Rekolekcje wielkopostne biskupa Jana Piotrowskiego. Strożyska, kościół pw. Wniebowzięcia NMP, 3-4-5 kwietnia 2022 r. [VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Rekolekcje wielkopostne biskupa Jana Piotrowskiego. Strożyska, kościół pw. Wniebowzięcia NMP, 3-4-5 kwietnia 2022 r. [VIDEO]

15 kwietnia 2022 | | | 0 komentarzy

W niedzielę, 3 kwietnia, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Strożyskach na Ponidziu rozpoczęły się trzydniowe Rekolekcje wielkopostne A.D.2022. Tegoroczna odnowa duchowa w tej niedużej, ulokowanej między królewskimi miastami Wiślica i Nowy Korczyn, ponidziańskiej parafii ma szczególny i wyjątkowy wymiar. Szczególny, gdyż rekolekcjonistą jest ordynariusz diecezji kieleckiej, ks. bp Jan Piotrowski. Wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy w historii diecezji kieleckiej rekolekcje prowadzi zwierzchnik diecezji i czyni to nie w murach katedry kieleckiej.

Strożyska, zachód słońca / fot. Martyna Sadowska-Dryja | bp Jan Piotrowski / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.

Zapraszamy do wysłuchania trzech „strożyskich” homilii rekolekcyjnych ks. bp Jana Piotrowskiego♂:


○ Rekolekcje wielkopostne, Strożyska 1/3, 3 kwietnia 2022 r.○ Rekolekcje wielkopostne, Strożyska 2/3, 4 kwietnia 2022 r.○ Rekolekcje wielkopostne, Strożyska 3/3, 5 kwietnia 2022 r.


 

◙ Podobne informacje:

Pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Św. Krzyż i Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie, 26.03.2022 r.

niedziela.pl: Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Strożyska: Rekolekcje wielkopostne A.D. 2022 z ks. bp Janem Piotrowskim, ordynariuszem diecezji kieleckiej [FOTO]

DEON: Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne

RK: Teatr z Kałkowa „Opowieścią wigilijną” podbił serca widzów ze Strożysk [FOTO/VIDEO] | JKR: ❤️

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl