UMiG: Podziękowania dla Absolwentów. A w Busku jak to w końcu jest z tą oświatą?
– Drodzy Absolwenci! Szanowni Rodzice, Grono Pedagogiczne! Z prawdziwą przyjemnością pragnę pogratulować i jednocześnie podziękować za niesamowity sukces, jakim niewątpliwie są wyniki Egzaminu Ósmoklasisty w Gminie Busko-Zdrój. – miesiąc temu, po ogłoszeniu wyników Egzaminu ósmoklasisty 2020, napisał na wstępie oficjalnego listu na @stronie UMiG BZ wiceburmistrz Maroński.
Jarosław Kruk: Temat jest wprawdzie sprzed miesiąca, ale z racji początku nowego roku szkolnego uznałem, że warto go przypomnieć, gdyż można i chyba należy nań też spojrzeć z szerszej perspektywy. Mamy oto bowiem miły gest ze strony wiceburmistrza Michała Marońskiego wykonany po ogłoszeniu wyników Egzamin Ósmoklasisty 2020. I zdawałoby się, że to miód na serca osób do których jest kierowany, gdyby nie anonimowy komentarz zamieszczony pod tą informacją opublikowaną w ślad za UMiG ma portalu busko.com.pl:
Dziwi mnie jedno . Jak się porowna wyniki z gminy Busko Zdrój z wynikami innymi to pokazuje straszna zapaść buskiej edukacji. Jeżeli wyniki w Busku są na poziomie między 48 a 66% a w Kielcach na poziomie 83-93% ( proszę zobaczyć w Echa Dnia artykuł), w wiejskiej szkole koło Jędrzejowa na poziomie 88% to jest kompromitacja. Gdzie nasze szkoły są w rankingu, gdzie poziom nauki i jacy nauczyciele i dlaczego nie pilnuje się poziomu nauki. Może wreszcie czas by w Busku zrobić choć 1 szkole gdzie naprawdę kadra i poziom nauki byłby b wysoki by robić weryfikację uczniów.
Po jego przeczytaniu rodzi się bowiem pytanie jak to właściwie jest z tą oświatą w powiecie Busko-Zdrój? Czy tak dobrze jak można odnieść wrażenie na podstawie słów listu wiceburmistrza, czy niestety mniej różowo, sądząc po wpisie Rodzica i po słowach samozwańczego guru wrotkarzy, pana Jacka Szostaka, wygłoszonych 22 lipca w trakcie debaty „BUSKO – PRZESTRZEŃ, KTÓRA ŁĄCZY” z udziałem władz gminnych i mieszkańców słonecznego grodu ze złotą monstrancją w herbie [link].
A w Busku jak to w końcu jest z tą oświatą?
◙ Podobne informacje:
a w Busku: „BUSKO – PRZESTRZEŃ, KTÓRA ŁĄCZY”, spotkanie Burmistrza z mieszkańcami [VIDEO]
21. finał ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy
UMiG: KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ z dnia 10.08.2020 r. w związku z koronawirusem
7 odpowiedzi na “UMiG: Podziękowania dla Absolwentów. A w Busku jak to w końcu jest z tą oświatą?”
Jak zwykle pogratulować refleksu xD.
I nie kumam, po co w powiązanych artykuł o kieleckim”Nazarecie”?
Aha czyli zły wynik na Egzaminie Ósmoklasisty to wina UMIG,szkół i nauczycieli. Pogratulować dla rodzica..
A tak na serio to jest to cud że dzieci i tak dobrze wypadły na egzaminie ósmoklasisty. Warunki w jakich padł sam egzamin a jeszcze okres nauki od marca były potworne.
Jedyną winą tu można obarczać władze centralną czyli rząd PIS i MEN że w ogóle pozwolili na egzamin a i oczywiście niezagwarantowanie żadnej realnej platformy do zdalnego nauczania. Przecież chyba każdy wie jakie były kulisy zdalnego nauczania.. nauczyciele nawet dzielili klasy na dzienne pory bo był ogromny problem ze znalezieniem czasu. Jedna klasa lekcje rano druga klasa w południe a trzecia wieczorem.
I tu się nasuwa pytanie czy rodzic robi tzn gowno burze? Czy poprostu jest otumaniony propaganda że za wszystko odpowiedzialny jest Buski samorząd.
A tak dla jasności czyli za złe wyniki matur to tez odpowiada UMIG czy już Starostwo??.
Zdalna nauka to jedno wielkie dno bo nauczyciel ma ciężko co do wytłumaczenia uczniowi jak i uczeń ma ciężko by to zrozumieć.
łukaszek żyjący z socjalu i na garnyszku podatników, jak zwykłe broni swoich pryncypałów z psl i ps i atakuje rząd
Jak na wokandzie jest już temat oświaty to ja bym się chętnie dowidział w końcu jakie to wykształcenie ma burmistrz Waldemar Sikora, wiceburmistrz Michał Maroński, prezes Krzysztof Kryczka, dyrektor Robert Dąbal, dyrektor Karolina Kępczyk i wszystkie inne ważniejsze osoby w gminie. Uważam, że tak samo jak oświadczenia majątkowe to i ta wiedza powinna być jawna i być podana do wiadomości publicznej. Jeśli wszędzie wymagane jest CV, nawet przy naborze na babcię klozetową, to dlaczego mieszkańcy nie wiedzą nic a nic o wykształceniu najważniejszych osób w gminie? Czy to jest wielka tajemnica kto jaką szkołę średnią ukończył czy gdzie i co studiował? Może więc pan prawnik wiceburmistrz Michał Maroński zrobi pierwszy krok i przedstawi się od tej strony nam mieszkańcom?
Chyba przeceniasz znaczenie wykształcenia, wiele przykładów pokazuje, że nie jest ono wcale potrzebne, na przykład prezydent Lech Wałęsa. To widać nawet w Busku gdy spojrzy się na ludzi sukcesu, którzy dorobili się milionów. Nie wiem czy którykolwiek z nich ma wyższe wykształcenie a mimo to doszli do ogromnych majątków nie tracąc czasu na jakieś tam studia.
Nie matura lecz chęć szczera..
Zrobi z ciebie milionera:-)