ED: Otwarte serca dla Dawida Szpaka z Buska. Remont łazienki ruszy po 25 marca! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Otwarte serca dla Dawida Szpaka z Buska. Remont łazienki ruszy po 25 marca!

21 marca 2019 | Echo Dnia AWA 20 marca 2019 / Jarosław Kruk 18.02.2019 | | 0 komentarzy

Dawid Szpak z Buska-Zdroju cierpiący na ataksję móżdżkowo-rdzeniową i jego mama Jolanta, będą mieli nową łazienkę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łazienka w mieszkaniu Dawida i jego mamy przejdzie kapitalny remont dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób o dobrym sercu. Remont łazienki ruszy po 25 marca. – poinformowało wczoraj Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

PSB Handel S.A. zdecydowała się zasponsorować wszystkie materiały i armaturę do remontu, który dostosuje łazienkę do potrzeb osoby niepełnosprawnej. W środę dyrektor Fundacji Miśka Zdziśka Malwina Sobczyk wspólnie z przedstawicielami fundacji odwiedzili Skład Budowlany PSB Mrówka w Busku-Zdroju, aby odebrać wszystkie materiały i armaturę do remontu, do których należą między innymi drzwi, kabina prysznicowa, muszla sedesowa, umywalka, płytki łazienkowe, glazura, kleje i wiele innych.

Łączny koszt materiałów, armatury wynosi prawie sześć tysięcy złoty. Natomiast łazienkę za darmo wyremontuje firma Konrada Siwca „REDOM” – Prace Remontowe i Wykończeniowe Wnętrza, a osobiście będzie go nadzorował i wykonywał Konrad Siwiec. 

– Wyremontowana łazienka pozwoli mi być bardziej samodzielnym i odciążyć moją mamę w opiece nade mną. Bo mama teraz sama potrzebuje wsparcia i pomocy. Brak mi słów aby opisać moją wdzięczność państwu za okazaną dla nas pomoc. Dziękujemy Panu Bogdanowi Panhriszowi, dyrektorowi PSB Mrówka w Busku, Panu Pawłowi Juszcze koordynatorowi ds. sieci sklepów PSB. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom za okazaną pomoc. Proszę o modlitwę za mamę – powiedział Echu Dnia Dawid Szpak.

Cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/otwarte-serca-dla-dawida-szpaka-z-buska-wyremontuja-mu-lazienke

 


Jarosław Kruk: W dzieło pomocy Dawidowi i jego mamie zaangażowanych było i jest, na szczęście, wiele osób. W akcji remontu łazienki i zebrania na to odpowiednich funduszy znaczący udział ma Stowarzyszenie Młode Busko i jego prezes Łukasz Szumilas. To oni też rozpropagowali medialnie ten temat. Oni zorganizowali specjalny dedykowany koncert w Busku, pozyskali darowizny na okolicznościową aukcję od znanych osób, wśród nich: wicepremiera Jarosława Gowina, posła Michała Cieślaka, burmistrza Wiślicy Jarosława Jaworskiego, dyrektor ECB Karoliny Kępczyk.
Pomoc swą zaoferował również buski Salon płytek DOMEX, o czym informowało infobusko.pl. Wobec inicjatywy zasponsorowania wszystkich materiałów przez potentata w branży, PSB Handel S.A., właściciel salonu, pan Paweł Kochanek,  wpłacił na konto Fundacji darowiznę pieniężną.


Dawidowi Szpakowi i jego mamie Jolancie Pierścińskiej nadal jeszcze potrzebna jest pomoc. Można jej udzielić poprzez dobrowolne wpłaty na konto Fundacji: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 Z dopiskiem „Na leczenie Dawid Szpak” „Na leczenie Jolanty Pierścińskiej”.
Na rzecz Dawida Szpak oraz Jolanty Pierścińskiej można przekazać 1% podatku dochodowego wpisując w rozliczeniu PIT nr KRS Fundacji Miśka Zdziśka: 0000422283 i w celu szczegółowym koniecznie należy wpisać Dawid Szpak lub Jolanta Pierścińska.

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl