Kolej z Buska do Kielc coraz bliżej, ścieżka rowerowa do Krakowa via Wiślica może też - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Kolej z Buska do Kielc coraz bliżej, ścieżka rowerowa do Krakowa via Wiślica może też

16 marca 2019 | Maciej Gawin fb 16.03.2019 / Jarosław Kruk 16.03.2019 23:09 | | 2 komentarze

Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, wcześniej wieloletni rajca buski, Maciej Gawin zamieścił dziś na swojej fb’stronie informacje dotyczące perspektyw komunikacyjnych dla miasta słońca.

– To był dzień ciężkiej pracy – pisze na swojej fb wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Spotkanie jedno po drugim. W piątek 15 marca na zaproszenie Pana Marszałka Mariusza Goska odbyły się spotkania z Burmistrzem Buska i Wiślicy, w których wziąłem udział. Rozmawialiśmy przede wszystkim o połączeniu kolejowym Kielce – Busko, drogach wojewódzkich i ścieżce rowerowej, która by połączyła Wiślicę z Buskiem. Rozmowy będą kontynuowane.

Biorąc pod uwagę, że powstaje szlak rowerowy z Krakowa z królewskiej Wiślicy – odcinek z Buska do nadnidziańskiego grodu byłby jego naturalnym dopełnieniem i ciekawą atrakcją turystyczną.

Zdjęcia ilustracyjne z fb strony radnego Macieja Gawina

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Kolej z Buska do Kielc coraz bliżej, ścieżka rowerowa do Krakowa via Wiślica może też”

  1. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

    Super informacja. Cieszy że nasze inicjatywy i działania znajdują uznanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

  2. ja@pl pisze:

    Kto wie ile w poprzednie wakacje dopłaciliśmy jako podatnicy do każdego pasażera kolei linii Kielce = Busko i Busko – Kielce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl