ED: Dawid Szpak, 19-latek z Buska-Zdroju znów walczy o życie. Swoje i mamy. Pomóżmy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Dawid Szpak, 19-latek z Buska-Zdroju znów walczy o życie. Swoje i mamy. Pomóżmy

6 listopada 2019 | Echo Dnia 5.11.2019 / Jarosław Kruk 6.11.2019 | | 0 komentarzy

19-letni Dawid Szpak z Buska-Zdroju walczy od lat ze śmiertelną chorobą – ataksją rdzeniowo-móżdżkową. Żyje dzięki specjalnej terapii, na którą udało się zebrać pieniądze między innymi dzięki wsparciu czytelników „Echa Dnia”. Niestety choroba ponownie uderzyła – potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

źródło: Echo Dnia

Choroba znów zaatakowała Dawida Szpaka

Niestety choroba ponownie uderzyła. Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa to śmiertelna choroba, która niszczy mózg, upośledza mowę, słuch, wzrok, chód, sprawność, powoduje zanik mięśni, niedomykalność zastawki trójdzielnej i nawet na chwilę nie odpuszcza. Nie leczona szybko prowadzi do śmierci.

22 listopada Dawid rozpoczyna kolejną terapię komórkami macierzystymi. Pierwsze podanie komórek macierzystych to kwota około 20 000 złotych – dokładnie jest znana w dniu podania, bo jest zależna od wagi pacjenta. Pokryje ją w całości pokryje Fundacja Miśka Zdziśka, której Dawid Szpak jest podopiecznym. Jednak cały koszt leczenia – pięć dawek komórek macierzystych to kwota około 100 000 złotych, zatem po zapłacie pierwszej dawki przez fundację aby zabezpieczyć Dawida potrzebna będzie kwota około 80 000 złotych.

Mama Dawida też jest ciężko chora

Z Dawidem i jego mamą spotykamy się ponownie w mieszkaniu na IV piętrze w Busku-Zdroju, w którym mieszkają razem. Pani Jola, z zawodu pielęgniarka, pracowała w buskim szpitalu i wychowuje syna sama. Ojciec nie żyje. Kobieta mówi, że… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link


 

Jak pomóc Dawidowi Szpakowi
Wszyscy, którzy mogliby pomóc Dawidowi Szpakowi w uzbieraniu pieniędzy na terapię komórkami macierzystymi, są proszeni o wpłaty na konto Fundacji Miśka Zdziśka Bank Pekao 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na leczenie komórkami macierzystymi i rehabilitację Dawida Szpaka”.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl