Od najbliższej soboty, 29.06.2019 r., wracają weekendowe połączenia kolejowe z Kielc do Buska-Zdroju [ROZKŁADY JAZDY] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Od najbliższej soboty, 29.06.2019 r., wracają weekendowe połączenia kolejowe z Kielc do Buska-Zdroju [ROZKŁADY JAZDY]

28 czerwca 2019 | Jarosław Kruk 28.06.2019 | | 4 komentarze

Od najbliższej soboty, 29 czerwca 2019 r., wracają weekendowe wakacyjne połączenia kolejowe z Kielc do Buska-Zdroju. Tego lata pociągi dodatkowo zatrzymywać się będą na odnowionej stacji kolejowej w Kijach. Przejazd trwał będzie niecałe 50 minut.

Pierwszy od 2005 r. pociąg pasażerski na stacji kolejowej Busko-Zdrój, 30 czerwca 2018. / fot. Marcin Baran

Po drodze skład zatrzymywać się będzie na stacjach: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny i Kije. Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia.

..

 

8  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – wyszukiwanie połączeń 

8 Echo Dnia [29.06.2019]: – Wraca wakacyjny pociąg z Kielc do Buska-Zdroju [WIDEO, ZDJĘCIA]

 


Jarosław Kruk: Przywrócenie komunikacji kolejowej pomiędzy kurortem Busko-Zdrój a stolicą województwa, na początek sezonowej, to jedna z głównych inicjatyw Stowarzyszenia Młode Busko – jak pokazuje przykład – zwieńczona sukcesem.

W związku z uruchomieniem tego weekendowego połączenia, które będzie miało charakter głównie turystyczny, aż się prosi by miasto słońca zorganizowało pasażerom w tym okresie komunikację z usytuowanego na peryferiach dworca do centrum miasta i do Zdroju.

Transport pomiędzy Dworcem kolejowym a miastem działa, brawo!

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “Od najbliższej soboty, 29.06.2019 r., wracają weekendowe połączenia kolejowe z Kielc do Buska-Zdroju [ROZKŁADY JAZDY]”

  1. Marek pisze:

    Wraz z żoną i dziećmi oraz naszą znajomą postanowiliśmy odwiedzić Kielce, korzystając z przejazdu tym pięknym pociągiem. Nie wiemy jednak o której godzinie odjeżdża bus z centrum, z ulicy Poprzecznej, który dowozi podróżnych na dworzec kolejowy w Siesławicach. Wiedząc, że w ubiegłym roku organizatorem dowozu była Gmina Busko, powiedziałem do żony aby zadzwoniła do UMIG i tam na pewno otrzymamy wiarygodną informację. Tak też żona uczyniła i po połączeniu się z centralą rozmowę przekierowano do Wydziału Promocji Współpracy Zagranicznej i Spraw Uzdrowiskowych. Telefon odebrał Pan Urzędnik, który przedstawił się z imienia i nazwiska. Co prawda jest to osoba publiczna, urzędnik państwowy, to chyba mógłbym podać jego dane personalne, ale wiedząc o RODO i całym zamieszaniu z tym związanym, poprzestanę na podaniu inicjałów w kolejności imię i nazwisko – W. M. Pan ten na pytanie żony o godzinę odjazdu busa z ul. Poprzecznej powiedział, że koleżanka się tym zajmuje i żeby zadzwonić ponownie za 15 minut. Żona powiedziała, że zadzwoni za pół godziny. Po około 20 minutach Pan Urzędnik oddzwonił na telefon żony. Tu warto dodać, że nie tylko rozmowy dzwoniących do UMIG są nagrywane, lecz także wyświetla się numer dzwoniącego. Pan Urzędnik zaczął tłumaczyć żonie, żeby weszła na stronę internetową urzędu, a następnie wyjaśnił gdzie na tej stronie może znaleźć rozkład jazdy tego busa. Chwilowo byłem poza domem, więc gdy wróciłem zapytałem żony czy dzwoniła do urzędu i czy już wie o której godzinie bus odjeżdża z ul. Poprzecznej? Żona powiedziała mi o tym wszystkim. Powiem szczerze, że ręce mi opadły. Co to ma znaczyć? Ktoś dzwoni do urzędu i pyta, a Pan Urzędnik zamiast udzielić informacji, mając komputer przed swoimi oczami, mówi żeby szukać tych informacji w internecie? A co jeśli ktoś akurat z jakichś powodów nie ma czasowo dostępu do internetu? A co jeśli osobą dzwoniącą byłaby osoba starsza, kuracjusz, który nie ma dostępu do internetu, nie posiada smartfonu? Czy tak powinien funkcjonować Wydział Promocji, że gdy petent dzwoni, to mu się poleca szukać danych informacji na stronie internetowej? Uważam, że nie tak to powinno wyglądać. Takie jest moje zdanie. A Wy internauci, co o tym sądzicie?

  2. DO POPRZEDNIKA: pisze:

    Wszedłem na stronę Urzędu Miasta i Gminy w Busku i sprawdziłem kto pracuje w Wydziale Promocji Współpracy Zagranicznej i Spraw Uzdrowiskowych (PWZU). Do inicjałów W. M. pasuje tylko jedna osoba…?

    https://www.umig.busko.pl/urzad/urzad-miasta-i-gminy.html

    Czy tym panem jest Włodzimierz Marchewka?

    Jeśli tak, to warto wspomnieć o tym panu, że w ciągu ostatnich kilku lat pracy w urzędzie zasiadał już w kilku wydziałach. O ile dobrze pamiętam to w:
    Wydziale Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Rolnictwa (GKNR)
    Wydziale Oświaty i Infrastruktury Społecznej (OIS)
    Był też chyba na stanowisku w Biurze Audytu i Kontroli Wewnętrznej (AW) i (KW)?
    Teraz zasiada w Wydziale Promocji Współpracy Zagranicznej i Spraw Uzdrowiskowych (PWZU).
    Wcześniej był jak pamiętamy szefem „Komunalki”, a potem dyrektorem Domu Kultury w Chmielniku, za czasów, gdy burmistrzem Chmielnika był Jarosław Zatorski, który to Jarosław Zatorski obecnie pracuje w… Wydziale Promocji Współpracy Zagranicznej i Spraw Uzdrowiskowych (PWZU) i jest NACZELNIKIEM TEGO WYDZIAŁU, czyli przełożonym pana Włodzimierza Marchewki…

    Nasuwa się pytanie: Czy pan Marchewka jest tak wszechstronnie uzdolniony i posiada tak szerokie i niezgłębione pokłady wiedzy, że pracował w tylu instytucjach i na tylu wydziałach, czy też…

  3. eH!De pisze:

    No oczywiście że '…czy też…’

    Przecież nie wezmą obcego!

  4. Mieszkaniec pisze:

    Skandalem jest, że gmina płaci za busy wożące ludzi na dworzec PKP. Czemu za inne połączenia nie płaci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl