Sprzęt do kłusowania znaleziony w gospodarstwie rolnym - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Sprzęt do kłusowania znaleziony w gospodarstwie rolnym

23 listopada 2019 | KPP Busko-Zdrój TP 20.11.2019 / Jarosław Kruk 22.11.2019 | | 5 komentarzy

19 listopada podczas  interwencji w jednym z gospodarstw rolnych funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy  zauważyli dwa psy, których posiadanie wymaga zezwolenia. 39 – letni mieszkaniec gminy Stopnica takiego dokumentu nie posiadał. W trakcie przeszukania budynków, mundurowi znaleźli także wnyki i inne przedmioty mogące służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę.

Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego z gospodarstw rolnych na terenie tej gminy Stopnica. Podczas prowadzonych czynności, uwagę mundurowych zwrócił pies wyglądem przypominający charta. Posiadanie takiego psa wymaga zezwolenia. 39 – letni „gospodarz” oznajmił, że takiego dokumentu nie ma. Mundurowi nabrali podejrzeń, że pies może służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę. W związku z tym postanowili dokonać przeszukania całej posesji. Przypuszczenia ich potwierdziły się. W obejściu trzymany był również i drugi pies o wyglądzie charta oraz znajdowały się wnyki i inne urządzenia mogące służyć do kłusowania. Mężczyzna przyznał, że psy należą do niego, a jeden z zabezpieczonych przedmiotów – siatka, służyła między innymi do odłowu ryb. Sprzęty zostały zabezpieczone przez policjantów, a psy przekazane pod opiekę zaufanej osoby.

Zgodnie z Ustawą Prawo łowieckie, kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce, gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

    

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji Busko-Zdrój

 

◙ Podobne informacje:

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “Sprzęt do kłusowania znaleziony w gospodarstwie rolnym”

  1. Marek pisze:

    Na terenach nadleśnictwa Chmielnik w Drugni ,Pierzchnicy,Gumienicach głodne psy harty latają po polach i drogach łapią sarny i zające.Co myśliwi i leśnicy robią bo Stopnica jak widać działa.

  2. wanda nycz pisze:

    klusownictwo jest olbrzymim problemem we wsi las winiarski klusownicy dysponuja bronia nielegalnie czesto sa strzaly szczegolnie w godzinach wieczornych w piatek sobote niedziele. sa zakladane wnyki gina psy i inne zwierzeta policjanci z kpp buska zdroj maja wiedze ale klusownicy sa sprytni prosze zajac sie problemem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl