ED: Czy z uwagi na pracę w UMiG w Kazimierzy Wielkiej radny buskiej Rady Miejskiej Michał Maroński powinien zrzec się mandatu? -To absurd - stwierdza były wiceburmistrz - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Czy z uwagi na pracę w UMiG w Kazimierzy Wielkiej radny buskiej Rady Miejskiej Michał Maroński powinien zrzec się mandatu? -To absurd – stwierdza były wiceburmistrz

3 października 2024 | Echo Dnia Michał Kolera 02.10.2024 | infoBusko.pl 03.10.04 | | 42 komentarze

Były wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Michał Maroński, od września 2024 zatrudniony jest w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierza Wielka na stanowisku głównego specjalisty do spraw promocji i rozwoju. Równocześnie jest radnym RM w  Busku-Zdroju. Internauci pytają, czy nie ma tu konfliktu interesów. – W Kazimierzy Wielkiej również ma powstać uzdrowisko. Oczywistym jest, że będzie konkurencją dla Buska. Michał Maroński powinien zrzec się mandatu radnego – piszą. – informuje 02.10.2024 portal Echo Dnia

◘  Czy radny Buska-Zdroju Michał Maroński powinien zrzec się mandatu? „To absurd”

Michał Maroński był w latach 2018-2024 wiceburmistrzem Buska-Zdroju. Odszedł w kwietniu 2024, po tym, jak przegrał wybory na burmistrza tego miasta. W kwietniowych wyborach samorządowych ubiegał się równocześnie o mandat radnego Rady Miejskiej. Udało mu się go zdobyć i jest liderem klubu Porozumienie Gmina Busko 2024. W czerwcu opisywał dla „Echa Dnia” związane z tym długoterminowe plany, sięgające aż do wyborów samorządowych w 2029 roku.

◘  Michał Maroński zajmuje wysokie stanowisko w Kazimierzy Wielkiej

Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, Michał Maroński prowadzi kancelarię prawną. Dodatkowo, od września 2024 jest głównym specjalistą do spraw promocji i rozwoju w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. To wysokie stanowisko w tamtejszej hierarchii. Michał Maroński ma w mieście dużo do powiedzenia w kwestiach strategicznych i rozwojowych.
Burmistrzowie Adam Bodzioch i Łukasz Maderak, znając moje doświadczenia w Busku-Zdroju, poprosili mnie o pomoc w stworzeniu z Kazimierzy Wielkiej uzdrowiska. Będę też zajmował się wydobywaniem na światło dzienne perełek turystycznych, o których na razie mało kto wie. Przykładem mogą być unikatowe stanowiska archeologiczne – informował we wrześniu.

Internauci: Michał Maroński powinien zrzec się mandatu radnego

Jednak w Busku-Zdroju nie wszystkim podoba się aktywność Michała Marońskiego. W serwisie internetowym infoBusko.pl, pod ostatnią relacją z sesji Rady Miejskiej, rozpoczęła się dyskusja na temat roli, jaką były wiceburmistrz może odegrać na lokalnym rynku uzdrowiskowym.

Michał Maroński jest Radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju i równocześnie będzie zajmował się jako główny specjalista budową uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej. Oczywistym jest, że takie uzdrowisko będzie konkurencją dla Buska, choćby z racji tego, że z Krakowa do Kazimierzy Wielkiej jest bliżej niż do Buska. (…) W mojej prywatnej opinii zachodzi tu konflikt interesów. Uważam, że Pan Maroński, skoro zdecydował się pracować dla Kazimierzy Wielkiej, powinien zrzec się mandatu Radnego RM w Busku-Zdroju. A Wy co o tym sądzicie? – pisze jeden z komentujących.
* * *
Tak zgadza się umowa o zakazie konkurencji to się nazywa – odpowiada inny użytkownik.
* * *
Panie Maroński, czy nie widzi Pan oczywistego, w mojej opinii, konfliktu interesów? Jeśli ma Pan poczucie etyki, a powinien Pan takowe mieć jako radca prawny, to powinien Pan się zachować etycznie i zrezygnować z bycia radnym w Busku, albo zrezygnować z pracy w Kazimierzy Wielkiej. Panie Maroński czy ma Pan odwagę i czy potrafi Pan się zachować w tej sytuacji „tak, jak trzeba”? – czytamy w jednej z odpowiedzi.

◘ Michał Maroński: – To totalny absurd i bzdury

Co na to wszystko sam zainteresowany?

Dla mnie te głosy krytyki są…- cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stornie Echa Dnia♂

◙ Podobne informacje:

VI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE ◙ Miasto i gmina Busko-Zdrój po roku 2023. Urodzenia, zgony, małżeństwa i rozwody. Raport demograficzny

? Porozmawiajmy sobie nieco [9]: Z wiceburmistrzem Michałem Marońskim, kandydatem na burmistrza MiG Busko-Zdrój w wyborach 21 kwietnia, o sobie, o pracy na stanowisku zastępcy, o Busku, o wyborach, planach na przyszłość i o wielu jeszcze innych sprawach

? ? ? Wybory 2024: Debata kandydatów na burmistrza Buska-Zdroju. Michał Maroński i Jerzy Szydłowski w studio Echa Dnia – środa, 17.04.2024, godz. 12:00 [VIDEO]

🌞 Debata kandydatów na burmistrza w Buskim Samorządowym Centrum Kultury – 26 marca, wtorek, 18:00 [VIDEO] ♦ JKR: „Tak dalej być nie musi” – dokładnie tak!

? bcpl: KWW Porozumienie Gmina Busko-Zdrój 2024 prezentuje program i kandydatów w wyborach samorządowych [FOTO | VIDEO] ⬛ JKR: Ale w Busku to już było….

Świętokrzyskie stoi w obliczu olbrzymiego problemu demograficznego. Najbardziej dotknięte miasta regionu straciły ponad 20% swojej populacji. Oto miejscowości, z których ubywa mieszkańców

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

42 odpowiedzi na “ED: Czy z uwagi na pracę w UMiG w Kazimierzy Wielkiej radny buskiej Rady Miejskiej Michał Maroński powinien zrzec się mandatu? -To absurd – stwierdza były wiceburmistrz”

  1. Mieszkaniec Buska pisze:

    Pan Maroński mówi:

    „- Dla mnie te głosy krytyki są absurdalne. Ktoś, kto je tworzy, nie ma kompletnie pojęcia o tym, jak wygląda funkcjonowanie uzdrowiska. Przede wszystkim gmina Busko-Zdrój nie prowadzi żadnego zakładu przyrodoleczniczego.”

    Wystarczy więc wpisać sobie w Google to hasło i znajdujemy szereg informacji, w tym taką oto na stronie Uzdrowiska:

    „W ramach leczenia ambulatoryjnego w naszych zakładach przyrodoleczniczych pacjentowi przysługują (na skierowanie) 3 zabiegi dziennie.”

    źródło:
    https://www.uzdrowiskobusko.pl/pl/oferta/kuracja-ambulatoryjna

    Z co jest na stronie Włókniarza?

    „W Sanatorium „Włókniarz” mieści się nowoczesny Zakad Przyrodoleczniczy, który oferuje następujące zabiegi:”

    źródło:
    https://busko.travel/informator_turystyczny/zdrowie_i_uroda/zaklad_przyrodoleczniczy_w_sanatorium_wlokniarz

    Sanatorium Słowacki też ma zakład przyrodoleczniczy.

    „https://slowackibusko.pl/pl/przychodnia”

    A zatem na terenie Buska funkcjonują takie zakłady, a że akurat nie są prowadzone przez Urząd Miasta i Gminy czy jakąś jednostkę gminną, to jakie to ma znaczenie? Funkcjonują na terenie Buska, więc na jedno wychodzi. Poza tym Busko i Uzdrowisko czy sanatoria prywatne to jak jedna całość, jak jeden połączony organizm. Przecież Gmina Busko wydała dziesiątki milionów złotych na remont parku, tężnię, deptaki, kładkę i w planach są kolejne działania za następne dziesiątki milionów złotych, a to wszystko pod kątem właśnie Uzdrowiska, sanatoriów i kuracjuszy, więc nie ważne kto na papierze taki zakład przyrodoleczniczy prowadzi. Ważne, że takie zakłady przyrodolecznicze są w Busku.

  2. Mieszkaniec Buska pisze:

    Pan Maroński mówi:
    „- Mówienie o konkurencji Kazimierzy Wielkiej w stosunku do Buska-Zdroju to jest nonsens. Osoba, która to pisze, nie ma żadnej wiedzy o tych sprawach – komentuje.”

    To Pan tak twierdzi. A ja powiem tak: ciekawe jakie zdanie na ten temat mają właścicele buskich sanatoriów, obiektów, pensjonatów… Ciekawe, czy dla nich uzdrowisko w Kazimierzy to też żadna konkurencja…

    Ponadto Pan Maroński stwierdza:

    „- Powiem tak. Anonimowi bohaterowie Internetu szaleją. Gdyby taka osoba podeszła do mnie i zapytała, o co chodzi, to bym wytłumaczył. Natomiast w Internecie anonimowo można pisać dowolne bzdury i tak też jest w tym przypadku – stwierdza były wiceburmistrz.”

    Panie Maroński, kto tu szaleje? To, że ktoś pisze komentarze to według Pana znaczy, że „szaleje”? Proponuję na przyszłość zapoznać się dokładnie z definicją słowa „szaleć”, bo odnoszę wrażenie, że chyba Pan nie do końca wie, co to słowo oznacza.

  3. Mieszkaniec Buska pisze:

    Trudno nie odnieść się też do kwestii, w której Pan Maroński

    „Zwraca uwagę na to, że Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Kazimierza Wielka, a także Pińczów, zostały włączone w Obszar Strategicznej Interwencji „Świętokrzyskie Uzdrowiska”. Stosowne porozumienie zostało podpisane 14 lipca 2021 roku w buskim Domu Zdrojowym. Samorządy określiły wtedy zasady współpracy, a także opracowania strategii rozwoju.
    „- Urząd Marszałkowski zaplanował, że wszyscy razem będziemy tworzyć wspólną markę uzdrowiskową „Szlakiem świętokrzyskich uzdrowisk”. Spotykamy się razem, debatujemy, jesteśmy w jednym zespole z pracownikami poszczególnych urzędów gmin. Zostały powołane stosowne grupy robocze. Mamy pracować nad wspólną strategią, po to, by się wzajemnie uzupełniać, a nie konkurować – wyjaśnia Michał Maroński.”

    OK, tylko podpisując porozumienie w 2021 roku Pan Maroński był vice-Burmistrzem Buska, a teraz wiemy jak jest. Tak się zastanawiam, jak ma wyglądać ta współpraca Kazimierzy z Buskiem z udziałem Pana Marońskiego jako pracownika w Kazimierzy i Radnego RM w Busku, skoro Pan Maroński był w wyborach kontrkandydatem Pana Szydłowskiego, przegrał z nim sprawę w sądzie, a teraz jest w opozycji, ba, nie tylko on sam, ale cały jego klub radnych w Radzie Miasta Buska jest w opozycji do Pana Burmistrza Szydłowskiego?

    Na koniec taki mały powrót do przeszłości. W poprzedniej kadencji Pan Maroński był vice-Burmistrzem i podlegało pod niego MPGK. W tymże MPGK stanowisko dyrektora otrzymała jego żona, Pani Dominika M. Czy Pan Maroński miał jakieś „moralne dylematy”, jakieś „etyczne wątpliwości” co do tego, że jego żona otrzymła wysokie stanowisko w podległej mu jednostce?

    Był w tej sprawie nawet artykuł na infobusko.pl w lutym 2023 roku. Czytamy w nim:

    „Szanowna Redakcjo! Zwracam się do Państwa o nagłośnienie jakże bulwersującej sytuacji, o której usłyszałam od pracowników MPGK. Wychodzi na to, że Pani Marońska, żona Naszego wice Burmistrza Pan Michała Marońskiego została Panią dyrektor w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp.z o. o. w Busku-Zdroju!”

    https://infobusko.pl/list-do-redakcji-wychodzi-na-to-ze-pani-maronska-zona-naszego-wice-burmistrza-pan-michala-maronskiego-zostala-pania-dyrektor-w-miejskim-przedsiebiorstwie-gospodarki-komunalnej-sp-z-o-o-w-busku/comment-page-1/

    Jak widać Pan Maroński, a wynika to z artykułu Echa Dnia, „nie widzi przeciwwskazań” w tym, że pracuje w Kazimierzy i jednocześnie jest Radnym w Busku. Cóż, on nie widzi, a inni jednak widzą. Widzą i nie podzielają jego zdania w tej materii.

    Teraz najważniejsze! Co to jest „kultura winy”, a co to jest „kultura wstydu”? Doskonale tłumaczy to dziennikarz Maciej Maciak. W Polsce mamy niewątpliwie do czynienia z „kulturą winy”. Czy w przypadku sprawy pracy Pana Marońskiego w Kazimierzy, jak i ówczesnej pracy jego żony na stanowisku dyrektora w podległej mu spółce, możemy mówić rozważając to w kategoriach „kultury winy”? Posłuchajcie Macieja Maciaka i sami odpowiedzcie sobie na to pytanie…

    https://m.youtube.com/watch?v=QAZIRPf0RNc&t=1247s&pp=2AHfCZACAQ%3D%3D

  4. Buszczanin pisze:

    Śmieszą te wpisy o Marońskim gdzie wielka prężnie prosperująca kancelaria pokryła się pajęczynami, wysokie stanowisko w KW 🙈🙈🙈, nigdzie nie chciano więc z przymusu przyjęto. W Busku jako wice a teraz jako radny zrobił bardzo wiele – czyli nic, będzie uzdrowisko „tworzył” chyba w byłych zakładach cukrowni. Lansuje się na FB z młodą partnerką, jeszcze 2 miesiące temu opowiadając jak to został pokrzywdzony i jaką to jest ofiarą. Dlaczego jako Radny nie ruszy spraw MPGK, przecież nawet z domu to prawdopodobnie wie co tam jest za układanka, kiedyś podobnież miał związane ręce przez Sikorę, a teraz przez kogo ? A może to poprostu człowiek od brania tylko wynagrodzenia ?
    Powyższe jest moją i tylko moja opinia.

  5. Realista - do powyżej pisze:

    „Dlaczego jako Radny nie ruszy spraw MPGK”

    Jakże ma ruszyć? Przecież MPGK przez ostatnie 5 lat jego bycia vice-brmistrzem podlegało właśnie pod niego.

  6. Realista - do powyżej pisze:

    Z komitetu od Marońskiego do Rady Miasta kandydował Robert Gradzik, pracownik MPGK, Który potem przeszedł od Marońskiego do Szydłowskiego po jego wygranej na burmistrza. Maroński jak i Szydłowski „ruszą sprawy MPGK” jak mi kaktus na dłoni wyrośnie.

  7. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. pisze:

    Radni którzy byli „za Sikorą” rozdzielili się „pół na pół”, tak że połowa jest u Szydłowskiego, a druga połowa jest u Marońskiego. Teraz to jest opozycja do Szydłowskiego, tak jak i Maroński jest opozycja do Szydłowskiego. Co z tego jak Maroński był viceburmistrem, a z kolei Szydłowski z Sikorą ręka w rękę rzadzili przez dwie kadencje (2010-2014, 2014-2018), a tak poza tym tak Maroński jak i Szydłowski, jak i Sikora wywodzą się z jednej „partii” Porozumienie Samorządowe, wiec czego wy oczekujecie? Kto tu ma co ruszyć? Nikt nic nie ruszy, bo to jest „towarzystwo wzajemnej adoracji”. Jak mądrzy ludzie pisali w komentarzach, że Sikora, Maroński i Szydłowski to „jedna bajka” to ludzie nie słuchali i wybrali tak jak wybrali. Teraz czeka nas kolejne 5 lat kontunuacji rządów Sikory i jak sami już ludzie widzą nic się nie zmieniło i jest tak, jakby Waldi dalej rządził i jakby wogóle wyborów nie było. Ludzie nie słuchali i źle wybrali to mają to co chcieli. Teraz będzie 5 lat narzekania, ale nic to nie da. Było myśleć podczas wyborów na kogo się głos oddaje.

  8. Frajerzy złotoustego pisze:

    Mili moi

    Pozorant Jerzy będzie Was kręcił przez 5 lat. Wybraliście najgorzej jak można. Bo nie chodzi o TBU, mieszkańców tylko o przetwanie Jerzego przy kasie, którą radni zaproponiwali.
    Pozdrawiam

  9. mieszkaniec pisze:

    Szanuje Pana Szydłowskiego, jednak uważam, że najlepszym burmistrzem z grona 5 startujacych kandydatów byłby Pan Paweł Sarna. Osobiście żałuję, że nie został wybrany. Pozdrawiam Pana Pawła.

  10. A jednak to prawda... pisze:

    Pod artykułem o VI Sesji Rady Miejskiej jest komentarz z pytaniem:

    „Modraszka
    21 WRZEŚNIA 2024 O 12:35

    Czy to prawda panie burmistrzu, że 2 września b.r. gdy doszło do wycieku wody siarkowej i zatrucia kilku osób w jednym z obiektów przy ul. 1 Maja w Busku Zdroju służby ratownicze miały problem z szybkim dotarciem na miejsce zdarzenia, ponieważ zostały zablokowane przez słupki zastawiające wjazd na ul. 1 Maja, które to nie chciały się opuścić i schować? Czy to prawda, że przez to stracony został bezcenny czas na udzielenie skutecznej pomocy ofiarom zatrucia? Jeśli to jest prawda to czy zostaną ustaleni winni tego zablokowania służb i zostaną oni pociągnięci do odpowiedzialności za spowodowanie opóźnienia akcji ratunkowej?”

    No to macie odpowiedź Pana Burmistrza Szydłowskiego. TAK TO PRAWDA! Straż miała problem z dotarciem pod pensjonat!

    https://www.youtube.com/live/ZIBz1_NB3iE?feature=shared&t=10841

    Link jest bezpośredni, czyli do właściwego fragmentu Sesji, ale czasami nie wskakuje na ten fragment, tylko zaczyna się Sesja od początku, więc trzeba przesunąć do czasu 3:00:45

  11. „moralne dylematy” i „etyczne wątpliwości” do: Mieszkaniec Buska 3 października 2024 o 23:51 pisze:

    „W poprzedniej kadencji Pan Maroński był vice-Burmistrzem i podlegało pod niego MPGK. W tymże MPGK stanowisko dyrektora otrzymała jego żona, Pani Dominika M. Czy Pan Maroński miał jakieś „moralne dylematy”, jakieś „etyczne wątpliwości” co do tego, że jego żona otrzymła wysokie stanowisko w podległej mu jednostce?” Kochany Komentatorze chyba urodziłeś się o 100 lat za późno. Obecnie jeśli się nie mylę to politycy nie cieszą się zbyt wysokim zaufaniem społecznym, a to m.in przez to, że dla wielu z nich „moralne dylematy” i „etyczne wątpliwości” to są już pojęcia abstrakcyjne. Oni preferują makiawelizm, czyli w skrócie „po trupach do celu”. Mieszkańcy to widzą, krytykują to a mimo to gdy przychodzą wybory to ponownie ich wybierają. Po co więc politycy mają mieć „moralne dylematy” i „etyczne wątpliwości” skoro gdy przychodzą wybory to i tak są ponownie wybierani przez wyborców.

  12. Tego zapomnieć nie można! Trzeba to wypominać Robertowi Burchanowi po wsze czasy! pisze:

    Na początku artykułu dumnie prezentuje się na zdjęciu Robert Burchan, uśmiechając się, no właśnie jak, dobrodusznie, a może szyderczo i wyrachowaniem?

    Przypomnijmy, bo o takich rzeczach zapominać nie wolno, co Pan Burchan zrobił. Pozwać Redaktora Kruka i żądać 25 000 zł zadośćuczynienia potrafił, ale jak przegrał sprawę, to kosztów sądowych w wysokości 2,5 tys. zł Redaktorowi zwrócić nie raczył.
    Pytam czy tak godzi się postępować? Czy to jest moralne postępowanie? Czy to jest etyczne zachowanie?

    Przytaczam na prawie cytatu co jest napisane w artykule na infobusko.pl – tu link https://infobusko.pl/bcpl-burmistrz-waldemar-sikora-uhonorowany-nagroda-laur-samorzadowca-2024-za-wybitne-osiagniecia-w-sferze-samorzadowej/

    „Czytałem oczywiście ten artykuł Echa Dnia’ na stronie portalu busko.com.pl’ i przyznam, że zastanawiałem się czy publikować tę informację na infoBusko.pl. Moje relacje z panem burmistrzem Waldemarem Sikorą, jak i z panem przewodniczącym Rady Miejskiej Robertem Burchanem są delikatnie mówiąc „nie najlepsze”. Podejrzewam, że obaj panowie z racji publikowanych na infoBusko.pl treści nie darzą mnie raczej sympatią. Dali mi tego wyraźny wyraz w 202o roku, kiedy to po opublikowanym przeze mnie 19.09.202o roku artykule „Skąd w Busku podwyżka cen za śmieci? UMiG opublikował wyjaśnienie„♂ zostałem przez nich pozwany o naruszenie ich dóbr osobistych przed oblicze Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju.

    W pozwach złożonych w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju, burmistrz Sikora ( Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju, sygn. IIK 630/20) i przewodniczący Burchan (Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju sygn. IIK 502/20 ) domagali się ukarania mnie m.in karą 25.000 zł każdy. W dodatku burmistrz Sikora powiedział mi, że to jest pierwsza z serii rozpraw, które zamierza wytoczyć mi z racji artykułów na infoBusko.pl…

    Sprawa w Sądzie w Busku-Zdroju toczyła się przez kilkanaście miesięcy i zakończyła się wyrokiem uniewinniającym. Sąd nie dopatrzył się w ogóle zarzucanego mi przez oskarżycieli naruszenia prawa.

    Burmistrz Sikora i przewodniczący Burchan nie zaakceptowali tego wyroku i odwołali się wspólnie od niego do Sądu Okręgowego w Kielcach (Sąd Okręgowy Kielce IX Wydział Karny Odwoławczy sygn. IX Ka 434/22). Rozprawa w Kielcach odbyła się w 28 października 2022 r. Sędzia SO Kielce podtrzymał w mocy orzeczony przez SR w Busku wyrok uniewinniający mnie i orzekł w stosunku do obu oskarżycieli zwrot poniesionych przez mnie kosztów sądowych, po 2.500 złotych od każdego. Jednak na wniosek przewodniczącego Burchana – nie pamiętam niestety czym uzasadniony, może jego trudną sytuacją finansową?.. – zwolnił go od zapisanego w prawie obowiązku oddania mi poniesionych kosztów sądowych.

    Zatem, po dwóch latach uciążliwej batalii sądowej zostałem uniewinniony – „wygrałem” – ale i tak, „za niewinność”, poniosłem karę pieniężną 2.500 zł, gdyż nie otrzymałem zwrotu należnych mi zgodnie z prawem pieniędzy wyłożonych przeze mnie na obronę przed bezzasadnymi oskarżeniami…”

  13. UWAGA! WAŻNE!!! pisze:

    Pojawiły się nowe okoliczności w sprawie fałszerstw przy Budżecie Obywatelskim!

    Czy Policja wznowi postępowanie na podstawie pojawienia się nowych okoliczności w sprawie? Uważam, że tak powinna zrobić.

    Właśnie zauważyłem, że pojawiły się po roku czasu od publikacji artykułu komentarze pod tym właśnie artykułem: „nm: Czy w Busku doszło do fałszerstw przy głosowaniu na Budżet Obywatelski 2024 ?! Sprawą zajmuje się buska policja” (https://infobusko.pl/🟥-🟥-nm-czy-doszlo-do-falszerstw-przy-glosowaniu-na-budzet-obywatelski-2024-sprawa-zajmuje-sie-buska-policja/)

    Cytuję poniżej te komentarze i liczę na wznowienie zamkniętego śledztwa, skoro pojawił się świadek i ma dowody na fałszerstwa.

    .
    18 maja 2024 o 09:38
    Mikulowice

    Anonim
    10 sierpnia 2024 o 23:40
    Wiem kto dokonał oszustwa. Pan B.L.mam na to dowody.

    Mikul
    10 sierpnia 2024 o 23:53
    Bartosz.l mikulowice. Mam dowody na fałszerstwo.

  14. W Żyrardowie dowiercili się złóż gorących wód geotermalnych. Plany są ambitne, rokowania świetne, tańsze ciepło. Koszt 19,8 mln zł pisze:

    W Żyrardowie wykonano odwiert geotermalny. Specjaliści ostatecznie dowiercili się do głębokości 2680 m. Ustalili, że temperatura w złożu wynosi 70,4 stopnia Celsjusza, a wydajność odwiertu to 160 m sześc. na godzinę. Wykonanie odwiertu geotermalnego może pozwolić na zmniejszenie kosztów ogrzewania w mieście. Żyrardów chce dzięki odwiertowi wybudować baseny termalne i świadczyć usługi balneologiczne. Miasto wykonało odwiert dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 19,8 mln zł. https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/dowiercili-sie-zloz-goracych-wod-geotermalnych-plany-sa-ambitne-rokowania-swietne,574194.html

  15. Łukasz Nowak pisze:

    Dobiegają końca intensywne prace torowe między Wełczem a Włoszczowicami w gm. Kije, z powodu których wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na tym odcinku. Wyremontowano dalsze 5 km torów i zmodernizowano kilka przejazdów kolejowo-drogowych. Pozwoli to na podniesienie prędkości na LK 73 przed uruchomieniem 5 pary pociągów relacji Kielce – Busko-Zdrój – Kielce, które nastąpi na początku grudnia b. r. z wprowadzeniem RJ 2024/25, co będzie wynikiem prowadzonego przeze mnie konsekwentnego lobbingu w tej sprawie (w którym nie miałem ŻADNEGO wsparcia ze strony Burmistrza i Rady Miejskiej).

    Czy gmina Busko jest na to gotowa? Nadal nie został załatwiony mój wniosek o ustawienie znaków E-6a (dw. kolejowy) na ulicach prowadzących ze Zdroju na dworzec. Chodnik na drodze gminnej z miasta na dworzec nadal nie uprzątnięty z piasku i chwastów (wg. obrotowego radnego Radosława C. zatrudnionego razem z żoną w podległym Radzie Miejskiej MGOPS nie ma takiej potrzeby…), wice Wieczorek wprawdzie obiecał sprzątanie, lecz podobno ciągle mu się o tym chodniku zapomina, bo tak dużo ich mamy w gminie… Wkrótce może spaść pierwszy śnieg. Ten chodnik nigdy nie jest odśnieżany przez Gminę (w kilku miejscach graniczy z posesjami NIEZABUDOWANYMI, więc nie wszędzie mieszkańcy mają obowiązek). Czy pasażerowie pierwszego od dwóch dekad pociągu wieczornego będą musieli brodzić w zaspach śnieżnych?

  16. BZ do : W Żyrardowie dowiercili się złóż gorących wód geotermalnych. Plany są ambitne, rokowania świetne, tańsze ciepło. Koszt 19,8 mln zł pisze:

    W Żyrardowie odwiert geotermalny za 19,8 mln pozwoli obniżyć koszty ogrzewania mieszkańcom. Jakie korzyści dla Buska-Zdroju przynosi zardzewiała kładka na Górkę za bodaj 9 milionów złotych?

  17. Luzik do: UWAGA! WAŻNE!!! 4 października 2024 o 10:58 pisze:

    Jeśli policja umożyła postępowanie to już koniec, nie ma powrotu do tej sprawy. Sprawcy mogą spać spokojnie.

  18. Prawnik do powyżej pisze:

    Mylisz się kolego. Jeśli wystąpią nowe okoliczności, to umorzoną sprawę można podjąć na nowo.

  19. Do: Prawnik do powyżej 4 października 2024 o 13:22 pisze:

    Czyli jest szansa, że afera z fałszerstwami przy BO2024 zostanie wyjaśniona i ustaleni zostaną sprawcy?! Super!

  20. Do piwyżej pisze:

    Szansa jest, ale czy będzie chęć by z niej skorzystać? Ja osobiście sądzę , że nie.

  21. kaloryfer pisze:

    w jednym z komentarzy pod artykułem „Tomasz Lewiński: List do Zarządu Miasta i Gminy Busko-Zdrój: Propozycje związane z perspektywą rozwoju miasta i gminy Busko-Zdrój” jest napisane, że druga „szklarnia” Dom Zdrojowy II ma zostać wybudowany za 16 mln obok pierwszego przy Tężni. Ja więc pytam buskie władze samorządowe: czy nie lepiej zamiast drugiego Domu Zdrojowego zrobić w Busku odwiert do wód geotermalnych za 19,8 mln jak w Żyrardowie po to by mieszkańcy mieli tańsze ogrzewanie w domach i do tego bardziej ekologiczne?

  22. Łukasz Nowak: otwarty i konkurencyjny nabór? pisze:

    Dyr. MGOPS ogłosiła nabór pracownika. W ogłoszeniu zainteresował mnie następujący zapis:

    „Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych
    warunków:
    (…)
    3) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu
    pracownika socjalnego na jednym z kierunków:
    a) pedagogika,
    b) pedagogika specjalna,
    c) politologia,
    d) polityka społeczna,
    e) psychologia,
    f) socjologia,
    g) nauki o rodzinie;
    4) ukończyła studia podyplomowe z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni
    realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu
    studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt 3).”

    Zwracam uwagę na zapis o wymogu skończenia studiów kierunkowych do dnia 31 grudnia 2013 r.
    Nasuwa się pytanie: w czym absolwenci wymienionych kierunków, którzy ukończyli je po tej dacie są „gorsi” od tych, którzy ukończyli je przed tą datą? Co takiego niezwykłego wydarzył się na przełomie 2013 i 2014 roku? Znając życie wydaje mi się, że prawdopodobnie jest już wśród rodzin urzędników lub radnych ktoś, kto ukończył studia przed końcem 2013 roku i bardzo na rękę byłoby takiemu kandydatowi wyeliminowanie absolwentów po tej dacie. Podkreślam, że to tylko takie moje przypuszczenia. Ciekawi mnie, co uważają szanowni Czytelnicy?

    Wielokrotnie już apelowałem do pana burmistrza Szydłowskiego by przeprowadził audyt w MPGK i w MGOPS, myślę że gdyby miał w ogóle taki zamiar, to już by je zlecił.

    dl.umig.busko.pl/bip/ogloszenia/2024/10/03/Ogloszenie___nabor_kandydatow_na_stanowisko_pracownik_socjalny_sig.pdf

  23. Halina pisze:

    Jerzy chwali pięta zawiódł wszystkich. Wystarczyło parę miesięcy aby potwierdzic jego brak kompetencji. I choć chwalił się dyplomem to widać, że zrobił go za osełke masła. No cóż 5 lat będziemy światkami mydlenia ludziom oczu.

  24. do Kmicica pisze:

    Jak Pan ocenia pracę pana Oliwkiewicza w Rady Miejskiej?

  25. STP pisze:

    W Radzanowie 4 hektary za 9 milionów? To chyba tylko pod instytut wody i gazu?

  26. Kmicic pisze:

    Szanowny komentatorze „do Kmicica” ja nie głosowałem na Pana Oliwkiewicza i nie mnie jego oceniać. Jak się wpadnie między wrony to się kracze…..To metoda tej Rady bank przysług działa dalej, głos za głos byle włodarze byli zadowoleni a wyborcy w jego okręgu nic radnemu nie zarzucili bo się wstrzymał gdy głosowano dziadostwa w stylu OGRODY na Młyńskiej. Na samej górze jest BIZNES co kupuje wszystko i płaci wszystkim. Tak to po mojemu działa. Niech go ocenią jego wyborcy a ci pewnie się mają dobrze w tym bałaganie. 2009 rok Kontrola zarządcza wprowadziła możliwość odejścia od kultury przestrzegania prawa na rzecz kultury osiągania celu (brak odpowiedzialności urzędu). Opłaca się złamać prawo jeśli finalny zysk pozwoli opłacić zasądzone kary, łapówki i osiągnąć zamierzony cel (kasa zostaje) tak tu pewnie było. Tak to działa kary są płacone z naszych pieniędzy. Na 100 w sądzie będzie wojować 5 wygra to i tak się opłaca -zapłacą karę przecież nie ze swojego) Z poważanie

  27. Jola pisze:

    Jak głosowali na tema Młyńskiej to Oliwkiewicza nie było w Radzie

  28. Basior pisze:

    W Radzanowie chyba spadek poszedł pod młotek

  29. Basior pisze:

    W Radzanowie chyba pospadkowe poszło pod młotek

  30. Do powyżej pisze:

    A mógłbyś coś konkretniej napisać, bo nie wiadomo o co chodzi w Twoim komentarzu.

  31. Altestenrat pisze:

    Chodzi o te ogłoszenie na Otodom?

  32. Łukasz Nowak pisze:

    umig.busko.pl/informacje/14-aktualnosci/23276-projekt-tymczasowej-organizacji-ruchu-na-czas-remontu-przejazdu-kolejowo-drogowego.html

    busko.com.pl/wystawa-zbigniewa-piotra-porebskiego-animals-w-galerii-sztuki-gromada,0,3,1,1,3,39783,n.html

  33. Brawo: Prokuratorskie zarzuty dla uczestników libacji w Michniowie pisze:

    Prokuratorskie zarzuty dla uczestników libacji w Michniowie https://radiokielce.pl/1236222/prokuratorskie-zarzuty-dla-uczestnikow-libacji-w-michniowie/

  34. Zagroda żubrów pod lupą prokuratury. Chodzi o niegospodarne wydatkowanie środków publicznych w łącznej wysokości prawie 27 mln zł. pisze:

    Zagroda żubrów pod lupą prokuratury. Chodzi o niegospodarne wydatkowanie środków publicznych w łącznej wysokości prawie 27 mln zł. https://tvn24.pl/katowice/zagroda-zubrow-pod-lupa-prokuratury-rusza-sledztwo-po-reportazu-tvn24-st8129739

  35. pasażerka pisze:

    Czy to prawda, że jedną z przyczyn upadku PKS Busko było złe zarządzanie?
    Czy to prawda, że w radzie nadzorczej PKS była przewodnicząca rady miejskiej Justyna Nurek i burmistrze Jerzy Szydłowski?

  36. Hipokryzja pisze:

    swietokrzyskie.info/wiadomosci/img.php?src=/wiadomosci/foto/2024_10/39786_dnien_seniora_busko_12.jpg&w=700

    O proszę, a kto to siedzi obok siebie? Kaniowa, Oliwkiewicz, Kaczocha i Szydłowski… Nieźle… Jak to się mówi: jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów… Coś w tym jest…

    Kruk krukowi oka nie wykole ot taka ludowa mądrość. Przed wyborami nienawiść i wzajemne szczucie. Po wyborach każdy grzeje tyłek na ciepłym urzędowym stołku. Widać te układy są nie do ruszenia. Jak wam nie wstyd gryźć się pod publikę a potem wspólnie się lansować. Ktoś napisał jedno zdjęcie wart tysiąca słów – sama prawda. Panie burmistrzu czy naprawdę tak ciężko wywiązać się z obietnic?

    http://www.galeria.busko.com.pl/galeria//albums/2024/_news/10dzien_edukacji_narodowej_w_busku/thumb_dzien_edukacji_narodowej_busko_73.jpg

  37. Archiwista pisze:

    Przytaczam na prawie cytatu komentarz, podając link do artykułu, pod którym ten wpis widnieje.

    To apropos plotek, że Radny Artur Prędki podobno ma zostać od stycznia 2025 szefem MPGK po odejściu Kryczki na emeryturę.

    Ciekawe co na ten komentarz Pan Szydłowski odpowie…

    https://infobusko.pl/radny-lukasz-szumilas-18-maja-2019-nie-zaatakowalem-funkcjonariuszy-to-byla-obrona-konieczna/comment-page-1/

    Czy CBA zbadała lub bada także te wątki?
    23 kwietnia 2021 o 21:07
    Bardzo ciekawy jest wątek poruszony przez Radnego Szumilasa w drugiej rozmowie – czas 09:43. Radny miał dokumenty zgromadzone przez Tomasza Kaczmarka „Agenta Tomka”. Dokumenty te są w aktach sprawy Radnego, a które to dokumenty Radny miał przekazać Patrykowi Jakiemu w dniu, w którym nastąpiły wydarzenia pod Rossmannem. Dotyczą one według Radnego Szumilasa MPGK Busko-Zdrój, sprawy oczyszczalni, hurtowni żony burmistrza Sawy, itd. Jak mówi Radny: „Nie chciałbym też zdradzać tutaj szczegółów śledztwa, ale sprawa jest w tym momencie procedowana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne z siedzibą w Warszawie, więc czekamy też jakby na rozwój wydarzeń” – czas 12:19.

    Czy CBA bada/zbada dogłębnie następujące wątki?

    Radny Artur Prędki (Porozumienie Samorządowe, Radny z Szańca) jest współwłaścicielem firmy produkującej odzież roboczą. Prowadzi tą firmę razem z żoną Marią.

    P4 PRĘDKI S.C. ARTUR PRĘDKI, MARIA PRĘDKA

    https://p4predki.artbhp.pl

    https://aleo.com/pl/firma/p4-predki-sc-artur-predki,maria-predka-szaniec

    >CZY TO PRAWDA, ŻE TA FIRMA DOSTARCZA ODZIEZ ROBOCZĄ DLA MPGK „KOMUNALKI”?

    Jeśli to prawda, to pytam:

    >Na jakich zasadach MPGK zakupuje odzież roboczą?
    >Czy był przetarg?
    >Czy zakupy dokonywane są na zasadzie zapytania ofertowego?

    Co do MPGK Busko-Zdrój, zwanego potocznie „Komunalką”:

    >Firma Ka-Trans – Danuta Kryczka to firma żony prezesa MPGK Krzysztofa Kryczki?
    >Firma Ka-Trans Danuta Kryczka dostarczała samochodami ciężarowymi materiały na potrzeby MPGK?
    >Hurtowania Sawa (współwłaściciel Anna Sikora, żona burmistrza Waldemara Sikory) dostarczała
    bądź dostarcza do MPGK artykuły spożywcze dla pracowników w ramach posiłków regeneracyjnych?
    >Hurtowania Sawa dostarczała bądź dostarcza do MPGK artykuły spożywcze wydawane pracownikom
    jako dary żywnościowe z okazji świąt?
    >Czy były już kierownik działu eksploatacji MPGK miał prywatną firmę świadczącą usługi podobne do usług, które świadczy MPGK, czyli min. wykonawstwo przyłączy wodociągowych? Jeśli to prawda, to czy prawdą jest, że ten kierownik i/lub podlegli mu pracownicy odbierali następnie jako pracownicy MPGK roboty, które wcześniej wykonywała prywatna firma tego kierownika?
    >Czy Krzysztof Kryczka, prezes MPGK zwanego potocznie „Komunalką”, zatrudnił w MPGK około półtora roku temu swojego syna? Jeśli tak, to według jakich kryteriów odbył się nabór na to stanowisko? Czy były ogłoszenia na BIP-ie, w Urzędzie Pracy? Czy każdy miał takie same, równe szanse, by dostać pracę na tym stanowisku?

    Sieć i instalacje p-poż / hydranty służą tylko i wyłącznie do poboru wody przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej, oraz OSP biorących udział w akcjach gaszenia pożarów. Do takiej sieci nie mogą być podłączani inni odbiorcy, a to dlatego, żeby w przypadku akcji gaśniczej w sieci p-poż było wystarczające ciśnienie.

    >Czy na sieci wodociągowej MPGK (Komunalki) występują sytuacje podłączeń budynków mieszkalnych do instalacji p-poż?

    Radny Artur Prędki jest też Członkiem Zgromadzenia i Członkiem Zarządu KZC Ponidzie.

    KZC Ponidzie – Członkowie Zgromadzenia

    1. Waldemar Sikora- Przewodniczący Zgromadzenia
    2. Adam Bodzioch- Wiceprzewodniczący Zgromadzenia
    3. Michał Kowalski- Członek Zgromadzenia
    4. Jan Ozgowicz- Członek Zgromadzenia
    5. Artur Prędki- Członek Zgromadzenia
    6. Bogdan Błaszczyk- Członek Zgromadzenia
    7. Jacek Lewicki- Członek Zgromadzenia
    8. Jacek Skopowski- Członek Zgromadzenia
    9. Marek Szmuc- Członek Zgromadzenia

    Zarząd KZC „Ponidzie”

    1. Grzegorz Burchan – Przewodniczący Zarządu
    2. Michał Kowalski – Zastępca Przewodniczącego Zarządu
    3. Marek Szmuc – Członek Zarządu
    4. Artur Prędki – Członek Zarządu

    >Kto zaopatruje w odzież roboczą KZC „Ponidzie”?
    >Czy robi to firma Radnego Artura Prędkiego P4 PRĘDKI S.C.?

  38. Archiwista pisze:

    Oto kolejny ciekawy komentarz przytaczam, na prawie cytatu.

    https://infobusko.pl/umig-uwaga-teznia-zewnetrzna-kompleksu-tezniabusko-bedzie-nieczynna-do-odwolania-jkr-kolos-na-glinianych-nogach/

    „Mieszkaniec Buska
    9 sierpnia 2021 o 01:03

    Pragnę przedstawić kilka ciekawych informacji dotyczących tężni. Serdeczne podziękowania dla życzliwej osoby za cenne wskazówki gdzie i czego szukać.

    źródło:

    „Przetarg nieograniczony: Budowa Kompleksu Urządzeń Uzdrowiskowych w Zieleni Parkowej (tężnia, pijalnia uzdrowiskowa, oranżeria, fontanna) w Busku-Zdroju.”

    https://www.umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/17623-przetarg-nieograniczony-budowa-kompleksu-urzadzen-uzdrowiskowych-w-zieleni-parkowej-teznia-pijalnia-uzdrowiskowa-oranzeria-fontanna-w-busku-zdroju.html

    Załącznik 8 [ zip ].
    ———————————————————————————-
    CZĘŚĆ VII
    PROJEKT SIECI GAZOWYCH,
    WODOCIĄGOWYCH,
    KANALIZACYJNYCH
    Usługi Projektowe „Cowodex”
    mgr inż. Robert Gradzik
    Dobrowoda 49, 28-100 Busko-Zdrój
    tel. +48 600775684, rgradzik@wp.pl

    CZĘŚĆ X
    PROJEKT PRZEBUDOWY
    KOLIDUJĄCYCH SIECI
    Usługi Projektowe „Cowodex”
    mgr inż. Robert Gradzik
    Dobrowoda 49, 28-100 Busko-Zdrój
    tel. +48 600775684, rgradzik@wp.pl

    Kim jest Pan Robert Gradzik? Ano jest pracownikiem MPGK Sp. z o .o. w Busku-Zdroju, zwanego potocznie „Komunalką”. A więc pracownik firmy należącej do Gminy Busko i podległej Burmistrzowi, projektował jako swoja prywatna firma instalacje w tężni.

    Mało tego, w dokumencie będącym pozwoleniem na budowę tężni (Decyzja Starosty Buskiego nr 297/17, Znak: AB.6740.1.297.2017), a dokładnie w UZASADNIENIU, ten sam Pan Robert Gradzik występuje jako… pełnomocnik Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

    A więc Pan R. Gradzik jest pracownikiem MPGK, pełnomocnikiem UMIG, a równocześnie jako swoja prywatna firma wykonywał projekty poszczególnych instalacji tężni.
    Czy można to nazwać „stykiem” na linii: „Praca w jednostce samorządowej – prywatna firma”? Czy można tu mówić o „konflikcie interesów”? Jak ocenić taką sytuację?”

    Warto to przypomnieć, może Pan Szydłowski sobie to przeczyta, WSZAK PAN ROBERT GRADZIK JEST TERAZ RADNYM RADY MIEJSKIEJ W BUSKU, NA DODATEK JEST W KLUBU RADNYCH PANA SZYDŁOWSKIEGO!

    Ciekawe co na ten komentarz Pan Szydłowski odpowie…

  39. Realista pisze:

    busko.com.pl/uroczyste-obchody-dnia-edukacji-narodowej-w-busku-zdroju-fotovideo,0,3,1,1,5,39818,n.html
    Ciekawe zwłaszcza to zdjęcie:
    galeria.busko.com.pl/galeria//albums/2024/_news/10dzien_edukacji_narodowej_w_busku/thumb_dzien_edukacji_narodowej_busko_43.jpg
    i to:
    swietokrzyskie.info/wiadomosci/img.php?src=/wiadomosci/foto/2024_10/39786_dnien_seniora_busko_12.jpg&w=700
    Znowu Pan Kamil Oliwkiewicz. Tak samo jak na Dniu Seniora. Warto przypomnieć przy kim publicznie siadał Pan Oliwkiewicz jeszcze przez wyborami, otóż z Panią Anną Sikorą, żoną Waldemara Sikory. Spokojnie, mam screeny i mam pościągane te zdjęcia. Ten komentarz dedykuję dla tych, którzy uważają Pana Oliwkiewicza za za kogoś „opozycyjnego” do władzy, tak poprzedniej, jak i obecnej…

  40. Łukasz Nowak do red. Kruka - nie śpij! pisze:

    swietokrzyskie.pro/nowe-oblicze-ciuchci-ponidzie/

    „Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa „Ciuchcia Ponidzie” zostanie zrewitalizowana (…). Dzisiaj w Jędrzejowie, w zabytkowej wąskotorówce (…) podpisany zostały umowy na realizację tego przedsięwzięcia. Modernizacja kolejki wąskotorowej pozwoli na pełniejszą prezentację unikalnych walorów przyrodniczych Ponidzia, a w konsekwencji na zwiększenie ruchu turystycznego w powiatach jędrzejowskim i pińczowskim. Dzięki planowanemu również remontowi mostu na Nidzie w Motkowicach, prawdopodobnie już w 2027 roku turyści będą mogli pokonać całą 34-kilometrową trasę wąskotorówki z Pińczowa do Jędrzejowa.”

  41. Radny zrzeka się mandatu pisze:

    Czemu nie ma tu informacji o tym kto Został nowym szefem premy w Kielcach a to radny z buska który ma się zrzec mandatu

  42. Do powyżej pisze:

    A jak się zrzeknie, to czy na jego miejsce wejdzie kandydat z tego samego komitetu, który miał najwięcej głosów tuż za nim w tym okręgu? Jeśli tak, to wychodzi na to, że to Pan Robert Grabski.

    samorzad2024.pkw.gov.pl/samorzad2024/pl/rada_gminy/okreg/260101/2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl