RK: Głośny huk i uzbrojeni w broń długą antyterroryści - spektakularne zatrzymanie w centrum Buska-Zdroju [AUDIO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Głośny huk i uzbrojeni w broń długą antyterroryści – spektakularne zatrzymanie w centrum Buska-Zdroju [AUDIO]

19 listopada 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 19.11.2020 / Jarosław Kruk 19.11.2020 18:28 | | 62 komentarze

Sceny niczym z filmu kryminalnego rozegrały się dziś ok. 15:30 przy ulicy Poprzecznej, w samym centrum Buska-Zdroju. Osoby, z którymi rozmawiało Radio Kielce, mówią, że słychać było potężny huk. – informuje Radio Kielce

fot. Wociech Okraj

Policja nie informuje jednak, czego dokładnie działania funkcjonariuszy dotyczyły. Z tego, co udało nam się ustalić nieoficjalnie, policja przeprowadziła akcję zatrzymania mężczyzn związanych ze środowiskiem narkotykowym.

Tomasz Piwowarski, rzecznik buskiej policji w rozmowie z Radiem Kielce poinformował jedynie, że funkcjonariusze wykonywali na miejscu czynności służbowe.

Po południu przy pomocy pododdziału kontrterrorystycznego z Kielc zatrzymaliśmy trzech mężczyzn. Na ten moment nie możemy powiedzieć, w jakiej sprawie zostali zatrzymani. Trwają czynności. Więcej informacji będą mógł przekazać dopiero w piątek – podkreśla.

Z kolei huk, który słyszeli mieszkańcy, związany był z użyciem granatów ogłuszających, których użyły służby podczas akcji. informuje Radio Kielce

○ źródło: Radio Kielce

Końcowe chwile zatrzymania, miejsce akcji i pojazd, którym poruszali się zatrzymani  / fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

 

◙ Podobne informacje:

Sprzęt do kłusowania znaleziony w gospodarstwie rolnym

KPP: Skandaliczny stan techniczny autobusu, którym miała jechać młodzież szkolna – może czas na transport gminny?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

62 odpowiedzi na “RK: Głośny huk i uzbrojeni w broń długą antyterroryści – spektakularne zatrzymanie w centrum Buska-Zdroju [AUDIO]”

 1. Szacunek pisze:

  dla pana Nowaka (czy to ten, który załatwił kolej dla Buska?) za pisanie pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

  Jego hejterzy ubliżają mu jednocześnie sami ukrywają się za pseudonimami. Czyżby wstydzili się czegoś?

 2. do 2 wpisu wyżej pisze:

  „Uwaga wszystkie dzieci! Gdybyście mieli jakieś tiki bo przestraszyłyście się huku petardy odpalonej np w Sylwestra to proszę się zgłaszać do Łukasza Nowaka. On wam powie co i jak.”

  Kto zdrowy psychicznie w ogóle używa petard w Sylwestra??

 3. seksualna wampirzyca pisze:

  ” Błędna opinia biegłego psychiatry czy psychologa potrafi zniszczyć komuś życie. Autorzy krzywdzących opinii rzadko ponoszą karę za niedouczenie i niefrasobliwość.

  (…)

  Tymczasem obrońca matki Michałka udowodnił, że wypowiadająca się publicznie biegła psycholog nie badała oskarżonej. Wykazał też, że inny biegły psycholog, który uczestniczył w przesłuchaniu sprawców, obiecał im łagodniejszy wymiar kary, jeśli się przyznają do winy. Po ośmiu latach procesu, w czasie którego Barbara S. przeżyła szok skazania jej na 25 lat, ostatecznie została uznana za niewinną. Echo medialnego linczu biegłych sądowych odezwało się w ubiegłym roku, gdy wybuchła sprawa Katarzyny W., matki Madzi. – To prawdziwa seksualna wampirzyca – ogłosił prof. dr hab. Zbigniew Nęcki, psycholog, dyrektor Instytutu Zarządzania UJ. Później przyznał, że wiedzę czerpał z gazet tabloidowych.”

  https://historia.wprost.pl/reportaze-sadowe/432890/biegly-pod-lupa.html

 4. sędzia Barbara Piwnik pisze:

  „Widzę czasem opinie skopiowane z opisu innych przypadków, tylko dane osobowe się zmieniają. Albo dwie trzecie opinii zajmuje streszczenie aktu oskarżenia, a we wnioskach końcowych zawarte są głównie stwierdzenia w rodzaju: oskarżony to kawaler albo żonaty, karany (niekarany), po odbytej służbie wojskowej (lub nie). Następnie pada stwierdzenie o pełnej poczytalności badanego w czasie popełnienia karalnego czynu. A przecież na sali sądowej ważą się czyjeś losy. Jak wielka jest odpowiedzialność biegłych psychiatrów i psychologów (jako autorzy opinii zwykle występują razem), dowodzi sprawa, która niedawno była na wokandzie Sądu Najwyższego. W Tarnowie w samo południe zginęła w drodze ze szkoły ośmioletnia Madzia. W mieście ogłoszono alarm. Wieczorem pewien nastolatek zobaczył dziwnie się zachowującą kobietę. Ciągnęła spacerowy wózek przykryty kocem, spod którego wystawały dziecięce buciki i obijały się o chodnik. Chłopiec podniósł narzutę. Zobaczył martwą twarz dziewczynki z otwartymi oczami. Zdążył zatrzymać uciekającą kobietę i oddać ją w ręce policji.”

 5. dr Ewa Milewska pisze:

  „Specjaliści nie mają wątpliwości: biegły powinien być niezależny, wydawać opinie zgodnie ze swoją wiedzą, bez ulegania sugestiom zleceniodawcy. – Problem w tym – zauważa psycholog z UW dr Ewa Milewska – że ani psychiatria, ani psychologia nie są naukami ścisłymi. Każdy wynik badania jest obarczony pewnym błędem. Opinie dotyczące tej samej osoby mogą się różnić. To sąd decyduje, którą wybrać. Nim jednak tak się stanie, trzeba przeprowadzić konfrontacje, wyjaśnić rozbieżności – zaznacza.

  – Gdy jako biegła zaczęłam na początku lat 80. opiniować, sędziowie i prokuratorzy mieli pewną wiedzę psychologiczno-psychiatryczną, zdobytą na szkoleniach. Wtedy na rozprawie łatwiej było mówić tym samym językiem – wspomina Milewska. – Obecnie jest tak, że gdy opinie się różnią, w umysłach młodych prokuratorów i sędziów lęgnie się przekonanie, że któraś jest fałszywa. Nie chodzi więc o to, żeby się od biegłego czegoś dowiedzieć, coś wyjaśnić, tylko żeby stłamsić tego, którego opinia z jakichś powodów nie pasuje jednej ze stron procesowych – dodaje.

  Zdaniem dr Milewskiej ostrożne traktowanie opinii psychologów jest szczególnie istotne w sądach rodzinnych, gdzie decydują się losy dzieci po rozwodach rodziców. Coraz częściej się zdarza, że była żona, chcąc się zemścić na eksmężu, oskarża go o seksualne molestowanie ich dziecka. – Widziałam protokół z przesłuchania pięciolatki, a jakże, w wymaganej przepisami obecności biegłego – opowiada dr Milewska. Matka siedziała obok. – Czy tatuś wkładał ci tam palec? – pyta prokurator. Dziecko patrzy na matkę i kiwa głową. Następuje doprecyzowanie pytania i dziewczynka na wszystko odpowiada przytaknięciem. W efekcie biegły psycholog stwierdza molestowanie i decyzją organu ścigania ojciec trafia do aresztu. Jego sprawa sądowa ciągnęła się sześć lat, nim został uniewinniony.”

  https://historia.wprost.pl/reportaze-sadowe/432890/biegly-pod-lupa.html

 6. do Gerarda Jakubowskiego pisze:

  Jestem zwykłym mieszkańcem Buska i nie podoba mi się ton i wydźwięk Pana wpisu. Co się Pan tak oburza i żołądkuje? Jak ma Pan jakieś dowody, to niech Pan je publicznie przedstawi. Skoro Pan Nowak coś Panu publicznie zarzuca, to jak najbardziej pasuje, a wręcz trzeba, publicznie to wyjaśnić. Tak ja uważam. Straszy Pan sądami, tylko po co? Ma Pan jakiś film, zdjęcie lub inny dowód, to niech Pan go przedstawi opinii publicznej, a wszyscy zobaczą i poznają prawdę. Myślę, że Redaktor tego portalu Pan J. Kruk chętnie opublikuje Pana wyjaśnienie, sprostowanie wraz z dowodami, a my internauci zapoznamy się z tym i wyrobimy sobie obiektywne zdanie, a Pana dobre imię będzie, nazwijmy to, obronione i ukazane publicznie. Tak moim zdaniem powinna być ta sprawa załatwiona, żeby nie było najmniejszych wątpliwości, podejrzeń, snucia domysłów, etc. Chyba nie ma Pan nic do ukrycia?
  PS. Co do sądu, to jest inna i odrębna kwestia.
  Pozdrawiam !

 7. xyz pisze:

  Od roztrzygania wątpliwości jest wymiar sprawiedliwości, a nie redaktor tej prywatnej strony internetowej. Tylko sąd i efekt końcowy udostępniać opini publicznej.

 8. BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE pisze:

  BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI.

 9. Do: do 2 wpisu wyżej 20 LISTOPADA 2020 O 16:01 pisze:

  To posłuchaj w Sylwestra ilu chorych psychicznie jest w Busku.

 10. xyz pisze:

  wedlug tej osovy to chyba caly swiat bo kazdy uzywa petardy w Sylwestra

 11. podstawy logiki do xyz pisze:

  „wedlug tej osovy to chyba caly swiat bo kazdy uzywa petardy w Sylwestra”

  Czyli wystarczy, że znajdę choćby tylko jedną,która nie używa – wtedy całe przytoczone zdanie jest fałszywe.

  A na całym śżw3iecie to będą miliony.

 12. do xyz pisze:

  „Tylko sąd i efekt końcowy udostępniać opinii publicznej.”

  A niby dlaczego??
  Jeśli proces przeciwko ŁN ma być uczciwy to GJ powinno zależeć na jawności.
  Co ma do ukrycia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl