PR4: Elektryczny motocykl LEM Photon ukończył wyścig w Hiszpanii. Sukces polskich studentów - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR4: Elektryczny motocykl LEM Photon ukończył wyścig w Hiszpanii. Sukces polskich studentów

30 lipca 2021 | Polskie Radio Czwórka 28.07.2021 / infobusko.pl Jarosław Kruk 30.07.2021 | | 0 komentarzy

LEM Photon, pierwszy elektryczny motocykl szosowy zbudowany przez polskich studentów, wziął udział i ukończył prestiżowy wyścig MotoStudent w Hiszpanii. Debiutujący w imprezie Polacy zajęli 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, na 46 zespołów z całego świata oraz otrzymali  nagrodę dla najlepszych debiutantów. – informuje portal Polskie Radio Czwórka

Wyścig odbył się na torze Ciudad del Motor de Aragón w hiszpańskim Alcañiz. W zawodach wzięło udział 46 drużyn, pierwsza część zawodów były to konkurencje statyczne, a całość zwieńczył wyścig ze startu wspólnego, w którym do pokonania było prawie 50 km. – Są to najwyższej klasy zawody studenckie. Po 1,5 roku konstruowania pojazdów wszystkie maszyny spotkały się na jednym torze. I był to ten sam tor, na którym ścigają się kierowcy Formuły 1 – wyjaśnia rozmówca Oliwii Krettek. – Naszym największym sukcesem jest to, że jako pierwszy zespół z Polski, który debiutował w tym wyścigu i go ukończył, wróciliśmy z nagrodą dla najlepszych debiutantów. Zajęliśmy także 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, na 46 zespołów z całego świata. – dodaje.

Light Electric Motorcycle – w skrócie LEM – to lekki motocykl elektryczny, nad którym przez prawie 2 lata pracowało 40 studentów z Politechniki Wrocławskiej. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o wyścigu MotoStudent.

– Motocykl elektryczny moc ma…- cały artykuł i materiały video na źródłowej stronie PR4♂

◙ Podobne informacje:

Kalendarium: 30 kwietnia 1892 r. urodził się Stefan Banach, genialny polski samouk, Kopernik matematyki

Kalendarium: 14 stycznia 1887 r. urodził się matematyczny geniusz, wynalazca pierwowzoru tomografu, Hugo Steinhaus

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.