RK: Władze Kielc nie podniosą podatku od nieruchomości w 2019 r. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Władze Kielc nie podniosą podatku od nieruchomości w 2019 r.

30 stycznia 2019 | Radio Kielce, Wiktor Dziarmaga 29.01.2019 / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Władze Kielc nie podniosą podatku od nieruchomości. Obniżki jednak też nie będzie.

Urząd Wojewódzki w Kielcach / źródło: Google

Wstępnie, w projekcie budżetu na rok 2019 ustalono, że podatek od nieruchomości zostanie podwyższony do maksymalnych stawek dopuszczonych przez Ministerstwo Finansów. Z tego tytułu, Kielce miałyby zarobić dodatkowe 5 milionów złotych.

W autopoprawce do projektu budżetu, wprowadzono jednak zapis o zmniejszeniu planu dochodów o 3 miliony 200 tysięcy złotych. Zmiana związana jest z rezygnacją z maksymalnej podwyżki stawki podatku od nieruchomości.

– Podatki w Kielcach nie należą do najwyższych w w Polsce. Utrzymanie ich na dotychczasowym poziomie biorąc pod uwagę inflację jest faktycznie ich obniżeniem – informuje… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

źródło: Radio Kielce

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl