eM: Kieleckie „Nazaretanki” na szóstym miejscu w rankingu „Perspektyw” najlepszych liceów ogólnokształcących - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

eM: Kieleckie „Nazaretanki” na szóstym miejscu w rankingu „Perspektyw” najlepszych liceów ogólnokształcących

9 stycznia 2020 | eM Kielce Weronika Kępa 09.01.2020 / Jarosław Kruk 09.01.2020 | | 4 komentarze

„Perspektywy” jak co roku opublikowały ranking tysiąca najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. W pierwszej dziesiątce znalazła się kielecka szkoła średnia imienia świętej Jadwigi Królowej. To wielki sukces zarówno uczniów, jak i nauczycieli. – informuje eM Kielce.

– Dla nas to jest ogromna radość i powód do satysfakcji – mówi siostra Natalia Białek, dyrektor LO im. św. Jadwigi Królowej. – W 2019 roku nasza szkoła znalazła się na 12. miejscu w rankingu „Perspektyw”, tym razem poszliśmy aż o sześć oczek w górę. Ten wynik osiągnęliśmy dzięki naszym laureatom i finalistom olimpiad naukowych, a było ich w sumie aż 20. Myślę, że bardzo ważnym czynnikiem branym pod uwagę w rankingu jest poziom zdawalności matur, które również wypadają u nas bardzo dobrze – dodaje siostra.

W rankingu zostały uwzględnione licea ogólnokształcące, w których maturę w maju 2019 roku zdawało minimum dwunastu uczniów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu. Ich średnie wyniki z języka polskiego i matematyki nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej. Przy ocenianiu liceów brano pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz  z przedmiotów dodatkowych.

W rankingu „Perspektyw” na pierwszym miejscu znalazło się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu. Na podium uplasowały się również szkoły z … – cały artykuł na źródłowej stronie eM Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “eM: Kieleckie „Nazaretanki” na szóstym miejscu w rankingu „Perspektyw” najlepszych liceów ogólnokształcących”

  1. ewa pisze:

    A w Busku taki niski poziom.Nic dziwnego że coraz mniej młodych, jak do liceum już do Kielc trzeba uciekać.

  2. do redaktora pisze:

    Czy ta kryptoreklama jest w celu podkopania pozycji buskich szkół średnich? Niech lepiej redaktor napisze, ile Nazaretanki płacą miastu Kielce za budynek i czy to prawda, że podczas naboru brana jest pod uwagę religijność w rodzinie?

  3. […] eM: Kieleckie „Nazaretanki” na szóstym miejscu w rankingu „Perspektyw” najlepszych liceów … […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl