money.pl: Duże podwyżki cen gazu. Tyle zapłacisz od lipca - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

money.pl: Duże podwyżki cen gazu. Tyle zapłacisz od lipca

10 czerwca 2024 | money.pl 09.06.2024 | infoBusko.pl 10.06.2024 | | 3 komentarze

Od 1 lipca zaczną obowiązywać nowe taryfy dotyczące sprzedaży i dystrybucji gazu – informuje PGNiG w komunikatach wysyłanych do klientów. Znamy już konkretne stawki. PGNiG niedługo podniesie ceny gazu. Wynika to z wygasania tarcz osłonowych, które obowiązują tylko do końca pierwszego półrocza 2024 roku. – informuje 09.06.2024 portal money.pl

W tej chwili, na mocy ustawy z 15 grudnia 2022 roku, gospodarstwa domowe i inni odbiorcy mogą korzystać z niższych cen gazu dzięki ochronie taryfowej. Stawka za gaz dla tych użytkowników wynosi 24,62 gr/kWh brutto, a opłaty abonamentowe i dystrybucyjne są na poziomie z końca 2022 roku, zgodnie z art. 62b ust. 1 pkt 2 Prawa energetycznego, obowiązującymi do 30 czerwca 2024 roku.

Sytuacja ulegnie zmianie. Nowe, wyższe ceny gazu oraz stawki opłat zaczną obowiązywać klientów chronionych taryfowo od 1 lipca 2024 roku. Podwyżki będą znaczące, co widać w dokumencie otrzymanym przez redakcję od jednego z czytelników.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “money.pl: Duże podwyżki cen gazu. Tyle zapłacisz od lipca”

 1. Skrzynecka pisze:

  Ja już dostałam prognozę. Do tej pory płaciłam 220 do 270 zł co dwa miesiące a teraz za lipiec i sierpień naliczyli mi 451 zł.

 2. Kmicic pisze:

  Zmieramy w złym kierunku.Gupieloki, Duda zawetował Ślązakom język a załatwił Budce przynajmniej połowe głosów, Kośiniak Kamysz zrobiony w balona – fachowiec kupił „STEROWCE” bo ma wizję bitwy o Anglę, lekarz powinien leczyć a nie być pacynką lobbystów. Ludzie chyba zamienił stryjek siekierkę na kijek. POPIS znów dokopał wszystkim i obronił swoich. Będą grać w pingponga następne lata. Innych rozwalą ręka w ręke PSL, SLD ogłosili sukces i już nie żyją, trzecia droga rozjechana razem z wielkim Hołownią. Komisje – igrzyska wyborcze, dla plepsu a złodzieje i zdrajcy dobrze się mają ochronią ich immunitety. PO przez pół roku nie zdążyła ich oskarżyć i wsadzić, Obajtek olał komisję ciepłym moczem a Maciar i spółka dalej mieszają. Służby służą niewiadomo komu, wybrańcy będą pracować za obce duże pieniądze dla dobra Polski ? – a zdrajcy za pieniądze ze wszchodu zrobią swoje , dobrze nie będzie bo w historii to już było kilkakrotnie. A gaz zdrożeje bo ci co zostali w Polsce też chcą zarabiać jak wybrańcy do UE. Kobiety też jakoś zamilkły i pogodziły się jak Hołownia z Kamyszem – a mogły pokazać swoją siłę. Młodzież wygłupiona spogląda na Konfederację bo też buntuje się nie widząc dla siebie szans w układzie POPIS – ile tych zmian już była a ilu mądrali odpowiedziałao za brak kompetencji malwersacje, oszustwa i wyprowadzanie naszych pieniedzy np. na respiratory…,podatek Belki wprowadzony na chwilę a pasuje wszystkim, granica zapora, balony.. dużo by gadać. Tych co się poczuli w jakiś sposób obrażeni przez powyższe treści przepraszam nie chce już żadnych podziałów i myślę że sami musimy wspólnie zadbać o siebie.

 3. Do Kmicic pisze:

  Myślę że tym komentarzem szanowny Kmicic sam się zaorał obraził wszystkich od prawa do lewa a na koniec stwierdził że nie chce podziałów i proponuje wspólnie zadbać o siebie.
  Szczerze to się kupy nie trzyma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl