RK: Czy miasto przepłaciło za chodnik? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Czy miasto przepłaciło za chodnik?

7 listopada 2019 | Radio Kielce Mateusz Kaczmarczyk 6.11.2019 / Jarosław Kruk 7.11.2019 | | 3 komentarze

Kilka metrów chodnika za prawie 15 tys. zł. Kieleccy radni z klubu Bezpartyjni i Niezależni twierdzą, że miasto trzykrotnie przepłaciło za tę niewielką inwestycję – informuje Radio Kielce.

06.11.2019. Kielce. Chodnik przy ulicy Karczówkowskiej /Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Chodzi o fragment przejścia dla pieszych na ulicy Karczówkowskiej, przy ogrodzie botanicznym. Przejście wykonane zostało w sierpniu przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Według Marcina Burszteina, tego typu prace, prywatna firma mogłaby wykonać nawet o jedną trzecią taniej i szybciej.

– Zapytaliśmy kilka kieleckich firm zajmujących się układaniem kostki o wykonanie tego fragmentu i wszystkie oferty zamykały się wokół 5 tys. zł. To trzykrotnie mniej, niż cena, którą miasto zapłaciło swojej własnej spółce – mówi … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “RK: Czy miasto przepłaciło za chodnik?”

 1. Wacław pisze:

  Czy to prawda, że gdy „komunalka” w Busku wykonuje jakąś kostkę na zlecenie Urzędu Miasta, to cena usługi jest wyższa niż cena rynkowa???

 2. do Wacław pisze:

  a jak myślisz? ;P

 3. co tam miliony z kasy gminy , ważne by wysokość diety była zadawalająca pisze:

  W Kielcach jak widać Radni uważnie przyglądają się jak wydawany jest miejski grosz, zwracają uwagę na tysiące złotych… W Busku od ponad roku kolejne miliony z budżetu gminy wsiąkają bezpowrotnie w murawę stadionu miejskiego w ramach kolejnej buskiej rewitalizacji, a tymczasem aktywność buskich radnych ogranicza się do „zmiany uchwały nr 1/12/2018 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie określenia wysokości diety dla radnych Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (nr XIV/169/2019)”.

  Śmiać się czy płakać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl