Interwencja: Schody nowe ale bez zjazdu dla wózków dziecięcych - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Interwencja: Schody nowe ale bez zjazdu dla wózków dziecięcych

21 sierpnia 2019 | Jarosław Kruk 21.08.2019 | | 11 komentarzy
Szanowna Redakcjo! Pragnę zwrócić się z prośbą, o poruszenie na łamach Waszego portalu pewnego istotnego dla wielu osób problemu. Mam na myśli zrewitalizowane schody, które znajdują się pomiędzy ulicą Kopernika, a blokiem nr 11 na os. Kościuszki w Busku-Zdroju – napisano w piśmie do redakcji.

fot. Jarosław Kruk

Są one bardzo ważnym elementem pieszej infrastruktury komunikacyjnej, ponieważ łączą nie tylko os. Kościuszki, lecz także położone dalej os. Andersa ze wschodnią stroną miasta. Schodami tymi poruszają się osoby idące ze szkoły, poczty oraz licznych obiektów handlowych i usługowych. Problem polega na tym, iż około dwa tygodnie temu zburzono stare schody i wybudowano nowe. Niestety obecny obiekt w przeciwieństwie do poprzedniego, nie jest wyposażony w zjazd dla wózków dziecięcych. Czy zatem matki z dziećmi w wózkach mają iść na około, czyli do góry do skrzyżowania ze światłami, a następnie z powrotem na dół w osiedla? A może mają iść na dół, do wysokości budynku UMIG, by następnie iść z powrotem w górę na os. Kościuszki, os. Andersa? Pieniędzy tu nie szczędzono, ale ewidentnie zabrakło wyobraźni. Kto do takiej sytuacji dopuścił? Kto jest odpowiedzialny za taki projekt obecnych schodów?  Myślę, że ta osoba powinna spalić się ze wstydu.
Co do samych schodów uważam, iż ta nieprzemyślana, bezsensowna, utrudniająca życie mieszkańcom instalacja, powinna być jak najszybciej poprawiona, czyli wyposażona w stosowne elementy umożliwiające zjazd wózków dziecięcych.
(Imię i nazwisko do wiadomości redakcji)


Jarosław Kruk, infobusko.pl: Istotnie, jest tak jak informuje pismo. Schody na wysokości Żabki zostały solidnie wykonane, ale brakuje zjazdu/podjazdu dla wózków. Brakuje też poręczy z jednej strony.

Przy istniejącej w tym miejscu różnicy poziomów może właściwsza byłaby tu dodatkowa boczna rampa o łagodnym nachyleniu, którą mogłyby się samodzielnie przemieszczać np. osoby na elektrycznych wózkach inwalidzkich lub rowerzyści.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “Interwencja: Schody nowe ale bez zjazdu dla wózków dziecięcych”

 1. Darek pisze:

  Standard w Busku.

 2. Łukasz pisze:

  Gdzie Ci co zatwiwrdzaja projekty. Brak kompetencji. Gdzie ten co nadzoruje. I tak to jest wlasnie, zaraz będzie przeróbka I marnowanie pieniędzy

 3. cien pisze:

  Schody to ma SAWA ponoc wjechało dno niej CBA a Wlodek z wrazenia rzucil się na zyrandol

 4. do cien pisze:

  Wygląda na to, że to co tropił i informował służby i posłów radny Szumilas potwierdza się. Ciekawe czy z czasem nie okaże się, że akcja pod Rosmanem była jednak ustawką ośmiornicy by usunąć niewygodnego radnego?

 5. Hahahaha pisze:

  Haha topowe teorie spiskowe z Buska wymiataja!! Jeszcze UFO jest potrzebne

 6. Rafał pisze:

  O tak przyziemnych sprawach jak podjazdy i zjazdy dla wózków dla dzieci czy osób niepełnosprawnych się nie pamięta. Ani projektanci ani wykonawcy bo na projekcie nie ma ani też osoby nadzorujące nie myślą o tym bo po co. Oni chodzą (jeszcze) a potem może jakiś remont i się kostki dołoży będzie podjazd i komuś parę groszy wpadnie

 7. karol do hahahaha pisze:

  a czy nie jest prawdą, że boa dusiciel został już przeniesiony z KPP Busko i że toczy się postępowanie w sprawie interwencji pod Rossmannem?

 8. do Hahahaha - Komentarz janka na busko.com.pl to też jest teoria spiskowa? pisze:

  janek (2019-08-19 15:04:09) na-widok-policjantow-odrzucil-zawiniatko:

  Kochani, czy nie widzicie, że buska policja osiągnęła już dno?(od objęcia władzy przez platfusów i fałszywych obrońców rolników z PSL-u. Rzecznik samookreślającego się jako"dobry" buski komendant kłamie jak najęty, czy on pobiera pensję od ilości kłamstw, bo polska policja ma zawsze racje, a przypadkowi ministrowie(jacy obecnie są) Spraw Wewnętrznych… nie potrafią ustawić tych w niejednokrotnie podejrzanych sytuacjach do pionu,do ich właściwych czynności(przecież podobno policjant powinien być wiarygodny, a nie kłamczuchem) Duszenie Szumilasa, sprzedanie przez policjanta (Zwolskiego)nazwiska kierowcy który uniknął wypadku i udostępnił nagranie z kamerki(Zwolskiemu), to że na "Bycoku" była ubojnia i dlatego tam są ludzkie kości, to że ten rzecznik dostał zeszyt z nazwiskiem osoby, która wyrzuciła kilkanaście worków śmieci w lesie w Hołdzy….Czy na tym oparta jest prawda buskiej policji?(rzecznik świeżo po przeszkoleniu dla policjantów w obecnym wydaniu. Wiem, że to co się dzieje obecnie w stosunku do mojej osoby jest "zleceniem na mnie" we wcześniejszym wpisie dowiedziałem się od piszącego,że groźby pobicia i zastraszania są karalne, ale nie w Busku. Szanowni Państwo, nie należę do żadnej bandy, ani partyjnej kliki, ale to co pan ziobro zrobił obecnie z sądami rzygać się chce. Prokuratura z takimi jak ten który mi groził tak zwanym "zibi" (oziębły człowiek) dwukrotnie sprawę umorzył ponieważ on powiedział,że to nie prawda. Wobec szambonurka też. pan Zwolski nadal dostaje wysokie apanaże, a ja muszę patrzeć kto idzie za mną. Za złożoną przeze mnie skargę, jestem karany mandatami tak na ulicy, jak na drodze jadąc samochodem(nie piję alkoholu) ZADAJĘ PYTANIE, CZY TO NORMALNE PODOBNO W DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE, BO JA TU DEMOKRACJI panie prezydencie i premierze w jednej osobie kaczyński NIE WIDZĘ. TO ZWYKLA ŚCIEMA PRZEZ pana….Buska policjo kiedy zapłacę następny mandat, za to,że jeszcze żyję i idę chodnikiem?

 9. Dramat pisze:

  No nieźle czyli radny Łukasz to niewinny czyli w polskim wiezieniu sa sami niewinni.

 10. Znakomity komentarz redaktora Michalkiewicza o YT, nadwiślańskich politykach, prezesie, 447 i tym co nas czeka po wyborach pisze:

  Stanisław Michalkiewicza ostro i na temat: https://m.youtube.com/watch?v=bs8-fLxD1HY

 11. janek c.d. pisze:

  Do janka (2019-08-20 22:27:56): Jeżeli jesteś pewny swojej racji,to organa sprawiedliwości nie kończą się na Busku.Zainteresuj swoją sprawa wyższe szczeble nadzorujące Buskich nieudaczników.Korzystaj z tego,że jest okres przedwyborczy i kampania,napewno Cię nie oleja a wręcz przeciwnie będą chcieli się pokazać z dobrej strony;-)pozdrawiam.

  janek (2019-08-21 16:06:11): Tak, napisałem do biura tego, który miał usprawnić i "pogonić urzędasów(prokuratorów i sędziów)" do uczciwej pracy, czyli tego z "gwoździem programu" jaki pokazywał w pisowskiej TV. zbigniewa ziobry. na odpowiedź czekałem od drugiego lutego do pełni lata tego roku.Podobno odpowiedź musi być wykonana w ciągu trzydziestu dni. Oczywiście nie widzą naruszenia przepisów i rozpoczęcia dochodzenia w sprawie. Jak widzicie sąd nie jest dla zwykłych obywateli w podeszłym wieku. Wymiar (nie)sprawiedliwości obejmuje wszystkich, prócz tych, którzy mają rację i po sprawiedliwość idą do sądu. To jest ostatni gwóźdź w trumnie jaki dobijają polskie sądy w polskich sądach. To jest kpina z prawa. Jak więc widzicie, sądy pracują na korzyść urzędniczych pachołków danej władzy… Mam prośbę, zaraz odbędą się wybory. Ja nie jestem przynależny do żadnej politycznej bandy; ani kociarza, ani komucha, ani platformianych kłamczuchów, czy też tych, którzy podobno popierają rolników fałszywych obrońców z PSL. To są "polytyczni"(celowo) biznesmeni.Piso-wi należy się prztyczek w nas, aby zajęli się wreszcie ludźmi starymi, starym komuchom należy powiedzieć stanowcze won, kłamczuchom z platformy nie dajmy wiary, działaczom z Psl-u niech się wezmą za pracę w polu. PROSZĘ was, na kogo mam więc głosować, aby to gówno, które obecnie istnieje nie rozprzestrzeniało się na całą MOJĄ OJCZYZNĘ.Pozdrawiam wszystkich uczciwych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl