RK: Minister Michał Cieślak zakłada nową partię - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Minister Michał Cieślak zakłada nową partię

18 maja 2021 | Radio Kielce Michał Kita 18.05.2021 / Jarosław Kruk 18.05.2021 | | 8 komentarzy

Świętokrzyski poseł Michał Cieślak, minister odpowiedzialny za współpracę z samorządami zakłada nową partię polityczną. To efekt konfliktu we władzach Porozumienia. – informuje portal Radio Kielce

Michał Cieślak i Adam Bielan – konferencja prasowa w trakcie kampanii przed wyborami do Sejmu, Kielce, 30 września 2019 r. / fot. © Jarosław Kruk

Michał Cieślak zaznacza, że spór we władzach Porozumienia cały czas pozostaje nierozstrzygnięty – czekamy na wyrok sądu apelacyjnego. Zwolennicy Adama Bielana utrzymują, ze Jarosław Gowin pełni funkcję prezesa ugrupowania niezgodnie z prawem.

>>>  Porozumienie popiera Polski Ład  <<<

W lutym tego roku, sąd koleżeński zdecydował o wykluczeniu z Porozumienia Jarosława Gowina ośmiu członków, w tym trzech posłów. Wśród wyrzuconych polityków partii są: wiceszef resortu do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, minister w KPRM ds. samorządu terytorialnego Michał Cieślak oraz wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas. Ponadto usunięci zostali: Włodzimierz Tomaszewski, Karol Rabenda, Magdalena Błeńska, Paweł Skotarek, Andrzej Walkowiak.

>>>  Nowa partia na prawicy. Twórca sukcesu Kaczyńskiego mówi dość! Ta może wstrząsnąć sceną polityczną  <<<
se.pl [17.05.2021]: – Adam Bielan i Kamil Bortniczuk, czyli politycy Porozumienia, zapowiedzieli w rozmowie z PAP, że mają zamiar wystartować z nową partią: – Utworzymy nową partię, jej prezentacja odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu – poinformowali Bortniczuk i Bielan. Założenie nowej partii nie oznacza jednak końca sporu z Porozumieniem, także od strony formalnej. Nowa partia może wstrząsnąć polską sceną polityczną, szczególnie na prawicy…♂

Michał Cieślak, wraz Adamem Bielanem, Kamilem Bortniczukiem oraz pozostałymi politykami wykluczonymi w lutym z ugrupowania Jarosława Gowina, deklarują, że szczegóły nowej partii przedstawią w czerwcu.

>>>  Świętokrzyski działacz PSL wyrzucony z partii  <<<

Wśród osób zainteresowanych przystąpieniem do nowego ugrupowania ma być między innymi była wicepremier Jadwiga Emilewicz, a także kilku młodych posłów z partii obecnej opozycji parlamentarnej. Minister Michał Cieślak nie chce zaradzać konkretnych nazwisk. Jak dodaje, nowe ugrupowanie, prawdopodobnie dołączy do Zjednoczonej Prawicy.

W rozmowie z Radiem Kielce, Michał Cieślak podkreśla, że… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce

 

Busko-Zdrój, 6.05.2019: Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. / fot. Jarosław Kruk

◙ Podobne informacje:

Bcpl: Michał Cieślak powołany na urząd ministra – członka Rady Ministrów

Poseł Michał Cieślak zostanie ministrem – członkiem Rady Ministrów – ds. rozwoju samorządu terytorialnego

Poseł Michał Cieślak i marszałek Adam Bielan na spotkaniu wyborczym z mieszkańcami Buska-Zdroju

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “RK: Minister Michał Cieślak zakłada nową partię”

 1. Łukasz pisze:

  Kolejna kanapa 🙂

 2. Haha pisze:

  Już mam mętlik bielany gowiny hah

 3. Działacz z Górki pisze:

  „Natomiast we wrześniu lub październiku będziemy chcieli zorganizować duży kongres programowy – wyjaśnia.”

  Ależ program jest powszechnie znany od 6 lat i brzmi: KORYTO!

 4. Krystyna L4 pisze:

  „W rozmowie z Radiem Kielce, Michał Cieślak podkreśla, że w połowie przyszłego miesiąca poznamy między innymi nazwę ugrupowania.”

  Proponuję nazwę: „Krystyna L4” 🙂

 5. krecz pisze:

  Niby czekamy na wyrok sadu ale juz w czerwcu poznamy plany nowej partii!!! Czy to nie jest absurdalne bo albo czekamy albo nie zakładamy? Druga sprawa kilka lat i 3 partia może być!! Kogoś mi to przypomina pana Richarda bo tak ma na imie obywatel dwojga narodów ( Polska i Anglia). No dawno nie mielismy takiego skoczka, mozna by zacytowac Buskiego klasyka ” A jak w Busku”

 6. DO REDAKCJI!!! pisze:

  Panie Kruk, obudź że się Pan, bo tyle ciekawych artykułów się pojawia na Radio Kielce i Echo Dnia, a Pan mało co wrzuca na infobusko. Nawet kopiuj-wklej to dla Pana taki trud wielki? Lipa na tym Pana portalu i tyle. Za to na wrzucanie klerykalnych artykułów i kronik historycznych ma Pan czas. Tylko co z bieżącymi informacjami? Pisze Pan co było sto lat temu, a nie pisze Pan tego, co teraz się dzieje. Słabiutko, bardzo słabiutko…

  Na przykład taki oto artykuł:

  „Kłopoty z ogrodzeniem wokół tężni w Busku-Zdroju. Czy uda się otworzyć ją na czas?”

  „Są jednak problemy z przebiegiem robót. – Od strony zachodniej wykonawca nie wywiązuje się z realizacji części około 2/3 tego ogrodzenia. Może to skutkować przesunięciem otwarcia. Wdrożyliśmy drastyczne kroki, zintensyfikowaliśmy działania. Wprowadziliśmy restrykcje. Do połowy czerwca chcemy mieć gotowe ogrodzenie, by przed festiwalem Krystyny Jamróz uruchomić tężnię – mówi Waldemar Sikora.”

  buskozdroj.naszemiasto.pl/klopoty-z-ogrodzeniem-wokol-tezni-czy-uda-sie-otworzyc-ja/ar/c1-8284546

 7. Zenon Komender pisze:

  Czy pan poseł może się odnieść dlaczego są forsowane przepisy pozwalajace na sprywatyzowanie lasów państwowych? Kto za tym chodzi???
  To czyje będą teraz lasy?

 8. Dom zły pisze:

  Od 1 mają nie ma refundacji leczenia tego raka piersi typu HER2 3+który daje przerzuty do mózgu.
  Wyrok śmierci dla młodych kobiet?
  Po chrześcijańsku to jest?
  Dlaczego skoro jest tak dobrze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl