RK: Chorzów - Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Mieszkańców, Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Biznesu - a w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Chorzów – Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Mieszkańców, Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Biznesu – a w Busku?

2 kwietnia 2020 | Radio Kielce 02.04.2020 / Jarosław Kruk 02.04.2020 | A 14.04.2020 | | 5 komentarzy

Możliwość ubiegania się o roczną obniżkę czynszu sięgającą połowy jego wartości przewiduje dla lokatorów miejskiej spółki mieszkaniowej samorząd Chorzowa (Śląskie). To jeden z elementów wsparcia dla mieszkańców i przedsiębiorców, przedstawionych tego dnia przez władze miasta. informuje Radio Kielce

fot. NBP

Jak poinformował w czwartek rzecznik miejscowego magistratu Kamil Nowak, Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Mieszkańców zawiera – obok ulg w czynszach dla potrzebujących – prolongatę opłat m.in. za użytkowanie wieczyste oraz wyłączenie parkomatów.

„Mieszkańcy lokali należących do Zakładu Komunalnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej mogą ubiegać się o obniżkę czynszu nawet o połowę na okres kolejnych dwunastu miesięcy. Oprócz tego w Ośrodku Pomocy Społecznej można ubiegać się o dodatek mieszkaniowy” – wyjaśnił w przesłanej informacji Nowak.

Z innych korzyści dla mieszkańców miasto automatycznie przedłużyło termin wnoszenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego za 2020 r. oraz opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych w prawo własności tych gruntów za 2020 r. – do 30 czerwca 2020 r.

Chorzów wyłączył też parkomaty. „To urządzenia, których codziennie dotykają setki dłoni, a których powierzchnia pozwala na utrzymywanie się na niej wirusów i bakterii. Wyłączenie parkomatów ponadto pozwoli na oszczędności w portfelach mieszkańców, którzy ze względu na koronawirusa, często borykają się z uszczupleniem budżetu” – zaznaczył Nowak.

Przypomniał, że to już kolejne działania tamtejszego magistratu w czasie pandemii koronawirusa. Od 17 marca działa infolinia dla seniorów potrzebujących pomocy w zakupie jedzenia, a osobom w kwarantannie podobną pomocą służy Ośrodek Pomocy Społecznej. Miasto wyłączyło też włączniki świateł przy przejściach dla pieszych i dezynfekuje przystanki.

W czwartek chorzowski samorząd usystematyzował też wcześniejsze informacje dotyczące wsparcia przedsiębiorców. Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Biznesu obejmuje m.in…. – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link


Jarosław Kruk: A w Busku jest jak jest…

 

◙ Podobne informacje:

W katowickim Parku Zadole powstał leczniczy inhalator. Kosztował 2,6 mln zł

 

ED: Tężnia w Busku za 25 mln. Ważna inwestycja w szczegółach

RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

RK: Pracownicy socjalni w Busku narzekają na zabezpieczenia

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “RK: Chorzów – Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Mieszkańców, Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Biznesu – a w Busku?”

 1. O Boże pisze:

  Kruku nie przyrównuj Chorzowa do takiego Buska który 5 razy jest mniejszy i o wiele razy biedniejszy.

 2. Apsik pisze:

  Oj panie Kruku

 3. Ooo pisze:

  Fajne porównanie Chorzów wiekszy od ck xd

 4. Hah pisze:

  Ponad 200tyś przedsiębiorców zbankrutuje bo jest luka w tarczy antykryzysowej. Te lumpy z PISu nawet to potrafią spieprzyć.

 5. :) pisze:

  Wirusa nie powinni zwalczać lekarze, tylko niebieskie mundury. Najlepiej mł.asp. Zdzisław P…a i st.post. Łukasz Cz…a z Komendy Powiatowej w Busku – Zdroju – jak wirus dowie się, że mogą go przydusić tak, jak radnego, to ucieknie z Polski!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl