PR: Śmierć 21-latka z Konina. Łódzka prokuratura przejmie śledztwo. Zamieszki w mieści i sztab kryzysowy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR: Śmierć 21-latka z Konina. Łódzka prokuratura przejmie śledztwo. Zamieszki w mieści i sztab kryzysowy

19 listopada 2019 | Polskie Radio PAP 18.11.2019 / Jarosław Kruk 19.11.2019 | | 6 komentarzy

– Na potrzeby zachowania obiektywizmu w toczącym się postępowaniu, śledztwo dotyczące użycia broni palnej przez funkcjonariusza policji podczas interwencji w Koninie zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Łodzi – przekazała rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. W Koninie, w związku z zamieszkami, do jakich doszło w niedzielę, władze miasta zwołały sztab kryzysowy.

Policjant, który postrzelił 21-latka nadal przebywa w szpitalu – poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Dodał, że funkcjonariusz nie został zawieszony. – Jest w służbie, natomiast fizycznie przebywa w szpitalu – taką decyzje podjęli lekarze i będzie pozostawał w dyspozycji prokuratury – powiedział rzecznik wielkopolskiej policji. Podkreślił, że prowadzone jest też wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, które ma dać odpowiedź na pytanie, czy użycie broni było zasadne.

Policja czeka na notatkę policjanta

Andrzej Borowiak powiedział, że funkcjonariusz nie sporządził jeszcze notatki dotyczącej użycia broni. Wyjaśniał, że zgodnie z przepisami ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni, policjant po użyciu broni powinien… – cały artykuł na źródłowej stornie Polskiego Radia – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “PR: Śmierć 21-latka z Konina. Łódzka prokuratura przejmie śledztwo. Zamieszki w mieści i sztab kryzysowy”

 1. czy można wierzyć w podawane informacje? pisze:

  # Polskie Radio, 18 listopada: „Policjant, który postrzelił 21-latka” [https://polskieradio24.pl/321/1222/Artykul/2405596,Smierc-21latka-z-Konina-Lodzka-prokuratura-przejmie-sledztwo]
  # TVN 18 maja: Busko-Zdrój. Miejski radny zaatakował ugodził nożem policjanta https://www.tvn24.pl/krakow,50/busko-zdroj-miejski-radny-zaatakowal-ugodzil-nozem-policjanta,936781.html
  Powyższe dwa tytuły to ciekawy przykład manipulacji informacyjnej. U każdego kto je przeczyta powstaje nieprawdziwy obraz sytuacji.
  # Policjant postrzelił, a zatem w domyśle zranił niegroźnie i poszkodowany zapewne wyliże się. Fakty: w Koninie młody chłopak zmarł wiec właściwsze jest słowo zastrzelił.
  #Radny zaatakował i ugodził nożem. A zatem w domyśle: policjant prosi o dowód a radny zamiast okazać dowód wyciąga nóż i wbija ostrze w ciało policjanta. Fakty: na filmiku widać, że radny jest długi czas duszony przez policjanta i gdy uderza nożem to rękojeścią a nie ostrzem. Policjant jak mówią świadkowie ma małe zaczerwienienie, jest 100% zdrowy, nie idzie na L4, pracuje normalnie, zostaje celebrytą, jeździ do Warszawy, odbiera honory.
  Czy to jest przypadkowe czy świadome? czy można wierzyć w podawane informacje?

 2. Masakra pisze:

  Już w niedzielę pod komenda w Koninie zadyma patoli

 3. Do - czy można wierzyć w podawane informacje? pisze:

  Typie czyli to co było z radnym to mistyfikacja? Ktoś to ukartował?
  Sikora? Policja? PIS? Może FBI? Illuminati? Kosmici?

  Koleś dobra jazdę masz

  Ps.takie opinie jak twoja dowodzą że wy macie serio coś pod kopułką

 4. Mieszkaniec pisze:

  Sami krecicie na siebie bat teoriami spiskowymi o masztach o szumilasie czy ze sikora jest jakims magnatem w bz itp A potem się dziwicie że ktoś was wyzywa od swirów!!!

 5. Do tych, co na siłę wmawiają, że 2 X 2 = 5 pisze:

  „Teorie spiskowe”, powtarzacie to uparcie jak jacyś maniacy. Tacy mądrzy jesteście, to może mi powiecie, dlaczego Kielce prowadzą sprawę, która ma wiele wątków i z której Busko jest całkowicie wyłączone, a do przesłuchania jest kilkudziesięciu świadków?
  Co jest zakresem śledztwa? Ja wiem, a wy się domyślcie, jak jesteście tacy przemądrzali i wszechwiedzący…

 6. Kosin powinien wylecieć na zbity pysk! pisze:

  Dlatego Busko nie ma przyszłości: jakby u nas byli porządni ludzie – tak jak w Koninie – to by u nas też były zamieszki przed burdelem zwanym komendą  powiatową po duszeniu radnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl