Jego los zmieniła jedna sukienka. 92-letni krawiec z Wrocławia był już na skraju bankructwa… - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Jego los zmieniła jedna sukienka. 92-letni krawiec z Wrocławia był już na skraju bankructwa…

17 kwietnia 2021 | pl.aleteia.org Anna Gębalska-Berekets 18.03.2021 / Jarosław Kruk 17.04.2021 | | 0 komentarzy

92-letni krawiec z Wrocławia prawie zbankrutował przez pandemię. Brak zleceń doprowadził do tego, że pan Adam zaczął myśleć o zamknięciu zakładu, w którym przepracował tak wiele lat. Z pomocą przyszła jedna z klientek. Była tak zachwycona efektem jego pracy, że zamieściła na ten temat wpis na Facebooku. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. – informuje portal Aleteia

Omal nie zamknął zakładu przez pandemię

Pandemia koronawirusa od ponad roku wszystkim daje się we znaki. 92-letni pan Adam Duraziński z Wrocławia, podobnie jak i inni przedsiębiorcy, znalazł się w trudnej sytuacji. Z jego usług przestali korzystać dotychczasowi klienci, którzy bali się zarażenia COVID-19. Pan Adam zaczął się zastanawiać nad zamknięciem zakładu.

Krawiectwu poświęcił 78 lat swojego życia. Mężczyzna przyjechał do Wrocławia w 1948 roku. Szycie to jego wielka pasja. I chociaż dawno staruszek jest na emeryturze, to nie potrafił usiedzieć w domu.

Szyje i skraca od 78 lat

Niespodziewanie z pomocą w tym trudnym dla małych przedsiębiorców czasie przyszła jedna z klientek. „Ta pani zadzwoniła, że ma ważne spotkanie i potrzebuje przerobić suknię, ale ma mało czasu. Na przeróbkę były tylko 2 godziny – opowiada krawiec. – Zgodziłem się. O 16.00 miała odebrać suknię, ale przyszła nieco wcześniej. Czekając aż skończę, zrobiła mi zdjęcie. I wtedy się zaczęło” – mówi w rozmowie z wroclaw.se.pl krawiec senior.

Jedna sukienka zmieniła los krawca

O całym zdarzeniu klientka napisała w mediach społecznościowych. „Wrocław, Kochani. Jeśli szukacie krawca polecam z całego serca wspierać pana Adama – Wrocław ul. Sokolnicza 7/17, pawilon 2, piętro 1 (wejście przez sklep z ubraniami dla kobiet). Ceny ma bardzo niskie, zostawcie zawsze trochę więcej. Według serca. Dzisiaj uratował mój wieczór, szyjąc moją sukienkę” – napisała kobieta.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Odzew był ogromny. Do pana Adama zaczęli zgłaszać się kolejni klienci, a telefon wręcz urywał się od połączeń.

Internauci złączyli się w zbiórce pieniędzy

Specjalnie dla najstarszego wrocławskiego krawca została zorganizowana zbiórka. „Pan Adam jest starszym krawcem z Wrocławia. Za swoje usługi bierze bardzo małe pieniądze. Myślę, że taka zbiórka bardzo by mu pomogła. Mamy ciężkie czasy. Może by tak każdy z nas wpłacił chociaż po 5 zł? A kto jest z Wrocławia, tego zachęcam do skorzystania z usług pana Adama. Pomagajmy sobie. Warto pomagać! Ja daleko do Wrocławia nie mam. Zobowiązuję się zebrać te pieniążki i wstawić zdjęcie z przekazania” – napisała pani Wiesława Michalska, inicjatorka zrzutki. Udało się zebrać ponad… – cały artykuł na źródłowej stronie  pl.aleteia.org♂

◙ Podobne informacje:

RK: „Ptasi Azyl” w Złotej opodal Wiślicy?

Finał Akcji „Psy Zima 2019”

RK: ? Ekspedycja Ponidzie – przy pięknej pogodzie sprzątali Skorocice i Karabosy

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl