21. finał ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

21. finał ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy

10 stycznia 2019 | Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Były dyplomy, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a nawet deszcz confetti na zakończenie uroczystości. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych. 

fot. Krzysztof Wojciewski

Wśród nagrodzonych były zarówno szkoły z długą rankingową historią, jak i debiutanci. Wszystkich łączy jakość nauczania, entuzjazm nauczycieli i uczniów. – Dobra szkoła to taka, do której i nauczyciel, i uczeń przychodzi z przyjemnością – podkreśliła Regina Lewkowicz, dyrektorka zwycięskiego XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Najwyżej sklasyfikowaną świętokrzyską szkołą po raz kolejny okazało się  liceum im świętej Jadwigi Królowej z Kielc, prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek. Zajęło 12. miejsce w Polsce, o dwie pozycje lepiej niż w ubiegłym roku. Drugą wyróżnioną najwyżej placówką okazało się powtórnie Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. W tym rankingu uplasowało się na 114 miejscu, rok temu szkoła była na 94.

W gronie 1000 sklasyfikowanych szkół 382. miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu im. Tadeusza Kościuszki, a 925. III Liceum Ogólnokształcące w ZSP nr 1 ” Kopernik”.

Wśród najlepszych techników są 3 z Powiatu Buskiego: Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika – sklasyfikowane zostało na 210 pozycji w kraju ( 5. w województwie).

Poza listą 500 techników wymieniono  Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych (13. w województwie) i  Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju, 16. te w świętokrzyskim.

Zainteresowanych tegorocznymi wynikami aż 1500 najlepszych w kraju szkół średnich zapraszamy na strony:
      www.licea.perspektywy.pl
      www.technika.perspektywy.pl

Zestawienie świętokrzyskich liceów 2019 : http://licea.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-liceow-2019-swietokrzyskie

 

źródło: – Perspektywy – „Brawa dla najlepszych


Jarosław Kruk: Może czas i pora przywrócić I Liceum Ogólnokształcącemu w Busku-Zdroju imię pierwotnego patrona, marszałka Józefa Piłsudskiego? W minionym roku było 100. lecie szkoły i 100. lecie odzyskania niepodległości – dobra okazja. Dzieliłem się tym pomysłem z kilkoma osobami. Nie zrobiono tego, ale można to uczynić w tym roku –  lepiej później niż wcale.

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl