RK: Kamil Oliwkiewicz, nowy radny Buska-Zdroju, złożył ślubowanie | Kontakt z nowym radnym m.in przez facebooka - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Kamil Oliwkiewicz, nowy radny Buska-Zdroju, złożył ślubowanie | Kontakt z nowym radnym m.in przez facebooka

21 marca 2023 | Radio Kielce Marta Gajda-Kruk 16.03.2023 | infoBusko.pl 21.03.2023 | | 20 komentarzy

Kamil Oliwkiewicz został zaprzysiężony na radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Objął mandat po Łukaszu Szumilasie, który w styczniu tego roku zrezygnował z zasiadania w radzie. Radny Łukasz Szumilas ze względu na kłopoty ze zdrowiem od dłuższego czasu nie pełnił obowiązków radnego. – informuje 16.03.2023, kilka godzin po Sesji RM’, portal Radio Kielce

Kamil Oliwkiewicz złożył w czwartek (16 marca 2023 r.) ślubowanie i po raz pierwszy wziął udział w obradach. Cieszy się, że będzie mógł współdecydować o ważnych sprawach. Będzie się starał jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Dodał, że obecnie jest radnym niezależnym.

Przede wszystkim rozpoczynam ciężką pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy. Zamierzam czynnie uczestniczyć we wszystkich sprawach, nawet i tych trudnych, które dotyczą mieszkańców i być tam gdzie będę najbardziej potrzebny jako radny – mówi.

Robert Burchan, przewodniczący rady miejskiej w Busku-Zdroju pogratulował objęcia mandatu i zaprosił do szerokiej współpracy z cała radą.

Życzę dobrej i konstruktywnej współpracy na rzecz gminy, mieszkańców – dodał.

Kamil Oliwkiewicz ma 37 lat. To buski przedsiębiorca i działacz społeczny. Jest także prezesem Stowarzyszenia Nasz Region Ponidzie. W wyborach samorządowych przeprowadzonych 21 października 2018 roku kandydował do rady gminy z okręgu nr 1 z listy KWW Elżbiety Śliwy. Otrzymał… – cały artykuł i więcej zdjęć na źródłowej stronie Radia Kielce

 


Zapraszamy do odwiedzania, wspominanego w wywiadzie, prowadzonego na bieżąco fanpejdża nowego buskiego Radnego – klikając na link:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100090725281407♂

lub skanując smartfonem poniższy QR’kod:

 ◙ Podobne informacje:

LVIII Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 16 marca 2023r. o godz. 10:00 – Transmisja LIVE

💥 1’szy wywiad z Kamilem Oliwkiewiczem, nowym radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Kim jest, jakie są jego plany i pomysły? [VIDEO]

💥 Zaskakująca zmiana w składzie Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Mandat po Łukaszu Szumilasie przejmuje Kamil Oliwkiewicz? | KO: – W naszym Busku jest nadal dużo do zrobienia i do uporządkowania.

PKW: POSTANOWIENIE NR 1/2023 KOMISARZA WYBORCZEGO W KIELCACH II z dnia 2 lutego 2023 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego RM w Busku-Zdroju w okręgu wyborczym nr 1 Łukasza Szumilasa

nm: Szykuje się potężna wojna o kanalizację w Busku. Grupa mieszkańców kontra władze miasta. Padają mocne słowa [FOTO]

KO: „złożyłem zawiadomienia o nieprawidłowościach w działaniu kanalizacji sanitarnej w części uzdrowiskowej Buska.” | Czy „Oliwkiewicz to oderwany od rzeczywistości malkontent”?

Szkoła Podstawowa nr 2 – spotkanie burmistrza z rodzicami uczniów remontowanej placówki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

20 odpowiedzi na “RK: Kamil Oliwkiewicz, nowy radny Buska-Zdroju, złożył ślubowanie | Kontakt z nowym radnym m.in przez facebooka”

 1. wyborca pisze:

  Kamil Oliwkiewicz ma 37 lat. To buski przedsiębiorca i działacz społeczny.

  Proszę mnie oświecić. W jakiej branży pracuje radny i ile osób zatrudnia w swoje firmie ?

 2. krecz pisze:

  Zadam podobne pytanie Panie Kamilu jako lokalny przedsiebiorca ile stworzyl Pan miejsc pracy na caly etat!!

 3. krecz pisze:

  A i dopatym prosze mi powiedziec czym zajmuje sie Pana stowarzyszenie i jakie ma sukcesy bo z przykrością moge stwierdzic ze do tej pory nic o nim nie slyszalem, ale na poglebienie wiedzy nigdy nie jest moim.zdaniem późno

 4. Towarzysz Winnicki pisze:

  Pan Kamil to buski kapiszon. Wygląda na takiego co cichcem puszcza bąki i nie przeprasza.
  Także zachecam abyśmy przestali o nim mówić.

  Poza tym jeśli jego promotorem jest L4 i Jarosław Kruk to znaczy, że niżej spaść nie można.

 5. Maria pisze:

  Do Towarzysz Winnicki – Rozumiem, że masz negatywne odczucia wobec Pana Kamila, ale uważam, że nie jest to właściwe miejsce i czas na krytykę kogoś publicznie. Każdy z nas ma swoje wady i zalety, ale szanowanie innych jest wartością, którą powinniśmy pielęgnować. Zachęcam do dyskutowania na temat konstruktywnych pomysłów i rozwiązań, które przyczynią się do lepszego funkcjonowania naszej społeczności.

 6. krecz pisze:

  Do Pani Marii: Szanowna Pani co do jezyka na tym portalu to prosze mi uwierzyć przemilcze ten temat. Pisze Pani o konstruktywnych sprawach zeby poruszać pan Kamil sam prosil o pytania wiec je zadaje i naprawde czytajac wczesniejsze wpisy naszego nowego radnego sam wielevrzeczy krytykowal potem obiecywal a co wyszlo tez przemilcze. Moje pytania sa skierowane po to bym mial wiedzę co do dzualanosci w branzy przedsiebiorczej oraz stowarzyszenia o ktorym przepraszam slysze 1 raz i moze cos stracilem i czegos nie wiem.

 7. Do Marii pisze:

  A jakiego języka, co robił i za co został postawiony przed Temidą pan Kamil?Trzeba zacząć od siebie.
  Pozdrawiam

 8. Pietrek z Galowa pisze:

  Pan Kamil swoją pracę jako radny zaczął od … kibla przy Skateparku.

  Hmmm…

 9. Kamil Oliwkiewicz pisze:

  Witam serdecznie. Widzę, że jesteście w dobrej formie. Cieszę się niezmiernie. Serio, bardzo miło, że aż tak interesujecie się moją osobą. Szkoda, że tylko mną, jest tak wiele osób publicznych w naszym mieście. Jednak, jeżeli na mnie padło to odpowiadam. Wyborca: Taka informacja jest w CEiDG. Krecz: jako osoba publiczna nie jestem obowiązany odpowiedzieć. Jednak, że cieszy się Pan moim szczególnym uznaniem odpowiem, że zgodnie z definicją przedsiębiorcy, działam we własnym imieniu. Krecz (dotyczy stowarzyszenia) Stowarzyszenie każdego roku zobowiązane jest do zdania na piśmie sprawozdania do organu nadzorującego Stowarzyszenia. Tam znajdzie Pan owe sprawozdania i zapozna się Pan z ich treścią. Towarzysz Winnicki: nick sam mówi za siebie. Do Marii: jeżeli aż tak jest Pan, Pani ciekaw/a, nic tylko w auto i do Kielc, tam prowadzą dokumentację, życzę powodzenia 🙂 Piotrek z Galowa: radny porusza każdy temat, toaleta, kibel, jak to woli to też wydatek publicznych pieniędzy. W swoich działaniach będę pytał o różne sprawy. Panie Krecz, zapraszam Pana do działania, widzę, że interesuje się Pan życiem naszego miasta i uważam, że mógłby Pan zrobić wiele dobrego. Pozdrawiam wszystkich komentujących i hejtujących (tych szczególnie)

 10. krecz pisze:

  Panie Kamilu ja nie prosilem o odeslanie mnie do sprawozdan a do wymienienia w kilku zdaniach czym to stowarzyszenie sie zajmuje i tyle ale jesli to problem to ok. Ma Pan racje hako przedsiebiorca nie musi pan sie z niczego spowiadać ale i tu zaskocze nikt inny jak Pan krytykowal brak miejsc pracy w tym miescie i ucieczke mlodych. Co do mojej działalności prosze Pana jak sie poczyta popatrzy jaka jest nienawisc zazdrosc miedzy wami a cel macie jeden wszyscy do korytka to wole sobie pokomentowac i zyc spokojnie!!! I prosze nie idbierac wszystkiego hzko atak na Pana to sam pan prosil o pytania i to robie. Zreszta nie tylko pana pytam innych tez pozdrawiam.

 11. Do Kamila Oliwkiewicza pisze:

  Odwiedziłem Pana fanpage i nie dowierzałem. Napisał Pan pismo w sprawie stanu alejek cmentarza komunalnego a powrzucał Pan zdjęcia z cmentarza PARAFIALNEGO a nie komunalnego. Czy jako Radny i jak Pan się szczyci „rodowity Buszczanin” nie odroznia Pan jednego od drugiego? A może świadomie Pan wprowadza w błąd ludzi?

 12. Magda pisze:

  Pan Radny prosił o zadawanie pytań a jak się pytania zadaję to odsyła do sprawozdań albo mówi żeby wsiadać w auto i samemu sobie sprawdzać.

 13. Ala pisze:

  Cmentarzem zarządza gmina. Parafialna to stara część cmentarza.

 14. Kamil Oliwkiewicz pisze:

  Szanowni Państwo,
  Zapraszam do dyskusji tutaj:
  https://www.facebook.com/kamiloliwkiewiczradny

  To miejsce, gdzie oficjalnie odpowiadam osobiście za wszelkie moje treści i działania.

  Odnośnie cmentarza:

  Dziękuję za odwiedzenie mojego fanpage i ten komentarz. Pragnę wyjaśnić nieporozumienie, które się pojawiło w Pana komentarzu.

  Faktycznie, w moim poście umieściłem zdjęcia z cmentarza parafialnego, co było błędem. Chciałbym przeprosić za tę pomyłkę i zapewnić, że nie miało to na celu wprowadzenia ludzi w błąd. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na problem stanu alejek na cmentarzu w Busku-Zdroju i podjąć działania w tej sprawie.

  Jako radny i rodowity Buszczanin, znam oba cmentarze bardzo dobrze i zawsze staram się działać w interesie mieszkańców naszego miasta. Dlatego też złożyłem pismo w sprawie remontu alejek na cmentarzu i będę monitorował sytuację na bieżąco.

  Jeszcze raz przepraszam za błąd w moim poście i dziękuję za zwrócenie uwagi na ten fakt. Pozostaję do dyspozycji w razie dalszych pytań lub uwag.

  Z poważaniem
  Kamil Oliwkiewicz

 15. Do Kamila Oliwkiewicza pisze:

  I znowu Pan mija się z prawdą. Zlozyl Pan pismo i będzie Pan monitorował sytuacje. Komu Pan zlozyl i co Pan chce monitorować? Wysłał Pan pismo do Urzędu Miasta a nie do zarządcy cmentarza parafialnego albo proboszcza.

 16. Nowy mieszkaniec pisze:

  Od kiedy to Kościół rządzi pieniędzmi publicznymi? Gdzie my jesteśmy w tym mieście… Mieszkańcy może warto się zacząć interesować czymś więcej niż tylko wytykaniem.
  Przyglądam się tej sytuacji i już wiem czemu nikt nic nie robi dla mieszkańców tylko sieci bezczynnie.
  Doradzam poczytać przepisy kto za co odpowiada nadrzędnie zanim zaczniecie pisać takie informacje.

 17. BOLO pisze:

  Krecz nieudaczniku, marny urzędniczyn. Pokaz coś załóż stowarzyszenie. A nie tylko dyskutuj. Wszak wiem kim jesteś może wreszcie cos osiągniesz.

 18. BOLO pisze:

  Krecz nieudaczniku, marny urzędniczyno. Pokaz coś załóż stowarzyszenie. A nie tylko dyskutuj. Wszak wiem kim jesteś może wreszcie cos osiągniesz.

 19. ggg@op.pl pisze:

  nareszcie piękny radny i tak aktywny w kreowaniu siebie! I promotor sistrzu

 20. giermek pisze:

  Witam Serdecznie

  Chciałbym pogratulować nowemu radnemu Panu Kamilowi debiutu w dniu dzisiejszym na sesji rady miasta. Widać było od początku że chciano zmarginalizować Pan udział w dzisiejszej sesji dokonując zaprzysiężenia na samym końcu. Dobrze że znalazł się jeden senior Jerzy Służalski który zwrócił na to uwagę i wnioskiem formalnym uratował powagę rady miasta przed kompromitacją.
  Rozumiem że emocje i brak doświadczenia były też przyczyną paru potknięć z Pana strony. Ale proszę mi wierzyć miny Panów burmistrzów i przewodniczącego Rady były bezcenne. Szczególnie irytacja Pana Burmistrza po wniosku od Pani Mazur i Pana apelu o zakończenie tego konfliktu w sposób polubowny który poparł o dziwo również radny Jerzy Szydłoski wywołały u Burmistrza eksplozję emocji.
  Panie Kamilu dużo pracy przed panem a przeciwnik trudny oraz nie chętny do rad pouczeń czy otwartej bezkompromisowej pracy. Ale jestem pełen optymizmu że pana obecność podniesie naszą radę z letargu do merytorycznej otwartej oraz przejrzystej współpracy przy podejmowaniu ważnych decyzji dla Miasta i Gminy oraz ich mieszkańców.
  PS. Tak na przyszłość proszę konsultować z radnymi ze swojego ugrupowania wnioski bo bardzo słabo wyszło z tym o podniesienie stawek żywieniowych dla przedszkoli i riposty radnej Anny Lach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl