Derby Ponidzia: piłkarski pojedynek AKS 1947 Busko-Zdrój z NIDĄ Pińczów, 2 kwietnia 2023r. - transmisja LIVE - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Derby Ponidzia: piłkarski pojedynek AKS 1947 Busko-Zdrój z NIDĄ Pińczów, 2 kwietnia 2023r. – transmisja LIVE

3 kwietnia 2023 | infoBusko.pl 2023-04-03 | | 0 komentarzy

W minioną niedzielę, 2 kwietnia 2023r., na buskim stadionie miejskim przy ul. Janusza Kusocińskiego w rozgrywkach IV ligi świętokrzyskiej sezon 2022/2023 zmierzyły się zespoły AKS 1947 Busko-Zdrój i NIDA Pińczów. Derby Ponidzia zakończyły się remisem 1:1.

Pierwszy raz w historii klubu AKS 1947 Busko-Zdrój spotkanie przy sztucznym oświetleniu rozegrane zostało 12 września 2020 r.♂  / fot. Jarosław Kruk

Po ubiegłotygodniowej porażce 0:1 w meczu wyjazdowym z zespołem Neptun Końskie’, wśród kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu dominowała wiara w zwycięstwo słonecznej jedenastki. Na korzyść AKS 1947 przemawiał atut własnego boiska i wyższa pozycja w ligowej tabeli’.

>>> Hummel 4 Liga. Remis AKS 1947 Busko-Zdrój z Nidą Pińczów w derbach Ponidzia. Adrian Zyguła bohaterem. Obronił rzut karny w ostatniej minucie  [72 zdjęcia]<<<

Pierwsza połowa spotkania minęła bezbramkowo. Bramki padły dopiero pod koniec drugiej połowy. Pierwszego gola, w 75 minucie strzelił zawodnik Nidy, Dawid Tutaj’. Do stanu 1:1 Busko wyrównało po 12 minutach, dzięki bramce 19 letniego Michała Bogackiego’, który wszedł na murawę w 70. minucie, w  zamian za Andrzeja Paprockiego’.

W ostatnich minutach spotkania, gdy po zamieszaniu w polu karnym pińczowian sędzia podyktował rzut karny, wydawało się już, że AKS 3 punkty ma na wyciągnięcie ręki. Niestety wspaniałą paradą popisał się bramkarz Nidy, Adrian Zyguła, broniąc jedenastkę i to on stał się  bohaterem niedzielnego spotkania.

◙ Podobne informacje:

AKS1947: Remisujemy z GKS Rudki [FOTO]

AKS 1947 Busko-Zdrój: Łukasz Ubożak nie jest już trenerem AKS 1947 Busko-Zdrój. Marcin Kołodziejczyk nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny AKS 1947, Kacper Rogoziński nowym zawodnikiem

AKS 1947 Busko-Zdrój: Sławomir Grzesik nie jest już trenerem drużyny. Łukasz Ubożak nowym szkoleniowcem

List do Redakcji: 🆘 Zamknięty wjazd na stadion powoduje zagrożenie dla dzieci, rodziców i ruchu drogowego | JKR: Nie ma wjazdu na stadion i co nam zrobicie?…

RK: Kiedy koniec przebudowy buskiego stadionu? | JKR: Ile w sumie będzie kosztował „bunkier AKS”?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.