Sławomira Szmal, Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk - asy szczypiorniaka w Pińczowie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Sławomira Szmal, Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk – asy szczypiorniaka w Pińczowie

30 listopada 2018 | pinczow.com / Jarosław Kruk | | 3 komentarze

Piłkarze ręczni światowego formatu zagościli w czwartek, 29.11,  w pińczowskim magistracie. Powodem wizyty szczypiornistów jest plan utworzenia w Pińczowie akademii piłki ręcznej „Champions Handball Academy” dla dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego oraz Grzegorza Tkaczyka przyjął w swoim gabinecie burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak.

Sportowcy, na co dzień związani z PGE VIVE Kielce, w długiej rozmowie z burmistrzem oraz z inspektorem d.s. sportu  Moniką Młyńczak, przedstawili koncepcje akademii piłki ręcznej. Jak udało nam się dowiedzieć, nic na dzień dzisiejszy nie jest przesądzone, rozmowy trwają, a kolejne spotkanie w sprawie utworzenia „Champions Handball Academy” w naszym mieście odbędzie się w przyszłym tygodniu i to wtedy powinniśmy poznać szczegóły projektu. Wizja utworzenia szkółki piłki ręcznej dla dzieci bardzo się podoba włodarzom Pińczowa, m.in. z powodu tradycji szczypiorniaka w naszym mieście.

Wizyta…. – cały artykuł na źródłowej stronie pinczow.com – po kliknięciu na link.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “Sławomira Szmal, Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk – asy szczypiorniaka w Pińczowie”

 1. Kazik pisze:

  Busko od kilkudziesięciu lat piłką ręczną stało. Już w czasach Witolda Gajewskiego – wtedy Witka Śledzia, buski szczypiorniak obok Końskich był najmocniejszy w województwie.
  Poźniej święciły triumfy drużyny szkolone przez Kazia Pogorzelskiego i Franciszka Majchra.
  Teraz też jest nieźle – dużo lepiej niż w nogę. O pińczowskiej piłce ręcznej nie słyszałem nic.

  Taka Champions Handball Academy aż się prosi by działała i szkoliła w Busku.

  Czy nie czas i pora zdecydować się na jedną wiodącą dyscyplinę – moim zdaniem piłkę ręczną – i stworzyć jedną porządną buską drużynę? Czy nie słuszniej skoncentrować główne środki i uwagę na jednej konkretnej reprezentacji, która by odnosiła konkretne sukcesy?

  Na piłkę nożną od lat idą duże pieniądze i nie ma efektów… I nie będzie bo Busko to za mały ośrodek a futbol na przyzwoitym poziomie to bardzo drogi i wysoko nakładowy sport, na który stać niewielu. Ręczną, na przyzwoitym poziomie można trenować w każdej buskiej szkole i wychowywać narybek do Champions Handball Academy.

 2. Pinczow pisze:

  W Pińczówie działa sekcja piłki ręcznej w latach 70 80 i grała w 2 lidze. Masz kolego źłe informacje na temat szczypiorniaka w Pińczówie, ponadto w Pińczówie działa drużyna źrodelko Pińczów i wiele dziewczyn z tej drużyny gra teraz w ekstraklasie kobiecej. https://pinczow.com/2005/03/15/zrodelko-juz-w-cwiercfinale-mistrzostw-polski/
  Tu masz link jak dostawaliscie baty w lidze wojewódzkiej.

 3. Grzegorz do Pińczów pisze:

  Może było lecz się zbyło, dziś rządzi Handball Busko-Zdrój!!! przyjedźcie do Buska – dostaniecie baty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl