RK: Kamery osobiste na mundurach. Policja nagrywa swoje interwencje - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

RK: Kamery osobiste na mundurach. Policja nagrywa swoje interwencje

30 stycznia 2019 | Radio Kielce, Mateusz Kaczmarczyk , 30.01.2019 / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

Polska policja będzie działała jak ta w USA. Kamery montowane na mundurach policji pomogą w rozstrzyganiu sporów i ułatwią pracę funkcjonariuszy w trakcie interwencji. Kieleccy policjanci, którzy jako pierwsi w województwie otrzymali te urządzenia, korzystają z nich od soboty, 26.01.

Kamery dla patroli drogowych, w odróżnieniu od urządzeń dla jednostek prewencyjnych, posiadają ekran (Policja)

– Sprzęt montowany przy ramieniu, rejestruje obraz przez cały czas. Po wciśnięciu guzika kamera informuje, że rozpoczęła nagrywanie, a następnie filmik jest archiwizowany i może być użyty przez policję, ale nie będzie nigdzie upubliczniany – informuje sierżant Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Rzecznik nie ukrywa, że kamery pojawiły się w wyposażeniu kieleckiej policji częściowo na życzenie samych funkcjonariuszy. Urządzenia, poza sytuacjami spornymi, mogłyby także pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa policjantom.

– Mundurowi często wspominali, że nagranie z interwencji …. – cała wiadomość na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

źródło: Radio Kielce – kliknij by odtworzyć video.

Dzięki buforowi pamięci, kamery zapamiętują obraz i dźwięk na 30 s przed jej włączeniem. Przed podjęciem interwencji funkcjonariusze informują, że działania są nagrywane, następnie włączają przycisk uruchamiający kamerę. Po powrocie na komendę zgrywane są dane z videorejestratora na serwer. Standardowo nagrania przechowywane są przez 30 dni. Jeśli jednak policjant w trakcie interwencji oznaczy film jako dowód, to zostanie on zachowany na rok.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Kamery osobiste na mundurach. Policja nagrywa swoje interwencje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl