PR: Matematyka i logika w świecie dziecka - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR: Matematyka i logika w świecie dziecka

28 maja 2019 | Polskie Radio - Polskie Radio Dzieciom 27.05.2019 12:00 / Jarosław Kruk 28.05.2019 | | 0 komentarzy

W trwającym Roku Matematyki wracamy do królowej nauk i wartości jakie płyną dla dziecka z poznawania świata przez pryzmat matematyki. Jak pokochać matematykę, za co i czy warto?

Na te i inne pytania odpowiadali goście redaktora Artura Wolskiego w audycji ”Mini Eureka” – Marta Hędzel z pracowni ”Z oknem na świat” i dr Anastazja Derkaczowa z Polskiej Akademii Nauk.
Blisko 27 minutowy zapis audycji „Jak matematyka i logika mogą wpłynąć na rozwój dziecka” dostępny jest na źródłowej stronie Polskiego Radia – po kliknięciu na link.


Senat Rzeczpospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki 20 grudnia 2018 r. przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest „uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw”.
Uchwała ta nawiązuje do stuletniej rocznicy powstania organizacji skupiającej matematyków, założonej dnia 2 kwietnia 1919 roku i nazwanej Towarzystwem Matematycznym w Krakowie, a następnie przekształconej w Polskie Towarzystwo Matematyczne.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl