Młode Busko: Koncert charytatywny dla Dawida Szpaka - dzisiaj, 22 lutego o 20.00 - Hala PMOS - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Młode Busko: Koncert charytatywny dla Dawida Szpaka – dzisiaj, 22 lutego o 20.00 – Hala PMOS

22 lutego 2019 | Młode Busko / Jarosław Kruk 20.02.2019 22:58 | | 1 komentarz

Stowarzyszenie ‚Młode Busko’ serdecznie zaprasza ludzi dobrego serca w najbliższy  piątek wieczorem na koncert charytatywny dla ciężko chorego mieszkańca Buska-Zdroju.

kliknij na grafikę by powiększyć

O 19-letnim Dawidzie Szpaku, chorym na ataksję rdzeniowo-móżdżkową, niszczącą mózg, powodującą postępującą utratę sprawności, wielokrotnie pisało Echo Dnia, zbierając pieniądze na jego leczenie i dopingując go do walki o życie. Ostatnio, 24 stycznia, redaktor Iwona Rojek w artykule „Kiedy trwała walka o godne życie Dawida Szpaka, nowotwór zaatakował jego mamę. Dramatyczny czas rodziny z Buska-Zdroju” przypomniała wyjątkową historię Dawida i opiekującej się nim mamy. U pani Jolanty, na domiar złego, w ubiegłym roku zdiagnozowano złośliwy nowotwór, a w trakcie leczenia doszło jeszcze do odklejenia siatkówki oka. Osłabiona kobieta nie jest już w stanie udzielać synowi codziennej opieki i wsparcia jakiego potrzebuje.

– Pomimo ogromnej chęci życia u obojga – jak pisze w ED Iwona Rojek – matka i syn nie są w stanie sami pokonać pewnych barier. Jedną z najpilniejszych potrzeb jest konieczność dostosowania małej łazienki w ich mieszkaniu na IV piętrze do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Dawid sam do niej nie wjedzie na wózku, bo drzwi są za wąskie. Przydałoby się też zainstalować prysznic. Do tej pory do wanny pomagała mu wejść mama, ale sama opadła z sił. Ponadto nie może dźwigać, bo mogłaby stracić wzrok.

I właśnie piątkowy Koncert ma w tym pomóc – Młode Busko chce dzięki niemu zebrać fundusze na modernizację łazienki Dawida. Przed i podczas muzycznego eventu będzie można zakupić atrakcyjne przedmioty i pamiątki podarowane przez ofiarodawców. Wśród nich jest cacko – nożyk do papieru z krzemieniem pasiastym od wicepremiera Jarosława Gowina. Kilka „jeszcze ciepłych” egzemplarzy najnowszej monografii „Miasto i Gmina Wiślica, Dziedzictwo kulturowe” pióra Dariusza Kaliny podarował na aukcję burmistrz królewskiego miasta, Jarosław Jaworski. Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki, Karolina Kępczyk również przekazała na licytację kilka niespodzianek .

nożyk do papieru z krzemieniem pasiastym – dar na licytację od wicepremiera Jarosława Gowina

Koncert odbędzie się 22 lutego 2019 r w Hali Sportowej PMOS, ul. Kusocińskiego 3. Początek o godzinie 20.00.

Jak informuje Młode Busko, na tym muzycznym melanżu zagrają:

1. Zbigniew Wiśniewski – https://m.youtube.com/watch?v=3y5yZBslF2I

2. P23 (SZUMer&Uk$$) – https://m.youtube.com/watch?v=vQym_PFQIe4

3. FOLYA  – https://m.youtube.com/watch?v=3DyXglbnZjs

4. CROSSROAD  – https://m.youtube.com/watch?v=RD4weCmWhqw

Po części koncertowej impreza z udziałem DJ’s wystąpią: DAN DAMON oraz ELAIN!

Zapraszamy wszystkich gorąco do zabawy i wspólnej pomocy dla naszego ziomka Dawida! Gramy RAZEM dla Dawida Szpaka!

Echo Dnia: – Kiedy trwała walka o godne życie Dawida Szpaka, nowotwór zaatakował jego mamę. Dramatyczny czas rodziny z Buska-Zdroju

 

Informacja o Koncercie dla Dawida Szpaka – aktualizowana na bieżąco – na fb witrynie – po kliknięciu na link

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Młode Busko: Koncert charytatywny dla Dawida Szpaka – dzisiaj, 22 lutego o 20.00 – Hala PMOS”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl