Radny Łukasz Szumilas: spotkanie z senatorem Jackiem Włosowiczem i wicemarszałkiem świętokrzyskim Mariuszem Goskiem - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Radny Łukasz Szumilas: spotkanie z senatorem Jackiem Włosowiczem i wicemarszałkiem świętokrzyskim Mariuszem Goskiem

22 lutego 2019 | Łukasz Szumilas / Jarosław Kruk | | 3 komentarze

W czwartek, 21 lutego 2019 roku, uczestniczyłem w spotkaniu z senatorem RP, Jackiem Włosowiczem i członkiem Zarządu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Mariuszem Goskiem, zorganizowanym w Busku-Zdroju. 

Busko-Zdrój, 21.02.2019 r. /fot. Jarosław Kruk

W spotkaniu zorganizowanym przez lokalne struktury Solidarnej Polski uczestniczyło blisko 30 osób. Wśród wielu poruszanych kwestii szeroko omówiony został temat linii kolejowej Kielce-Busko i przywrócenia na niej regularnej komunikacji, czego ja i Młode Busko jesteśmy gorącymi orędownikami od dawna. Rozmowy były bardzo zasadne gdyż to właśnie panu Mariuszowi Goskowi podlega od niedawna w Urzędzie Marszałkowskim świętokrzyski transport.
Dyskutowaliśmy też dłuższy czas o potrzebie ożywienia gospodarczego południowej części naszego województwa i zahamowania postępującej depopulacji.
Bardzo ciekawe dyskusje i konstruktywna wymiana poglądów trwały niemal 2,5 godziny.

W imieniu mieszkańców naszej Gminy uprzejmie podziękowałem panu senatorowi i panu wicemarszałkowi za zainteresowanie naszymi sprawami.

Łukasz Szumilas

 ◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “Radny Łukasz Szumilas: spotkanie z senatorem Jackiem Włosowiczem i wicemarszałkiem świętokrzyskim Mariuszem Goskiem”

  1. Ela pisze:

    A czy pan radny nie uważa przypadkiem, że wychodzi przed orkiestrę? że takie rozmowy to są w gestii burmistrza i starosty a nie pana?

  2. Andrzej pisze:

    a ja uważam, że radny Szumilas robi bardzo dobrą robotę dla miasta. Zawieranie znajomości i budowanie dobrych relacji Gminy z przedstawicielami Sejmiku i Senatu jest jak najbardziej wskazane. Obecnie Solidarna Polska z PiSem i Porozumieniem rządzą w województwie i w Polsce, więc normalne że samorządowiec buski właśnie z nimi dyskutuje o naszych potrzebach, a nie z PSL czy PO, które już nic poza krytyką nie mają do zaoferowania.

  3. […] infobusko.pl: – Radny Łukasz Szumilas: spotkanie z senatorem Jackiem Włosowiczem i wicemarsz… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl