RK: Kamery osobiste na mundurach. Policja nagrywa swoje interwencje - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Kamery osobiste na mundurach. Policja nagrywa swoje interwencje

30 stycznia 2019 | Radio Kielce, Mateusz Kaczmarczyk , 30.01.2019 / Jarosław Kruk | | 2 komentarze

Polska policja będzie działała jak ta w USA. Kamery montowane na mundurach policji pomogą w rozstrzyganiu sporów i ułatwią pracę funkcjonariuszy w trakcie interwencji. Kieleccy policjanci, którzy jako pierwsi w województwie otrzymali te urządzenia, korzystają z nich od soboty, 26.01.

Kamery dla patroli drogowych, w odróżnieniu od urządzeń dla jednostek prewencyjnych, posiadają ekran (Policja)

– Sprzęt montowany przy ramieniu, rejestruje obraz przez cały czas. Po wciśnięciu guzika kamera informuje, że rozpoczęła nagrywanie, a następnie filmik jest archiwizowany i może być użyty przez policję, ale nie będzie nigdzie upubliczniany – informuje sierżant Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Rzecznik nie ukrywa, że kamery pojawiły się w wyposażeniu kieleckiej policji częściowo na życzenie samych funkcjonariuszy. Urządzenia, poza sytuacjami spornymi, mogłyby także pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa policjantom.

– Mundurowi często wspominali, że nagranie z interwencji …. – cała wiadomość na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

źródło: Radio Kielce – kliknij by odtworzyć video.

Dzięki buforowi pamięci, kamery zapamiętują obraz i dźwięk na 30 s przed jej włączeniem. Przed podjęciem interwencji funkcjonariusze informują, że działania są nagrywane, następnie włączają przycisk uruchamiający kamerę. Po powrocie na komendę zgrywane są dane z videorejestratora na serwer. Standardowo nagrania przechowywane są przez 30 dni. Jeśli jednak policjant w trakcie interwencji oznaczy film jako dowód, to zostanie on zachowany na rok.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “RK: Kamery osobiste na mundurach. Policja nagrywa swoje interwencje”

  1. […] Kamery na wyposażenie patroli – kieleccy policjanci jako pierwsi w województwie otrzymali te… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl