Koronawirus – co o nim wiemy, co jest prawdą, co fałszem? Specjalny serwis pacjent.gov.pl pomoże rozwiać wątpliwości - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Koronawirus – co o nim wiemy, co jest prawdą, co fałszem? Specjalny serwis pacjent.gov.pl pomoże rozwiać wątpliwości

11 marca 2020 | pacjent.gov.pl / Jarosław Kruk 11.03.2020 | | 2 komentarze

Pod adresem pacjent.gov.pl opublikowano pakiet informacji o koronawirusie. Są tam rozstrzygnięcia dotyczące prawdziwości pojawiających się w przestrzeni publicznej stwierdzeń na temat SARS-Cov-2 m.in. tego, czy alkohol chroni, a paczki z Chin są niebezpieczne. – informuje portal PoslkieRadio24.pl

Na stronie pacjent.gov.pl zauważono, że w mediach społecznościowych jest mnóstwo fałszywych informacji, publikowanych z niewiedzy lub w celu straszenia innych. Wiele osób nie jest potem pewnych, jak może minimalizować ryzyko zagrożenia. Na lękach żerują sprzedawcy cudownych środków ochronnych i preparatów.

Na stronie zamieszczono kilkanaście „internetowych stwierdzeń” wraz z komentarzem do nich w formule prawda lub fałsz, a także krótkie uzasadnienie.

Pierwsze brzmi: Koronawirus to nowy rodzaj zagrożenia, naukowcy nic o nim nie wiedzą. To fałsz, bo – jak wskazano – naukowcy znają już siedem różnych koronawirusów. Średnio raz na dekadę pojawia się nowy koronawirus, który przenosi się na ludzi. Wywołuje on rozmaite choroby układu oddechowego.

Inne: Koronawirus jest bardziej zaraźliwy niż dotychczas znane nam wirusy. To także fałsz. Koronawirus SARS-CoV-2 jest bardzo zakaźny, ale …  – cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link

 

4  Wikipedia: – Koronawirusy

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Koronawirus – co o nim wiemy, co jest prawdą, co fałszem? Specjalny serwis pacjent.gov.pl pomoże rozwiać wątpliwości”

  1. Marek pisze:

    I co? całe eskadry najnowocześniejszych samolotów F-35 są bezsilne! Miliardy dolarów zamiast na F-35 powinno się wydać na maseczki i środki ochrony osobistej!

  2. do powyżej pisze:

    Oj ty marny głupi czlowieczku hah

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl