Buską strefę uzdrowiskową ma obsługiwać transport zeroemisyjny. Rozpoczęły się testy autobusu o napędzie elektrycznym [FOTO|VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Buską strefę uzdrowiskową ma obsługiwać transport zeroemisyjny. Rozpoczęły się testy autobusu o napędzie elektrycznym [FOTO|VIDEO]

15 listopada 2024 | busko.com.pl 13.11.2024 | infobusko.pl | | 27 komentarzy

Dziś na ulicach Buska-Zdroju rozpoczęły się testy autobusu o napędzie elektrycznym. Zastępca burmistrza miasta i gminy, Mirosław Wieczorek, poinformował o nowym etapie w rozwoju transportu publicznego, który ma na celu wprowadzenie ekologicznych rozwiązań w strefie uzdrowiskowej.– informuje 13.11.2024 portal busko.com.pl

Jak wyjaśnił w swoim wystąpieniu zastępca burmistrza Mirosław Wieczorek, testy będą trwały sześć dni, podczas których gmina oceni efektywność energetyczną pojazdu oraz jego zasięg.

– Zmierzamy do tego, aby strefę uzdrowiskową obsługiwać transportem zeroemisyjnym. – mówi wiceburmistrz Mirosław Wieczorek.

To nie jest pierwszy testowany autobus i nie będzie ostatni. Chcemy zorientować się, jak pojazdy elektryczne sprawdzają się w naszym regionie pod kątem energetycznym oraz eksploatacyjnym – informuje zastępca włodarza, dodając, że w przyszłości gmina planuje zakup trzech takich autobusów w ramach projektu „Rozwój infrastruktury dla transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój”.

Inwestycja zakłada również budowę wielopoziomowego parkingu w strefie uzdrowiskowej, co ma na celu zmniejszenie emisji w tej części miasta i poprawę komfortu mieszkańców oraz turystów.

Testy autobusu elektrycznego to… – cały artykuł, video i galeria zdjęć na źródłowej stronie busko.com.pl

◙ Podobne informacje:

RK: Busko czeka rewolucja komunikacyjna? [WIZUALIZACJA] | JKR: Dworzec kolejowy 1100 m od Marconiego. Kolejne hektary betonu w Zdroju. Mówi się, że „Rewolucja pożera swoje własne dzieci” [MAPKA] [AKTUALIZACJA]

W Busku planują wybudować m.in. nowy dworzec PKP ok. 1000 metrów od Marconiego, Centrum Komunikacyjne, Centrum Konferencyjne na 1000 miejsc, parking wielopoziomowy na 500 miejsc! – Spotkanie informacyjno-warsztatowe 26.04.2022 [VIDEO LIVE]

Spotkanie informacyjno-warsztatowe dotyczące planów rozwoju obszaru uzdrowiskowego Busko-Zdrój – BSCK, 13 kwietnia, 16:00 [VIDEO, FOTO]

Dwa nowoczesne „Solarisy” będą wkrótce wozić pasażerów komunikacji publicznej w Pińczowie | TVP3: 3,5 mln pasażerów w ciągu roku skorzystało z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach | JKR: A w Busku?…

Za 4,5 mln Miechów kupił elektryczne autobusy. Komunikacja miejska ruszy tam 25 października. A w Busku?

Od wiosny bezpłatna komunikacja miejska dla mieszkańców Starachowic! |JKR: A w Busku: tężnia płatna od początku…

RK: Autobusy wróciły do Końskich – a w Busku?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

27 odpowiedzi na “Buską strefę uzdrowiskową ma obsługiwać transport zeroemisyjny. Rozpoczęły się testy autobusu o napędzie elektrycznym [FOTO|VIDEO]”

  1. MMA pisze:

    Zastanówcie się nad ostateczną decyzją. Chińczycy będą sprzedawać nam tanie samochody, do czasu, aż w Europie ich produkcja przestanie się opłacać.

  2. Busko Busko pisze:

    Zastanawiam się, który z trzech ekspertów uwiecznionych na zdjęciu ilustracyjnym ma stosowne kompetencje i uprawnienia do wydania profesjonalnej rzeczowej oceny trafność wyboru tego właśnie modelu dla celów komunikacji w Zdroju?

  3. Tymczasem zmiana w planie przetargów i dodanie pozycji: pisze:

    Uporządkowanie gospodarki wodami
    deszczowymi na terenie miasta Busko-
    Zdrój z uwzględnieniem małej retencji
    poprzez budowę ogrodów
    deszczowych w formie zbiorników
    retencyjnych

    Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

    13 409 000,00 PLN

    IV kwartał 2024r.

    umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/plan-zamowien/22472-plan-postepowan-o-udzielenie-zamowien-publicznych-gminy-busko-zdroj-na-2024-rok.html

  4. Kolejne miliony "w błoto"??? pisze:

    Oho, chyba szykują się kolejne „głupoty”, czyli tradycyjne wydawanie milionów pod tytułem „rewitalizacja”. Że w Busku są „obszary zdegradowane” to pierwsze słyszę. Przecież tu nie było żadnej kopalni, huty czy czegoś podobnego, żeby był teren zdegradowany, ale czego to nie wymyślą, żeby uzasadnić „wtopienie” kolejnych milionów…

    „OBWIESZCZENIE
    w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej
    w Busku-Zdroju w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji
    na terenie Gminy Busko-Zdrój”

    umig.busko.pl/dzialania-gminy/rewitalizacja-miasta/gpr-2015-2025/23378-obwieszczenie-w-sprawie-rozpoczecia-konsultacji-spolecznych.html

  5. Do 15 LISTOPADA 2024 O 23:39 pisze:

    A coz to beda za zbiorniki za ponad 13 milionow i gdzie one beda wybudowane tak sie zastanawiam 🤔

  6. Do: Kolejne miliony "w błoto"??? 15 listopada 2024 o 23:52 pisze:

    ” Że w Busku są „obszary zdegradowane” to pierwsze słyszę” moim zdaniem niestety są. Takim obszarem zdegradowany jest wg mnie nasz zabytkowy Park Zdrojowy, w którym wg mnie na skutek nźle prowadzonych prac przy jego ostatniej modernizacji dziesiątki drzew uschły, na czele z dwoma ogromnymi bukamu czerwonymi, które rosły sobie zdrowo przez ponad chyba sto lat po dwóch stronach głównej alei opodal restauracji Victoria.

  7. Nic dodać nic ująć pisze:

    Bardzo mądry jest komentarz na busko.com.pl pod artykułem o tym autobusie. Pozwolę sobie go zacytować:

    „Wojciech Łukasik (2024-11-16 09:00:01)

    Aby komunikacja w Busku się sprawdziła i przyjęła powinna być bezpłatna (tak jak w Starachowicach czy w Żorach). Przy stałej linii ?koło? kursującej co np. 15-20min. będzie faktyczną alternatywą dla aut prywatnych. Mieszkańcy nie będą mieli potrzeby ruszać swojego auta, aby dostać się np. z Sikorskiego do szpitala czy na Promyk, bo będzie to bardziej kłopotliwe niż chwila na przystanku i bezpłatny transport na miejsce. I oczywiście autobusy spalinowe (najlepiej z MPK kieleckiego) ? nie elektryki, bo te drugie są tylko pseudo ?Eko?, a wymierna troska o środowisko będzie liczona samochodami, które pozostały w garażach czy pod blokami. No chyba, że miasto zainwestuje publiczne środki (czyli nie swoje, a każdego z mieszkańców) w sieć trakcyjną i będziemy mieli trolejbusy jak w Gdyni albo Lublinie (bo to też jest rozwiązanie dalekosiężne).
    Chińskie autobusy Long-King mają zasięg 200km jako nowe (czyli codzienne ładowanie z prądu z gniazdka). Zasięg malejący praktycznie z każdym kolejnym dniem użytkowania. A co z ogrzewaniem czy klimatyzacją? Co z serwisem po gwarancji? Faktyczny test winien trwać nie 6dni, a kilka miesięcy. I kto na koniec przyjmie te wozy na złom (jeżeli zostaną zakupione i wyeksploatowane)?”

  8. pks pisze:

    Moim zdaniem robi się testy, próby, itd., gdyż teatrzyk dla naiwnych i kontroli musi być. Jednak tym co faktycznie zdecyduje o wyborze wg. mnie będzie grubość koperty.

  9. otomoto pisze:

    Czy Wojciech Łukasik autor zacytowanego komentarza to nie jest przypadkiem właścicielem muzeum motoryzacji „Polska na kołach” https://www.facebook.com/polska na kołach? Chyba to on wydaje mi się po treści komentarza. Jesli to on, czyli osoba która jakby ktoś nie wiedział, ma w swoim muzeum kilkaset pojazdów odrestaurowanych i w pełni sprawnych, w tym różne autobusy, to jest on najlepszym z możliwych ekspertów od autobusów i jego opinia powinna być wyrocznia przy wyborze autobusu.

  10. Kmicic pisze:

    Komunikacja autobusowa chińskimi produktami elektrycznymi trochę nie bardzo na czasie i nie w tym miejscu. Może poszukajmy bardziej tradycyjnych rozwiązań np. Gaz i samochody z takim rozwiązaniem. Cykl życia dużo większy, i technologia od urodzenia do utylizacji bardziej rozpoznana biznesowo. Akumulator to jednak w naszym klimacie +30 do -30 sprawność 90% do 30% zimą bez klimy ogrzewania i komfortu.
    Elektryki to nie jest alternatywa komunikacji miejskiej typu trolejbus, tramwaj, autobusy na gaz, wodór – utrzymanie ciągłości i jakości usług takim nielicznym taborem będzie bardzo kosztowne i kłopotliwe. Ktoś powinien to dokładnie policzyć i przekalkulować w perspektywie czasowym całej żywotności procesu. Eksploatowane są elektryczne wycieczkowce w Busku – więc doświadczenia jakieś są, koszty też, cena kilometra też pewnie powinna być znana. Czy to się opłaca? czy są tańsze rozwiązania w masowej obsłudze? Być może poszukać, nie zakupu sprzętu (10 – 20 autobusów) a usługi związanej z przewozem miejskim, będzie taniej i pozwoli Tworzyć firmy które przy setkach busów, autobusów zoptymalizują koszty eksploatacji obsługując kilka sąsiednich miast i wsi ( Jak to jest z autobusami szkolnymi – zapewnienie ciągłości usługi i kalkulacje finansowe, ołata za km?). Myślę że powinniśmy bardziej analizować biznesowo pomysły szczególnie te urzędnicze. Pomyłki i błędne decyzje urzędników nic ich nie kosztują – płacą inwestorzy a głównie my. Wiem co mówię znam przypadek kiedy za błąd urzędników, brak nadzoru, i błędną realizację i bezusterkowy odbiór dużej inwestycji zapłacił inwestor. Urzędnik nie został rozliczony za brak kompetencji i nieprawidłowe wydatkowanie środków publicznych. Czyje łatwo się zabiera, łatwo oddaje innym by płacili kary i brali odpowiedzialność. To nic zarządzających nie kosztuje a jak się za nic nie odpowiada to hulaj dusza i co mi zrobisz, on dał więcej, radni zagłosują jak trzeba, dla dobra gminy…..będzie OK ale czy dla nas wszystkich.. ?? To jest moje zdanie mam prawo je opublikować, być może ktoś się z tym zgodzi.

  11. ekonomia pisze:

    Kupić autobusy to pikuś, to wierzchołek góry lodowej, ponieważ by ten autobusy jezdzily, to trzeba stworzyć dla nich zaplecze techniczne, warsztat, itd. Czy będzie się miastu opłacało tworzyć nową jednostkę zajmująca się 3 autobusmi? Jak będzie z częściami do chińczyka? Czy ktoś o tym pomyślał?

  12. Europejczyk pisze:

    Jeśli w Busku ma być badziew z Chin to naprawdę nie ma czym się chwalić.
    W Miechowie postawili na niezawodne polskie Solarisy, w Pińczowie na Solarisy spalinowe.

  13. Made in Poland pisze:

    Mądre, bogate narody wiedzą doskonale, że jest coś takiego jak patriotyzm ekonomiczny, a w jego ramach patriotyzm konsumencki, który m.in. polega na kupowaniu rodzimych towarów. W ten sposób społeczeństwo buduje silne narodowe marki, wspiera rodzime przedsiębiorstwa i rodzimych producentów rolnych, itd. Widziałem to mieszkając kilka lat w Niemczech. Niemiec w pierwszej kolejności kupuje to co jest niemieckie. I dlatego Niemcy są silne i bogate. Proste i oczywiste. Niestety nie dla wszystkich.

  14. do powyżej pisze:

    W Niemczech tak jest rzeczywiście. W Polsce jest jednak inaczej. U nas kupujący patrzy często tylko i wyłącznie swoim osobistym interesem: co JA z tego będę miał. Tańsze chińskie więc kupuje chińskie. Jednak gdy stanie się mu nieszczęście to jakoś nie idzie do chińczyka po pomoc, tylko prosi i błaga Polaków…..

  15. Polskie firmy UPADAJĄ jedna za drugą! Ludzie, to nie są żarty! pisze:

    https://www.youtube.com/watch?v=kSiC457gnpw

  16. Polska jest zadłużana na potęgę pisze:

    Zmanipulowano INFORMACJĘ, by podbić CENY. Brakuje na ODSETKI, a SME są wypychane z RYNKU. J. KUBRAK
    https://www.youtube.com/watch?v=F0cw98Pfywc

  17. "wymierna troska o środowisko będzie liczona samochodami, które pozostały w garażach czy pod blokami" pisze:

    To są super trafne słowa pana Wojciech Łukasika zacytowane w komentarzu „Nic dodać nic ująć 16 listopada 2024 o 14:20”!

    Dokładnie tak jest! Czy trzy autobusy będą elektryczne, czy spalinowe to na jakość powietrza w Zdroju będzie miało mikroskopijny, bliski zeru wpływ.

    Sprawna, przyjazna pasażerom komunikacja miejska, z mądrze zaplanowanymi trasami,sprawi, że mieszkańcy swoje kilkaset aut zostawią pod domem i skorzystają z autobusu miejskiego, to jest czynnik który będzie miał 100 krotnie większe pozytywne oddziaływanie niż kilka ogromnie drogich trudnych w serwisie i ogromnie trudnych w gaszeniu i utylizacji autobusów elektrycznych.

    To, że pieniądze „spadają z nieba” nie znaczy wcale, że trzeba je wydawać na niemające uzasadnienia praktycznego i ekonomicznego wynalazki. Mądry gospodarz tak nie czyni.

  18. Zielony Ład. Tomasz Sztreker dla Frondy: Polska stanie się krajem żebraczym pisze:

    Zielony Ład. Tomasz Sztreker dla Frondy: Polska stanie się krajem żebraczym
    http://www.fronda.pl/a/Zielony-Lad-Tomasz-Sztreker-dla-Frondy-Polska-stanie-sie-krajem-zebraczym,237293.html

  19. 21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego. pisze:

    Pracownik socjalny – kim jest? To osoba pracująca w różnych środowiskach, to osoba zajmująca się nie tylko biednymi ale też uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, czy bezdomnymi. To osoba, która pomaga starym, chorym, niepełnosprawnym, pomaga także w podstawowych czynnościach życia codziennego jak np. zakupy. Tego niestety nie widać, bowiem zło, sensacja, jest głośne i dobrze się w mediach sprzedaje, a dobro czynione w ciszy jakby pozostaje, i tego się nie nagłaśnia, nie mówi o tym, a szkoda. W zamian za swoją pracę, a właściwie służbę dla społeczeństwa, pracownik socjalny bywa obrzucany wyzwiskami, poniża się go, grozi mu. Jeśli chodzi o wynagrodzenie za pracę, to mogą oni liczyć na zarobki w wysokiści nieco ponad najniższa krajowa. Tu państwo polskie powinno odpowiednimi przepisami sprawić, aby wynagrodzenia pracowników socjalnych były adekwatne do trudu, ryzyka i poświęcenia jakiego ten zawód od nich wymaga.

    Dziś 21 listopada przypada ich święto – Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom spocalnym życzę wszelkiej pomyślności i tego aby karma wracała, aby dobro, które czynią drugiemu człowiekowi zawsze do nich wracało.

  20. Czesi wiedzą co to jest patriotyzm gospodarczy! pisze:

    W dziesiątce największych hitów sprzedaży aż siedem modeli to właśnie Skody.
    http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/te-samochody-kupuja-czesi-nie-zgadniesz-kto-walczy-z-dominacja-skody-nie-toyota-ani/xkknnwh

  21. UŚMIECHNIĘTA POLSKA Mamy prawie najdroższy prąd w Europie. pisze:

    Mamy prawie najdroższy prąd w Europie. Kto jest winny i czym to może grozić? [ANALIZA]
    http://www.money.pl/gospodarka/mamy-prawie-najdrozszy-prad-w-europie-kto-jest-winny-i-czym-to-moze-grozic-analiza-7095021984799296a.html

  22. Zakaz aut spalinowych do kosza? Polska ma plan pisze:

    Zakaz aut spalinowych do kosza? Polska ma plan

    http://www.money.pl/gospodarka/zakaz-aut-spalinowych-do-kosza-polska-ma-plan-7095346353875520a.html

  23. Jak pięknie płoną elekryki pisze:

    Jak one pięknie płoną https://www.facebook.com/share/r/1AsC5bAN8Q/

  24. Naukowcy stworzyli diesla, który jest 45 razy bardziej wydajny energetycznie od biopaliw. Dodatkowo jego produkcja pochłania 4,5 razy więcej CO2 niż naturalna fotosynteza pisze:

    Naukowcy mogą się pochwalić kolejnym odkryciem. Stworzyli diesla, który okazuje się 45 razy bardziej wydajny energetycznie od biopaliw. Dodatkowo jego produkcja pochłania 4,5 razy więcej CO2 niż naturalna fotosynteza
    https://moto.pl/MotoPL/7,178770,31490293,rewolucja-w-paliwach-do-samochodow-na-olej-napedowy-jest-45.html

  25. Do 3 razy sztuka? nie w przypadku MAO pisze:

    1.MAO uczestniczył ze strony UMIG w budowie Hali Targowej przy ul. Batorego bardzo funkcjonalnej jak mówią sprzedawcy …..
    2.MAO uczestniczył ze strony UMIG przy przebudowie alei Mickiewicza wskutek której masowo usychają na niej duże, cieniodajne drzewa…..
    3.MAO nadzorował ze strony UMIG rewitalizację kanalizacji m.in tej przy Stawie Niemieckim i ul. Kusocińskiego, po której tereny te są zalewane podczas większych opadów deszczu……
    4.MAO teraz wybiera autobus elektryczny dla Buska…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl