PR24: "Narodowcy chcą narodu wolnych ludzi". Krzysztof Bosak zawalczy o prezydenturę - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: „Narodowcy chcą narodu wolnych ludzi”. Krzysztof Bosak zawalczy o prezydenturę

19 stycznia 2020 | PAP / PolskieRadio24.pl 18.01.2020 / Jarosław Kruk 19.01.2020 | | 12 komentarzy
Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta – zdecydował zjazd prawyborczy elektorów. W swoim przemówieniu, wygłoszonym po ogłoszeniu wyników, podkreślał przywiązanie Konfederacji do konserwatywnych wartości o wolności gospodarczej. – informuje za Polską Agencją Prasową  PolskieRadio24.pl
W ostatniej, siódmej, turze wewnętrznych wyborów Konfederacji, Bosak otrzymał 163 głosy. Drugi w plebiscycie Grzegorz Braun – 146 głosy. Bosak zdobył 51,9 proc. głosów elektorów, a prezes Korony poseł Grzegorz Braun 48,5 proc.

Odwołania do konserwatyzmu i wolności gospodarczej

W wystąpieniu po zakończeniu prawyborów Bosak podkreślał, że środowiska tworzące Konfederację łączą przede wszystkim patriotyzm, konserwatyzm, przywiązanie do wartości chrześcijańskich i wolność gospodarcza.

– Wolność gospodarcza i własność prywatna jest tym, co pozwala zachować wolność człowiekowi, a jeżeli społeczeństwo złożone jest z wolnych ludzi, to naród jest silny. To zawsze była filozofia narodowej demokracji – mówił.

Krytykował też „nadmierny etatyzm” i „rozbuchanie państwa”. – Narodowcy nie chcą, żeby naród był przybudówką do biurokracji państwowej. Narodowcy chcą narodu silnego, narodu wolnych ludzi – zaznaczył.

Niepodległość „cięta na plasterki”

Mówił także, że narodowców łączy z konserwatystami i klasycznymi liberałami oraz tradycjonalistami dążenie do zbudowania silnego państwa i przekonywał, że silne państwo nigdy nie jest państwem zadłużonym. Obecny rząd według niego zadłuża Polskę i to w czasach dobrej koniunktury.

– Nasze państwo jest zadłużone coraz bardziej, jest coraz bardziej zależne od kaprysów ośrodków finansowych, które mogą podjąć decyzję, czy kredytujemy polski rząd, czy wstrzymujemy kupno obligacji – zaznaczył kandydat Konfederacji na prezydenta.

Przekonywał, że… cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link

4  Prawa Łódź [20.01.2020]: – Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji: – W sobotę ostatecznie dokonano wyboru kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Konfederacji. W Warszawie odbył się Zjazd Elektorów Konfederacji i tam odbyło się głosowanie decydujące o zwycięstwie w prawyborach.Według wszelkich prognoz, także i autora, faworytem był Krzysztof Bosak. Mniejsze szanse na zwycięstwo miał drugi w klasyfikacji Grzegorz Braun. Wolnościowcy, pomimo zebrania w sumie największej ilości głosów, byli raczej na straconej pozycji.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

12 odpowiedzi na “PR24: „Narodowcy chcą narodu wolnych ludzi”. Krzysztof Bosak zawalczy o prezydenturę”

 1. Fenomenalny wywiad Moniki Jaruzelskiej z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem w domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego 15.01.2020 pisze:

  Grzegorz Braun BEZ CENZURY w domu GENERAŁA Jaruzelskiego [cały odcinek]: https://www.youtube.com/watch?v=XxvlYSAjcJ8

 2. L.L. pisze:

  Może mi ktoś wytłumaczy, jakim cudem Bosak (młody , niedoświadczony,….) wygrywa z BARDZO inteligentnym , oczytanym, świetnym DOKUMENTALISTĄ G. BRAUNEM?
  17 głosów zadecydowało o tym, że pogrzebano szanse obu.

 3. Do powyżej pisze:

  Proste Braun to świr A Bosak choć onerowiec to chociaż trochę normalny niż taki Braun

 4. L.L. pisze:

  Tak oczywiście, u nas każdy o IQ>150, to ŚWIR!!!
  Proszę zacytować choćby jedną wypowiedż (na Komisji), P. Brauna, która sugerowała by jego „świrowatość”?

 5. Do powyżej pisze:

  Że wojska USA w Polsce to wróg i trzeba zrezygnować z wojsk amerykańskich w Polsce

 6. L.L. pisze:

  Na temat wojska (my SZARACZKI) nie dyskutujmy, bo i cóż my wiemy o informacjach ŚCIŚLE TAJNYCH/POUFNE.
  Jeszcze nie znamy wszystkich dokumentów z okresu 1933-1939 i długo ich nie poznamy (przedłużono o kolejne 50 lat).

 7. Do powyżej pisze:

  Więc Braun bredzi nie wie co

 8. do powyżej pisze:

  Największe poparcie i elektorat Konfederacja ma wśród ludzi młodych i dlatego przekaz i osoba młodego Bosaka przemawia do nich bardziej niż zalatujący z pozoru safandułą Braun z jego barokowym językiem. Młodzi z racji wieku nie mają jeszcze magisterki uniwersytetu ŻYCIE więc nie rozumieją przekazu i mądrości Brauna. A że w demokracji decyduje większość więc prawybory wygrał Krzysztof Bosak.

 9. L.L. pisze:

  NIE, proszę „Powyżej” Braun nie bredzi, ponieważ trochę „POSZWENDAŁ” się w swoim życiu, po RÓŻNYCH bibliotekach. Dotarł również do informacji BARDZO TRUDNO dostępnych.
  Na początek polecam jego film dokumentalny:

  https://www.youtube.com/watch?v=w3Q2IwziMXY

  Jeżeli się spodoba, to polecam również II cz.
  Miłego OGLĄDANIA (lepiej, niż prowadzić „PUSTĄ DYSKUSJĘ”).

 10. O matko pisze:

  https://m.youtube.com/watch?v=_c8tdm0ahPk&t=84s

  Mistyczny Grzechu Grzegorz Braun robiący dymy bo nikt nie podpisał się za Konfederacja by mieć vice marszałka..
  Haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl