W Busku "zamki na piasku" a w Solcu powstanie gigantyczny kompleks hotelowy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

W Busku „zamki na piasku” a w Solcu powstanie gigantyczny kompleks hotelowy

15 lutego 2019 | Strefa Biznesu Echo Dnia14.02.2019 / Jarosław Kruk 15.02.2019 | | 24 komentarze

Kompleks hoteli Solec Medical Spa, o zapierającej dech w piersiach architekturze powstaje w Solcu-Zdroju. To jedna z największych tego typu inwestycji ostatnich lat w Polsce – może tu powstać kilkaset miejsc pracy. Inwestor już ma prawomocne pozwolenie na budowę, ma rozpocząć się w tym roku.

Wizualizacja – więcej grafik w galerii na źródłowej stronie Echa Dnia po kliknięciu na obrazek.

Całość, jak podaje inwestor będzie miała 13 000 m2 – niemal półtora hektara! Główny obiekt ma liczne przeszklenia oraz otwarcia widokowe na krajobraz. Szklana ściana doświetla trzykondygnacyjne lobby.  Towarzyszący mu zespół budynków z ogólnie odstępnym hotelem i rozbudowanym spa oraz czterema apartamentowcami mieszkalnymi w systemie combo-hotel będzie połączony specjalnymi łącznikami.

– To jedna z największych tego typu inwestycji w Polsce, która powinna też mocno wpłynąć na rozwój samego Solca-Zdroju jak i regionu. Solec-Zdrój liczy 900 mieszkańców, a nowy obiekt może zatrudnić kilkaset osób – będzie więc ściągał pracowników z całej okolicy – komentuje Jacek Kowalczyk, dyrektor z Urzędu Marszałkowskiego.

– Dla naszej gminy byłyby to niesamowity impuls do rozwoju. Ta inwestycja nie jest jedyną planowaną, zainteresowanie budową obiektów zajmujących się lecznictwem jest duże – informuje wójt Solca-Zdroju Adam Pałys

Budowa rozpocznie się prawdopodobnie już wiosną 2019 roku. Inwestorem Solec Medical Spa jest Silver Resort Managment, należący do grupy kapitałowej Fundusz Stabilnego Rozwoju. To ich kolejna tego typu inwestycja.

Realizacją, która zapoczątkowała nową erę w Solcu-Zdroju jest otwarty w 2005 r. Malinowy Zdrój. Po nim powstały Baseny Mineralne i Malinowy Raj. Same Baseny Mineralne, w których można skorzystać z wód siarczkowych, odwiedza co roku ponad 230 tysięcy osób. Dla porównania – do Buska w 2018 r. przyjechało nieco ponad 77.000 kuracjuszy.

źródło: Strefa Biznesu / Echo Dnia

 

4 Echo Dnia [28.01.2020]: – Inwestycja budowy kompleksu hoteli Solec Medical Spa w Solcu-Zdroju wstrzymana. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle projekt będzie realizowany

 

◙ Podobne informacje:

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

24 odpowiedzi na “W Busku „zamki na piasku” a w Solcu powstanie gigantyczny kompleks hotelowy”

 1. Szymon pisze:

  I czy nie lepiej mieć przyjazne podejście do inwestorów, którzy na swój koszt wybudują atrakcyjną infrastrukturę niż nieudolnie próbować swoich sił w realizacji obiektów zadłużając przy tym mieszkańców na dziesiątki milionów na lata ?

 2. Elvis pisze:

  230 tysięcy sprzedali biletów na basen, a 77 tyś kuracjuszy w Busku średnio pobyt 3 tygodnie. Policzmy sobie ile wychodzi osobodni. Co za propaganda na tym śmiesznym portaliku

 3. Łukasz Jakub Szumilas radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Proszę nie obrażać bo śmieszna to jest Pana argumentacja w obiektach Hotelowych i Sanatoriach Solca-Zdroju też przebywa masa kuracjuszy. Same Baseny Mineralne przyjmują ćwierć miliona ludzi. Malinowy Zdrój, Malinowy Raj, Uzdrowisko Solec-Zdrój pękają w szwach a w Busku panuje niestety marazm 🙁

 4. Ewa do Elvis pisze:

  Zwracam Ci jednak uwagę, że większość kuracjuszy w Busku to tani NFZ, a w Solcu większość to pełnopłatni komercyjni, a to jest wielka różnica jeśli idzie o finanse.

 5. Rzetelnie to już było pisze:

  Skąd Pan Radny ma takie liczby, czy poza ciągłym rzucaniem dziwnych liczb są za tym jakieś statystyki? Redaktorku zamki na piasku to są opisane w tekście plany w Solcu. Pier….. Nie…. proszę się przejechać do części zdrojowej, albo podejść do Urzędu ( chyba że wstyd) i popytać o plany inwestycji prywatnych w Busku.

 6. Mirek pisze:

  Chyba czas by wójt Solca udzielił choć kilku korepetycji włodarzom, bo tylko patrzeć jak Kazimierza Wileka, która ma pod ziemią olbrzymie zasoby wód siarczkowych wyprzedzi zadufane Buseczko hahaha 🙂

 7. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  To nie dziwne liczby tylko statystyki. Dziwne to jest zachowanie władz miasta, które przegrywają z malutkim Solcem. Proszę poszukać informacji o atrakcyjności turystycznej w województwie świętokrzyskim i przejechać się po Solcu pod Malinowym Zdrojem i Rajem zawsze pełne parkingi.

 8. woźnica pisze:

  Się pan nie stresuje Panie Radny! za chwilę wiceburmistrzem będzie były prezes, który rozkręcił Uzdrowisko, on raz-dwa poprawi błędy poprzednika i sprawi, że gmina ruszy z kopyta. Zobaczysz Pan.

 9. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Życzę tego wszystkim mieszkańcom, tylko dlaczego zmarnowaliśmy 9 lat i olbrzymie środki finansowe, a z miasta uciekły kolejne tysiące młodych ludzi? Co do stresu to dziękuję za troskę. Jestem mega spokojny i wyluzowany w przeciwieństwie do zielonego towarzystwa któremu wali się misternie poukładany „świat”?

 10. Witek pisze:

  Dlatego głosowaliśmy na Pana Radnego bo wiemy, że nie zmarnuje następnych 5 lat. Odrzucimy zgniłe śliwki i świeżą paszę dla zwierząt. Wszędzie będzie dobrobyt i porządek a likwidacja wstrętnych fast foodów spowoduje że mieszkańcy będą zdrowsi.

 11. Proszę wskazać źródło informacji i poprzeć je wiarygodnymi danymi pisze:

  Demagogia, demagogia i jeszcze raz demagogia. Radny Szumilas niczego nie jest w stanie poprzeć faktami i opiera się o informacje „niewiadomego” pochodzenia.

 12. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Dane są ogólnie dostępne w wyszukiwarce internetowej. Dla zainteresowanych są wszystkie materiały. Jeśli nie potrafi Pan sobie poradzić samodzielnie to proszę o kontakt na: mlodebusko@gmail.com

 13. Proszę wskazać źródło informacji i poprzeć je wiarygodnymi danymi pisze:

  Ale odpowiedź radnego Szumilasa. Wiem, ale nie powiem, proszę sobie poszukać. W przeglądarce internetowej jest też masa wypowiedzi ludzi przekonanych że ziemia jest płaska. Zero argumentów i sama demagogia. Żadnych faktów.

 14. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Proszę napisać na maila to dostanie Pan wszelkie interesujące informacje 😉

 15. mmmmm pisze:

  O matko co za bzdury w tym artykule a komentarze to nie wspomnę. 230 tys ludzi ale ile jest przyjezdnych. Większość z tych ludzi to są osoby mieszkające na stałe w naszym powiecie. Po drugie u nas też powstają nowe obiekty. np. nowa astoria, włókniarz rozbudowuje basen a w planach ma nowe skrzydło, gdyby nie bezsensowna interwencja pewnych osób kolejny obiekt by powstał przy 1 Maja, od czerwca rucha hotel Słowacki, przy ul. Kopernika kolejny nie mniejszy jak na wygwizdowie hotel Siarkopolu. Także proszę nie oskarżać nikogo o to że 9 lat zostało zmarnowane. Poza tym najważniejsze poruszając tematy smogu i inne na arenie krajowej Radny działa na szkodę danej gminy. Nie ważne że może mieć rację, ale to działa na szkodę. Takie rzeczy i sprawy powinno się załatwiać przy zamkniętych drzwiach., A nie oskarżać ludzi o ty że nic nie robią aby w Busku się zwiększała ilość kuracjuszy jak samemu się mówi żeby ludzie nie przyjeżdzali. Tosz to jest bezczelność.

 16. Edgar do mmmm pisze:

  Problem w tym, że władza samorządowa chyba nie ma pomysłu na miasto. Jej działania dla mnie są chaotyczne i nijakie. Inwestycje, które przywołujesz to inicjatywy prywatne tych, którym się udało w jakiś sposób sobie znajomy przebyć urzędniczą inwestycyjną ścieżkę zdrowia. A ilu inwestorów zostało odprawionych z kwitkiem?
  A co do smogu – sytuacja ze złą jakością powietrza trwa od lat. Było dość czasu by zająć się tym. Niestety nikt z decydentów się tym problemem nie zajął. Oni wolą angażować się w inne „wodotryski” zamiast oczyścić powietrze w mieście uzdrowiskowym. Tym zaczadzonym powietrzem oddychają kuracjusze ale i mieszkańcy. Czy jest z twojego punktu widzenia uczciwe pobieranie opłaty uzdrowiskowej w zimie gdy powietrze nie jest uzdrowiskowe? Odwróć relację, to ty przyjeżdżasz do Buska po zdrowie czy chciałbyś płacić za coś czego nie otrzymujesz?

 17. umig pisze:

  Proszę sprawdzić a nie żyć domysłami.
  interpelacja

 18. do Edgar pisze:

  a czy kolego nie jest tak że w solcu to stawiają sanatoria tylko prywaciarze? a czy w innych miastach uzdrowiskowych nie ma smogu?

  smog to wymysł jakichś gości co mają z tego coś, np. produkcja czujników. 5, 10 lat temu jaki był smog? nikt nie pamięta? większość samochodów diesel był;o zwykłych bez filtrów itd. coraz więcej ludzi wymienia piece na gazowe i coraz ,mniej pali śmieci bo im się nie opłaca ze względu na to że płaci się od osoby a nie od worka.

  inwestycje będą na pewno ale w dzisiejszych czasach nie jest to takie proste. Wszystkie prace poszły nawet 100% w górę do tego co było 3 -4 lata temu.

 19. Lotnik pisze:

  Kiedyś mieszkałem w Busku i często tu przyjeżdżam by spotkać Rodzinę i kolegów. Kiedys w Busku był basen w Uzdrowisku, który zlikwidowano i nie wybudowano nic w zamian. Ten który jest w centrum to porażka …chlor!!! W związku z tym z kolegami jeździmy codziennie do Solca na baseny termalne. W ubiegłym roku byliśmy tam ponad 100 razy ponieważ jest świetna woda i bez chloru. Co roku od chwili otwarcia tego obiektu zostawiamy tam w Solcu po kilka tys złotych. To jest niedogodność aby jeździć do Solca ponieważ traci się czas na dojazdy.
  Moje pytanie jest, dlaczego nie ma basenów solankowych w Busku. Czy tak trudno zauważyć że tam gdzie jest woda to robi się największe pieniądze? Solec i Uniejow są dobrym przykładem. Nikomu nie znany Uniejow stał się uzdrowiskim w jednej dekadzie. Busko jako uzdrowisko robi kolosalny błąd ze nie stawia na młodzież i dzieci jako potencjalnych klientów. To właśnie dzieci zmuszają Rodziców gdzie chcą jechać na wakacje … baseny i hotel to jest właśnie rozwiązanie. W Busku nic się nie zmieniło z tego co ja pamiętam kiedy wyjechałem ponad 20 lat temu. W parku zdrojowym tak samo, z ta sama kawiarnia jak za komuny. Trzeba wyjechać i wrócić aby zobaczyć ze nic prawie się nie zmieniło. Te same nazwiska w urzedach byly 30 lat temu i te same nazwiska sa teraz. Wtedy rzadzili rodzice lub dziadkowie a teraz ich dzieci lub wnuczki. Przebudowa ulicy Mickiewicza nie wystarczy. Za 5 lat w Solcu będzie więcej Hoteli niż w Busku. Powstaje pytanie dlaczego inwestują tam a nie w Busku??? … ja znam odpowiedz bo z jednym inwestorem rozmawiałem. Prosze się domyśleć.
  Pozdrawiam

 20. Lotnik pisze:

  Oglądałem V sesje Rady Miejskiej w Busku. To jest jakaś farsa! Przewodniczący za bardzo uwiezyc w Siebie i stołek na którym siedzi. Mieszkańcy Buska mają na żądanie pytania 4 minuty i jest to ściśle przestrzegane. Natomiast odpowiedzi … lub raczej „tłumaczenie sie” Pani zasiadajacej obok przewodniczacego trwa w nieskończoność. Wiele widziałem ale takiej buty, nigdy.
  Kiedys biegalem w malpi gaj ale to już nie będzie możliwe bo jest wybetonowany. Wszystko się betonuje. Przecież wiadomo ze bieganie po twardej nawierzchni niszczy kolana. Wielu kuracjuszy z duzych miast lubi biegac ale w Busku jest to nie mozliwe. Czy urzędnicy, którzy podejmują decyzję a zabetonowaniu nawet dróg leśnych kiedykolwiek biegali?
  Buski Smog – dwa lata temu przyjechałem do Buska na 2 tyg. Po tygodniu wylądowałem u lekarza bo myślałem ze mam grypę. Okazali się ze mam uczulenie na Smog. Pani lekarz zapytała tylko skąd jestem i stwierdziła że nie jestem pierwszym, który tak reaguje na zanieczyszczenie. Buskowianie tego nie widzą bo tam żyją ala za to żyją krócej, szczególnie mężczyźni. Temat do przemyślenia ale przez młode pokolenie bo to które obecnie rządzi w tym kierunku nic nie zrobi.
  Jeszcze jedna uwaga, zauważyłem ze więcej się robi na wioskach niż w Busku. Moze to jest metoda na wygrane wybory.
  Mam nadzieje ze obecny „nalot z Kielc” na Uzdrowisko zacznie od wyprowadzenia produkcji busko wianki z terenu parku i zbuduje tam duże konkurencyjne baseny z restauracjami, klubami i hotelem, gdzie dzieci będą mile widziane … patrz Uniejow, Bukowina Tatrzańska i Solec Zdrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl