Będzie druga tura wyborów burmistrza w Busku-Zdroju - wyniki - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Będzie druga tura wyborów burmistrza w Busku-Zdroju – wyniki

22 października 2018 | wyborysamorzadowe.info / Jarosław Kruk | | 8 komentarzy

W Busku-Zdroju będzie II tura wyborów. O fotel burmistrza powalczą: obecny gospodarz miasta Waldemar Sikora reprezentujący KWW „Porozumienie Samorządowe Busko Zdrój” z Jerzym Szydłowskim z KWW Busko Nasz Dom.

Wbrew pierwszym prognozom, ogłaszanym w niedzielę po zamknięciu lokali wyborczych, typującym do wyborczej dogrywki Waldemara Sikorę i Elżbietę Śliwę, po ostatecznym przeliczeniu głosów okazało się, że w niedzielę, 4 listopada, w 2 turze wyborów o stanowisko burmistrza walczyć będą Waldemar Sikora i Jerzy Szydłowski.

Portal  WyborySamorzadowe.info w artykule: Waldemar Sikora i Jerzy Szydłowski w drugiej turze wyborów – geograficzny rozkład głosów – przedstawia wyniki z poszczególnych komisji. – dostęp po kliknięciu linku.

 

podobne wiadomości:

infobusko.pl: – Echo Dnia: Jaka przyszłość Buska-Zdroju? Jerzy Szydłowski, kandydat na burmistrza – wywiad – video

infobusko.pl: – Echo Dnia:  Jaka przyszłość Buska-Zdroju? Waldemar Sikora, kandydat na burmistrza – wywiad – video

infobusko.pl: – EchoDnia:  Jaka przyszłość Buska? Zobacz debatę 3 kandydatów do fotela burmistrza Buska – video

ponidzie.tv: – Noc wyborcza u kandydata na Burmistrza Jerzego Szydłowskiego

ponidzie.tv: – Noc wyborcza u kandydata na Burmistrza Waldemara Sikory

ponidzie.tv: – Noc wyborcza u kandydatki na Burmistrza Elżbiety Śliwy

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “Będzie druga tura wyborów burmistrza w Busku-Zdroju – wyniki”

 1. ziomal pisze:

  Chyć za gumiaki, widły do gnoju i wypad chopie z Buska Zdroju!

 2. Grażyna pisze:

  a to ci nowina! ponoć Sikora oferuje Śliwie stanowisko wiceburmistrza w zamian za poparcie?! hehe chłop się brzytwy chwyta, musi być z nim krucho.

 3. Jurek pisze:

  A ja mam pytanie, gdzie to się podziewa niegdysiejszy doradca Sikory Jarosław Zatorski? Dzięki zmianom przepisów wprowadzonym przez PIS burmistrz nie może już mieć doradców. Gdzie jest zatem teraz Zatorski? Czy to prawda, że dostał „ciepłą posadkę” szefa hispicjum, mieszczącego się w buskim szpitalu? To w szpitalu nie ma dyrektora, czy kierwników, że trzeba kolejne kierownicze stanowisko stworzyć? Kto płaci Zatorskiemu? Szpital? A może Gmina Busko? Czy tak być powinno? Inni ludzie nie mają pracy, emigrują albo pracują za marne grosze poniżej swoich kwalifikacji, ale dla „swoich kolegów” intratny etat zawsze się zanajdzie, prawda?

 4. Jurek pisze:

  Nie zapominajmy też o Włodzimierzu Marchewce, dawnym szefie MPGK, który jako fachowiec o spraw komunalnych, od wody, rur, ścieków, śmieci, po zwolnieniu go z MPGK przez Wąsowicza został…Dyrektorem Domu Kulturyvw Chmielniku. A kto był wtedy burmistrzem Czmielnika? Ano Jarosław Zatorski. Jak cztery lata temu przestał być burmistrzem, to i Pan Marchewka pożegnał się z Domem Kultury. Czy poszedł na bezrobocie? Ależ nie! Zadbał o niego W. Sikora, podobnie jak o Zatorskiego. Zatorski został nadwornym doradcą Waldemara, a Marchewka urzędnikiem w magistracie, w dziale spraw komunalnych. Po pewnym czasie trafił do wydziału oświaty. Jak widać to bardzo wszechstronny fachowiec, od rur i wody począwszy poprzez kulturę i sztukę, a na oświacie skończywszy…

 5. Marek pisze:

  A zatrudnianie w urzędzie biednych emerytów, którzy maja po 5 , 7, czy 8, 9 tysięcy emerytury, no i nie wystarcza im na życie, dlatego muszą sobie dorobić…
  A młodzi nie mają pracy.
  Mowa o Panu Kazimierzu Ścibiło i o Panu Komendancie Straży miejskiej Jerzym Fabijańskim.

 6. Zenon pisze:

  Panie Sikora, dej pan spokuj z tym przyjmowaniem emerytów, bo młodzi bez roboty. Tam żem napisał pod tym drugim artykułem to pan se przeczytaj, bo chłopak mój w Anglii, synowa z dzieciakiem w chołpie sama, to nie powinny rodziny porozłonczane być. Tem młodym też się coś od życia należy a nie żeby emeryty robiły. Trza to to wreszcie zmienić, bo to po mojemu tak być nie powinno

 7. Wojtek pisze:

  Rozmawiałem dziś z kumplem z Janiny koło Kołaczkowic. Opowiadał mi tak:
  „Sikora na Facebooku pisze, że wybuduje boisko przy szkole w Kołaczkowicach.” Pytam go, no i co z tego? On mi mówi tak:
  „Już Sikora obiecywał to boisko tyle lat temu i do dziś nic. Teraz przed drugą turą wyborów obiecanki cacanki robi. A czemu przed pierwszą turą nie obiecywał boiska? Bo myślał, że wygra, ale że nie przeszedł to teraz ludziom mydli oczy. Myśli, że ludzie głupi i się dadzą nabrać na jego bajery.”

  Pomyślałem sobie, ano wejdę na profil na FB W. Sikory i sam zobaczę. Faktycznie, obiecuje boisko. No tak, przed drugą turą trzeba ludziom obiecać wszystko…
  Przy okazji poczytałem sobie wpisy i komentarze na tym profilu. Co przykuło moją uwagę? W komentarzach aktywna jest szczególnie młoda kobieta, która chwali Sikorę „pod niebiosa”. No cóż, wazeliniarstwo na maksa… Jak to wygląda, jak się czyta te pochwalne wpisy? Dla mnie wygląda to po prostu żałośnie. Kto to jest? To Karolina K. Z tego co wiem, to pracownica Urzędu Miasta. Czy tak być powinno? Ja uważam, że nie. Pracownicy urzędu powinni być apolityczni, neutralni i nie angażować się politycznie, choćby z tego powodu, że dziś jest ten burmistrz, potem może być inny. Urzędnik to funkcja publiczna, a nie polityczna. Nasuwa mi się też jeszcze jedno pytanie: Czy ta Pani to rodzina do prezesa MPGK…?

 8. Paweł pisze:

  Dokładnie, to synowa prezesa MPGK, dlatego chwali Sikorkę. Teść ma pracę, ona ma pracę, to trzeba się podchlebiać… Trafnie to ująłeś „wazeliniarstwo na maksa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl