raczyła mu przedłużyć wypowiedzi o czas równy czasowi jej wrzasków.

  48. Woda sodowa do: Zegarmistrz do panny przew. Nurek 2 grudnia 2024 o 13:13 pisze:

    „każdemu mieszkańcowi przysługuje w „sprawach różnych” 5 (słownie: PIĘĆ) minut nieprzerwanej wypowiedzi, którą przewodniczący może, ale nie musi przedłużyć o 2 minuty.
    Z nagrania wynika, że pana Łukasza Nowaka p. przewodnicząca pozbawiła (prawdopodobnie bezprawnie) około minuty czasu wypowiedzi zakrzykując jego wypowiedź swoimi wstawkami moralizatorskimi, a potem nie raczyła mu przedłużyć wypowiedzi o czas równy czasowi jej wrzasków.”
    jeśli rzeczywiście przewodnicząca Nurek bezzasadnie ograniczyła 5 minutowy czas wypowiedzi przysługujący Panu Łukaszowi Nowakowi, podobnie jak każdemu innemu mieszkańcowi, to w mojej opinii naruszyła obowiązujące regulamin prowadzenia sesji RM. Gdyby to zrobił szeregowy radny to byłoby to jeszcze zrozumiałe, ale jeśli to robi Przewodnicząca Rady, która jak wiadomo ma wieloletnie doświadczenie w wypełnianiu funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej to takie działanie jest naganne, tym bardziej że według mnie nosi znamiona działanie celowego i uważam, że pani Nurek powinna z tego tytułu ponieść stosowne konsekwencje. Minimum minimorum to według mnie publiczne przeproszenie Pana Łukasza Nowaka na najbliszej Sesji RM i zamieszczenie przeprosin na stronie internetowej UMIG.

  49. Marek pisze:

    Gdzie można znaleźć przepisy o czasie wypowiedzi dla gości na sesji? Gdyby ktoś mógł podpowiedzieć będę niezmiernie wdzięczny.

  50. do powyżej pisze:

    najprościej Marku jest zadzwonić do UMiG, do Biura RM i oni udzielą ci odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl