eM: Gigantyczny sukces studentów Politechniki Świętokrzyskiej w USA. Byli bezkonkurencyjni!
Studenci Politechniki Świętokrzyskiej wygrali prestiżowe zawody łazików marsjańskich URC 2019 w Stanach Zjednoczonych. Okazali się bezkonkurencyjni wśród drużyn z całego świata.
Zawody University Rover Challenge rozgrywane były na pustyni Utah. W zmaganiach wzięły udział konstrukcje zaprojektowane przez żaków z najbardziej prestiżowych uczelni.
Jarosław Kruk: Trwa dobra passa polskich studentów – zeszłoroczną edycję zawodów w 2018 roku wygrał zespół PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej. Brawo!
Konkurs rozgrywany jest corocznie od 2007 roku
Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży akademickiej do podjęcia wysiłku samodzielnej budowy robotów eksploracyjnych i rozwijania technologii badania innych planet Układu Słonecznego. Udział w konkursie polega na zbudowaniu łazika, zdolnego do pokonywania dużych odległości w trudnym terenie i wykonywania zadań analogicznych do tych, jakie realizują roboty na innych planetach – w szczególności na Marsie, a następnie na ocenianej prezentacji jego możliwości, w tym przez wykonanie przygotowanych przez organizatorów zadań. Regulamin przewiduje dwa rodzaje zadań: naukowe, polegające na zbadaniu danego obszaru pod względem geologii i możliwości występowania życia, oraz konstrukcyjne, kiedy robot ma zastąpić człowieka np. przy konserwacji urządzeń. Ogólne założenia, jakie muszą spełniać roboty to: zdolność do wykonania zadań konkursowych, bezawaryjność oraz możliwie niski koszt.
Zawody University Rover Challenge, podobnie jak ich europejski odpowiednik – European Rover Challenge, należą do Rover Challenge Series – ligi najbardziej prestiżowych zawodów robotycznych na świecie.
8 Radio Kielce [10.06.2019]: – Wielki sukces studentów. Mimo że łazik na Marsa nie poleci
◙ Podobne informacje:
Kalendarium: 16 września 1934 r. Jerzy Bajan i Gustaw Pokrzywka triumfowali lotniczym Challenge 1934
Jedna odpowiedź do “eM: Gigantyczny sukces studentów Politechniki Świętokrzyskiej w USA. Byli bezkonkurencyjni!”
Brawo, brawo, brawo! To się nazywa sukces! Wygrać konkurs międzynarodowy a nie być laureatem lokalnch ustawek, hahaha!