Oświadczenie Dyrektora buskiego ZOZ odnośnie Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego | Radny Grzegorz Jankowski w odpowiedzi na oświadczenie dyrektora ZOZ Grzegorza Lasaka. [AKTUALIZACJA 4.07.2022]] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Oświadczenie Dyrektora buskiego ZOZ odnośnie Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego | Radny Grzegorz Jankowski w odpowiedzi na oświadczenie dyrektora ZOZ Grzegorza Lasaka. [AKTUALIZACJA 4.07.2022]]

5 lipca 2022 | | | 7 komentarzy

Na sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju, w dniu 30 czerwca 2022 r. Radny Rady Powiatu Pan Grzegorz Jankowski zaproponował likwidację w buskim szpitalu oddziałów Ginekologiczno – Położniczego i Neonatologicznego. – pisze na wstępie oświadczenia opublikowanego 1 lipca o 13:20 na fb stronie ZOZ Busko-Zdrój dyrektor szpitala Grzegorz Lasak’

” Na sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju, w dniu 30 czerwca 2022 r. Radny Rady Powiatu Pan Grzegorz Jankowski zaproponował likwidację w buskim szpitalu oddziałów Ginekologiczno – Położniczego i Neonatologicznego.

Stanowczo oświadczam, że nie zamierzam wszczynać procedury likwidacji w/w oddziałów, a propozycja ich likwidacji przedstawiona przez Radnego Pana Grzegorza Jankowskiego jest wyłącznie jego prywatną opinią na temat przydatności tych oddziałów dla pacjentek. Radny Pan Grzegorz Jankowski, składając propozycję likwidacji w/w oddziałów winien wziąć pod uwagę między innymi fakt, że oddziały te zabezpieczają pacjentki z conajmniej trzech powiatów (pow. buski, kazimierski i pińczowski), bowiem w szpitalach ościennych powiatów, nie ma oddziałów Ginekologiczno – Położniczych i Neonatologicznych.

W buskim szpitalu rodziły się dzieci i należy robić wszystko, aby zdrowe rodziły się dalej.
Z poważaniem

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak”

 

Radny Grzegorz Jankowski w odpowiedzi na list dyrektora ZOZ Grzegorza Lasaka [1.07.2022]

W reakcji na zamieszczone w mediach oświadczenie Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorza Lasaka o likwidacji oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego♂, które wywołało widoczne poruszenie i liczne komentarze mieszkańców, Radny Rady Powiatu Busko-Zdrój Grzegorz Jankowski opublikował 1 lipca 2022 r. o 16:52 odpowiedź na portalu busko.com.pl♂

„W odpowiedzi na tekst zamieszczony na stronie internetowej portalu busko.com.pl przez dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju oświadczam, że podana informacja jest obrzydliwym kłamstwem.

W dniu 30 czerwca 2022r. podczas Sesji Rady Powiatu była dyskusja nad finansami Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju. Dopytywany dyrektor Szpitala Pan Grzegorz Lasak stwierdził, że w pierwszym półroczu 2022 roku na oddziale Ginekologiczno-Położniczym urodziło się około 180 dzieci i z taką częstotliwością rodzenia oddział generuje straty, które wpływają na kondycję szpitala.W czasie dyskusji padło stwierdzenie, że nierentowne oddziały powinno się likwidować bo sztuczne utrzymywanie jest nieopłacalne.

Nigdy z moich ust nie padło stwierdzenie, że oddział Ginekologiczno-Położniczy należy zlikwidować. Obecni byli na sali wszyscy Radni, zaproszeni Goście oraz Związki Zawodowe ze Szpitala. Nie wiem co ma na celu takie stwierdzenie pana dyrektora Lasaka, że oddział będzie zlikwidowany.

Jeśli będzie potrzeba to do odsłuchania jest nagrana cała sesja na nośnikach jak również można ją obejrzeć w telewizji internetowej. A to co Pan przedstawił społeczeństwu Buska jest bardzo brzydkim kłamstwem”.

Z poważaniem.

Grzegorz Jankowski
Radny Rady Powiatu”


XXXVI Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju, 30 cze 2022 – LIVE / źródło: telewizja ponidzie.TV


Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorz Lasak – ad vocem [4.07.2022]

W reakcji na zamieszczone w mediach 1 lipca 2022 r. oświadczenie Radnego Grzegorza Jankowskiego’, który odniósł się w nim do opublikowanego w mediach 1 lipca 2022 r. listu dyrektora ZOZ Grzegorza Lasaka’ w sprawie oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego ZOZ Busko-Zdrój, 4 lipca dyrektor Grzegorz Lasak opublikował kolejne informacje.

– cytat: „czy to trzymać” pochodzi z wypowiedzi Radnego Rady Powiatu w Busku-Zdroju Grzegorza Jankowskiego. Fragment wypowiedzi Radnego na sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju w dniu 30 czerwca 2022 r.:

Jednocześnie informuję, że:

Liczba lekarzy zatrudnionych w oddziale na umowę o pracę to 4 osoby (4 etaty), natomiast na umowy cywilnoprawne, pracuje 6 lekarzy (dyżury medyczne). Ponieważ szpital pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jest to minimalna obsada lekarska.

Radny podkreśla liczbę porodów w oddziale, zapominając o okresie covidowym, jak również o tym, że w zdecydowanej większości oddział pomaga kobietom w różnym wieku i z różnymi schodzeniami ginekologicznymi.

Z poważaniem

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju
Grzegorz Lasak


 

◙ Podobne informacje:

ZOZ: Zagrożenie dalszego funkcjonowania Oddziału Pediatrycznego w buskim Szpitalu Rejonowym

ED: Nagranie pustego szpitala w Busku wywołało burzę w Internecie. Dyrektor mocno odpowiada | RK: Zidentyfikowano autora nagrania [VIDEO]

RK: Dział Rehabilitacji Leczniczej ZOZ przeniesiony ze szpitala do pawilonów po szkole budowlanej

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “Oświadczenie Dyrektora buskiego ZOZ odnośnie Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego | Radny Grzegorz Jankowski w odpowiedzi na oświadczenie dyrektora ZOZ Grzegorza Lasaka. [AKTUALIZACJA 4.07.2022]]”

 1. krecz pisze:

  Widze ze panowie kiedys kolesie dzis sie kłując robia cos podobnego jak kiedys byl radny w umig i cale busko mialo dobre show. Moje zdanie dla fachowców od zdrowia ( chyba prawnik) i od rolnictwa (strażak) 3 taka narracja podczas kolejnych sesji z przykrościa sie slucha jak dyrektor mowi co robi jego pracownica w godzinach pracy i z drugiej strony jesli to prawda co tu jest napisane? Ubz teraz szpital a za chwile co armir nieźle jak na jedno show. Cale busko czeka na kolejna sesje. Kibicuję panom za super spektakl!!!!

 2. Joaśka pisze:

  W szpitalu są 2 kontrole NIK. Jedna w związku z tym co chciał zrobić z salowymi. Pielęgniarki się wkurwily i w końcu powiadomiły NIK.
  Myślę że zaczęło się już grillowanie Lasaska. Nawet rodzina w postaci kolarza już nie pomoże.

 3. Urzędnicze nie da się pisze:

  Nie podniecajcie się tymi kontrolami. Skończą się zapewne tak jak kontrola PIP na poczcie. Czyli wszystko jest O.K. Nie ma żadnego mobbingu i innych nieprawidłowości przy zwalnianiu. Tylko zastanawia liczba ponad 100, których w samym tylko świętokrzyskiem od stycznia do teraz rozstało się z pracą za porozumieniem stron. Czyli tak samo, jak miała się rozstać z pracą naczelniczka po rozmowie z Cieślakiem. Dla kontrolujących urzędników nie da się skontaktować z tymi co już nie pracują i sprawdzić czy aby na pewno dobrowolnie a nie z art.52 par.1pkt1 kodeksu pracy zostali wyrzuceni?

 4. Pytanie pisze:

  Lasak ostatnio na swoim profilu na FB twierdził, że wyjeżdża do Ameryki i już nie wróci, czy to aktualne?

 5. Ewi pisze:

  Z czyich ust padło stwierdzenie, że nierentowne oddziały trzeba likwidować? W nierentowne oddziały wchodzi ginekologia, gdyby ktoś powiedział, że powinno się zamykać nierentowne oddziały wykluczając oddział ginekologii wtedy nie byłoby szumu. Niestety ale to nie łapanie za słówka, nie można wypowiadać się ogólnie tylko konkretnie. Osoba, która mówiła o zamykaniu oddziałów generujacych straty wiedziała o co jej chodzi, nie ma sensu mówić teraz noe to miałem na myśli. Nie można patrzeć tylko na pieniądze, ginekologia jest w Busku potrzebna. Przez takie zamieszanie, już 7 lat temu o tym słyszałam, wiele kobiet w ciąży boi się położyć na oddział, bo nie wiadomo co dalej. Nie zawsze zdąży się dojechać do Kielc czy Jędrzejowa, nie każda pacjentka na oddziale to ciężarna i one też chcą przejść zabieg i nie tułać sie po daleko położonych miastach…

 6. Pracownicy donieśli na dyrekcję zadłużonego szpitala. Zawiadomili CBA i CBŚ, Urząd Wojewódzki, Komendę Policji, Prokuraturę Rejonową oraz Urząd Skarbowy. pisze:

  https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Pracownicy-doniesli-na-dyrekcje-szpitala-Zawiadomili-CBA-CBS-i-policje,236694,1.html

  Autorzy anonimowego pisma informują organy ścigania o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli i jego zadłużeniu. Obecnie ma ono wynosić ok. 60 mln zł, co ich zdaniem jest ukrywane przed opinia publiczną.
  Piszą też o utworzeniu kolejnego, trzeciego już stanowiska dyrektorskiego placówki i nowego biura dla dyrektora ds. finansów. Wskazują na likwidację punktu szczepień i braki w zaopatrzeniu w podstawowe produkty medyczne, co ma być pokłosiem zaległości w opłacaniu dostawców.

  Są też w piśmie przypuszczenia, że lecznica jest zadłużana celowo, by ją sprywatyzować.

 7. […] Oświadczenie Dyrektora buskiego ZOZ odnośnie Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Neonatolo… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl