PR24: "Nie możemy dopuścić, aby polska patriotka trafiła do aresztu". Reduta Dobrego Imienia wsparła Natalię Nitek-Płażyńską - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: „Nie możemy dopuścić, aby polska patriotka trafiła do aresztu”. Reduta Dobrego Imienia wsparła Natalię Nitek-Płażyńską

13 września 2020 | PolskieRadio24.pl 10.09.2020 / Jarosław Kruk 13.09.2020 | | 0 komentarzy

Reduta Dobrego Imienia (RDI) opłaciła w czwartek komorniczy tytuł egzekucyjny wystawiony przez sąd na wniosek Hansa G. – poinformował prezes RDI Maciej Świrski. Jak wskazała RDI, od początku wspierała i będzie wspierać Natalię Nitek-Płażyńską w jej walce o dobre imię Polaków i Polski. informuje portal PolskieRadio24.pl

Jak wyjaśnił Świrski, Reduta Dobrego Imienia przelała na konto komornika w Gdańsku kwotę 7 tys. 151 zł tytułem zapłaty za koszty sądowe i komornicze w sprawie Natalii Nitek-Płażyńskiej, zasądzone od niej na rzecz Niemca Hansa G., który mówił o sobie, że jest hitlerowcem i że Polaków należy rozstrzelać.

Naruszenie dóbr osobistych

Sprawa dotyczy procesu cywilnego ws. naruszenia dóbr osobistych Natalii Nitek-Płażyńskiej przez jej byłego pracodawcę – niemieckiego przedsiębiorcę Hansa G.

Mężczyzna w sposób wulgarny wyrażał się o Polakach i obrażał swoich podwładnych. Mówił m.in., że „Polak to małpa, a najwyższe stadium rozwoju to Niemiec”. Ponadto wyzywał pracowników od idiotów. Używał m.in. słów „Scheisse Polaken”. Wypowiedzi te Nitek-Płażyńska potajemnie nagrała, co Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał z niedopuszczalne. Na mocy prawomocnego wyroku sądu kobieta ma przeprosić swojego byłego szefa i zapłacić 10 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nitek-Płażyńska oświadczyła, że „nie zamierza przepraszać prześladowcy”.

źródło: Tweeter

W imieniu RDI Świrski zapewnił, że „dalej będzie wspierać p. Natalię”. „Koszty procesu są niebagatelne, same opłaty sądowo-administracyjne (koszty wpisów sądowych, koszty administracyjne) to obecnie kwota ok. 13 tys. zł, same koszty komornicze to 7 tys. 151 zł, a do tego dochodzą koszty zastępstwa procesowego i koszty obsługi prawnej procesu ponoszone przez Redutę od początku 2016 r. w tej sprawie” – napisał.

>>> „Zabiłbym wszystkich Polaków”. Reduta Dobrego Imienia zapowiada kasację do SN ws. Hansa G. <<<

Wyjaśnił, że obok kosztów wprost związanych z procesem „dochodzą tu także wydatki poniesione przez Redutę na początkowe rozpoznanie sprawy, osłonę medialną itp.”. – Ponieważ wiemy, jak ważne to są sprawy, korzystamy z wiedzy i doświadczenia wybitnych prawników specjalizujących się w sprawach z zakresu dóbr osobistych czy prawa prasowego. Naszych patriotów reprezentują adwokat dr Monika Brzozowska-Pasieka oraz radca prawny Jerzy Pasieka z kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy – podkreślił prezes RDI.

Oburzający wyrok sądu

– Oburzający nas wyrok Sądu Apelacyjnego jest obrazą nie tylko elementarnej logiki (na podstawie tego samego materiału dowodowego, czyli nagrania dokonanego przez Natalię Nitek, ten sam sąd nakazał przeprosić Natalię Nitek, zaś w procesie karnym – sąd karny – skazał prawomocnie tego niemieckiego pracodawcę p. Natalii), ale także ilustruje palącą konieczność systemowych zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości – wyjaśnił Świrski.

>>> „Skandaliczny wyrok sądu”. Premier o sprawie Hansa G. <<<

W przesłanej PAP informacji prezes Reduty Dobrego Imienia podziękował darczyńcom. „Jesteśmy niewielką organizacją pozarządową i to dzięki ludziom dobrej woli możemy działać na taką skalę jak obecnie; to dzięki waszym wpłatom możemy działać i pomagać polskim patriotom w ich nierównej walce” – napisał.

Zwrócił uwagę, że…– cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

PR24: Wyrok ws. Nitek-Płażyńskiej. Prof. Kucharczyk: urąga sprawiedliwości i zdrowemu rozsądkowi

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

Łukasz Nowak: Wniosek komendanta Policji o nagrody dla funkcjonariuszy – informacja publiczna

ŁSz: OŚWIADCZENIE „POLSKIEGO GEORGA FLOYDA” – RADNEGO ŁUKASZA SZUMILASA. APEL DO KANDYDATÓW NA PREZYDENTA

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl