RK: Spór dwóch buskich szpitali, a cierpi… pacjent - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Spór dwóch buskich szpitali, a cierpi… pacjent

25 lutego 2019 | Radio Kielce, Iwona Murawska 25.02.2019 / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju wypowiedział umowę o współpracy Szpitalowi Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu „Górka”. W jej ramach ta pierwsza lecznica w razie konieczności opiekowała się pacjentami operowanymi na „Górce”, ponieważ szpital ortopedyczny nie posiada oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka”

– W mojej ocenie jest to umowa niekorzystna dla naszego szpitala, a korzystna dla „Górki” – stwierdza o porozumieniu zawartym w 2012 roku  Grzegorz Lasak, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju –  Jestem w stanie odnowić umowę o współpracy, ale … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielcepo kliknięciu na link

Jak informuje redaktor Karolina Ziewiecka z kieleckiego ośrodka TVP – od 2012 roku, kiedy podpisano umowę – tylko 2 pacjentów z „Górki” wymagało hospitalizacji w ramach OIOM. A szpital za leczenie pacjentów – otrzymuje pieniądze z NFZ.

Podwójna płatność – nie ma sensu. Dlatego władze Uzdrowiska nie negocjowały ze szpitalem w Busku-Zdroju. I zamiast czekać na wygaśnięcie umowy, podpisano drugą, ale… w sąsiednim powiecie. – Będzie ciągłość zachowana ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i jakość wykonywanych usług u nas – zabezpieczenie jest – zapewnia Marek Arabski, zastępca dyrektora Szpitala „Górka” w Busku-Zdroju.
W razie potrzeby, pacjenci trafią do… – cały artykuł na źródłowej stronie TVP Kielce – po kliknięciu na link

źródło: Radio KielceTVP Kielce

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Spór dwóch buskich szpitali, a cierpi… pacjent”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl