Gorąca linia: Obwodnica Dobrowody i Olganowa - to może być już za niedługo - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Obwodnica Dobrowody i Olganowa – to może być już za niedługo

5 stycznia 2021 | nn 05.01.2021 / Jarosław Kruk 05.01.2021 | | 10 komentarzy

Urząd Marszałkowski informuję że w dniu 7 grudnia 2020 r. odbyło się otwarcie ofert na opracowanie koncepcji programowo- przestrzennej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej budowy obwodnicy miejscowości  Dobrowoda i Olganów w ciągu DW973. – informują źródła zbliżone do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

Dobrowoda, 16.05.2020 r. / fot. Jarosław Kruk

Wartość oferty 98.400,00 zł brutto. Umowę podpisano 28.grudnia, termin wykonania zamówienia 10. miesięcy.
To bardzo dobra wiadomość świąteczno-noworoczna dla mieszkańców Dobrowody i Olganowa, którzy na początku 2019 r. wnioskowali do marszałka Andrzeja Bętkowskiego o jej budowę ♂ – grafika poniżej.


» busko.com.pl [15.12.2020]: – Uroczyste otwarcie mostu w Nowym Korczynie (foto/video)  «

Jarosław Kruk: Miejmy nadzieję, że trasa tranzytowa na kierunku Busko-Zdrój – Nowy Korczyn omijająca Dobrowodę i Olganów  powstanie równie szybko i sprawnie jak most przez Wisłę łączący Świętokrzyskie z Małopolską, którego uroczyste otwarcie miało miejsce 14 grudnia 2020 r.

 

◙ Podobne informacje:

Do Redakcji: Obwodnica Zbludowic – dobrodziejstwo czy połowiczny bubel?

I ❤ Ponidzie: „Kościół św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie” – Przemysław Toborowicz

Dobrowoda: Zerwane dachy, uszkodzone budynki, połamane drzewa – duże straty wskutek nawałnicy, która przeszła nad wsią 29.06 (foto/audio)

RK: Most w Nowym Korczynie połączony, na przejazd trzeba jeszcze poczekać – a buski stadion i Radzanów kiedy?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

10 odpowiedzi na “Gorąca linia: Obwodnica Dobrowody i Olganowa – to może być już za niedługo”

 1. Marjanelo pisze:

  98400 zł brutto? Panie redaktorze, litości…

 2. Marcin pisze:

  Ja myślę, że nie ma tu błędu. To nie planowany koszt obwodnicy oczywiście, ale to koszt „opracowanie koncepcji programowo – przestrzennej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej”.

 3. Ewa pisze:

  A czy ktoś wie jak dokładnie ma przebiegać trasa tej obwodnicy?

 4. Łukasz Nowak pisze:

  To dobra wiadomość.

  Jednak do „przecięcia wstęgi” jeszcze droga daleka.

  Ważne, że został uczyniony pierwszy krok.

 5. Łukasz Nowak pisze:

  Potrzeb jest nadal jeszcze wiele, np. korekta północno-zachodniej części obwodnicy Buska-Zdroju.

 6. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Jaka znów korekta północno-zachodniej części obwodnicy Buska-Zdroju.?

 7. Łukasz Nowak pisze:

  Potrzeba ominąć niewydolny wylot ulicy WP od „ronda Orlen” do granicy miasta. Najlepiej, by nowy ślad DW 973 zaczął się jeszcze przed cmentarzem i szedł na zachód od obenej drogi z włączeniem do DK 73 już za Mikułowicami.

 8. Andrzej pisze:

  NIe tylko to się szykuje ale także obwodnica Nowego Korczyna jest w planach,narazie to zbiórka podpisów. Ale kto wie może się uda i UM zakwestionuje budowę obwodnicy Nowego Korczyna.
  http://tygodnikponidzia.pl/burmistrz-apeluje-o-podpisy-w-sprawie-obwodnicy/

 9. Mieszkanka Dobrowody pisze:

  Myślę, że możnaby poprowadzić obwodnicę przez łąki i właściciele działek wyrażą zgodę. Jest ogromna potrzeba zbudowania takiej drogi objazdowej. Piękny zabytek Kościół już się rozsypuje od wstrząsów, nie mówiąc o niebezpieczeństwie dla dzieci szkolnych i ludzi przychodzących do ośrodka zdrowia jakie stwarzają pędzące samochody przez tak wąską ulicę. Ogromny huk budzi nas w nocy nawet przy zamkniętych oknach. Trudno czasem wyjechać na drogę ze swojej posesji z uwagi na nieustający ruch. Burmistrz nie jest zainteresowany wspieraniem Dobrowody z wiadomych powodów. Do tej pory nie zrobił tak potrzebnej kanalizacji w Dobrowodzie choć obiecywał w 2017 r. Za to w Busku buduje i burzy i od nowa buduje i burzy. Czy te inwestycje naprawdę są ważniejsze niż potrzeby na wsi. Tu mieszkają ludzie, którzy ciężko pracują na gospodarstwie, nie wypoczywają i potrzebna jest infrastruktura aby zatrzymać młodych. Wszyscy nie zmieszczą się w miastach. Dlatego oczekujemy działania władz do poprawy warunków. Obwodnica jest niezbędną koniecznością gdyż większość domów jest usytuowana przy drodze.

 10. Do Mieszkanka Dobrowody pisze:

  W wyborach samorządowych 2018 W. Sikora w mieście Busko przegrał. Najwięcej miał głosów jeśli chodzi o sołectwa w Widuchowej oraz w Oleszkach i Kostkach i to przeważyło, lecz różnica była niewielka, rzędu 350-370 głosów, to znaczy gdyby zabrać te 350-370 głosów i dać J. Szydłowskiemu, to on by wygrał.

  Jak pokazuje życie większość, a właściwie chyba prawie wszystkie inwestycje są robione w Busku. Na wsiach to co najwyżej jakiś remont świetlicy, chociaż z tego co słyszę, to potem wyremontowana świetlica jest pozamykana na cztery spusty, prawda?

  I taki mamy oto dziwny przypadek: W samym Busku, gdzie chyba prawie wszystkie inwestycje są robione, W. Sikora przegrał z J. Szydłowskim, natomiast największe poparcie miał na wsiach.

  Ciekawy jestem, co by na te przypadek powiedzieli socjologowie i politolodzy. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl