JKR: Różni kandydują, różnie się promują, ale chyba są granice?! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

JKR: Różni kandydują, różnie się promują, ale chyba są granice?!

18 października 2018 | Jarosław Kruk | | 6 komentarzy

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Już nie tygodnie, nie dni ale godziny kandydaci i komitety wyborcze odliczają. Ja dopiero teraz ogarnąłem na tyle sprawy i tematy, że mogę rozpocząć moją kampanię wizualną. Liczę, że pomogą mi w tym moje 2 dzielne rydwany wyborcze, które na tę okoliczność przygotowałem.

 

Kampania, jak rzeczywistość pokazuje, to ciekawy czas. Kandydaci stosują różne metody prezentacji. Ja wybrałem swój model.

Mimo gorącej atmosfery staram się być sobą i nie zapominać o innych, podobnie jak robię to na co dzień.
Dociekliwi Komentatorzy pytają mnie co np. robię  i zrobiłem dla Buska, dla „świata”?   Poniżej jeden z drobnych, zwykłych przykładów.

W niedzielę, jak informowałem i ja na infobusko.pl, przypadał XVII Dzień Papieski.  Tytuł artykułu Radia Kielce, który cytowałem na stronie, był sugestywny : „Każdy może pomóc zdolnej młodzieży – przed nami 18. Dzień Papieski.”  Każdy może pomóc – mogę i ja. Przelałem na kont Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia drobny datek od siebie – 10 zł.

Ktoś powie – niedużo – owszem, ale i nie mało, zważywszy na moje możliwości. A poza tym, wszystko jest kwestią skali – jeśli wpłacają pojedyncze osoby to suma ich wpłat jest mała, ale jeśli po parę złotych wpłacą miliony – to budżet stypendialny będzie pokaźny.
Dlatego wpłaciłem od siebie to co nieco i wróciłem do pracy i kampanii.

Kampania, wybory – zewsząd patrzą na nas twarze kandydatów – normalka. Ale wczoraj jednak mną tąpnęło…. Po południu, od jednego z uczestników pogrzebu młodo zmarłego mieszkańca Budzynia usłyszałem, że jeden z kandydatów , startujących w wyborach do buskiej Rady Miejskiej z tamtego Okręgu, podczas ceremonii pożegnania … rozdawał swoje ulotki wyborcze i agitował …

 

z poważaniem
Jarosław Kruk

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “JKR: Różni kandydują, różnie się promują, ale chyba są granice?!”

 1. Justyna pisze:

  Czy to Henryk R?. Czy to prawda, że ten pazerny bufon co słowa sklecić nie umie agitował podczas pogrzebu?

 2. darek pisze:

  Jarku bardzo fajny pomysł na kampanię. Wiem ile zrobiłeś i robisz dla Buska i Ponidzia i takich właśnie aktywnych ludzi potrzebuje samorząd. Masz nasz głos.

 3. Rafał pisze:

  Bardzo fajny pomysł na kampanię, na reklamę wyborczą! Takich radnych jak P.Kruk nam potrzeba – kreatywnych, pomysłowych, wychodzących poza utarte ramy i schematy.

  Podziękujmy w najbliższych wyborach radnym, którzy „zapuścili korzenie” i siedzą po kilka kadencji. Oni nie mają nic nowego do zaoferowania. Czas na zmiany. Jak sądzicie, co może zaoferować radny, który ma siedemdzisiąt kilka lat i zasiada w radzie od 15 czy 20 lat? Uwieżcie mi, nic, albo prawie nic. Wybierzmy osoby nowe, świeże, z pomysłami, kreatywne. Nie bójmy się zmian i postępu. Jakby nie postęp i innowacyjne myślenie, to jeździlibyśmy furmankami i siedzieli przy kaganku, w polu zamiast kombajnów byłyby sierpy i kosy. Postęp jest potrzebny, zmiany są potrzebne. Nie bójmy się ich. Pamiętajcie, „Kto nie ryzykuje, szampana nie pije!”

 4. HaHa pisze:

  Do redaktora JARKA
  Znów siejesz zamęt a nie piszesz o sobie:

  Znów się rozpisujesz a o sobie wyborcom nic nie opowiesz.
  A więc:
  Umieszczasz taką informację o sobie
  http://wyborysamorzadowe.info/2018busko/kruk-jaroslaw-roland-kandydat-do-rady-miejskiej-w-busku-zdroju,0,142,.html
  cytat fragment: „Lat 56, Buskowianin od urodzenia….
  ….redaktor Wikipedii, autor dziesiątek wikiartykułów, setek wikizdjęć, redaktor wikiprofilu miasta Busko-Zdrój”

  Co na to wikipedia https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Jrkruk
  Jak ktoś nie chce wchodzić to niech przeczyta:
  Jarek wg wikipedi:
  cytat:
  „Kim jestem?
  Witam! Nazywam się Jarosław Kruk, urodzony w Kielcach buskowianin, od wieeelu lat przebywający w C.K.Krakowie. I choć arytmetyka czasowa nakazywałaby nazywać siebie krakowianinem 😉 ale nie – duszą i często ciałem jestem w Busku-Zdroju 🙂 Mgr inż. Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Wiele lat w branży komputerowej, obecnie w branży budowlanej. Do Wikipedii zalogowałem sie pod koniec 2006r. i jak na razie tu raczkuję 😉

  Co ja tutaj robię?
  Ostatnio – uzupełniam informacje o Busku-Zdroju i okolicy. Czasem zabieram glos w jakiejś kwestii, gdy myślę , że mam cos mądrego do powiedzenia.”

  Jako redaktor wikiprofilu miasta Busko-Zdrój to byłeś kiedyś w miarę aktywny, ostatnie twe działanie: „13:13, 25 kwi 2015‎ JoRK (dyskusja | edycje)‎ . . (43 692 bajty) (+115)‎ . . (→‎Historia: + info o wizycie prezydenta RP) (anuluj edycję)”
  Dla twojej informacji dziś jest 15-10-2018 rok.

  Jeszcze informacje do poczytania: https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Jrkruk

  Buskowianinie zostałeś wg Ciebie co oficjalnie napisałeś w wikipedi w dniu 7 grudnia 2009 roku:” https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Jrkruk&action=history
  cytat:”21:29, 7 December 2009‎ Jrkruk (talk | contribs)‎ . . (2,659 bytes) (-29)‎ . . (usuwam nieczynne gg i przeminowuję się na buskowianina) (undo) ”

  No pięknie przemianowałeś się na buskowianin. Wikipedia jest OK.

  Niech ludzie poznają Ciebie na podstawie informacji zamieszczonych w wikipedi przez Ciebie.

  Piszesz cytuję „Jestem wielce zaniepokojony, że osoby publicznie mają czelność dokonywać oszustw wyborczych.”. A jak to się ma do informacji zamieszczanych przez Ciebie?

 5. […] ◙ infobusko.pl: – JKR: Różni kandydują, różnie się promują, ale chyba są granice?! […]

 6. HaHa pisze:

  Jarku dziekujemy za przyklad dzialanosci harytatywnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl