RK: Kazimierza Wielka ma kryte lodowisko | JKR: A w Busku?... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Kazimierza Wielka ma kryte lodowisko | JKR: A w Busku?…

31 stycznia 2023 | | | 11 komentarzy

Jedyne na Ponidziu kryte lodowisko zostało otwarte w Kazimierzy Wielkiej. Sztucznie mrożona tafla powstała przy ul. 1 Maja, obok marketu budowlanego. – informuje 31.01.2023 portal Radio Kielce

Kazimierza Wielka ma kryte lodowisko o powierzchni tafli 500 m2. / fot. Marta Gajda-Kruk Radio Kielce♂

Powierzchnia tafli wynosi 500 m2 – informuje Dominik Cisak, kierownik obiektu. Dodaje, że osoby nieposiadające łyżew mogą skorzystać na miejscu z wypożyczalni, dostępnych jest ponad 100 par.
Lodowisko jest otwarte codziennie od godziny 9 do 21. Będzie czynne do końca lutego. – Bilet wstępu normalny kosztuje 18 zł, ulgowy i rodzinny – 15 zł. Z kolei grupowy dla min. 15 osób – 8 zł od osoby. Za wypożyczenie łyżew, mieszkańcy zapłacą 12 zł, za chodzik tzw. pingwinek 10 zł, a za kask – 5 zł. Co ważne to są ceny za jednorazowe wejście, bez limitu czasu.

Krzysztof Nowak, pracownik ślizgawki mówi, że to to pierwszy taki obiekt w historii miasta i jego zdaniem największa atrakcja Kazimierzy Wielkiej. Lodowisko jest zadaszone, co pozwala na korzystnie z niego w każdych warunkach atmosferycznych. W pierwszym dniu po otwarciu obiektu skorzystało… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce


 

Jarosław Kruk: Kazimierza Wielka ma kryte lodowisko o powierzchni tafli 500 m2, a w Busku jest jak jest…

 

◙ Podobne informacje:

nm: Lodowisko w buskiej tężni nieczynne zimą 2022/2023. Powodem modernizacja obiektu | JKR: Jaki Pan taki Kram

🟥 List do Redakcji: „Szanowny Panie Burmistrzu, tak nie może być” | JKR: „UWAGA STOPIEŃ” [AKTUALIZACJA]

🟥 Groźny wypadek na „pumptracku” w Busku-Zdroju. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. „Tam jest niebezpiecznie! To zmarnowane pieniądze”

🟥 „„Wykonanie usprawnień w obiekcie Tężni Busko-Zdrój” K**** mać!!! Panie inżynierze, jakiej bezczelności trzeba, aby ogłaszać przetarg na spier******* projektu oraz robót budowlanych?”

18 mln zł z „Polskiego Ładu” trafiło do gminy Busko-Zdrój. Z tego 8.2 mln pójdzie na przedszkola, 6.7 mln na kanalizację wsi, a 3.316.700 zł na rewitalizację ratusza… | 🟥 JKR: …który jest zachowanym reliktem Gestapo/SS

RK: Prawie 2,5 mln zł trafi do Buska-Zdroju na rewitalizację zbiornika w Radzanowie. | 🟥 JKR: Czy kolejne miliony nie zostaną aby wyrzucone w błoto?

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „x+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “RK: Kazimierza Wielka ma kryte lodowisko | JKR: A w Busku?…”

 1. Adam pisze:

  ” Kazimierza Wielka ma kryte lodowisko | JKR: A w Busku?…” mamy 250 metrową zardzewiałą kładkę na Górkę! Jedyną na Ponidziu, niepowtarzalną. 🤣

 2. Do Adama pisze:

  No w końcu ktoś docenia hehehehehe

 3. Małysz pisze:

  Kładka jest zbyt płaska by na niej zbudować skocznię narciarską, ale od bidy może służyć jako tor saneczkowy hahaha

 4. trolest pisze:

  Pomóżmy burmistrzowi i pomalujmy tę kładkę bo bida że na farbę nie stać 😉

 5. biuro podróży pisze:

  rozsądna propozycja 😉 a co byście powiedzieli, gdyby przy tej okazji zrobić zbiórkę na bilet w jedną stronę dla niego? chłop tak ciężko pracuje, tak się stara, że może czas właściwy by odpoczął? może więc fundnąć mu bilet one way na jakieś kanary, kretę czy może nawet na elbę lub świętą helenę? 😉

 6. Do powyżej pisze:

  Ta ta ra ta, on się na kolejną kadencję szykuje i będzie kandydował wiosną 2024 ponownie na burmistrza, a Ty o odpoczynku mówisz… Szykujcie się na kolejną kadencję Waldemara, czyli do wiosny 2024 do wiosny 2029 roku… Wspomnicie moje słowa…

 7. BoSiR pisze:

  Był pomysł podobno na wykorzystanie boiska asfaltowego obok Orlika na Partyzantów na nowoczesny obiekt zimowo-letni. Połączenie funkcji lodowiska i boisk do gry w okresie letnim.Podobnie jak w Chmielniku. Były nawet już wstępne projekty, ale cóż. Przy władzy wiemy kto, a przy kasie Gminy amator potańcówek letnich z KGW.Był pomysł na coś na wzór RUNMAGEDONU w Busku, np. na terenach Obiektu wodnego Radzanów. Ale ci od tych pomysłów musieli odejść w niebyt.
  Mądrego głosowania i wyborów za rok…….

 8. Do powyżej pisze:

  „Mądrego głosowania i wyborów za rok…….”

  Jakie drzewo, takie owoce. Jacy wyborcy, takie władze.
  Żeby mądrze głosować, trzeba być światłym człowiekiem, czyli trzeba posiadać pewien zasób wiedzy, a ten zdobywa się poprzez naukę, czyli czytanie i oglądanie wartościowych źródeł informacji. Jeśli ktoś jest leniwy i mu się nie chce lub ma to w poważaniu, albo i jedno i drugie, to będzie osobą nieświadomą, bez odpowiedniego zasobu wiedzy, a co za tym idzie osoba taka nie będzie mogła dokonać mądrego i dobrego wyboru, a zły wybór to złe władze i tak kółko się zamyka.

 9. Mały Książę pisze:

  – Co ty tu robisz? – spytał Mały Książę Pijaka, którego zastał siedzącego w milczeniu przed baterią butelek pełnych i bateria butelek pustych.
  – Piję – odpowiedział ponuro Pijak.
  – Dlaczego pijesz? – spytał Mały Książę.
  – Aby zapomnieć – odpowiedział Pijak.
  – O czym zapomnieć? – zaniepokoił się Mały Książę, który już zaczął mu współczuć.
  – Aby zapomnieć, że się wstydzę – stwierdził Pijak, schylając głowę.
  – Czego się wstydzisz? – dopytywał się Mały Książę, chcąc mu pomóc.
  – Wstydzę się, że piję – zakończył Pijak rozmowę i pogrążył się w milczeniu.

 10. Obiektywne spostrzeżenie pisze:

  A w Busku jest wielofunkcyjne kryte boisko na Słonecznym Zdroju Pozdrawiam. Jaki problem złożyć wniosek do rady by stworzyli kryte lodowisko. Jakoś nikomu nie szkodzi odkryte lodowisko na ul Partyzantów. Raczej ten artykuł to szukanie dziury w całym byle by napisać byle by uszczypnąć. Tak to bywa ten nasz buski miś infobusko.

 11. Targu w Busku nie wykończyli zaborcy, nie wykończył ani Hitler, ani Stalin, ani komuna, ani Covid. Wygląda mi niestety na to, że chyba nastąpi to teraz! pisze:

  Dziś środa, 1 luty, dzień targowy, mój znajomy udał się więc rano na duży targ przy królowej Jadwigi na zakupy i plotki. To co zobaczył przeszło jego najgorsze wyobrażenia. Gość się przeraził bo około 8 na targu było aż……….2 sprzedających! W ŚRODĘ NA TARGU W BUSKU BYLO 2 SPRZEDAJĄCYCH! Brak mi słów cenzuralnych by wyrazić co o tym myślę! Masakra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl