RK: Głośny huk i uzbrojeni w broń długą antyterroryści - spektakularne zatrzymanie w centrum Buska-Zdroju [AUDIO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Głośny huk i uzbrojeni w broń długą antyterroryści – spektakularne zatrzymanie w centrum Buska-Zdroju [AUDIO]

19 listopada 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 19.11.2020 / Jarosław Kruk 19.11.2020 18:28 | | 62 komentarze

Sceny niczym z filmu kryminalnego rozegrały się dziś ok. 15:30 przy ulicy Poprzecznej, w samym centrum Buska-Zdroju. Osoby, z którymi rozmawiało Radio Kielce, mówią, że słychać było potężny huk. – informuje Radio Kielce

fot. Wociech Okraj

Policja nie informuje jednak, czego dokładnie działania funkcjonariuszy dotyczyły. Z tego, co udało nam się ustalić nieoficjalnie, policja przeprowadziła akcję zatrzymania mężczyzn związanych ze środowiskiem narkotykowym.

Tomasz Piwowarski, rzecznik buskiej policji w rozmowie z Radiem Kielce poinformował jedynie, że funkcjonariusze wykonywali na miejscu czynności służbowe.

Po południu przy pomocy pododdziału kontrterrorystycznego z Kielc zatrzymaliśmy trzech mężczyzn. Na ten moment nie możemy powiedzieć, w jakiej sprawie zostali zatrzymani. Trwają czynności. Więcej informacji będą mógł przekazać dopiero w piątek – podkreśla.

Z kolei huk, który słyszeli mieszkańcy, związany był z użyciem granatów ogłuszających, których użyły służby podczas akcji. informuje Radio Kielce

○ źródło: Radio Kielce

Końcowe chwile zatrzymania, miejsce akcji i pojazd, którym poruszali się zatrzymani  / fot. Jarosław Kruk; infobusko.pl

 

◙ Podobne informacje:

Sprzęt do kłusowania znaleziony w gospodarstwie rolnym

KPP: Skandaliczny stan techniczny autobusu, którym miała jechać młodzież szkolna – może czas na transport gminny?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

62 odpowiedzi na “RK: Głośny huk i uzbrojeni w broń długą antyterroryści – spektakularne zatrzymanie w centrum Buska-Zdroju [AUDIO]”

  1. Maro pisze:

    Z tego co słyszę Lem to policjanci zgarneli kolesia z Pacanów i 2 innych kolesi

  2. Zibi pisze:

    Podobno strzelali do kol samochodu by nie uciekl

  3. xxx pisze:

    Ponoć zgarneli Olka B. z Pacanowa

  4. on pisze:

    Busko zaczyna przypominać Chicago z czasów Ala Capone

  5. Łukasz Nowak pisze:

    „przy pomocy pododdziału kontrterrorystycznego z Kielc zatrzymaliśmy trzech mężczyzn.” – rzecznik (niewładający biegle żadnym językiem, w tym także polskim) buskich stróżów bezprawia ma doprawdy imponujące poczucie humoru.
    Jak już to antyterroryści zatrzymali, pilnując przy okazji by nieudacznicy z buskiej komendy nie zrobili sami sobie krzywdy.

  6. Łukasz Nowak pisze:

    Swoją drogą: ciekawe, że nasi politycy zakazują niektórych substancji, a inne są dostępne i to całą dobę, Po 23 chleba nie kupisz, ale wódę i owszem. W sumie – jedno i drugie ze zboża.

    Ś. P. prof. Vetulani twierdził, że marihuana jest bezpieczniejsza od etanolu, gdyż blokuje część mózgu odpowiedzialną za agresję.

    Natomiast amfetamina była w międzywojniu i chyba jeszcze tuż po II WŚ normalnie sprzedawana w aptekach bodaj bez recepty i popularna wśród maturzystów.

    Bynajmniej nie namawiam do przyjmowania jakichkolwiek substancji psychoaktywnych, ale zakazy to tylko pożywka dla zorganizowanej przestępczości. Tymczasem skarb państwa zamiast wydawać nasze pieniądze na takie akcje mógłby zarabiać na podatkach, Skoro wypełnianie budżetu wpływami z płynnego narkotyku jest „etyczne”, to czym różniłyby się wpływy z innych narkotyków?

  7. Do Łukasza Nowaka pisze:

    Drogi Łukaszu zastanawia mnie to że albo masz brak wiedzy na pewne tematy lub poprostu za każdym razem nawet i za nic będziesz opluwać szczególnie Buska policje. Policyjnych AT można różnie nazywać lub odmienić ale nasz rzecznik podał właściwą nazwę tego owego oddzialu czyli pododdział Kontrterrorystyczny. Ci policjanci których widzimy na zdjęciu to CENTRALNY PODODDZIAŁ KONTRTERRORYSTYCZNY POLICJI „BOA” … lub Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Wiec pan rzecznik naszej policji dobrze powiedział i na przyszłość drogi Łukaszu więcej pokory i wiedzy na owe tematy.

  8. Marta pisze:

    Policja zatrzymała podejrzanych, akcja przeprowadzona wydaje się wzorowo, tylko dręczy mnie jedno pytanie, dlaczego w samym centrum miasta taka niespodziewana huczna akcja? Czy nie można ich było zgarnąć w miejscu mniej centralnym, mniej ruchliwym? Znajoma przechodziła niedaleko z dzieckiem małym, które się bardzo wystraszyło tych huków, zaczęło bardzo płakać i długo nie mogła go uspokoić. Nie wiem czy dziecko nie doznało jakiegoś szoku i czy nie zostawi to trwałej blizny w pamięci jak u mojej babci, która co chwilę wspomina jak bomby spadały w 1944 na Stopnice i jak się strasznie bala.Moze można było akcje zrobić w innym miejscu.

  9. Do: on pisze:

    Busku daleko do Chicago. A tych gnoi porownujesz do Ala Capone? Obrażasz Ala.

  10. Do: Łukasz Nowak 19 LISTOPADA 2020 O 22:25 pisze:

    Cyt.: „W sumie – jedno i drugie ze zboża.”
    Wódzię robi się również z ziemniaków. Najpierw trzaskasz taki słabszy spirytusik 85-90 vol a później go rozcieńczasz dobrą wodą do żądanej mocy, ewentualnie do smaku dodajesz odpowiednie dodatki.
    Ewentualnie takim spirytusikiem z ziemniaków zrobionym własnoręcznie zalewasz 2-3 pomarańcze i czekasz do Świąt Wielkanocnych. Przez te kilka miesięcy wyciągnie to co najlepsze. 😉

  11. Pola pisze:

    Znam te trójkę z Pacanowa od 20 lat, haracze, pobicia, okradanie tirów, rozpierduchy w barach. Pytanie do Policji, gdzie była przez te 20 lat? Odpowiedź; ścigała staruszki nie przechodzące na pasach,kontrolowała wywóz śmieci… a następnie przechodziła na emeryturę.

  12. duet boa i bokser versum oddział kontrterrorystyczny, kompania policjantów i służby zabezpieczające pisze:

    A ja proponuję cofnąć się półtora roku wstecz do 18 maja 2019: https://infobusko.pl/rk-buski-radny-napastnikiem-dwoch-policjantow-zaatakowanych-nozem-film/. To samo niemal miejsce, pekaesówka, Rosmann, środek dnia i zatrzymanie dwóch w opinii policji i mediów agresywnych , bardzo niebezpiecznych i uzbrojonych w noże osobników. A wczoraj przeciw 3 chyba nieuzbrojonym gnojkom oddział antyterrorystów z Kiec, karabiny, granaty, do tego oddział tajniaków i pewnie jeszcze więcej policjantów w obstawie i jeszcze karetka pogotowia czy nawet R-ka. Jak się ma jedno do drugiego zapytuję??!! Wczoraj błyskawiczne akcja, a 18 maja prymitywne bodaj kilkunastominutowe KSW, zapasy w wykonaniu boa „ubezpieczanego” przez boksera!! Ja po wczorajszej akcji, zestawieniu obu zdarzeń i głebokim zastanowieniu zaczynam wierzyć w zasłyszane teorie spiskowe, że 18 maja nie chodziło wcale o zatrzymanie niepokornego radnego ale chodziło o jego fizyczne wyeliminowanie spośród żywych pod pozorem nieszczęśliwej interwencji policyjnej!! I na koniec ważne spostrzeżenie wynikające z porównania dwóch akcji 18.05.2019 i 19.11.2020, że albo ówczesny komendant KPP Busko powinien dostać medal i nagrodę za gospodarność a dowódca wczorajszej akcji powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za ogromną niegospodarność i wielkie koszty wczorajszej operacji, do której zaangażowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i wielkie środki a mógł to załatwić duet boa i bokser, albo na odwrót, to dowódca zeszłorocznego zatrzymania radnego powinien zostać oskarżony i rozliczony za narażenie dwóch funkcjonariuszy i dwóch zatrzymanych na utratę zdrowia lub życia wskutek beznadziejnie wykonanej akcji zatrzymania a szef wczorajszej akcji nagrodę i medal za właściwe przeprowadzone zatrzymanie. Albo, albo, innej opcji nie widzę.

  13. do powyżej pisze:

    Trzy zbrodnie, bezkarność oraz skandaliczne zaniedbania organów ścigania. Jak przez dziesięciolecia tuszowano sprawy, w które mógł być zamieszany wysoki funkcjonariusz milicji. Co łączy wypadek, w którym zginął pieszy, z niewyjaśnioną śmiercią młodego milicjanta Krzysztofa Pyki w latach osiemdziesiątych oraz z zaginięciem obiecującego dziennikarza Marka Pomykały w 1997 roku? O tym dziś w „Magazynie śledczym Anity Gargas”. https://rzeszow.tvp.pl/50873550/dzisiejszy-magazyn-sledczy-anity-gargas-o-smierci-dziennikarza-z-sanoka-o-godz-2230-w-tvp1

  14. Zabójstwo Iwony Cygan i tajemnicza śmierć Marka Kapla. Jakie koneksje w sądach i prokuraturze ma policjant, który kierował posterunkiem w Szczucinie pisze:

    „Magazyn śledczy”: Zabójstwo Iwony Cygan i tajemnicza śmierć Marka Kapla. Jakie koneksje w sądach i prokuraturze ma policjant, który kierował posterunkiem w Szczucinie w czasie, gdy zginął Marek Kapel, a obecnie jest oskarżony w procesie o zabójstwo Iwony Cygan? Czy za śmiercią młodego mężczyzny może stać ten sam lokalny układ, który pozbawił życia 17-letnią wówczas Iwonę? https://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/obserwator-mediow/128770/magazyn-sledczy-zabojstwo-iwony-cygan-i-tajemnicza-smierc-marka-kapla.html

  15. konus pisze:

    Jprd trzech bolkow z jakiegoś pacanowa i jakie fajerwerki,będą mieli co w pierdlu opowiadać a patologicznym laskom zrobiło się mokro.Tak się bawi,tak się bawi…Policja!!!:-)

  16. Do Marty pisze:

    Policja zlapala bandziorow handlarzy narkotykow ktorzy moglibyc niebezpieczni, uzbrojeni a tu lament ze babelek sie obudzil… no nic nie pasuje to niech nie lapia przestepcow bo dzieci moga sie wystraszyc…

  17. Do: Marta pisze:

    A czy dziecku twojej koleżanki nie przeszkadzają huki petard w Sylwestra?
    Ogarnij się razem z tą twoją koleżanką. Albo na leczenie.

  18. Łukasz Nowak pisze:

    To, że dzieci być może będą miały uraz to nie wina antyterrorystów z Kielc, tylko nieudaczników z buskiej komendy, którzy przez 20 lat pozwolili bandziorom rozwinąć się. Mieli czasu dość by przez te lata towarzystwo zgarnąć w mniej spektakularnych okolicznościach. Zamiast ryzykować, woleli nabijać sobie statystyki mandatami za brak odblasków, czy nękaniem mnie na polecenie rzecznika buskiego Uzdrowiska gerarda j. i jego konkubiny beaty w. także zatrudnionej w Uzdrowisku oraz sołtyski Siesławic anny sz., która chciała mnie zniesławić przed wyborami w których konkurowała ze mną o miejsce w Radzie Miejskiej. Gdy adamczyk, matusik (ten, który ma drugi stołek w szpitalu) zawada, nowicki oraz głod i porąbaniec (wkrótce opiszę szczegóły) urządzali sobie na mnie polowania to mogli zgarnąć tych bandytów. Ale po co mieli ryzykować? Woleli, by karki nadstawili komandosi z Kielc.

    Jeśli dzieci będą miały uraz, to za buski komendant oraz jego poprzednik obecnie na stołku w Kazimierzy powinni płacić odszkodowanie!

    A, jeszcze jedno: gerqad j. w komentarzu grozi mi pozwem! Proszę bardzo, czekam! Chętnie spotkam się z tym czymś w sądzie, ale WNIOSĘ O PEŁNĄ JAWNOŚĆ. Jeśli Ciszewski zdecyduje się na transmisję z rozprawy o zniesławienie ŁN vs. GJ, to będzie to hitem!

  19. do Łukasza Nowaka pisze:

    Ale przeciez karetka pogotowia na sygnale czy straz pozarna jadace na sygnale przez miasto tez moga obudzic dziecko i co nie powinny jezdzic bo beda odszkodowanie musialy zaplacic? No nie popadajmy w paranoje… uwazam ze lepiej ze dziecko zostalo obudzone a handlarze zlapanie by nie sprzedawali narkotukow np innym starszym dzieciom…. a co do pracy policji to sie zgadzam przeciez lepiej dac mandat za odblask niz uganiac sie bandytami….

  20. Prawda pisze:

    Policja powinna lepiej się przyjrzeć niektórym osobom z Pacanowa. Zwłaszcza tym, co używają łomów żelaznych do zastraszania osób niepełnosprawnych.

  21. taka prawda pisze:

    Pacanow jak Pacanow a ile razy sie zdarzalo przed pandemia w wekendy ze w samym srodku rynku lampy byly pouszkadzane mlodziec ktora wydzierala sie po nocy albo jazda ponad 100 km/h przez miasto i policji nigdy jakos nie bylo bo przeciez po co mieli by sie uganiac lepiej powlepiac mandaty w sroku dnia na objazdowce kierowca za przekroczenie 10 km/h bo przynajmniej grzeczni sa i trzezwi

  22. Łukasz Nowak pisze:

    „Taka prawda” ma rację.
    Podobnie sytuacja z tegoroczną próbą wlepienia mandatu za przejazd na zielonym.
    Komendant odmówił mi podania nazwisk i stopni służbowych funkcjonariuszy, którzy usiłowali dokonać tego przestępstwa zasłaniając się (a jakże by inaczej!) RODO, gdy tymczasem na nagraniu z tamtego zajścia wyraźnie słychać, że sprawcy nie przedstawili się kierowcy, a powinni. Byli tam służbowo a nie prywatnie, więc RODO nie ma tu zastosowania. Oczywiście milicjanty nie poniosły żadnych konsekwencji.
    Za to ich koledzy mszczą się na mnie za ruszanie tego tematu, jak równie przestępstw dokonanych przez funkcjonariuszy oraz przez prokuratorów na Łukaszu Szumilasie. Jestem przez buską policję nękany. Wkrótce opiszęð szczegóły. Tymczasem proszę Czytelników o użyczenie mi kamery, bo w każdej chwili wychodząc na miasto mogę zostać w coś wrobiony, zwłaszcza gdy przechodzę obok niemieckiego marketu na literę K, bo prominentny pracownik Uzdrowiska Busko-Zdrój S. A. i jego konkubina szaleją.

  23. Łukasz Nowak pisze:

    „Ci policjanci których widzimy na zdjęciu to CENTRALNY PODODDZIAŁ KONTRTERRORYSTYCZNY POLICJI „BOA” … lub Biuro Operacji Antyterrorystycznych.”

    Co za marnotrawstwo! Przecież KPP Busko-Zdrój ma własny pododdział AT w postaci tylko jednego funkcjonariusza łukasza „BOA” czai, który tylko czasami potrzebuje wsparcia drugiego buskiego pododdziału AT „Boksera” patality. Ci dwaj by wystarczyli XD.

  24. UbEk pisze:

    Jakieś to znane i lubiane metody władzy i kiedyś i dziś,dużo mówi,to może coś niewygodnego powiedzieć,takiego lepiej wyeliminować.Mokra robota to prostactwo i ostateczność.Lepiej osmieszyc sprowokować,przyszyć łatkę czubka i zamknąć w psychiatryku.Tak,że nie dziwią mnie pomówienia w kierunku Łukasza Nowaka.Pewnie się doigra jak pewien inny Łukasz,a kto będzie następny???

  25. „Wiarygodność” badań psychiatrycznych pisze:

    Eksperyment Rosenhana – eksperyment amerykańskiego psychologa Davida Rosenhana z 1972 r. sprawdzający adekwatność i rzetelność diagnoz medycznych psychiatrów. (…)

    Badanie składało się z dwóch części. W pierwszą część zaangażowani byli asystenci Rosenhana, którym polecono symulowanie halucynacji celem uzyskania dostępu do szpitali psychiatrycznych. Wykorzystano w tym celu różne szpitale w pięciu stanach USA. Druga część polegała na próbie wyszukiwania przez personel medyczny „fałszywych pacjentów”, którzy mieli zostać wysłani do placówek przez Rosenhana. W pierwszej części lekarze nie byli w stanie wykryć, że „pacjenci” są w rzeczywistości zdrowymi uczestnikami eksperymentu. W drugiej części personel uznał dużą liczbę prawdziwych pacjentów za symulantów. Badanie to jest uznawane za ważny głos w krytyce diagnozowania psychiatrycznego (zob. antypsychiatria). Zdaniem Rosenhana, różnica między stanem zdrowia i zaburzeniem psychicznym jest co najmniej bardzo trudna do ustalenia.

  26. Do powyżej pisze:

    No tak bo w psychiatrykach to każdy zdrowy tak samo jak w więzieniu każdy niewinny hahah

  27. Badanie z fałszywymi pacjentami pisze:

    „W ramach badania ośmiu „pseudopacjentów” (wybranych przez Rosenhana jako zróżnicowaną grupę zdrowych osób) próbowało uzyskać dostęp do szpitali psychiatrycznych. (…) Okazało się, że cała grupa została zakwalifikowana do leczenia szpitalnego, siedmiu z diagnozą schizofrenii, jeden z diagnozą zaburzeń maniakalno-depresyjnych. (…)
    W przypadku wszystkich uczestników uznano, że zostali oni wyleczeni wskutek hospitalizacji. Ich pobyt w szpitalu trwał od siedmiu do pięćdziesięciu dwóch dni, ze średnią dziewiętnastu dni.

    Personel medyczny opisywał zachowanie pacjentów w kategoriach psychopatologicznych. Przykładem jest sporządzanie notatek w ramach badania, co psychiatrzy zinterpretowali jako „kompulsywne pisanie” ze źródłem patologicznym. Jednocześnie, prawdziwi pacjenci interpretowali to samo zachowanie jako dowód na to, że pseudopacjenci prowadzą badania lub są dziennikarzami.”

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Rosenhana

  28. Do powyżej pisze:

    Hahaha

  29. Czy biegli piszą opinie na kolanie? pisze:

    Buska policja i prokuratura stale współpracuje z dr Kupieckim i dr Gryndą z Morawicy. Wg. danych Prokuratury Okręgowej w latach 2017 – 2018 każdy z nich sporządzał rocznie pomiędzy 400 a 600 opinii sądowo-psychiatrycznych. Dr Kupiecki jest przy tym ordynatorem i ma prywatny gabinet. Czy więc ma w ogóle na czas na rzetelne pisanie tych opinii w ilościach doprawdy hurtowych? Czy jego doba ma więcej niż 234 godziny?

  30. Do Badanie z fałszywymi pacjentami pisze:

    Bratku zdejmij tą foliową czapeczke z główki haha

  31. do powyżźej pisze:

    Dlaczego tylko z nimi? Czy nie ma innych „lekarzy psychicznych”?
    Czy może akurat ci dwaj sporządzają opinie o treści, jakich sobie życzy prokurator Gogacz i dlatego daje im łatwy zarobek, a woli nie ryzykować zlecając opinie innym, którzy może byliby uczciwsi?

  32. Do Łukasza Nowaka pisze:

    Prosisz Czytelników o użyczenie ci kamery ale jak masz dostęp do internetu to raczej masz pieniążki by kupić sobie smartfona lub aparat czy kamere. A jak nie masz pieniążków to do roboty choćby złapać za łopatę i kopać rowy.

  33. jakość biegłych? pisze:

    „Zły biegły przeszkadza wymiarowi sprawiedliwości, mądry go wspomaga – tak rozpoczął spotkanie prof. Brunon Hołyst, kryminolog. (…) biegli muszą doczekać się nowej, dobrej ustawy. To, co proponuje na dziś Ministerstwo Sprawiedliwości, pozostawia wiele do życzenia.”

    „Sądy niestety zbyt często poprzestają na opinii ekspertów, nie dociekając szczegółów – mówił prof. Jacek Izydorczyk, kierownik Zakładu Postępowań Szczególnych na Uniwersytecie Łódzkim.

    Jakie jeszcze mankamenty dostrzega? Powoływanie ciągle tych samych ekspertów i niefachowość opinii. Ostre słowa padały także pod adresem sędziów, którzy tolerują fałszywe zeznania świadków.”

    https://www.rp.pl/artykul/1203980-Proces-kontradyktoryjny–Zly-biegly-szkodzi-Temidzie.html

  34. Do powyżej pisze:

    Nie ma to jak cytować artykuł o bieglych z czasów tzn by żyło się lepiej

  35. jakość biegłych? pisze:

    Nic się w tym obszarze nie zmieniło przez te lata.

  36. do KPP Busko pisze:

    2 lata temu zaczęto wprowadzać kamerki osobiste dla policjantów, tak jak jest od lat w USA https://infobusko.pl/rk-kamery-osobiste-na-mundurach-policja-nagrywa-swoje-interwencje/. Czy buscy policjanci dysponują takimi? Pod Rossmannem 18 maja 2019 nie mieli. Teraz różne wersje interwencji policji GJ-ŁN. Dlaczego buscy policjanci nie używają kamerek?

  37. xyz pisze:

    Ale czemu ublizacie temu Nowakowi? Skoro ma racje ma prawo zeby tego dochodzic a jesli nie to pewnie predzej czy pozniej poniesie tego konsekwencje…

  38. Rohan pisze:

    Może by tak przed świętami odnowić pokój zasłużonemu trenerowi tenisa mieszkającemu na Górce?
    Pewnie przydałaby mu się jaka lodówka, pralka.

  39. do Rohana pisze:

    Pokój to powinni trenerowi odnowić buscy ZOMO-wcy, którzy zamiast złapać tych bandytów z Pacanowa to woleli wlepiać mandaty Hadżiemu za siedzenie z kumplami na ławce przy Mickiewicza bo „nielegalne zbiegowisko” w zawrotnej liczbie czterech ludzi…

  40. Do jakości biegłych pisze:

    I po co to wklejasz?
    Przecież nie od dzisiaj wiadomo że osoby z urojeniami psychicznymi tłumaczą się że oni są zdrowi a to wszystko wina lekarzy. Tak samo tłumaczą się skazańcy że to nie on że to policja była zła.

    Polecam nasz kabaret świętokrzyski
    https://m.youtube.com/watch?v=CFMjOUDhGuQ

  41. Gizmo pisze:

    do Rohana
    20 LISTOPADA 2020 O 14:14
    Pokój to powinni trenerowi odnowić buscy ZOMO-wcy, którzy zamiast złapać tych bandytów z Pacanowa to woleli wlepiać mandaty Hadżiemu za siedzenie z kumplami na ławce przy Mickiewicza bo „nielegalne zbiegowisko” w zawrotnej liczbie czterech ludzi…

    No załamka co te ludzie piszą co te ludzie mają w głowach xd

  42. Do xyz pisze:

    Ale to pan Nowak jak zwykle ubliża

  43. nagrania pisze:

    Dlaczego w Polsce badania sądowo-psychiatryczne NIE SĄ NAGRYWANE, dlatego badany może zachowywać się podczas badania całkow3icvie normalnie, a mimo to biegły może bezkarnie mu przypisać np. nazwanie siebie Napolenonem.
    Ziobro nakazał rozliczać sędziów z czasu i kosztu postępowań, dlatego ponad 90% wniosków o ponowne badania uchylają by nie narażać Skarbu Państwa na koszty, za co mogliby stracić premie.

  44. do Gizmo pisze:

    „No załamka co te ludzie piszą co te ludzie mają w głowach xd”

    Jak były w Busku marsze pań lekkich obyczajów w liczbie ponad 100 uczestników, to buscy ZOMO-wcy nie wlepili nikomu mandatu za udział w nielegalnym zgromadzeniu, a tymczasem trenera z Górki ukarali za dysputę filozoficzną z trzema towarzyszami.

  45. Do nagrania pisze:

    Może dlatego by badany pacjent nie grał aktora lub innego cudaka tylko by pokazał swoje prawdziwe oblicze oraz chorobę? Rusz głową

  46. abc pisze:

    „Ale to pan Nowak jak zwykle ubliża”
    Komu? Gdzie? Jakieś przykłady?

  47. nagrania pisze:

    „Może dlatego by badany pacjent nie grał aktora lub innego cudaka tylko by pokazał swoje prawdziwe oblicze oraz chorobę? Rusz głową”

    1. Jak mona „grać aktora”? To chyba można być aktorem grając kogo innego.
    2. Podczas badania nie nagrywanego też może „grać”.
    3. Prawdziwy psychol będzie zachowywać się nienormalnie nawet będąc nagrywanym.
    4. Jeśli ktoś pilnuje swoich zachowań podczas nagrań to znaczy, że ma kontakt z rzeczywistością.

    Podaj mi jakikolwiek argument za tym, by wierzyć biegłym „na słowo” bez nagrań.

  48. do powyżej pisze:

    Pod jakimi?

  49. Do nagrania pisze:

    Oj uwierz że są takie choroby które tylko przy jednej lub dwóch osobach mogą się pokazać i to bez udziału kamery. Przykład rodzinki gdzie tzn głowa rodziny czyli mąż lub ojciec znęca się psychicznie nad rodziną a przy policji lub księdza gra dobrego ojca.

  50. Szacunek pisze:

    dla pana Nowaka (czy to ten, który załatwił kolej dla Buska?) za pisanie pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

    Jego hejterzy ubliżają mu jednocześnie sami ukrywają się za pseudonimami. Czyżby wstydzili się czegoś?

  51. do 2 wpisu wyżej pisze:

    „Uwaga wszystkie dzieci! Gdybyście mieli jakieś tiki bo przestraszyłyście się huku petardy odpalonej np w Sylwestra to proszę się zgłaszać do Łukasza Nowaka. On wam powie co i jak.”

    Kto zdrowy psychicznie w ogóle używa petard w Sylwestra??

  52. seksualna wampirzyca pisze:

    ” Błędna opinia biegłego psychiatry czy psychologa potrafi zniszczyć komuś życie. Autorzy krzywdzących opinii rzadko ponoszą karę za niedouczenie i niefrasobliwość.

    (…)

    Tymczasem obrońca matki Michałka udowodnił, że wypowiadająca się publicznie biegła psycholog nie badała oskarżonej. Wykazał też, że inny biegły psycholog, który uczestniczył w przesłuchaniu sprawców, obiecał im łagodniejszy wymiar kary, jeśli się przyznają do winy. Po ośmiu latach procesu, w czasie którego Barbara S. przeżyła szok skazania jej na 25 lat, ostatecznie została uznana za niewinną. Echo medialnego linczu biegłych sądowych odezwało się w ubiegłym roku, gdy wybuchła sprawa Katarzyny W., matki Madzi. – To prawdziwa seksualna wampirzyca – ogłosił prof. dr hab. Zbigniew Nęcki, psycholog, dyrektor Instytutu Zarządzania UJ. Później przyznał, że wiedzę czerpał z gazet tabloidowych.”

    https://historia.wprost.pl/reportaze-sadowe/432890/biegly-pod-lupa.html

  53. sędzia Barbara Piwnik pisze:

    „Widzę czasem opinie skopiowane z opisu innych przypadków, tylko dane osobowe się zmieniają. Albo dwie trzecie opinii zajmuje streszczenie aktu oskarżenia, a we wnioskach końcowych zawarte są głównie stwierdzenia w rodzaju: oskarżony to kawaler albo żonaty, karany (niekarany), po odbytej służbie wojskowej (lub nie). Następnie pada stwierdzenie o pełnej poczytalności badanego w czasie popełnienia karalnego czynu. A przecież na sali sądowej ważą się czyjeś losy. Jak wielka jest odpowiedzialność biegłych psychiatrów i psychologów (jako autorzy opinii zwykle występują razem), dowodzi sprawa, która niedawno była na wokandzie Sądu Najwyższego. W Tarnowie w samo południe zginęła w drodze ze szkoły ośmioletnia Madzia. W mieście ogłoszono alarm. Wieczorem pewien nastolatek zobaczył dziwnie się zachowującą kobietę. Ciągnęła spacerowy wózek przykryty kocem, spod którego wystawały dziecięce buciki i obijały się o chodnik. Chłopiec podniósł narzutę. Zobaczył martwą twarz dziewczynki z otwartymi oczami. Zdążył zatrzymać uciekającą kobietę i oddać ją w ręce policji.”

  54. dr Ewa Milewska pisze:

    „Specjaliści nie mają wątpliwości: biegły powinien być niezależny, wydawać opinie zgodnie ze swoją wiedzą, bez ulegania sugestiom zleceniodawcy. – Problem w tym – zauważa psycholog z UW dr Ewa Milewska – że ani psychiatria, ani psychologia nie są naukami ścisłymi. Każdy wynik badania jest obarczony pewnym błędem. Opinie dotyczące tej samej osoby mogą się różnić. To sąd decyduje, którą wybrać. Nim jednak tak się stanie, trzeba przeprowadzić konfrontacje, wyjaśnić rozbieżności – zaznacza.

    – Gdy jako biegła zaczęłam na początku lat 80. opiniować, sędziowie i prokuratorzy mieli pewną wiedzę psychologiczno-psychiatryczną, zdobytą na szkoleniach. Wtedy na rozprawie łatwiej było mówić tym samym językiem – wspomina Milewska. – Obecnie jest tak, że gdy opinie się różnią, w umysłach młodych prokuratorów i sędziów lęgnie się przekonanie, że któraś jest fałszywa. Nie chodzi więc o to, żeby się od biegłego czegoś dowiedzieć, coś wyjaśnić, tylko żeby stłamsić tego, którego opinia z jakichś powodów nie pasuje jednej ze stron procesowych – dodaje.

    Zdaniem dr Milewskiej ostrożne traktowanie opinii psychologów jest szczególnie istotne w sądach rodzinnych, gdzie decydują się losy dzieci po rozwodach rodziców. Coraz częściej się zdarza, że była żona, chcąc się zemścić na eksmężu, oskarża go o seksualne molestowanie ich dziecka. – Widziałam protokół z przesłuchania pięciolatki, a jakże, w wymaganej przepisami obecności biegłego – opowiada dr Milewska. Matka siedziała obok. – Czy tatuś wkładał ci tam palec? – pyta prokurator. Dziecko patrzy na matkę i kiwa głową. Następuje doprecyzowanie pytania i dziewczynka na wszystko odpowiada przytaknięciem. W efekcie biegły psycholog stwierdza molestowanie i decyzją organu ścigania ojciec trafia do aresztu. Jego sprawa sądowa ciągnęła się sześć lat, nim został uniewinniony.”

    https://historia.wprost.pl/reportaze-sadowe/432890/biegly-pod-lupa.html

  55. do Gerarda Jakubowskiego pisze:

    Jestem zwykłym mieszkańcem Buska i nie podoba mi się ton i wydźwięk Pana wpisu. Co się Pan tak oburza i żołądkuje? Jak ma Pan jakieś dowody, to niech Pan je publicznie przedstawi. Skoro Pan Nowak coś Panu publicznie zarzuca, to jak najbardziej pasuje, a wręcz trzeba, publicznie to wyjaśnić. Tak ja uważam. Straszy Pan sądami, tylko po co? Ma Pan jakiś film, zdjęcie lub inny dowód, to niech Pan go przedstawi opinii publicznej, a wszyscy zobaczą i poznają prawdę. Myślę, że Redaktor tego portalu Pan J. Kruk chętnie opublikuje Pana wyjaśnienie, sprostowanie wraz z dowodami, a my internauci zapoznamy się z tym i wyrobimy sobie obiektywne zdanie, a Pana dobre imię będzie, nazwijmy to, obronione i ukazane publicznie. Tak moim zdaniem powinna być ta sprawa załatwiona, żeby nie było najmniejszych wątpliwości, podejrzeń, snucia domysłów, etc. Chyba nie ma Pan nic do ukrycia?
    PS. Co do sądu, to jest inna i odrębna kwestia.
    Pozdrawiam !

  56. xyz pisze:

    Od roztrzygania wątpliwości jest wymiar sprawiedliwości, a nie redaktor tej prywatnej strony internetowej. Tylko sąd i efekt końcowy udostępniać opini publicznej.

  57. BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE pisze:

    BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI.

  58. Do: do 2 wpisu wyżej 20 LISTOPADA 2020 O 16:01 pisze:

    To posłuchaj w Sylwestra ilu chorych psychicznie jest w Busku.

  59. xyz pisze:

    wedlug tej osovy to chyba caly swiat bo kazdy uzywa petardy w Sylwestra

  60. podstawy logiki do xyz pisze:

    „wedlug tej osovy to chyba caly swiat bo kazdy uzywa petardy w Sylwestra”

    Czyli wystarczy, że znajdę choćby tylko jedną,która nie używa – wtedy całe przytoczone zdanie jest fałszywe.

    A na całym śżw3iecie to będą miliony.

  61. do xyz pisze:

    „Tylko sąd i efekt końcowy udostępniać opinii publicznej.”

    A niby dlaczego??
    Jeśli proces przeciwko ŁN ma być uczciwy to GJ powinno zależeć na jawności.
    Co ma do ukrycia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl